http://kariera.mk

4 rastet kur xhelozia është e shëndetshme në një lidhje dashurie

para 12 muajve - Portalb

Pa xhelozi nuk ka dashuri, thotë një shprehje. Mirëpo, ndonjëherë xhelozia bëhet problem mes çifteve. Ka raste që xhelozia e tepërt e një partneri mund të çojë edhe në ndarje. Gjithsesi ka disa raste,...

Motra e madhe është femra më e rëndësishme e jetës suaj. Ja arsyet pse…

para 12 muajve - Standard

Ajo është absolutisht shoqja juaj më e mirë. Mund të keni edhe gri ndje të vogla, por gjithmonë do të jetë mbrojtësja juaj më e madhe. Mund t’ju kr itikojë, kjo mund t’ju bëjë të q  ani apo të bëni të...

Si ta menaxhoni një të dashur xheloz?

para 12 muajve - Periskopi

Të gjithë e dëshirojmë vëmendjen. Kush më shumë e kush më pak, është e pamohueshme ndjesia e këndshme shkaktuar nga interesi që shfaq dikush për në. Në një lidhje dashurie shpesh herë kjo gjë ngatërrohet...

Harrojeni orarin 9-5 nëse doni sukses

para 12 muajve - Ekonomia Online

Ndjekja e pasionit tuaj kërkon më shumë punë por është më përmbushëse sesa të lidhni veten në një punë të cilën e keni vetëm për të paguar faturat. Puna prej 9-5 është vjetruar. Bota funksionon 24/7, por...

10 mësime për karrierë që shumica i mësojnë me vonesë

para 12 muajve - Ekonomia Online

Në qoftë se ka diçka që kemi të përbashkët, është se ne të gjithë bëjmë gabime përgjatë rrugës tonë. Por nëse jeni të zgjuar, mësoni sa më shumë të jetë e mundur nga gabimet e të tjerëve në mënyrë që t’ia...

5 rregullat themelore për sukses

para 12 muajve - Ekonomia Online

Ka mundësi të pafundme për ata të cilët janë të gatshëm të ecin drejt rrugës së vështirë të ndërmarrësisë. Gjashtë vite më parë e kam shkruar 10 Rregullat, i cili ka qenë libri më i shitur, sepse vazhdon...

Si ta menaxhoni një të dashur xheloz?

para 12 muajve - Gazeta Monitor

Të gjithë e dëshirojmë vëmendjen. Kush më shumë e kush më pak, është e pamohueshme ndjesia e këndshme shkaktuar nga interesi që shfaq dikush për në. Në një lidhje dashurie shpesh herë kjo gjë ngatërrohet...

Si ta menaxhoni një të dashur xheloz?

para 12 muajve - Tetova Sot

Të gjithë e dëshirojmë vëmendjen. Kush më shumë e kush më pak, është e pamohueshme ndjesia e këndshme shkaktuar nga interesi që shfaq dikush për në. Në një lidhje dashurie shpesh herë kjo gjë ngatërrohet...

Gjithmonë duhet të keni një plan B

para 12 muajve - RTV 21

Kuptoni plotësisht opsionet tuaja dhe atë që dëshironi të bëni Një biznes anësor mund të jetë rrjedha e dytë e të ardhurave tuaja ose rrjeti juaj i sigurisë, varësisht se si po funksionon Plani A. Pavarësisht...

Si ta menaxhoni një të dashur xheloz?

para 12 muajve - Lexo

Të gjithë e dëshirojmë vëmendjen. Kush më shumë e kush më pak, është e pamohueshme ndjesia e këndshme shkaktuar nga interesi që shfaq dikush për në. Në një lidhje dashurie shpesh herë kjo gjë ngatërrohet...

Si ta menaxhoni një të dashur xheloz?

para 12 muajve - Klan Kosova

Të gjithë e dëshirojmë vëmendjen. Kush më shumë e kush më pak, është e pamohueshme ndjesia e këndshme shkaktuar nga interesi që shfaq dikush për në. Në një lidhje dashurie shpesh herë kjo gjë ngatërrohet...

Si do të jetë e marta juaj? HOROSKOPI DITOR, 11 qershor 2019

para 12 muajve - Bota.al

Dashi Ju jeni ndjenjë të fortë, energjike dhe ka të ngjarë të frymëzoheni për të bërë një punë të vërtetë në shtëpi. Përqëndrohuni në punët e përditshme, si për shembull riorganizimi i rafteve të librave...

FATI YT SOT, HOROSKOPI 11 QERSHOR 2019

para 12 muajve - Lexo

Dashi Ju jeni ndjenjë të fortë, energjike dhe ka të ngjarë të frymëzoheni për të bërë një punë të vërtetë në shtëpi. Përqëndrohuni në punët e përditshme, si për shembull riorganizimi i rafteve të librave...

Trekëndëshi që do zgjidhni, tregon disa të vërteta për ju

para 12 muajve - Lexo

Psikologët mund të zbulojnë shumë gjëra për ju, me vetëm duke parë se çfarë forme gjeometrike zgjidhni. Kjo është e mundur, pasi gjithçka që zgjidhni lidhet me ju dhe personalitetin tuaj. Shikoni foton,...

Shenjat që tregojnë se keni një personalitet unik

para 12 muajve - Ekonomia Online

A keni pasur ndonjëherë ndjesinë që e shihni botën ndryshe nga të tjerët? Sikur të vini re gjëra që njerëzit e tjerë nuk i shohin? Nuk është se jeni “të çuditshme”, vetëm se e shihni botën më “thellë”...

11 gjëra “të thjeshta” që ju çojnë drejt lumturisë

para 12 muajve - Ekonomia Online

Shumë njerëz kalojnë faza të errëta të jetë së tyre duke rënë një pesimizëm i cili nuk i çon askund. Ka disa mënyra se si njerëzit mund të dalin nga kjo gjendje pesimiste dhe të nisin të ndihen të lumtur....

Shenjat se burri ju tradhton! Kjo e fundit e nxjerr zbuluar fare

para 12 muajve - Albeu

Kur jemi të dashuruar, shpesh nuk vërejmë disa shenja që realisht janë shumë të rëndësishme për të kuptuar gjendjen e një çifti. Shpesh mendojmë se po jetojmë një histori të mrekullueshme dashurie, por...

10 situata kur ndoshta pa dashje i vëmë në pozitë të keqe të tjerët

para 12 muajve - Ekonomia Online

Shumica e njerëzve do të pajtoheshin se në përgjithësi është krejtësisht e pavolitshme t’u kërkohet të tjerëve detaje për pagën e tyre. Nëse ju ka qëlluar ndonjëherë t’ju bërë pyetje të tilla, ju ndoshta...

22 rregullat për të përmirësuar cilësinë e jetës tuaj

para 12 muajve - Ekonomia Online

Secili prej nesh e kalon pjesën më të madhe të jetës duke u përpjekur t’i bëjë ëndrrat realitet: Nëse është gjetja e punës ideale, dashurisë së përjetshme, krijimit të një familje apo një shtëpie, gjithsesi...

Një person me integritet dallohet nga këto 8 shenja

para 12 muajve - Ekonomia Online

Përgjegjësia, vërtetësia dhe përulësia janë vetëm disa nga cilësitë e njerëzve me integritet. Ja se cilat janë tetë cilësitë e njerëzve me integritet të vërtetë. “ Integriteti i vërtetë është të bërit...

Këto 5 zakone që i bëni në përditshmëri rrezikojnë lidhjen tuaj

para 12 muajve - Gazeta Monitor

Është diçka e mrekullueshme kur marrëdhënia është e harmonishme dhe pozitive. Megjithatë, ndonjëherë mund të ndiheni jo mirë, sikur keni bërë diçka të gabuar. Për fat të keq, veprimet tona shpesh mund...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK