http://kariera.mk

Arrij qëllimin tuaj për 7 ditë – Ligji i Tërheqjes

më 6.2019 - Arbresh

Me siguri që keni dëgjuar për Ligjin e Tërheqjes dhe si funksionon ai. Më poshtë do të gjeni një listë me gjërat që duhen bërë për 7 ditë në mënyrë që të arrini qëllimet e juaja. Dita e parë: Zgjidheni...

Shenjat që tregojnë se keni një personalitet unik

më 6.2019 - Ekonomia Online

A keni pasur ndonjëherë ndjesinë që e shihni botën ndryshe nga të tjerët? Sikur të vini re gjëra që njerëzit e tjerë nuk i shohin? Nuk është se jeni “të çuditshme”, vetëm se e shihni botën më “thellë”...

9 mësimet e vlefshme për jetë të lumtur

më 6.2019 - Sovrani

Çdo entuziast i filozofisë me siguri e njeh Konfucin dhe mësimet e tij. Ai ishte filozofi më i madh lindor i të gjitha kohërave, mësimet e të cilit ndikuan thellë jetën dhe mendimin e Azisë Lindore. Mësimet...

9 mësimet e Konfucit për jetën

më 6.2019 - Ekonomia Online

Çdo entuziast i filozofisë me siguri e njeh Konfucin dhe mësimet e tij. Ai ishte filozofi më i madh lindor i të gjitha kohërave, mësimet e të cilit ndikuan thellë jetën dhe mendimin e Azisë Lindore. Mësimet...

11 gjëra “të thjeshta” që ju çojnë drejt lumturisë

më 6.2019 - Ekonomia Online

Shumë njerëz kalojnë faza të errëta të jetë së tyre duke rënë një pesimizëm i cili nuk i çon askund. Ka disa mënyra se si njerëzit mund të dalin nga kjo gjendje pesimiste dhe të nisin të ndihen të lumtur....

10 situata kur ndoshta pa dashje i vëmë në pozitë të keqe të tjerët

më 6.2019 - Ekonomia Online

Shumica e njerëzve do të pajtoheshin se në përgjithësi është krejtësisht e pavolitshme t’u kërkohet të tjerëve detaje për pagën e tyre. Nëse ju ka qëlluar ndonjëherë t’ju bërë pyetje të tilla, ju ndoshta...

22 rregullat për të përmirësuar cilësinë e jetës tuaj

më 6.2019 - Ekonomia Online

Secili prej nesh e kalon pjesën më të madhe të jetës duke u përpjekur t’i bëjë ëndrrat realitet: Nëse është gjetja e punës ideale, dashurisë së përjetshme, krijimit të një familje apo një shtëpie, gjithsesi...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK