http://kariera.mk

Përfundon koncerti i “Gjurmëve”

para 3 muajve - Klan Kosova

Ka përfunduar koncerti i “Gjurmëve” që janë rikthyer në Prishtinë pas 30 vjetësh. Interesimi për të ndjekur koncertin e rockgrupit ikonik ishte shumë i madh nga të gjitha moshat. Madje, salla “1 tetori”...

Përfundon koncerti i “Gjurmëve”

para 3 muajve - Medial

Ka përfunduar koncerti i “Gjurmëve” që janë rikthyer në Prishtinë pas 30 vjetësh. Interesimi për të ndjekur koncertin e rockgrupit ikonik ishte shumë i madh nga të gjitha moshat. Madje, salla “1 Tetori”...

Atmosferë nga koncerti i grupit “Gjurmët”

para 3 muajve - RTV 21

Grupi “Gjurmët” me koncert madhështor Salla e Sporteve “1 Tetori” në Prishtinë aktualisht është e mbushur me një numër të madh të njerëzve, të cilët janë mbledhur për koncertin madhështor të organizuar...

Migjen Kelmendi rikthehet sonte në Prishtinë pas 30 vjetësh: Këtë e kishim borxh

para 3 muajve - Klan Kosova

Solisti i grupit “Gjurmët” Migjen Kelmendi sonte do t’i rikthehet publikut kosovar në Ditën e Çlirimit pas plot 30 vjetësh. Ai tha se në disa strofa të këngëve të tij është aluduar edhe për një lloj lirie...

Alban Nimani sonte performon me “Gjurmët”: Do të këndojmë bashkë me publikun

para 3 muajve - Prive

Alban Nimani, i cili ka qenë bashkëthemelues i grupit “Asgjë sikur Dielli”, sot do të perfomojë në koncertin e organizuar për festën e 20 vjetorit të lirisë. Ai për emisionin “Ora e Pasdites” tha se për...

Astrit Stafaj: Gjithçka është gati për koncertin e grupit “Gjurmët”

para 3 muajve - Klan Kosova

Instrumentisti i njohur, Astrit Stafaj, ka bërë të ditur se provat tashmë janë kryer dhe se tani gjithçka është gati për koncertin e grupit “Gjurmët” që do të mbahet në sallën “1 Tetori” në Prishtinë me...

Alban Nimani sonte performon me “Gjurmët”: Do të këndojmë bashkë me publikun

para 3 muajve - Klan Kosova

Alban Nimani, i cili ka qenë bashkëthemelues i grupit “Asgjë sikur Dielli”, sot do të perfomojë në koncertin e organizuar për festën e 20 vjetorit të lirisë. Ai për emisionin “Ora e Pasdites” tha se për...

Sot koncerti i Gjurmëve, këta janë artistët që do performojnë

para 3 muajve - Prive

Ata ishin bashkuar e kishin formuar një grup muzikor që la gjurmë në historinë artistike kosovare. Me nismën e Migjen Kelmendit, së bashku me Armando Gjinin, Tomor Kurshumliun, Petrit Rizën dhe Bekim Dylën...

Alban Nimani sonte performon me “Gjurmët”: Do të këndojmë bashkë me publikun

para 3 muajve - Medial

Alban Nimani, i cili ka qenë bashkëthemelues i grupit “Asgjë sikur Dielli”, sot do të perfomojë në koncertin e organizuar për festën e 20 vjetorit të lirisë. Ai për emisionin “Ora e Pasdites” tha se për...

Sot koncerti i Gjurmëve, këta janë artistët që do performojnë

para 3 muajve - GazetaBlic

Ata ishin bashkuar e kishin formuar një grup muzikor që la gjurmë në historinë artistike kosovare. Me nismën e Migjen Kelmendit, së bashku me Armando Gjinin, Tomor Kurshumliun, Petrit Rizën dhe Bekim Dylën...

Nis koncerti i shumëpërfolur nga Gjurmët

para 3 muajve - Arbresh

Këngëtari nga Shqipëria Bojken Lako nisi koncertin e grupit ‘Gjurmët’. Ai ka performuar një këngë, shkruan arbresh.info . Pas tij në skenë u ngjitën grupi i shumë përfolur duke performuar këngën e parë...

Kapaciteti i sallës “1 tetori” nuk i zë fansat e grupit Gjurmët

para 3 muajve - Arbresh

Është gati të nis koncerti i grupit Gjurmët. Ata janë përgatitur për një performancë të hatashme, përcjell arbresh.info. Numri i audiencës është më e madhe sesa kapaciteti i sallës 1 tetori. Ende shikuesit...

Gjithçka gati nga koncerti i grupit legjendar Gjurmët

para 3 muajve - Arbresh

Ashtu siç është paralajmëruar ditë më parë Gjurmët po rikthehen. Por, ata kanë vendosur që këtë rikthim ta shënojnë me një koncert, shkruan arbresh.info. Pas një ore pritet të nis kjo mbrëmje e organizuar...

“Gjurmët” rikthehen me koncert në Prishtinë, këta janë emrat tjerë që do të ngjiten në skenë

para 3 muajve - Zhurnal

Grupi i njohur llegjendar ‘Gjurmët’ rikthehen më një koncert në Prishtinë pikërisht në ditën e 20-të vjetorit të çlirimi të Kosovës dhe intervenimit të NATO-s.Kryetari Shpend Ahmeti bashkë me anëtarët...

“Çelësi i Prishtinës” i dorëzohet grupit ‘Gjurmët’ në shenjë mirënjohje

para 3 muajve - Periskopi

“Çelësi i Prishtinës” i është dorëzuar grupit ‘Gjurmët’ dhe e gjithë kjo në shenjë mirënjohjeje. Sot, në 20 vjetorin e çlirimit të vendit, grupi “Gjurmët” do të mbajnë koncert në sallën “1 Tetori”. Koncerti...

“Gjurmët” rikthehen me koncert pas 35 vitesh në Prishtinë

para 3 muajve - Alsat-M

Në 20-vjetorin e çlirimit të vendit grupi “Gjurmët” do të mbajë koncert sonte nga ora 20:30 në sallën “1 Tetori”. Në po këtë ditë, kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti ka ndarë “Çelësin e Prishtinës”...

“Gjurmët” rikthehen me koncert në Prishtinë, këta janë emrat tjerë që do të ngjiten në skenë

para 3 muajve - GazetaBlic

Grupi i njohur llegjendar ‘Gjurmët’ rikthehen më një koncert në Prishtinë pikërisht në ditën e 20-të vjetorit të çlirimi të Kosovës dhe intervenimit të NATO-s. Kryetari Shpend Ahmeti bashkë me anëtarët...

“Gjurmët” rikthehen me koncert pas 35 vjetësh në Prishtinë

para 3 muajve - RTV 21

Ahmeti ka ndarë për këtë grup edhe “Çelësin e Prishtinës” Në 20-vjetorin e çlirimit të vendit grupi “Gjurmët” do të mbajë koncert sonte nga ora 20:30 në sallën “1 Tetori”. Në po këtë ditë, kryetari i Komunës...

‘Gjurmët’ marrin çelësin qytetit të Prishtinës

para 3 muajve - Kallxo

Kryetari i Prishtinës Shpend Ahmeti i ka dorëzuar çelësin e qytetit të Prishtinës, Rok Grupi ‘Gjurmët”, për kontributin që ky grup ka dhënë për qytetin e Prishtinës. Dorëzimi i çelësit për grupin, ‘Gjurmët”...

Prishtina ia dhuron “Çelësin e Qytetit” bendit “Gjurmët”

para 3 muajve - Koha.net

Në 20 vjetorin e çlirimit të vendit, bendi “Gjurmët” do të mbajnë koncert sonte nga ora 20:30, në sallën “1 Tetori”. Kryetari i Komunës, Shpend Ahmeti, ka ndarë “Çelësin e Qytetit” për anëtarët e këtij...

Në koncertin e grupit ‘Gjurmët’, Dukagjin Lipa i ftuar special

para 3 muajve - Fakti Ditor

Sonte grupi ‘Gjurmët’ do të rikthehen më një koncert madhështor në Prishtinë. Së bashku me grupin e legjendar, do të performojnë edhe emra të njohur të muzikës shqipe nga Kosova dhe Shqipëria, shkruan...

Dukagjin Lipa i ftuar special në koncertin e grupit “Gjurmët”

para 3 muajve - Arbresh

Sonte (e mërkure) mbahet koncerti i grupit “Gjurmët”. Grupi “Gjurmët” sonte (e mërkure) mbajnë koncert në Sallën 1 Tetori në Prishtinë. I ftuar special në këtë koncert është edhe babai i Dua Lipës, Dukagjini,...

“Gjurmët” rikthehen me koncert në Prishtinë, në skenë ngjiten edhe emra tjerë të muzikës shqipe

para 3 muajve - Gazeta Observer

Grupi i njohur llegjendar ‘Gjurmët’ rikthehen më një koncert në Prishtinë pikërisht në ditën e 20-të vjetorit të çlirimi të Kosovës dhe intervenimit të NATO-s. Kryetari Shpend Ahmeti bashkë me anëtarët...

“Gjurmët” rikthehen me koncert pas 35 vitesh në Prishtinë

para 3 muajve - Gazeta e re

Në 20-vjetorin e çlirimit të vendit grupi “Gjurmët” do të mbajë koncert sonte nga ora 20:30 në sallën “1 Tetori”. Në po këtë ditë, kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti ka ndarë “Çelësin e Prishtinës”...

“Gjurmët” rikthehen me koncert pas 35 vitesh në Prishtinë

para 3 muajve - KosovaPress

Në po këtë ditë, kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti ka ndarë "Çelësin e Prishtinës" për anëtarët e këtij grupi. Ai tha se për këtë koncert ka një interesim të madh, gjë që është vërejtur edhe...

“Çelësi i Prishtinës” për “Gjurmët”

para 3 muajve - KosovaPress

Kryetari Shpend Ahmeti ka ndarë "Çelësin e Qytetit" për anëtarët e këtij grupi. Ai tha se për këtë koncert ka një interesin të madh. "Interesimi për media ka qenë shumë i madh. Janë shit të gjitha biletat....

“Gjurmët” marrin çelësin e Prishtinës

para 3 muajve - Insajderi

Me ç’rast ky grup sot do të mbajë një koncert për ditën e çlirimit, shkruan Gazeta Insajderi. E disa ora para mbajtjes së këtij koncerti, kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti dhe anëtarët e...

Koncert madhështor nga grupi “Gjurmët” në Prishtinë

para 3 muajve - RTV 21

Koncerti mbahet nesër me fillim nga ora 20:30 Grupi “Gjurmët” do të rikthehen për publikun shqiptar në Prishtinë, ku për Ditën e Çlirimit, do të performojnë në një koncert madhështor së bashku me shumë...

Alban Skenderaj gati për ‘ëndrrën e madhe’ në Prishtinë, biletat po shkojnë

para 3 muajve - Zhurnal

Jemi shumë afër mbrëmjes magjike që këngëtari Alban Skenderaj po përgatit në Prishtinë. Alban Skenderaj ka mbajtur një konferencë për media në Prishtinë, për të treguar detaje për koncertin e madh që do...

Nesër koncerti i Gjurmëve, këta janë emrat që performojnë

para 3 muajve - Prive

Ata ishin bashkuar e kishin formuar një grup muzikor që la gjurmë në historinë artistike kosovare. Me nismën e Migjen Kelmendit, së bashku me Armando Gjinin, Tomor Kurshumliun, Petrit Rizën dhe Bekim Dylën...

Nesër koncerti i Gjurmëve, këta janë emrat që do të performojnë

para 3 muajve - GazetaBlic

Ata ishin bashkuar e kishin formuar një grup muzikor që la gjurmë në historinë artistike kosovare. Me nismën e Migjen Kelmendit, së bashku me Armando Gjinin, Tomor Kurshumliun, Petrit Rizën dhe Bekim Dylën...

Dita e Prishtinës rikthen në skenë grupin ‘Gjurmët’

para 3 muajve - Kallxo

Me moton “Kur kanga dhe dashnia u kthyen në qytet’, grupi legjendar kosovar “Gjurmët’ do të mbajë nesër mbrëma koncert në Sallën  “1 Tetori”, në Prishtinë. Grupi ikonë i Prishtinës “Gjurmët” rikthehet...

Nesër mbahet koncerti i Gjurmëve, këta janë emrat e famshëm që do të performojnë

para 3 muajve - Sovrani

Ata ishin bashkuar e kishin formuar një grup muzikor që la gjurmë në historinë artistike kosovare. Me nismën e Migjen Kelmendit, së bashku me Armando Gjinin, Tomor Kurshumliun, Petrit Rizën dhe Bekim Dylën...

Koncerti madhështor i Gjurmëve në Prishtinë – të gjitha biletat të shitura!

para 3 muajve - Prive

Ata ishin bashkuar e kishin formuar një grup muzikor që la gjurmë në historinë artistike kosovare. Me nismën e Migjen Kelmendit, së bashku me Armando Gjinin, Tomor Kurshumliun, Petrit Rizën dhe Bekim Dylën...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK