http://kariera.mk

10 fakte rreth zhvillimit të fëmijëve

para 7 muajve - Gazeta Observer

Nuk ka asgjë më interesante se të shikosh një fëmijë të rritet dhe të zhvillohet. Sidomos për një prind, çdo moment që nga foshnjëria e tutje mund të duket mrekullueshme dhe e mahnitshme – dhe është, transmeton...

Prindër: Nuk mjafton dashuria, njiheni shpirtin e fëmijës tuaj!

para 7 muajve - Gazeta Observer

Nga Batjar Halili (psikolog) Çfarë duhet të kuptojmë? Ne e kuptojmë se fëmija zhvillohet në një mënyrë të ekuilibruar, koherente dhe krijon aftësi për të përballuar vështirësitë në botën ku jeton. Me fjalë...

Pse një fëmijë i rritur me mungesë dashurie nuk e njeh dashurinë e vërtetë?

para 7 muajve - Tetova Sot

Kjo është e drejtë, një vajzë, të cilës i ka munguar dashuria nuk mund ta dijë se çfarë është ajo, kështu që si një e rritur ajo do të përfundojë në krahun e një manipuluesi emocional ose të narcisistit...

6 këshilla nga psikologët për të rritur fëmijë “të mbarë”

para 7 muajve - Ekonomia Online

Psikologët e Harvardit kanë bërë një hulumtim, se si mund të edukohen fëmijet në mënyrën më të mirë dhe kanë dhënë disa këshilla për prindërit. Këto janë 6 këshillat nga psikologët e këtij universiteti:...

Pse një fëmijë i rritur me mungesë dashurie nuk e njeh dashurinë e vërtetë?

para 7 muajve - Lexo

Kjo është e drejtë, një vajzë, të cilës i ka munguar dashuria nuk mund ta dijë se çfarë është ajo, kështu që si një e rritur ajo do të përfundojë në krahun e një manipuluesi emocional ose të narcisistit...

Prindërit me kujdesje të tepërt krijojnë dëme të përhershme psikologjike te fëmijët

para 7 muajve - Gazeta Observer

Boys pouting at kitchen table, being disciplined by mother, rear view Nëse jeni tepër mbrojtës ndaj fëmijëve tuaj, atëherë duhet të tregoni kujdes për pasojat psikologjike që mund t’i shkaktoni përgjatë...

Çfarë bën foshnja kur nëna qan gjatë shtatzënisë?

para 7 muajve - Portalb

Hulumtimet nga Shoqata Psikologjike tregojnë se foshnja 6 muajshe në bark, ndikohet shumë nga gjendja emocionale e nënës. Kur jeni në stres, trupi juaj liron hormonin e stresit dhe të gjitha emocionet...

Çfarë bën foshnja kur nëna qanë gjatë shtatzënisë?

para 7 muajve - Portalb

Hulumtimet nga Shoqata Psikologjike tregojnë se foshnja 6 muajshe në bark, ndikohet shumë nga gjendja emocionale e nënës. Kur jeni në stres, trupi juaj liron hormonin e stresit dhe të gjitha emocionet...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK