http://kariera.mk

Konsumimi i ujit shumë të ftohtë mund t’iu sjellë këto probleme shëndetësore

para 7 muajve - Zhurnal

Në një ditë shumë të nxehtë, patjetër që një gotë ujë e ftohtë do t’iu shijonte shumë. Mirëpo ekspertët tregojnë se konsumimi i ujit shumë të ftohtë mund të shkaktojë probleme me shëndetin tonë. Disa nga...

Konsumimi i ujit shumë të ftohtë mund t’iu sjellë këto probleme shëndetësore

para 7 muajve - Aktuale

Në një ditë shumë të nxehtë, patjetër që një gotë ujë e ftohtë do t’iu shijonte shumë. Mirëpo ekspertët tregojnë se konsumimi i ujit shumë të ftohtë mund të shkaktojë probleme me shëndetin tonë. Disa nga...

Konsumimi i ujit shumë të ftohtë mund t’iu sjellë këto probleme shëndetësore

para 7 muajve - Infokusi

Në një ditë shumë të nxehtë, patjetër që një gotë ujë e ftohtë do t’iu shijonte shumë. Mirëpo ekspertët tregojnë se konsumimi i ujit shumë të ftohtë mund të shkaktojë probleme me shëndetin tonë. Disa nga...

Konsumimi i ujit shumë të ftohtë mund t’iu sjellë këto probleme shëndetësore

para 7 muajve - Ekonomia Online

Në një ditë shumë të nxehtë, patjetër që një gotë ujë e ftohtë do t’iu shijonte shumë. Mirëpo ekspertët tregojnë se konsumimi i ujit shumë të ftohtë mund të shkaktojë probleme me shëndetin tonë. Disa nga...

E habitshme – por këto janë arsyet pse nuk duhet të pini ujë në këmbë

para 7 muajve - Insajderi

Hulumtimet konstatojnë që me pirjen e shpejtë të ujit trupi juaj nuk do të ndiejë të gjitha përparësitë të cilat i ofron kjo pije. Gjithashtu, qëndrimi juaj gjatë konsumimit të ujit mund të jetë shumë...

Do të habiteni: Ja përse nuk duhet të pini ujë në këmbë

para 7 muajve - Bota Press

Çdo ditë trupi juaj humb sasi të madhe uji, prandaj është shumë me rëndësi që uji të konsumohet në mënyrën e cila është më e përshtatshmja për absorbimin e këtij lëngu. Hulumtimet konstatojnë që me pirjen...

Do habiteni: Ja përse nuk duhet të pini ujë në këmbë

para 7 muajve - Aktuale

Çdo ditë trupi juaj humb sasi të madhe uji, prandaj është shumë me rëndësi që uji të konsumohet në mënyrën e cila është më e përshtatshmja për ab sorbimin e këtij lëngu. Hulumtimet konstatojnë që me pirjen...

Do të habiteni: Ja përse nuk duhet të pini ujë në këmbë

para 7 muajve - Koha.mk

Çdo ditë trupi juaj humb sasi të madhe uji, prandaj është shumë me rëndësi që uji të konsumohet në mënyrën e cila është më e përshtatshmja për absorbimin e këtij lëngu. Hulumtimet konstatojnë që me pirjen...

Pini ujë me akull? Kujdes, ja çfarë rrezikoni!

para 7 muajve - Koha.mk

Sigurisht që uji në temperaturë ambienti nuk ka efekt freskues dhe nuk e ul temperaturën e trupit, megjithatë kur vjen puna tek hidratimi, ai bën një punë të shkëlqyer. Pirja e ujit me temperaturë ambienti...

Ja arsyet pse nuk duhet ta pini ujin në këmbë

para 7 muajve - Gazeta Telegraf

Kohët e fundit shkenca ka bërë një zbulim të veçantë e cila lidhet me mënyrën sesi duhet të pihet uji. Kjo duket e çuditshme por pozita e trupit dhe e qëndrimit tuaj kanë rëndësi kyç kur jeni duke pirë...

Arsyet pse s’duhet të pini ujë në këmbë

para 7 muajve - Klan Kosova

Kohët e fundit shkenca ka bërë një zbulim të veçantë e cila lidhet me mënyrën se si duhet të pihet uji. Kjo duket e çuditshme por pozita e trupit dhe e qëndrimit tuaj kanë rëndësi kyçe kur jeni duke pirë...

Arsyet pse nuk duhet të pini ujë në këmbë

para 7 muajve - RTV 21

A e keni ditur se nuk duhet të pini ujë në këmbë? Shkenca së fundmi ka bërë një zbulim të veçantë, i cili lidhet me mënyrën se si duhet të pihet uji. Kjo mund të duket e çuditshme, por pozita e trupit...

Arsyet pse s’duhet të pini ujë në këmbë

para 7 muajve - Ekonomia Online

Kohët e fundit shkenca ka bërë një zbulim të veçantë e cila lidhet me mënyrën se si duhet të pihet uji. Kjo duket e çuditshme por pozita e trupit dhe e qëndrimit tuaj kanë rëndësi kyçe kur jeni duke pirë...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK