http://kariera.mk

Pulë me makaronka, receta e shtëpisë me shije fantastike

para 4 muajve - Portalb

Recetat me pulë janë të shumëllojshme dhe përsëri jemi në kërkim të shijeve të reja. Pula me pilaf të zier apo në tavë apo pula me patate janë një ushqim tradicional tashmë dhe shija e tyre është e mrekullueshme....

Pizza Margarita

para 4 muajve - Zhurnal

Përbërësit: 1 1/2 gotë ujë 3 1/2 gotë miell 1 lugë gjelle tharm buke 1 lugëz sheqer 1 lugë gjelle kripë 2 lugë gjelle vaj Për salcën: 1-2 gota salcë domatesh kripë dhe piper i zi pak sheqer rigon hudhër...

Djathë në letër

para 4 muajve - BalkanWeb

Përbërësit 400 gr djathë të bardhë, 1 spec i kuq, 1 spec djegës, 1-2 domate, Kripë, piper të zi, Piper të kuq, rigon, Vaj ulliri. Në një letër kuzhine vendosim djathin të prerë në feta (nga 100 gr për...

Oriz me kërpudha

para 4 muajve - BalkanWeb

2 filxhanë çaji oriz, 4 filxhanë çaji ujë / lëng mishi, 1 qepë të thatë, 1-2 thelpinj hudhër, 4-5 kërpudha të freskëta / 1 kuti konservë 2 lugë gjalpë, Kripë, piper, turmerik. Në një tenxhere me 1 lugë...

Meze verore me mish derri dhe speca

para 4 muajve - BalkanWeb

500 gr mish derri, 1 spec të kuq, 1 spec të verdhë, 1 spec jeshil, 10 domate qershi, 1 filxhan bajame / arra, 3-4 lgj vaj ulliri, Kripë, piper, rigon. Në një tigan hedhim 3-4 lugë vaj ulliri dhe sapo vaji...

Sallatë me lakra të egra

para 4 muajve - Koha.mk

1 kg lakra të egra, 1-2 domate, 1-2 qepë të njoma, 1 qepë të thatë, 2-3 thelpinj hudhër, 150 gr djathë të bardhë, ½ gotë verë të bardhë. Kripë, piper , Koper, majdanoz, Vaj ulliri, Lëng limoni Kaurdisim...

Makarona me mish toni

para 4 muajve - Zhurnal

Përbërësit: ▪ 350 g makarona sipas dëshirës, ▪ 160 g mish toni nga konserva, ▪ 1 thelb hudhre. Përgatitja: Kullojeni mirë mishin e tonit nga vaji, priteni imët hudhrën dhe priteni domaten përgjysmë. Ndërkohë...

Sallatë me lakra të egra

para 4 muajve - BalkanWeb

Nga: ZONJA KATERINA 1 kg lakra të egra, 1-2 domate, 1-2 qepë të njoma, 1 qepë të thatë, 2-3 thelpinj hudhër, 150 gr djathë të bardhë, ½ gotë verë të bardhë Kripë, piper , Koper, majdanoz, Vaj ulliri, Lëng...

Kungulleshkë me mish

para 4 muajve - Zhurnal

Përbërësit: 4 kungulleshka 1 lugë gjelle vaj ulliri 1 qepë e kuqe 2-3 thelpinj hudhre 450 gr mish i bluar bibe 1 lugëz rigon kripë dhe piper i zi 2 domate djath feta Udhëzimet: 1 Furrën ngroheni në 200...

Makarona me tunë

para 4 muajve - Sovrani

Kështu përgatiten makaronat me tunë, ushqim ky që përveç se është tejet i shëndetshëm, është edhe i shijshëm. Përbërësit: ▪ 350 g makarona sipas dëshirës, ▪ 160 g mish toni nga konserva, ▪ 1 thelb hudhre....

Si të përgatisni sallatë klasike me patate

para 4 muajve - Koha Jone

INGREDIENTËT 8 patate ½ filxhan çaji me majonezë 1 lugë gjelle mustardë 2 lugë gjelle salcë kosi 6 vezë të ziera mirë 1 qepë të njomë 1 lugë çaji kripë Piper i kuq UDHËZIMET 1. Zieni patatet me gjithë...

Sallatë e ftohtë me makarona dietike

para 4 muajve - BalkanWeb

Nga: ZONJA KATERINA 250 gr makarona dietike (Neranxi), 1-2 lgj gjalpë, 1 degë rozmarinë, 1-2 thelpinj hudhër, 1-2 kunguj, 1-2 qepë të njoma 1 lugë kaperi, 3-4 speca të pjekura në vaj, 1 kuti ton të konservuar,...

Sufle me makarona dietike

para 4 muajve - BalkanWeb

Nga: ZONJA KATERINA 250 gr makarona fusilli integrale, 1 kokë brokoli, 1-2 lgj vaj / gjalpë, 1 kuti konservë kërpudha, 1-2 kokrra vezë, 1 filxhan pana 1 filxhan qumësht, 80 gr djathë të verdhë, Kripë,...

Qofte me salcë qepësh

para 4 muajve - Zhurnal

Përbërësit: 1 kg mish i bluar 1 vezë ¼ filxhan troshka buke/galetë ½ lugë hudhër pluhur 1 filxhan qepë të grira 1 lugë salcë soja 1 lugë vaj ulliri kripë dhe piper i zi 2 lugë miell 1 filxhan supë viçi...

Qofte me salcë qepësh

para 4 muajve - Flaka

Nëse i besoni më shumë vetes sesa ushqimeve të gatshme kur vjen puna te gatimi, ju sugjerojmë të provoni qoftet e shijëshme me salcë qepësh. Hapi 1 Në një tas të madh bashkoni mishin e grirë, vezën, thërrimet...

Kofshë pule me lëkurë aromatike

para 4 muajve - Zhurnal

Përbërësit: 10 kofshë pule 2 filxhanë troshka buke/galetë parmezan 4 lugë gjelle magdanoz 2 lugëza piper i kuq 2 lugëza hudhër pluhur 1 lugëz rigon 2 lugëza kripë 3 lugë gjelle mustardë 200 gr gjalpë piper...

Pulë me lëng

para 4 muajve - BalkanWeb

Nga: ZONJA KATERINA 4-5 racione mish pule, 1 lgj vaj ulliri, 1 lgj gjalpë, 2-3 thelpinj hudhër, 2 ½ lgj miell, 1.5 litër ujë / lëng mishi 1 kokërr limon, Kripë, piper Në një tenxhere vendosim ujin ose...

Fërgesë me gjizë

para 4 muajve - BalkanWeb

Nga: ZONJA KATERINA 500 gr gjizë, 3-4 domate, 2-3 thelpinj hudhër, 2-3 speca jeshile, 3-4 lgj vaj ulliri, Kripë, piper Fillimisht largojmë cipën e domates, më pas i grijmë në rende ose në kubikë të vegjël....

Fërgesë me speca të kuq dhe gjizë

para 4 muajve - BalkanWeb

Nga: ZONJA KATERINA 8-10 speca të kuq, 250 gr gjizë, ½ gotë pana, 1 gotë qumësht, ½ lgj miell, 2 lgj vaj ulliri, 1 lgj gjalpë, Kripë, piper i zi Në një tigan hedhim 2 lugë vaj ulliri dhe vendosim specat...

Supë me makarona dhe patate

para 4 muajve - BalkanWeb

Nga: ZONJA KATERINA 1 qepë të thatë, 2 domate në kubikë, 2 kokrra patate, 125 gr makarona për supë, 1 lgj koncentrat perimesh, 1 litër ujë, 2 lgj vaj ulliri, 1 lgj gjalpë Kaurdisim me 2 lugë vaj ulliri...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK