http://kariera.mk

Ja çfarë duhet të dini për variçet dhe disa këshilla për parandalimin e tyre

para 7 muajve - Gazeta Telegraf

Të gjithë dëshirojmë të kemi këmbë të bukura, sidomos femrat. Por për disa prej tyre kjo është e vështirë, për shkak të kapilarëve të dukshëm dhe të variçeve. Sipas ekspertëve, variçet ose grumbullimi...

Si ta skalitni trupin me vetëm 20 minuta stërvitje në shtëpi

para 7 muajve - Ekonomia Online

Këmbët e bukura, stomaku i sheshtë, kofshët e forta janë ëndrra e çdo vajze dhe kjo stërvitje do t’i bëjë këto të vërteta. Ne të gjithë jemi kaq të zënë këto kohë, por kjo stërvitje kërkon vetëm 20 minuta...

Kryqëzimi i këmbëve është keq për ju: Çfarë ndodh me trupin tuaj kur uleni në këtë mënyrë

para 7 muajve - The Prestige

Kryqëzimi i këmbëve ulur është një veti e shpeshtë, por është pozicion mjaft i pashëndetshëm. Është një pozicion të cilin automatikisht e marrim pothuajse menjëherë pasi të ulemi. Shumë gra ulen kështu,...

Kryqëzimi i këmbëve është keq për ju: Çfarë ndodh me trupin tuaj kur uleni në këtë mënyrë

para 7 muajve - Sovrani

Kryqëzimi i këmbëve ulur është një veti e shpeshtë, por është pozicion mjaft i pashëndetshëm. Është një pozicion të cilin automatikisht e marrim pothuajse menjëherë pasi të ulemi. Shumë gra ulen kështu,...

Çfarë duhet të dini për venat dhe disa këshilla për parandalimin e tyre

para 7 muajve - Sovrani

Të gjithë dëshirojmë të kemi këmbë të bukura, sidomos femrat. Por për disa prej tyre kjo është e vështirë, për shkak të kapilarëve të dukshëm dhe të variçeve. Sipas ekspertëve, variçet ose grumbullimi...

“Mjaltë nga Shkëmbi” pjesë e PriFest

para 7 muajve - KosovaPress

Filmi do të shfaqet më 16 korrik në sheshin që mban emrin e heroit në Prishtinë. “Honey from the Rock”(Mjaltë nga Shkëmbi) është realizim i regjisorit dhe skenaristit amerikan Douglas Beck dhe atij nga...

Gjethe të pjeshkës për këmbë të fryra

para 7 muajve - Koha.mk

Temperaturat e larta janë armiqtë e këmbëve, pasi gjatë ditëve të nxehta ato rrudhen. Ky nuk paraqet vetëm problem estetik, por edhe shëndetësor. Për ta lehtësuar atë, provoni “mjekimin” natyral. Sugjerohet...

Disa mënyra natyrale për të parandaluar trashjen e gjakut

para 7 muajve - Koha Jone

Kohëve të fundit, stili i jetës, aktivitetet e pakta fizike dhe ushqimi jo i shëndetshëm kanë një ndikim të madh negativ për shëndetin. Mpiksja e gjakut është një gjendje në të cilën për shkak të yndyrës...

Disa mënyra natyrale për të parandaluar trashjen e gjakut

para 7 muajve - Albeu

Kohëve të fundit, stili i jetës, aktivitetet e pakta fizike dhe ushqimi jo i shëndetshëm kanë një ndikim të madh negativ për shëndetin. Mpiksja e gjakut është një gjendje në të cilën për shkak të yndyrës...

Gjethe të pjeshkës për këmbë të fryra

para 7 muajve - Gazeta Observer

Temperaturat e larta janë armiqtë e këmbëve të bukura, pasi gjatë ditëve të nxehta ato rrudhen. Ky nuk paraqet vetëm problem estetik, por edhe shëndetësor. Për ta lehtësuar atë, provoni “mjekimin” natyral....

Nëse mbani këmbët në këtë mënyrë, rrezikoni shëndetin tuaj

para 7 muajve - Gazeta e re

Vendosja e njërës këmbë mbi tjetrën gjatë qëndrimit ulur është e rrezikshme për shëndetin, paralajmërojnë ekspertët. Përveç shkaktimit të mpiksjes së këmbës për shkak të presionit mbi nervat në gju, kjo...

Nëse mbani këmbët në këtë mënyrë, rrezikoni shëndetin tuaj

para 7 muajve - KosovaPress

Përveç shkaktimit të mpiksjes së këmbës për shkak të presionit mbi nervat në gju, kjo mund të shkaktojë edhe një rritje të përkohshme të presionit të gjakut, transmeton KosovaPress. Kur mbani këmbët tuaja...

Gjethe të pjeshkës për këmbë të fryra

para 7 muajve - KosovaPress

Ky nuk paraqet vetëm problem estetik, por edhe shëndetësor. Për ta lehtësuar atë, provoni "mjekimin" natyral, transmeton KosovaPress. Ne ju sugjerojmë të bëni një dush të këndshëm. Merrni 100 gramë gjethe...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK