http://kariera.mk

Studimi, lëngjet e frutave mund të rrisin rrezikun e kancerit

para 7 muajve - Koha Jone

Konsumimi i shumë lëngjeve me fruta mund të rrisë rrezikun e kancerit, sipas një studimi të fundit. Ky është hulumtimi i parë substancial që gjen lidhjen midis sheqerit dhe kancerit. Lëngjet e frutave...

Studimi, lëngjet e frutave mund të rrisin rrezikun e kancerit

para 7 muajve - Gazeta Observer

Konsumimi i shumë lëngjeve me fruta mund të rrisë rrezikun e kancerit, sipas një studimi të fundit. Ky është hulumtimi i parë substancial që gjen lidhjen midis sheqerit dhe kancerit. Lëngjet e frutave...

Studimi, lëngjet e frutave mund të rrisin rrezikun e kancerit

para 7 muajve - Albeu

Konsumimi i shumë lëngjeve me fruta mund të rrisë rrezikun e kancerit , sipas një studimi të fundit. Ky është hulumtimi i parë substancial që gjen lidhjen midis sheqerit dhe kancerit . Lëngjet e frutave...

A e rrisin rrezikun për kancer pijet me sheqer?

para 7 muajve - Klan Kosova

Pijet me sheqer – duke përfshirë lëngjet e frutave dhe pijet e gazuara – mund të rrisin rrezikun e kancerit, thonë shkencëtarët francezë. Lidhja është sugjeruar nga një studim, i botuar në British Medical...

Jo gjithmonë të mira, lengjet e frutave rrisin rrezikun e kancerit

para 7 muajve - Koha Jone

Konsumimi i shumë lëngjeve me fruta mund të rrisë rrezikun e kancerit, sipas një studimi të fundit. Ky është hulumtimi i parë substancial që gjen lidhjen midis sheqerit dhe kancerit. Lëngjet e frutave...

Lëngjet e frutave mund të rrisin rrezikun e kancerit

para 7 muajve - LajmiFundit

Konsumimi i shumë lëngjeve me fruta mund të rrisë rrezikun e kancerit, sipas një studimi të fundit. Ky është hulumtimi i parë substancial që gjen lidhjen midis sheqerit dhe kancerit. Lëngjet e frutave...

Vetëm një gotë nga pija që gati e pimë çdo ditë, rrit rrezikun e kancerit në mënyrë drastike

para 7 muajve - Koha.mk

Vetëm një gotë lëngu frutash ose çaji me sheqer në ditë ngre rrezikun e kancerit në mënyrë të konsiderueshme, sugjeron një studim i madh. Ekspertët paralajmëruan se njerëzit po mashtrohen në të menduarit...

Vetëm një gotë nga pija që gati e pimë çdo ditë, rrit rrezikun e kancerit në mënyrë drastike

para 7 muajve - Infokusi

Vetëm një gotë lëngu frutash ose çaji me sheqer në ditë ngre rrezikun e kancerit në mënyrë të konsiderueshme, sugjeron një studim i madh. Ekspertët paralajmëruan se njerëzit po mashtrohen në të menduarit...

A e rrisin rrezikun për kancer pijet me sheqer?

para 7 muajve - Ekonomia Online

Pijet me sheqer – duke përfshirë lëngjet e frutave dhe pijet e gazuara – mund të rrisin rrezikun e kancerit, thonë shkencëtarët francezë. Lidhja është sugjeruar nga një studim, i botuar në British Medical...

Jo gjithmonë të mira, lengjet e frutave rrisin rrezikun e kancerit

para 7 muajve - LajmiFundit

Konsumimi i shumë lëngjeve me fruta mund të rrisë rrezikun e kancerit, sipas një studimi të fundit. Ky është hulumtimi i parë substancial që gjen lidhjen midis sheqerit dhe kancerit. Lëngjet e frutave...

Lëngjet e frutave mund të rrisin rrezikun e kancerit

para 7 muajve - KosovaPress

Ky është hulumtimi i parë substancial që gjen lidhjen midis sheqerit dhe kancerit. Lëngjet e frutave treguan të njëjtën lidhje me kancerin si pijet me gaz, por agjencitë e shëndetit publik thonë se lëngjet...

Shkencëtarët: Po, pijet e sheqerosura rrisin rrezikun nga kanceri

para 7 muajve - Te Sheshi

Pijet e sheqerosura – ku hyjnë lëngjet e frutave dhe pijet e gazuara – mund të rrisin rrezikun e kancerit, pohojnë shkencëtarët francezë. Studimi ka vërtetuar lidhjen mes kancerit dhe konsumimit së këtyre...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK