http://kariera.mk

Për herë të parë në SHBA, gruaja lind foshnjën nga mitra e transplantuar nga një e vdekur

para 4 muajve - Top Channel

Një vajzë e shëndetshme ka lindur duke përdorur një mitër të transplantuar nga një trup i vdekur. Transplanti 10 orësh- dhe më pas trajtimi për fertilitet- u bë në São Paolo, Brazil në vitin 2016. Mamaja,...

Lind mrekullisht e para foshnjë në botë nga mitra e një gruaje të vdekur

para 4 muajve - Tetova Sot

Një vajzë e vogël lindi nga mitra e transplantuar e një gruaje të vdekur në qytetin brazilian të Sao Paulos, dhe kjo gjë ndodhi për herë të parë në botë dhe  mund të japë shpresë për gratë të cilat deri...

Për herë të parë në SHBA, gruaja lind foshnjën nga mitra e transplantuar nga një e vdekur

para 4 muajve - Gazeta Telegraf

Një vajzë e vogël lindi nga mitra e transplantuar e një gruaje të vdekur në qytetin brazilian të Sao Paulos, dhe kjo gjë ndodhi për herë të parë në botë dhe  mund të japë shpresë për gratë të cilat deri...

Për herë të parë në SHBA, gruaja sjellë në jetë foshnjën që lindi nga mitra e transplantuar nga një e vdekur

para 4 muajve - Alsat-M

Për herë të parë në Shtetet e Bashkuara, një klinikë ka sjellë në jetë një fëmijë të shëndetshëm nga mitra e transplantuar e një dhuruesi të vdekur. Është një zhvillim premtues në opsionet riprodhuese...

Për herë të parë në SHBA, gruaja sjellë në jetë foshnjën që lindi nga mitra e transplantuar

para 4 muajve - Koha.mk

Për herë të parë në Shtetet e Bashkuara, një klinikë ka sjellë në jetë një fëmijë të shëndetshëm nga mitra e transplantuar e një dhuruesi të vdekur. Është një zhvillim premtues në opsionet riprodhuese...

Lind foshnja e parë nga një nënë me mitër të transplantuar nga një donore e vdekur

para 4 muajve - Aktuale

Foshnja e lindur nga një nënë, që e ksihte mitrën ë transplantuar nga një donore e vdekur, shënon rastin e parë të tillë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Transplanti i organit të uterusit, ka filluar...

Për herë të parë në SHBA, gruaja sjellë në jetë foshnjën që lindi nga mitra e transplantuar

para 4 muajve - Klan Kosova

Për herë të parë në Shtetet e Bashkuara, një klinikë ka sjellë në jetë një fëmijë të shëndetshëm nga mitra e transplantuar e një dhuruesi të vdekur. Është një zhvillim premtues në opsionet riprodhuese...

U lind foshnja e parë me mitrën e një donatore të vdekur

para 4 muajve - KosovaPress

Kjo ngjarje ka ndodhur në Klinikën e Cleveland. Transplantimet e mitrës kanë mundësuar që shumë gra të lindin fëmijë, zakonisht me vezore të dhuruar nga një dhurues i gjallë, mike apo e afërme, e cila...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK