http://kariera.mk

Çka e shkakton kancerin e gjirit? – Flasin ekspertët

para 5 muajve - Insajderi

Rezultatet e një studimi të ri të publikuar nga Breast Cancer Research tregojnë se nuk ka asnjë lidhje midis stresit, presionit ose ngjarjeve të pafavorshme të jetës dhe një rritje të rrezikut nga kanceri...

Aspirina tek të prekurit nga kanceri i gjirit – rrit gjasat për mbijetesë por edhe mund të jetë shkatërruese

para 5 muajve - Klan Kosova

Aspirina mund të jetë një “Ruletë Ruse” për njerëzit me kancer të gjirit, sipas hulumtimeve të reja. Ky ilaç mund të rrisë shanset e pacientëve për mbijetesë, siç kanë zbuluar studimet e mëparshme – me...

Aspirina tek të prekurit nga kanceri i gjirit – rritë gjasat për mbijetesë por edhe mund të jetë shkatërruese

para 5 muajve - Klan Kosova

Aspirina mund të jetë një “Ruletë Ruse” për njerëzit me kancer të gjirit, sipas hulumtimeve të reja. Ky ilaç mund të rrisë shanset e pacientëve për mbijetesë, siç kanë zbuluar studimet e mëparshme – me...

Aspirina dhe kanceri i gjirit – rritë gjasat për mbijetesë por edhe mund të jetë shkatërruese

para 5 muajve - Klan Kosova

Aspirina mund të jetë një “Ruletë Ruse” për njerëzit me kancer të gjirit, sipas hulumtimeve të reja. Ky ilaç mund të rrisë shanset e pacientëve për mbijetesë, siç kanë zbuluar studimet e mëparshme – me...

Çfarë duhet bërë për të zvogëluar rrezikun nga kanceri i gjirit

para 5 muajve - Koha.net

Rezultatet e një studimi të ri të publikuar nga “Breast Cancer Research”, tregojnë se nuk ka asnjë lidhje midis stresit, presionit ose ngjarjeve të pafavorshme të jetës dhe një rritje të rrezikut nga kanceri...

Aspirina dhe kanceri i gjirit – rritë gjasat për mbijetesë por edhe mund të jetë shkatërruese

para 5 muajve - Ekonomia Online

Aspirina mund të jetë një “Ruletë Ruse” për njerëzit me kancer të gjirit, sipas hulumtimeve të reja. Ky ilaç mund të rrisë shanset e pacientëve për mbijetesë, siç kanë zbuluar studimet e mëparshme – me...

Çfarë e shkakton kancerin e gjirit?

para 5 muajve - Infokusi

Rezultatet e një studimi të ri të publikuar nga Breast Cancer Research tregojnë se nuk ka asnjë lidhje midis stresit, presionit ose ngjarjeve të pafavorshme të jetës dhe një rritje të rrezikut nga kanceri...

Çfarë duhet bërë për të zvogëluar rrezikun nga kanceri i gjirit

para 5 muajve - Epoka e Re

Rezultatet e një studimi të ri të publikuar nga “Breast Cancer Research”, tregojnë se nuk ka asnjë lidhje midis stresit, presionit ose ngjarjeve të pafavorshme të jetës dhe një rritje të rrezikut nga kanceri...

Çfarë e shkakton kancerin e gjirit?

para 5 muajve - KosovaPress

Kanceri i gjirit ka qenë një nga kanceret më të zakonshëm te gratë në dhjetë vjetët e fundit. Gratë me këtë diagnozë shpesh mendohet se shkaku i sëmundjes së tyre është stresi, megjithëse provat shkencore...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK