http://kariera.mk

“Mogli” i jetës reale, ofron kurse mbijetese në pyll

para 5 muajve - Zhurnal

Të jetosh në shekullin e 21-të, por si një neandertal dhe sigurisht që për këtë të duhet një praktikë. Guido Camia është “njeriu modern i shpellës” dhe është i gatshëm të ofrojë kurse si të ndizni zjarrin...

“Njeriu i shpellës” ofron kurse mbijetese!

para 5 muajve - Fol

Të jetosh në shekullin e 21-të, por si një neandertal dhe sigurisht që për këtë të duhet një kurs! Guido Camia është “njeriu modern i shpellës” ai është i gatshëm të ofrojë kurse si të ndizni zjarrin me...

Guida italiane/ Kurse mbijetese ‘Neandertali’

para 5 muajve - Aktuale

Guido Camia, mund t’ju tregojë si të ndizni zjarre duke përdorur vetëm dy guralecë, si të mbijetoni me një dietë insektesh dhe si të ndërtoni një strehë mbi kokë në pyll. 37 vjecari, që ka bërë shkollë...

Guida italiane/ Kurse mbijetese ‘Neandertali’

para 5 muajve - Top Channel

Guido Camia, mund t’ju tregojë si të ndizni zjarre duke përdorur vetëm dy guralecë, si të mbijetoni me një dietë insektesh dhe si të ndërtoni një strehë mbi kokë në pyll. 37 vjecari, që ka bërë shkollë...

“Mogli” i jetës reale, ofron kurse mbijetese në pyll

para 5 muajve - Aktuale

Të jetosh në shekullin e 21-të, por si një neandertal dhe sigurisht që për këtë të duhet një praktikë. Guido Camia është “njeriu modern i shpellës” dhe është i gatshëm të ofrojë kurse si të ndizni zjarrin...

Njeriu modern ‘i shpellave’ na kthen në epokën e Neandertalit

para 5 muajve - Tetova Sot

Një ‘njeri shpelle’ modern ofron kurset e mbijetesës së epokës së ‘Neanderthal-it’ në Itali. Guido Camia thotë se ai mund t’ju tregojë se si të ndizni zjarret duke përdorur vetëm një gur, të mbijetoni...

FOTOT: Njihuni me “njeriun e egër” që ofron kurse mbijetese në pyll

para 5 muajve - Gazeta Tema

Të jetosh në shekullin e 21-të, por si një neandertal dhe sigurisht që për këtë të duhet një praktikë. Guido Camia është “njeriu modern i shpellës” dhe është i gatshëm të ofrojë kurse si të ndizni zjarrin...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK