http://kariera.mk

Demenca dhe Alzheimer: simptoma të njëjta, sëmundje të ndryshme

para 5 muajve - Shenja

Demenca dhe Alzheimeri ndajnë simptomat e njëjta, por megjithatë nuk bëhet fjalë për të njëjtën sëmundje. Demenca është sindromë, apo grup i simptomave që vazhdimisht ndodhin së bashku. Nuk është ndonjë...

Dremitjet e shpeshta gjatë ditës mund të jenë shenja për Alzheimer

para 5 muajve - Klan Kosova

Dremitjet e shpeshta gjatë ditës mund të jenë shenja paralajmëruese të hershme të sëmundjes Alzheimer, sipas hulumtimeve të reja. Qelizat e trurit që na ndihmojnë të rrijmë zgjuar janë të parat që preken...

Dremitjet e shpeshta gjatë ditës mund të jenë shenja për Alzheimer

para 5 muajve - Sovrani

Dremitjet e shpeshta gjatë ditës mund të jenë shenja paralajmëruese të hershme të sëmundjes Alzheimer, sipas hulumtimeve të reja. Qelizat e trurit që na ndihmojnë të rrijmë zgjuar janë të parat që preken...

Gjumi i shpeshtë gjatë ditës mund të jetë shenjë e kësaj sëmundjeje mendore

para 5 muajve - GazetaBlic

Flini shpesh gjatë ditës? Mund të ketë një lajm të hidhur për ju… Gjumi i shpeshtë gjatë ditës mund të jetë shenjë paralajmëruese e sëmundjes së Alzheimerit, sipas hulumtimeve të reja. Qelizat e trurit...

Demenca dhe Alzheimer: simptoma të njëjta, sëmundje të ndryshme

para 5 muajve - Te Sheshi

Demenca dhe Alzheimeri ndajnë simptomat e njëjta, por megjithatë nuk bëhet fjalë për të njëjtën sëmundje. Demenca është sindromë, apo grup i simptomave që vazhdimisht ndodhin së bashku. Nuk është ndonjë...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK