http://kariera.mk

Ushqime të shëndetshme, por që ju lënë pa gjumë

para 6 muajve - Ekonomia Online

Darka është vakti më delikat i ditës pasi është hapi i fundit kur trupi përgatitet për gjumë. Është e ditur tashmë që ushqimet pikante, sheqernat apo shumë yndyrë do t’ju rëndojnë e për rrjedhojë  do të...

Dëshironi një gjumë të qetë? Konsumoni këto ushqime

para 6 muajve - Gazeta Observer

Ato ju bëjnë të ndiheni të ngopur, duke ndaluar urinë. Ju nuk duhet të mbushni pjatën tuaj plot. Në këtë grup bëjnë pjesë frutat e freskëta, djathi, vezët dhe bishtajoret. Banane Ka dy ushqyes të rëndësishëm...

Tri rregulla çdo mëngjes për të rënë në peshë

para 6 muajve - Sovrani

Mënyra më e mirë për t’u dobësuar është të hani mëngjes të shëndetshëm çdo ditë. Ndiqni këto 3 rregulla çdo mëngjes dhe do të arrini rezultate të kënaqshme brenda pak kohësh. Hani sapo të zgjoheni Studimet...

Tri rregulla çdo mëngjes për të rënë në peshë

para 6 muajve - Republika

Mënyra më e mirë për t’u dobësuar është të hani mëngjes të shëndetshëm çdo ditë. Ndiqni këto 3 rregulla çdo mëngjes dhe do të arrini rezultate të kënaqshme brenda pak kohësh. Hani sapo të zgjoheni Studimet...

Nëse dëshironi gjumë të rehatshëm, konsumoni këto ushqime

para 6 muajve - Periskopi

Nëse jeni duke kërkuar zgjidhje për gjumë më të mirë atëherë përmbajuni këtyre ushqimeve. Para se të shkoni në shtrat përpiquni të konsumoni një ose disa nga këto ushqime: Ushqime të pasura proteinike...

Këto tri rregulla në mëngjes iu ndihmojnë që të humbni peshë

para 6 muajve - Periskopi

Çdo njeri i plotë ka nevojë të dobësohet. Mënyra më e mirë për t’u dobësuar është të hani mëngjes të shëndetshëm çdo ditë. Ndiqni këto 3 rregulla çdo mëngjes dhe do të arrini rezultate të kënaqshme brenda...

Dëshironi një gjumë të qetë? Konsumoni këto ushqime

para 6 muajve - Albeu

Ushqime të pasura proteinike Ato ju bëjnë të ndiheni të ngopur, duke ndaluar urinë. Ju nuk duhet të mbushni pjatën tuaj plot. Në këtë grup bëjnë pjesë frutat e freskëta, djathi, vezët dhe bishtajoret....

Tri rregulla çdo mëngjes për të rënë në peshë

para 6 muajve - Tetova Sot

Mënyra më e mirë për t’u dobësuar është të hani mëngjes të shëndetshëm çdo ditë. Ndiqni këto 3 rregulla çdo mëngjes dhe do të arrini rezultate të kënaqshme brenda pak kohësh. Hani sapo të zgjoheni Studimet...

Tri rregulla çdo mëngjes për të rënë në peshë

para 6 muajve - Gazeta Monitor

Mënyra më e mirë për t’u dobësuar është të hani mëngjes të shëndetshëm çdo ditë. Ndiqni këto 3 rregulla çdo mëngjes dhe do të arrini rezultate të kënaqshme brenda pak kohësh. Hani sapo të zgjoheni Studimet...

Nëse shkoni së paku një herë në tualet gjatë natës, mbase vuani nga kjo sëmundje

para 6 muajve - Aktuale

A keni nevojë të urinoni shpesh derisa jenë në gjumë? Jo vetëm që ju krijon bezdi, por urinimi natën mund të jetë shenjë që keni sëmundje të rrezikshme. Një ndër tre persona të rritur të moshës mbi 30...

Ndiqni këto 3 rregulla çdo mëngjes dhe do të arrini rezultate

para 6 muajve - Arbresh

Mënyra më e mirë për t’u dobësuar është të hani mëngjes të shëndetshëm çdo ditë. Ndiqni këto 3 rregulla çdo mëngjes dhe do të arrini rezultate të kënaqshme brenda pak kohësh. Hani sapo të zgjoheni Studimet...

Tri rregulla çdo mëngjes për të rënë në peshë

para 6 muajve - Ekonomia Online

Mënyra më e mirë për t’u dobësuar është të hani mëngjes të shëndetshëm çdo ditë. Ndiqni këto 3 rregulla çdo mëngjes dhe do të arrini rezultate të kënaqshme brenda pak kohësh. Hani sapo të zgjoheni Studimet...

Tri rregulla për çdo mëngjes për të rënë në peshë

para 6 muajve - Periskopi

Mënyra më e mirë për t’u dobësuar është të hani mëngjes të shëndetshëm çdo ditë. Ndiqni këto 3 rregulla çdo mëngjes dhe do të arrini rezultate të kënaqshme brenda pak kohësh. Hani sapo të zgjoheni Studimet...

Tri rregulla çdo mëngjes për të rënë në peshë

para 6 muajve - Ekonomia Online

Mënyra më e mirë për t’u dobësuar është të hani mëngjes të shëndetshëm çdo ditë. Ndiqni këto 3 rregulla çdo mëngjes dhe do të arrini rezultate të kënaqshme brenda pak kohësh. Hani sapo të zgjoheni Studimet...

Pse duhet të zgjoheni herët në mëngjes?

para 6 muajve - Ekonomia Online

E dimë që shumë prej jush pëlqejnë të qëndrojnë gjatë natën dhe të shtrihen shumë vonë për të fjetur. Megjithatë, është shumë e dobishme për ju që të zgjoheni herët në mëngjes, për t’u përgatitur për ditën....

Nëse shkoni së paku një herë në tualet gjatë natës, mbase vuani nga kjo sëmundje

para 6 muajve - Arbresh

A keni nevojë të urinoni shpesh derisa jenë në gjumë? Jo vetëm që ju krijon bezdi, por urinimi natën mund të jetë shenjë që keni sëmundje të rrezikshme. Një ndër tre persona të rritur të moshës mbi 30...

Nëse në tualet shkoni së paku një herë natën, mbase vuani nga kjo sëmundje

para 6 muajve - Gazeta Observer

A keni nevojë të urinoni shpesh derisa jenë në gjumë? Jo vetëm që ju krijon bezdi, por urinimi natën mund të jetë shenjë që keni sëmundje të rrezikshme, transmeton Telegrafi. Një ndër tre persona të rritur...

Pse njerëzit që e shtyjnë gjumin kanë tendencë të fitojnë peshë

para 6 muajve - Gazeta Observer

N ëse keni fituar  peshë gjatë 2 javëve të fundit, kontrolloni zakonet tuaja të gjumit. Një gjumë i keq i natës mund të ndikojë në punën tuaj ditën tjetër në shumë mënyra. Kjo është ajo që ju duhet të...

Pse duhet të zgjoheni herët në mëngjes?

para 6 muajve - Sovrani

E dimë që shumë prej jush pëlqejnë të qëndrojnë gjatë natën dhe të shtrihen shumë vonë për të fjetur. Megjithatë, është shumë e dobishme për ju që të zgjoheni herët në mëngjes, për t’u përgatitur për ditën....

Hulumtim: Përse ndihemi të uritur pas gjumit?

para 6 muajve - Gazeta Monitor

Në mëngjes dëshironi të hani në mënyrë që organizmit tuaj t’i siguroni energji, e cila ju është e nevojshme gjatë ditës. Hulumtimi më i ri i universitetit “Brigham Young ” zbulon që qendra juaj për shpërblim...

Pse duhet të zgjoheni herët në mëngjes?

para 6 muajve - Klan Kosova

E dimë që shumë prej jush pëlqejnë të qëndrojnë gjatë natën dhe të shtrihen shumë vonë për të fjetur. Megjithatë, është shumë e dobishme për ju që të zgjoheni herët në mëngjes, për t’u përgatitur për ditën....

Pse duhet të zgjoheni herët në mëngjes?

para 6 muajve - Periskopi

E dimë që shumë prej jush pëlqejnë të qëndrojnë gjatë natën dhe të shtrihen shumë vonë për të fjetur. Megjithatë, është shumë e dobishme për ju që të zgjoheni herët në mëngjes, për t’u përgatitur për ditën....

Pse duhet të zgjoheni herët në mëngjes?

para 6 muajve - Ekonomia Online

E dimë që shumë prej jush pëlqejnë të qëndrojnë gjatë natën dhe të shtrihen shumë vonë për të fjetur. Megjithatë, është shumë e dobishme për ju që të zgjoheni herët në mëngjes, për t’u përgatitur për ditën....

Pesë ushqimet që ua vështirësojnë gjumin

para 6 muajve - Ekonomia Online

Ushqimet që hani para se të flini padyshim që ndikojnë në gjumë. Ushqimet e yndyrshme apo sheqeri i shumtë do t’iu lënë duke u rrokullisur gjatë gjithë natës, njofton Klan Kosova. Pra, ndërsa është e mençur...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK