http://kariera.mk

Horoskopi për ditën e sotme, 14 gusht 2019

para 5 muajve - BalkanWeb

Dashi Ju nuk keni asgjë për të fshehur dhe asgjë për t’u frikësuar, kështu që shprehuni ashtu si ndiheni. Jini të sinqertë në lidhje me shqetësimet tuaja dhe do të ndiheni më i çliruar. Demi Besoni thashethemet...

Horoskopi ditor, e mërkurë 14 gusht 2019

para 5 muajve - Shekulli

DASHI Sot nuk keni dëshirë për të bërë shumë gjëra. Ju doni të qëndroni në shtëpi, për t’u relaksuar. Gjithashtu, ju mund të lexoni ndonjë libër interesant, ose të shikoni ndonjë film. DEMI Sot, aspekti...

Sipas horoskopit, përse jeni ende beqar

para 5 muajve - Opinion

Dashi është padyshim një nga shenjat më protagoniste të horoskopit dhe si e tillë kërkon vëmendje maksimale. Por ka një problem, e do këtë gjatë gjithë kohës dhe do të bëj çdo gjë për ta patur. Prandaj...

Përse jeni ende beqar, sipas horoskopit

para 5 muajve - Arbresh

Dashi Dashi është padyshim një nga shenjat më protagoniste të horoskopit dhe si e tillë kërkon vëmendje maksimale. Por ka një problem, e do këtë gjatë gjithë kohës dhe do të bëj çdo gjë për ta patur. Prandaj...

Bëhuni shefi me të cilin kanë dëshirë të punojnë

para 5 muajve - Ekonomia Online

Pyesni disa njerëz dhe do të gjeni dikë me një tregim për një shef të tmerrshëm. Shumë ndërmarrës zgjedhin të nisin bizneset e tyre në mënyrë specifike sepse kanë përjetuar një shef i cili nuk ka qenë...

Gjestet e një mashkulli që tregojnë se vetëm po ju shfrytëzon

para 5 muajve - Sovrani

Shumë femra, posaçërisht vajzat e reja, shpeshherë ndihen të pasigurta në lidhjet romantike. Epo, ndonjëherë pritshmëritë e këqija janë të justifikueshme, por gjithashtu mundemi lehtë të dyshojmë në qëllimet...

Si të filloni një karrierë që në të 20-at tuaja

para 5 muajve - Tetova Sot

Sa më shpejt që të filloni, aq më shpejt do jeni të aftë të ndërtoni diçka në të ardhmen. Kjo vlen në të gjitha aspektet e jetës, jo vetëm karrierës, por edhe kontrollet financiare, sukseset dhe rritjen...

Ndërtoni marrëdhënie pozitive me shefin dhe kolegët

para 5 muajve - Ekonomia Online

Respekti reciprok e bën zyrën shumë më të këndshme. Në të kaluarën, marrëdhënia e një punonjësi me eprorin e tyre ishte një nga faktorët që ndikonte më shumë nëse një punonjës e pëlqente punën e tij apo...

3 frazat që shefat përdorin kur duan t’ju pushojnë nga puna

para 5 muajve - Sovrani

Të pushohesh nga puna mund të jetë një nga gjërat më të vështira me të cilat përballesh në jetë. Nëse menaxheri juaj përdor një nga tre frazat në vijim, mund të jetë gati duke marrë vendimin që t’ju pushojë....

3 frazat që shefat përdorin kur duan t’ju pushojnë nga puna

para 5 muajve - Ekonomia Online

Të pushohesh nga puna mund të jetë një nga gjërat më të vështira me të cilat përballesh në jetë. Nëse menaxheri juaj përdor një nga tre frazat në vijim, mund të jetë gati duke marrë vendimin që t’ju pushojë....

Si të filloni një karrierë që në të 20-at tuaja

para 5 muajve - Ekonomia Online

Sa më shpejt që të filloni, aq më shpejt do jeni të aftë të ndërtoni diçka në të ardhmen. Kjo vlen në të gjitha aspektet e jetës, jo vetëm karrierës, por edhe kontrollet financiare, sukseset dhe rritjen...

Kur punoni me njerëz që mendojnë ndryshe nga ju, 5 teknika

para 5 muajve - Ekonomia Online

Ajo që të gjithë duhet të mësojmë në biznes është se si të punojmë dhe të udhëheqim njerëz që nuk janë si ne dhe nuk mendojnë si ne. Kjo është ndoshta pengesa më e madhe për suksesin që haset nga çdo pronar...

Zakonet që ju bëjnë të urreheni në vendin e punës

para 5 muajve - Ekonomia Online

Çdo ditë ne përpiqemi të jemi sa më korrektë në vendin e punës, pasi është qëndrimi dhe sjellja jonë që na bëjnë të urrehemi apo duhemi nga kolegët tanë. Si mund t’i regullojmë pikërisht këto gabime apo...

Horoskopi për ditën e sotme, 13 gusht 2019

para 5 muajve - Koha Jone

Dashi Truri juaj është jashtëzakonisht aktiv tani dhe po ju bën shumë produktiv dhe ambicioz. Si pasojë, do të keni pak durim për njerëzit që përpiqen t’ju ngadalësojnë. Mos humbisni asnjë moment me të...

Horoskopi 13 Gusht 2019

para 5 muajve - Opinion

Dashi Truri juaj është jashtëzakonisht aktiv tani dhe po ju bën shumë produktiv dhe ambicioz. Si pasojë, do të keni pak durim për njerëzit që përpiqen t’ju ngadalësojnë. Mos humbisni asnjë moment me të...

Horoskopi për ditën e sotme, 13 gusht 2019

para 5 muajve - BalkanWeb

Dashi Truri juaj është jashtëzakonisht aktiv tani dhe po ju bën shumë produktiv dhe ambicioz. Si pasojë, do të keni pak durim për njerëzit që përpiqen t’ju ngadalësojnë. Mos humbisni asnjë moment me të...

Kush është fajtori në një lidhje. Shenjat që tregojnë se jeni ju!

para 5 muajve - Periskopi

Nëse ke një varg marrëdhëniesh të dështuara, është e lehtë të ndihesh sikur ke zgjedhur thjesht partnerët e gabuar. Por, nëse po kuptoni se jeni duke luftuar seriozisht për të mbajtur një marrëdhënie të...

Parashikimi i yjeve për sot 13 gusht 2019

para 5 muajve - Gazeta Telegraf

Dashi Truri juaj është jashtëzakonisht aktiv tani dhe po ju bën shumë produktiv dhe ambicioz. Si pasojë, do të keni pak durim për njerëzit që përpiqen t’ju ngadalësojnë. Mos humbisni asnjë moment me të...

Të kërkosh punë të re kur je ende i punësuar

para 5 muajve - Ekonomia Online

Çdo punonjës ambicioz di se si të jetë gjithmonë syhapur për mundësinë e madhe të një vendi pune. Një punëkërkues modern pret që të ngrihet në detyrë çdo 2-3 vjet, në mënyrë që të jetë mbi konkurrencën. ...

Horoskopi ditor, e martë 13 gusht 2019

para 5 muajve - Periskopi

Dashi Dita për ju nuk do të ketë shumë surpriza. Përqendrohuni në rutinën e përditshme. Ndihmoni prindërit në punët e shtëpisë. Disa ndryshime të kënaqshme do të ndodhin së shpejti dhe do t’i kapërcejnë...

Horoskopi ditor – 13 Gusht 2019

para 5 muajve - Sovrani

Horoskopi i ditës Dashi Truri juaj është jashtëzakonisht aktiv tani dhe po ju bën shumë produktiv dhe ambicioz. Si pasojë, do të keni pak durim për njerëzit që përpiqen t’ju ngadalësojnë. Mos humbisni...

Horoskopi 13 gusht 2019, ja parashikimi i yjeve për ju

para 5 muajve - Koha Jone

Dashi – Lëreni fëmijën brenda jush të luajë. Disa nga mësimet më të rëndësishme të jetës janë ato që keni mësuar kur keni qenë fëmijë. Kthehuni në atë gjendje shpirtërore dhe përqafoni thjeshtësinë e jetës...

7 fjalë që liderët e suksesshëm i përdorin çdo ditë

para 5 muajve - Ekonomia Online

Në fakt, udhëheqësit e mëdhenj i përdorin këto fjalë shumë shpesh çdo ditë. Kjo është një ndër arsyet se pse ata janë të mrekullueshëm. Nëse jeni në një pozicion udhëheqës dhe nuk i përdorni këto fjalë...

Zakonet që dëmtojnë imazhin tuaj profesional

para 5 muajve - Ekonomia Online

Pa marrë parasysh se sa i zoti jeni në punën tuaj apo rolin që keni në një kompani, ka disa gjëra që dëmtojnë imazhin tuaj profesional dhe nuk e kuptoni. Shfletoni galerinë për tu njohur me gjërat që prishin...

A dëshironi që lidhja juaj të zgjasë, ja çfarë nuk duhet të bëni

para 5 muajve - Standard

Nëse keni dëshirë që lidhja juaj të zgjasë, atëherë duhet të bëni kujdes me disa veprime, të cilat ndonjëherë bëhen edhe pa dashje. Më poshtë keni katër këshilla që duhet t’i merrni parasysh: 1. Mos u...

Dy shenjat e horoskopit më me fat për sot

para 5 muajve - Opinion

DASHI Kjo do jetë një ditë shumë aktive për ju. Nëse jeni në çift, jeta sentimentale do ju përmirësohet. Do jeni më afër partnerit tuaj dhe do e keni më të lehte të komunikoni me të. Nëse jeni ende vetëm,...

Si do të jetë parashikimi për këtë javë? Paolo Fox ju njeh me horoskopin

para 5 muajve - Tetova Sot

Gjatë kësaj jave do të përjetoni gjëra interesante që lidhen me paratë apo me dokumente të rëndësishme për të ardhmen tuaj. Do të befasoheni nga disa lajme të papritura që kanë të bëjnë me një fejesë,...

Zgjidhni një nga tre letrat dhe merrni një këshillë

para 5 muajve - Arbresh

Letra Nr. 1 Shikoni me kujdes mjedisin tuaj, dikush po përpiqet t’ju lëndojë. Mund të jetë një person që kohët e fundit abuzon me ndihmën tuaj ose dikush që shpesh këndon lavde për veten. Mos e humbni...

A dëshironi që lidhja juaj të zgjasë, ja çfarë nuk duhet të bëni

para 5 muajve - Tetova Sot

Nëse keni dëshirë që lidhja juaj të zgjasë, atëherë duhet të bëni kujdes me disa veprime, të cilat ndonjëherë bëhen edhe pa dashje. Më poshtë keni katër këshilla që duhet t’i merrni parasysh: 1.Mos u nxitoni...

A dëshironi që lidhja juaj të zgjasë, ja çfarë nuk duhet të bëni

para 5 muajve - Albeu

Nëse keni dëshirë që lidhja juaj të zgjasë, atëherë duhet të bëni kujdes me disa veprime, të cilat ndonjëherë bëhen edhe pa dashje. Më poshtë keni katër këshilla që duhet t’i merrni parasysh: 1.Mos u nxitoni...

Këto shenja HOROSKOPI do të marrin lajme të mira

para 5 muajve - Lexo

D ashi Fatkeqësisht, kur të zbuloni të vërtetën mbi një çështje të caktuar, mund të zhgënjeheni. Mësohuni të përballeni me zhgënjimin sepse është pjesë e jetës. Kjo gjë këshillohet kryesisht nëaspektinromantik....

Lajme të mira për financat, ja si do jetë fati juaj këtë javë

para 5 muajve - BalkanWeb

Pas pushimeve apo para pushimeve të gjithë e kanë mendjen tek paratë. Si do jenë xhepat tuaja, a do keni të reja, përmirësime, lajme të mira apo duhet të bëni kujdes?! Po dashuria, fati do jetë me ju këtë...

Lajme të mira për financat, ja si do jetë fati juaj këtë javë

para 5 muajve - Koha Jone

DASHI Të përgjithshmet: Kjo jave fillon me një Hënë të plotë në aksin Luan Ujor do ju duhet të përpiqeni pak më shumë për të realizuar planet tuaja. Gjatë gjithë këtij presioni, është mirë që të gjeni...

A doni që lidhja juaj të zgjasë, ja çfarë nuk duhet të bëni

para 5 muajve - Vizion Plus

Nëse keni dëshirë që lidhja juaj të zgjasë, atëherë duhet të bëni kujdes me disa veprime, të cilat ndonjëherë bëhen edhe pa dashje. Më poshtë keni katër këshilla që duhet t’i merrni parasysh: 1.Mos u nxitoni...

Horoskopi ditor, e martë 13 gusht 2019

para 5 muajve - Portalb

Dashi Dita për ju nuk do të ketë shumë surpriza. Përqendrohuni në rutinën e përditshme. Ndihmoni prindërit në punët e shtëpisë. Disa ndryshime të kënaqshme do të ndodhin së shpejti dhe do t’i kapërcejnë...

Jorgo Pulla bën parashikimin e detajuar javor, financat, shëndeti dhe dashuria

para 5 muajve - Lexo

Pas pushimeve apo para pushimeve të gjithë e kanë mendjen tek paratë. Si do jenë xhepat tuaja, a do keni të reja, përmirësime, lajme të mira apo duhet të bëni kujdes?! Po dashuria, fati do jetë me ju këtë...

A doni që lidhja juaj të zgjasë, ja çfarë nuk duhet të bëni

para 5 muajve - Tetova1

Nëse keni dëshirë që lidhja juaj të zgjasë, atëherë duhet të bëni kujdes me disa veprime, të cilat ndonjëherë bëhen edhe pa dashje. Më poshtë keni katër këshilla që duhet t’i merrni parasysh: 1.Mos u nxitoni...

Ndërmarrjet që mund të nisni me pak kapital

para 5 muajve - Ekonomia Online

Sigurisht keni menduar që të keni biznesin tuaj personal, por nuk keni pasur kapital të mjaftueshëm për këtë, renditur janë 12 lloj biznesesh të cilët mund t’i filloni me disa mijëra euro. Këto biznese...

Horoskopi e hënë, 12 Gusht 2019!

para 5 muajve - Vizion Plus

Dashi Nuk duhet të ngrini zërin për t’ju dëgjuar të gjithë kur komunikoni me partnerin/en. Jini të qetë dhe të vendosur kur flisni. Beqarët pa u lodhur fare do e gjejnë princin e tyre të kaltër dhe do...

Horoskopi 12 Gusht 2019

para 5 muajve - Opinion

Dashi Gjërat po nxehen në një nga marrëdhëniet tuaja – dhe jo në një mënyrë të mirë. Në vend që të shqetësoheni, kjo është një kohë për të punuar shumë për një kompromis. Përpiquni të arrini harmoninë...

Horoskopi për ditën e sotme, 12 gusht 2019

para 5 muajve - Koha Jone

Dashi Gjërat po nxehen në një nga marrëdhëniet tuaja – dhe jo në një mënyrë të mirë. Në vend që të shqetësoheni, kjo është një kohë për të punuar shumë për një kompromis. Përpiquni të arrini harmoninë...

Horoskopi për ditën e sotme, 12 gusht 2019

para 5 muajve - BalkanWeb

Dashi Gjërat po nxehen në një nga marrëdhëniet tuaja – dhe jo në një mënyrë të mirë. Në vend që të shqetësoheni, kjo është një kohë për të punuar shumë për një kompromis. Përpiquni të arrini harmoninë...

21 këshilla për ndërmarrësit e rinj dhe ambiciozë

para 5 muajve - Ekonomia Online

Të qenit i suksesshëm shpesh do të thotë të mësoni nga ata të cilët tashmë kanë arritur qëllimet e tyre. Posedimi i një mentori është një bekim i mrekullueshëm për një ndërmarrës, por jo të gjithë mund...

Si të trajtoni një dembel në punë?

para 5 muajve - Ekonomia Online

Kur dikush nuk mban përgjegjësinë e tij në punë, atëherë e gjithë skuadra vuan pasojat e tij. Natyrisht kjo është përgjegjësi e menaxherit, i cili duhet të sigurohet se të gjithë po bëjnë punën ashtu siç...

Horoskopi, ja dy shenjat më me fat për sot

para 5 muajve - Lexo

DASHI Kjo do jetë një ditë shumë aktive për ju. Nëse jeni në çift, jeta sentimentale do ju përmirësohet. Do jeni më afër partnerit tuaj dhe do e keni më të lehte të komunikoni me të. Nëse jeni ende vetëm,...

Parashikimi i yjeve për sot 12 gusht 2019

para 5 muajve - Gazeta Telegraf

Dashi Gjërat po nxehen në një nga marrëdhëniet tuaja – dhe jo në një mënyrë të mirë. Në vend që të shqetësoheni, kjo është një kohë për të punuar shumë për një kompromis. Përpiquni të arrini harmoninë...

Pesë faza që të gjithë çiftet i kalojnë

para 5 muajve - Ekonomia Online

FAZA 1: Tërheqja dhe romanca Ky është fillimi kur ende vazhdon të njohësh dikë. Në këtë fazë, ju jeni tërhequr nga pamja e personit, mënyra se si vishet dhe mbahet. Çdo gjë duket e përsosur, është si një...

Lexojeni parashikimin e yjeve për sot

para 5 muajve - Bota Press

Dashi Gjërat po nxehen në një nga marrëdhëniet tuaja – dhe jo në një mënyrë të mirë. Në vend që të shqetësoheni, kjo është një kohë për të punuar shumë për një kompromis. Përpiquni të arrini harmoninë...

Horoskopi i datës 12 gusht 2019

para 6 muajve - RTV 21

Dashi Do jeni shumë nervozë sot dhe në shumë momente  mund të keni edhe probleme me ata që do keni pranë. Ju të dashuruarit nuk do ua dini vlerën atij që keni pranë dhe duke e lënë pas dore pak nga pak...

11 gjëra “të thjeshta” që ju çojnë drejt lumturisë

para 6 muajve - Ekonomia Online

Shumë njerëz kalojnë faza të errëta të jetë së tyre duke rënë një pesimizëm i cili nuk i çon askund. Ka disa mënyra se si njerëzit mund të dalin nga kjo gjendje pesimiste dhe të nisin të ndihen të lumtur....

41 thënie nga Paulo Coelho për dashurinë, jetën e miqësinë

para 6 muajve - Ekonomia Online

“Ka vetëm një gjë që e bën të pamundur një ëndërr që të arrihet: frika nga dështimi”. 2. “Gjithkush duket se ka një ide të qartë se si njerëzit e tjerë duhet të udhëheqin jetën e tyre, por nuk kanëasnjë...

Dëshironi që lidhja juaj të zgjasë, ja katër rregullat e mëdha

para 6 muajve - Sovrani

Nëse keni dëshirë që lidhja juaj të zgjasë, atëherë duhet të bëni kujdes me disa veprime, të cilat ndonjëherë bëhen edhe pa dashje. Më poshtë keni katër këshilla që duhet t’i merrni parasysh: 1.Mos u nxitoni...

Horoskopi ditor, e diel 11 gusht 2019

para 6 muajve - Shekulli

Dashi Duke qenë zemërgjerë, ju po i frymëzoni njerëzit përreth jush të bëjnë të njëjtën gjë. Dikush në rrethin tuaj shoqëror, i cili njihet si egoist i padurueshëm, po kupton se ka njerëz të tjerë në planet....

Imazhi i parë që shihni në foto zbulon se çfarë keni të rëndësishme në dashuri

para 6 muajve - Albeu

Fotoja që do ju tregojmë më poshtë ka më shumë se një imazh brenda. Por ai që arrini të shihni të parin është më i rëndësishmi. Sipas një testi të bërë nga “Bright Side” këto foto zbulojnë se çfarë keni...

Horoskopi për ditën e sotme, 11 gusht 2019

para 6 muajve - BalkanWeb

Dashi Duke qenë zemërgjerë, ju po i frymëzoni njerëzit përreth jush të bëjnë të njëjtën gjë. Dikush në rrethin tuaj shoqëror, i cili njihet si egoist i padurueshëm, po kupton se ka njerëz të tjerë në planet....

Horoskopi 11 gusht 2019

para 6 muajve - Albeu

Dashi – Ju mund të keni ndjenjën që nëse nuk keni diçka pozitive për të thënë, nuk duhet të thoni asgjë. Kjo ide mund të të mbajë “gjuhën” lidhur sot. Nëse jeni të irrituar, të zemëruar ose të lënduar,...

Horoskopi i datës 11 gusht 2019

para 6 muajve - RTV 21

Dashi Sot në shumë momente do bëheni me nerva dhe mund të mos e kontrolloni dot veten. Nëse jeni në një lidhje shpesh do ju dalin probleme dhe do keni debate. Ju nuk do pranoni gabimet që do bëni dhe partneri...

5 mënyra si t’i ktheni në “yje” punonjësit dembelë

para 6 muajve - Portalb

Ndryshimi i stafit ju kushton me kohë dhe para të cilat mund të mos i keni. Ja se si të keni një ekip më të mirë dhe t’iu jepni atyre energji në proces. Pra ju keni disa punonjës të cilët nuk po përfundojnë...

Sot është Dita Ndërkombëtare e Dembelëve, ja disa fakte që dembelët arrijnë sukses të madh

para 6 muajve - Prive

Në 10 gusht, Dita Kombëtare e Dembelëve na jep leje për t’u çlodhur. Pra, nëse jeni dembelë edhe ditëve të tjera, ka disa gjëra që ju bëjnë të veçantë. Përtacia është diçka që çdo person ka në një masë...

Çmendeni pas të dashurës tuaj por nuk jeni njeri i surprizave, ja disa ide që ta befasoni atë

para 6 muajve - Prive

Pavarësisht se me çfarë lloj gruaje jeni në lidhje, pavarësisht nga ajo që ajo thotë me zë të lartë, një befasi që tregon anën tuaj romantike gjithmonë do të vlerësohet! Këtu janë disa befasi të vogla...

6 mënyra si të bëni njohje të reja gjatë verës

para 6 muajve - Ekonomia Online

Po, sepse vera është koha më e mirë për lidhjet e dashurisë. Nëse jeni beqare ose thjesht keni mbyllur një histori dhe doni të riktheheni në lojë, vera është koha më e mirë për ta bërë atë. Sepse është...

Lajm i mrekullueshëm për dy shenja, Horoskopi sot

para 6 muajve - Albeu

Dashi Fatkeqësisht, kur të zbuloni të vërtetën mbi një çështje të caktuar, mund të zhgënjeheni. Mësohuni të përballeni me zhgënjimin sepse është pjesë e jetës. Kjo gjë këshillohet kryesisht në aspektin...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK