http://kariera.mk

E kemi ditur gabim, nuk është kosi, disa metoda efikase për djegien nga dielli

para 5 muajve - Albeu

Nëse deri më dje keni besuar mamanë ose gjyshes që ju lyente shpinën, shpatullat ose këmbët me kos, pa ditur se enzimat e tij acide dëmtojnë akoma në rëndë lëkurën e skuqur, nuk keni më arsye për ta bërë....

Këto janë produktet shtëpiake që qetësojnë djegiet nga dielli

para 5 muajve - RTV 21

Produkte që mund të gjenden në secilën shtëpi Nga djegia e diellit vuajnë shumë njerëz, por që të paktën të qetësoni dhimbjet nga to ekzistojnë disa produkte. Fillimisht bëni mirë të dini që duhet: – të...

Si duhet të ekspozohemi në diell pa e rrezikuar shëndetin tonë?

para 5 muajve - Klan Kosova

Koha apo orari më i përshtatshëm për t’u ekspozuar në diell janë orët e para të mëngjesit deri në orën 10:00 paradite dhe orët e pasdites pas orës 17:00 kjo për stinën e verës, orari midis orës 10:00 dhe...

Si duhet të ekspozohemi në diell pa e rrezikuar shëndetin tonë?

para 5 muajve - Ekonomia Online

Koha apo orari më i përshtatshëm për t’u ekspozuar në diell janë orët e para të mëngjesit deri në orën 10:00 paradite dhe orët e pasdites pas orës 17:00 kjo për stinën e verës, orari midis orës 10:00 dhe...

Mbrojtja nga dielli: A dini gjithçka?

para 6 muajve - Ekonomia Online

Kremrat mbrojtës janë të domosdoshme, por ju duhet të dini se çfarë të zgjidhni dhe si t’i përdorni ato, duke pasur parasysh se edhe produkti më i mirë diellor, nuk mund të na mbrojë plotësisht nga rrezatimi...

Një herë e përgjithmonë: sa e lartë duhet të jetë SPF në kremin ideal kundër diellit

para 6 muajve - Portalb

Kush nuk e pëlqen ngjyrën e plazhit? Të gjithë e pëlqejmë! Presim me padurim gjatë 9 muajve të vitit për të ndier ngrohtësinë e diellit në lëkurë dhe të marrim shkëlqimin që i fal lëkurës ndikimi i rrezeve...

Jeni djegur nga plazhi? Ja si mund të kuroheni në shtëpi

para 6 muajve - Koha.mk

Lëkura është delikate dhe bëhet edhe më shumë, sidomos në verë, kur ekspozohet në diell pa mbrojtje, kryesisht në plazh, duke rrezikuar që të dëmtohet seriozisht. Djegiet nga dielli, janë mjaft të shpeshta...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK