http://kariera.mk

“Kam qenë më i lumtur kur nuk isha miliarder”

para 4 muajve - Koha.mk

Themeluesi dhe shefi ekzekutiv i Alibaba, Jack Ma, është njeriu më i pasur në Kinë që prej kur kompania u bë publike. Në anën tjetër, Ma shprehet se ai ishte po aq i lumtur, mbase edhe më i lumtur, kur...

Themeluesi i Alibabas dorëhiqet në 55-vjetorin e lindjes, i kushtohet filantropisë

para 4 muajve - Koha.net

Jack Ma, miliarderi që nisi tregtinë elektronike në Kinë, do tërhiqet zyrtarisht sot nga posti i kryetarit ekzekutiv të Alibaba. Bashkëthemeluesi i perandorisë së ‘Alibaba’ po feston daljen në pension...

Jack Ma nuk do të jetë më pjesë e Alibaba

para 4 muajve - Zhurnal

Jack Ma u tërhoq si president i Alibaba ditën e sotme duke ja dorëzuar rolin Daniel Zhang i cili është CEO i kompanisë. Tranzicioni u lajmërua një vit më parë. Ma do të vazhdojë të jetë pjesë e bordit...

Jack Ma largohet nga “Alibaba”

para 4 muajve - InfoShqip

Jack Ma, themeluesi vizionar i gjigantit kinez Alibaba do të pasojë titullin e presidentit të kompanisë tek Daniel Zhang, pas 20 vjetëve drejtimin e kompanisë të themeluar në apartamentin e tij në Hangzhou...

Jack Ma largohet nga “Alibaba”

para 4 muajve - Gazeta Express

Jack Ma, themeluesi vizionar i gjigantit kinez Alibaba do të pasojë titullin e presidentit të kompanisë tek Daniel Zhang, pas 20 vjetëve drejtimin e kompanisë të themeluar në apartamentin e tij në Hangzhou...

Alibaba, Jack Ma tërhiqet, manjati lë pas 20 vjetësh kolosin e shitjeve online

para 4 muajve - BalkanWeb

Jack Ma, themeluesi vizionar i Alibaba-s, do t’i dorëzojë nesër titullin e presidentit, Ceo-s aktual Daniel Zhang, pasi transformoi për 20 vjet një shoqëri të vogël, në një apartament në Hangzhou, në kolosin...

Jack Ma dorëhiqet nga pozita e shefit të Alibabas

para 4 muajve - InfoMagazin

Jack Ma, miliarderi që filloi tregtinë elektronike në Kinë, zyrtarisht po tërhiqet si kreu ekzekutiv i Alibaba. Ai madje po e feston largimin e tij me një festë në një stadium me përmasa olimpike në qytetin...

Jack Ma largohet nga “Alibaba”

para 4 muajve - Arbresh

Jack Ma, themeluesi vizionar i gjigantit kinez Alibaba do të pasojë titullin e presidentit të kompanisë tek Daniel Zhang, pas 20 vjetëve drejtimin e kompanisë të themeluar në apartamentin e tij në Hangzhou...

Jack Ma largohet nga “Alibaba”

para 4 muajve - Arbresh

Jack Ma, themeluesi vizionar i gjigantit kinez Alibaba do të pasojë titullin e presidentit të kompanisë tek Daniel Zhang, pas 20 vjetëve drejtimin e kompanisë të themeluar në apartamentin e tij në Hangzhou...

Tha se më i lumtur ishte kur nuk kishte shumë para, Jack Ma merr vendimin e madh sot

para 4 muajve - Sovrani

Jack Ma, themeluesi vizionar i gjigantit kinez Alibaba do të pasojë titullin e presidentit të kompanisë tek Daniel Zhang, pas 20 vjetëve drejtimin e kompanisë të themeluar në apartamentin e tij në Hangzhou...

Jack Ma largohet nga “Alibaba”

para 4 muajve - Tetova Sot

Jack Ma, themeluesi vizionar i gjigantit kinez Alibaba do të pasojë titullin e presidentit të kompanisë tek Daniel Zhang, pas 20 vjetëve drejtimin e kompanisë të themeluar në apartamentin e tij në Hangzhou...

Alibaba, Jack Ma tërhiqet, manjati lë pas 20 vjetësh kolosin e shitjeve online

para 4 muajve - Koha.mk

Jack Ma, themeluesi vizionar i Alibaba-s, do t’i dorëzojë nesër titullin e presidentit, Ceo-s aktual Daniel Zhang, pasi transformoi për 20 vjet një shoqëri të vogël, në një apartament në Hangzhou, në kolosin...

Themeluesi i AliBaba: “Kam qenë më i lumtur kur nuk isha miliarder”

para 4 muajve - Sovrani

Themeluesi dhe shefi ekzekutiv i Alibaba, Jack Ma, është njeriu më i pasur në Kinë që prej kur kompania u bë publike. Në anën tjetër, Ma shprehet se ai ishte po aq i lumtur, mbase edhe më i lumtur, kur...

Themeluesi i AliBaba: “Kam qenë më i lumtur kur nuk isha miliarder”

para 5 muajve - Arbresh

Themeluesi dhe shefi ekzekutiv i Alibaba, Jack Ma, është njeriu më i pasur në Kinë që prej kur kompania u bë publike. Në anën tjetër, Ma shprehet se ai ishte po aq i lumtur, mbase edhe më i lumtur, kur...

Njeriu më i pasur në Kinë: Ja pse isha më i lumtur kur nuk isha miliarder

para 5 muajve - Sovrani

Themeluesi dhe shefi ekzekutiv i Alibaba, Jack Ma, është njeriu më i pasur në Kinë që prej kur kompania u bë publike. Në anën tjetër, Ma shprehet se ai ishte po aq i lumtur, mbase edhe më i lumtur, kur...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK