http://kariera.mk

Shkencëtarët zbulojnë se si të ngadalësojnë plakjen biologjike

më 9.2019 - Flaka

Ndërsa u përpoqën të rigjeneronin gjëndrën timus, studiuesit e Universitetit të Kalifornisë Los Anxhelos mund të kenë gjetur një zgjidhje që mund të ngadalësojë procesin e plakjes dhe madje ta kthejë atë,...

Shkencëtarët zbulojnë se si të ngadalësojnë plakjen biologjike

më 9.2019 - Flaka

Ndërsa u përpoqën të rigjeneronin gjëndrën timus, studiuesit e Universitetit të Kalifornisë Los Anxhelos mund të kenë gjetur një zgjidhje që mund të ngadalësojë procesin e plakjes dhe madje ta kthejë atë,...

Lamtumirë pleqëri, zbulohet ilaçi që ngadalëson plakjen!

më 9.2019 - Republika

Shkencëtarët që realizuan studimin, u çuditën edhe vetë nga rezultati i tij Studimi tregon se ekspertët jo vetëm mund të jenë në gjendje ta ngadalësojnë procesin e plakjes, por edhe mund ta kthejnë mbrapsht...

Lamtumirë pleqëri, ilaçi kundër plakjes që çuditi shkenctarët

më 9.2019 - Albeu

Shkencëtarët që realizuan studimin, u çuditën edhe vetë nga rezultati i tij Studimi tregon se ekspertët jo vetëm mund të jenë në gjendje ta ngadalësojnë procesin e plakjes , por edhe mund ta kthejnë mbrapsht...

Shkencëtarët dalim me një përfundim: Procesi i plakjes mund të ngadalësohet

më 9.2019 - Epoka e Re

Një studim i ri ka treguar se shkencëtaret janë në gjendje jo vetëm ta ngadalësojnë procesin e plakjes, por edhe ta kthejnë mbrapsht atë, pak a shumë ashtu siç ndodh në filmin e famshëm amerikan “Rasti...

Lamtumirë pleqëri, zbulohet ilaçi që ngadalëson plakjen!

më 9.2019 - Gazeta Express

Shkencëtarët që realizuan studimin, u çuditën edhe vetë nga rezultati i tij Studimi tregon se ekspertët jo vetëm mund të jenë në gjendje ta ngadalësojnë procesin e plakjes, por edhe mund ta kthejnë mbrapsht...

Shkencëtarët zbulojnë se si të ngadalësojnë plakjen biologjike

më 9.2019 - Infokusi

Ndërsa u përpoqën të rigjeneronin gjëndrën timus, studiuesit e Universitetit të Kalifornisë Los Anxhelos mund të kenë gjetur një zgjidhje që mund të ngadalësojë procesin e plakjes dhe madje ta kthejë atë,...

Shkencëtarët zbulojnë se si të ngadalësojnë plakjen biologjike

më 9.2019 - Periskopi

Ndërsa u përpoqën të rigjeneronin gjëndrën timus, studiuesit e Universitetit të Kalifornisë Los Anxhelos mund të kenë gjetur një zgjidhje që mund të ngadalësojë procesin e plakjes dhe madje ta kthejë atë,...

Lamtumirë pleqëri, zbulohet ilaçi që ngadalëson plakjen!

më 9.2019 - Arbresh

Shkencëtarët që realizuan studimin, u çuditën edhe vetë nga rezultati i tij Studimi tregon se ekspertët jo vetëm mund të jenë në gjendje ta ngadalësojnë procesin e plakjes, por edhe mund ta kthejnë mbrapsht...

Shkencëtarët zbulojnë se si të ngadalësojnë plakjen

më 9.2019 - Ina

Ndërsa u përpoqën të rigjeneronin gjëndrën timus, studiuesit e Universitetit të Kalifornisë Los Anxhelos mund të kenë gjetur një zgjidhje që mund të ngadalësojë procesin e plakjes dhe madje ta kthejë atë,...

Shkencëtarët zbulojnë se si të ngadalësojnë plakjen biologjike

më 9.2019 - Sinjali

Ndërsa u përpoqën të rigjeneronin gjëndrën timus, studiuesit e Universitetit të Kalifornisë Los Anxhelos mund të kenë gjetur një zgjidhje që mund të ngadalësojë procesin e plakjes dhe madje ta kthejë atë,...

Shkencëtarët zbulojnë se si të ngadalësojnë plakjen

më 9.2019 - Alsat-M

Ndërsa u përpoqën të rigjeneronin gjëndrën timus, studiuesit e Universitetit të Kalifornisë Los Anxhelos mund të kenë gjetur një zgjidhje që mund të ngadalësojë procesin e plakjes dhe madje ta kthejë atë,...

Shkencëtarët zbuluan se si të ngadalësojnë plakjen biologjike

më 9.2019 - Portalb

Sidoqoftë, sipas një studimi të botuar në revistën Nature, studiuesit zbuluan se pjesëmarrësit humbën mesatarisht 2.5 vjet në “orën epigjenetike” të tyre, siç matet nga analiza gjurmë e gjeneve të një...

Shkencëtarët zbulojnë se si të ngadalësojnë plakjen biologjike

më 9.2019 - Top Channel

Ndërsa u përpoqën të rigjeneronin gjëndrën timus, studiuesit e Universitetit të Kalifornisë Los Anxhelos mund të kenë gjetur një zgjidhje që mund të ngadalësojë procesin e plakjes dhe madje ta kthejë atë,...

Zbulohet se si të ngadalësojnë plakjen biologjike

më 9.2019 - Koha Jone

Ndërsa u përpoqën të rigjeneronin gjëndrën timus, studiuesit e Universitetit të Kalifornisë Los Anxhelos mund të kenë gjetur një zgjidhje që mund të ngadalësojë procesin e plakjes dhe madje ta kthejë atë,...

Zbulohet ilaçi që ngadalëson plakjen

më 9.2019 - Insajderi

Shkencëtarët që realizuan studimin, u çuditën edhe vetë nga rezultati i tij Studimi tregon se ekspertët jo vetëm mund të jenë në gjendje ta ngadalësojnë procesin e plakjes, por edhe mund ta kthejnë mbrapsht...

Gjendet ilaçi kundër pleqërisë/ “Benjamin Button” zbulohet rastësisht

më 9.2019 - Top Channel

Një studim i ri tregoi aksidentalisht se shkencëtaret janë në gjendje jo vetëm ta ngadalësojnë procesin e plakjes, por edhe ta kthejnë mbrapsht atë, pak a shumë ashtu sic ndodh në filmin e famshëm amerikan...

Zbulohet ilaçi kundër plakjes, shkencëtarët gjejnë mënyrën për t’i rinuar njerëzit

më 9.2019 - Aktuale

Një studim i ri tregoi aksidentalisht se shkencëtaret janë në gjendje jo vetëm ta ngadalësojnë procesin e plakjes, por edhe ta kthejnë mbrapsht atë, pak a shumë ashtu sic ndodh në filmin e famshëm amerikan...

Zbulohet ilaçi kundër plakjes

më 9.2019 - Alsat-M

Një studim i ri tregoi aksidentalisht se shkencëtaret janë në gjendje jo vetëm ta ngadalësojnë procesin e plakjes, por edhe ta kthejnë mbrapsht atë, pak a shumë ashtu sic ndodh në filmin e famshëm amerikan...

Si nëpër filma, zbulohet ilaçi që parandalon pleqërinë

më 9.2019 - BalkanWeb

Mendoni se do të plakeni dhe do të dukeni jashtëzakonisht keq? Me siguri që do të mendoni kështu, kur nuk keni dëgjuar ende për studimin më të ri. Studimi më i fundit i shkencëtarëve  ka zbuluar një ilaç...

Shkencëtarët zbulojnë se si të ngadalësojnë plakjen biologjike

më 9.2019 - KosovaPress

Si pjesë e një studimi në Kaliforni, shkencëtarët testuan një koktej prej tre ilaçesh të zakonshme - hormonet e rritjes dhe dy ilaçe të diabetit - për të stimuluar rigjenerimin e gjëndrës timus gjatë një...

Epabesueshme/ Zbulohet ndalimi i plakjes, shkencëtarët çuditen edhe vetë nga rezultati

më 9.2019 - Gazeta Telegraf

Shkencëtarët që realizuan studimin, u çuditën edhe vetë nga rezultati i tij. Studimi tregon se ekspertët jo vetëm mund të jenë në gjendje ta ngadalësojnë procesin e plakjes, por edhe mund ta kthejnë mbrapsht...

Gjendet ilaçi kundër pleqërisë

më 9.2019 - Infokusi

Një studim i ri tregoi aksidentalisht se shkencëtaret janë në gjendje jo vetëm ta ngadalësojnë procesin e plakjes, por edhe ta kthejnë mbrapsht atë, pak a shumë ashtu sic ndodh në filmin e famshëm amerikan...

Zbulohet ilaçi kundër plakjes, shkencëtarët gjejnë mënyrën për t’i rinuar njerëzit

më 9.2019 - Koha.mk

Një studim i ri tregoi aksidentalisht se shkencëtaret janë në gjendje jo vetëm ta ngadalësojnë procesin e plakjes, por edhe ta kthejnë mbrapsht atë, pak a shumë ashtu sic ndodh në filmin e famshëm amerikan...

Zbulohet ilaçi kundër plakjes

më 9.2019 - Albeu

Një studim i ri tregoi aksidentalisht se shkencëtaret janë në gjendje jo vetëm ta ngadalësojnë procesin e plakjes , por edhe ta kthejnë mbrapsht atë, pak a shumë ashtu sic ndodh në filmin e famshëm amerikan...

Zbulohet ilaçi kundër plakjes, shkencëtarët gjejnë mënyrën për t’i rinuar njerëzit

më 9.2019 - Gazeta Express

Një studim i ri tregoi aksidentalisht se shkencëtaret janë në gjendje jo vetëm ta ngadalësojnë procesin e plakjes, por edhe ta kthejnë mbrapsht atë, pak a shumë ashtu sic ndodh në filmin e famshëm amerikan...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK