http://kariera.mk

16 ushqimet që ju vrasin ngadalë

para 9 muajve - Koha.net

Disa nga këto ushqime çojnë në presion të lartë të gjakut, kolesterol të lartë, sëmundje të zemrës, diabet, madje edhe kancer. Të mos harrojmë obezitetin dhe gjithë ankthin dhe depresionin që mund të vijë...

Kujdesi që Duhet të Tregoni me Efektet Anësore të Ilaçeve të Diabetit

para 9 muajve - Medial

Diabeti është një nga shkaktarët kryesorë të verbërisë, problemeve me veshkat, atakut në zemër, ishemisë dhe amputimit të gjymtyrëve. Foto: Flickr Sëmundja e diabetit quhet ndryshe si sëmundja e shekullit...

Njerëzit me shtat të ulët rrezikohen më shumë nga diabeti

para 9 muajve - Insajderi

Çdo dhjetë centimetra të shtuara të lartësisë përkthehet në 41 për qind më pak shanse për të zhvilluar sëmundjen te burrat dhe 33 për qind më pak të ngjarë të shfaqet te gratë, sipas një studimi të botuar...

​Njerëzit me shtat të ulët rrezikohen më shumë nga diabeti

para 9 muajve - Gazeta Express

Njerëzit me trup më të shkurtër kanë një rrezik më të lartë për të marrë diabet sesa diabeti tip 2, sipas një studimi të publikuar sot. Çdo dhjetë centimetra të shtuara të lartësisë përkthehet në 41 për...

​Njerëzit me shtat të ulët rrezikohen më shumë nga diabeti

para 9 muajve - Koha.mk

Njerëzit me trup më të shkurtër kanë një rrezik më të lartë për të marrë diabet sesa diabeti tip 2, sipas një studimi të publikuar sot. Çdo dhjetë centimetra të shtuara të lartësisë përkthehet në 41 për...

Njerëzit me trup më të shkurtër rrezikohen më shumë nga kjo sëmundje

para 9 muajve - Sinjali

Njerëzit me trup më të shkurtër kanë një rrezik më të lartë për të marrë diabet sesa diabeti tip 2, sipas një studimi të publikuar sot. Çdo dhjetë centimetra të shtuara të lartësisë përkthehet në 41 për...

Jeni në pritjen e ëmbël? Kujdes, këto janë shenjat dhe simptomat e diabetit

para 9 muajve - Gazeta Observer

Diabeti është një sëmundje, ku niveli i sheqerit në gjak (glukozës) luhatet. Kur diabeti shfaqet te një grua shtatzënë, e cila nuk ka vuajtur më parë, quhet diabet i shtatzënisë. Kjo sëmundje mendohet...

Njerëzit me shtat të ulët rrezikohen më shumë nga diabeti

para 9 muajve - KosovaPress

Çdo dhjetë centimetra të shtuara të lartësisë përkthehet në 41 për qind më pak shanse për të zhvilluar sëmundjen te burrat dhe 33 për qind më pak të ngjarë të shfaqet te gratë, sipas një studimi të botuar...

Kujdes me këto ushqime, mund të kenë ndikim negativ

para 9 muajve - RTV 21

A jeni në dijeni se cilat janë ato? Janë disa ushqime, të cilat nëse i hani janë janë shumë të rrezikshme për shëndetin tuaj. Por, ka ushqime të tjera, madje shumë të shëndetshme të cilat nëse i hani gabimisht,...

Ushqimet që janë të mira për zemrën tuaj

para 9 muajve - Ekonomia Online

Të ushqyerit është me rëndësi jetike për të gjitha aspektet e shëndetit tuaj, por është sidomos e rëndësishme që ju ti kushtoni kujdes zemrës. Si motori i trupit, ju me siguri nuk mund të jetoni pa të....

Simptomat e fshehura të diabetit, të cilat nuk duhet të anashkalohen

para 9 muajve - Gazeta Monitor

Studimet e viteve të fundit kanë treguar se 25% e njerëzve me diabet tip 2 as nuk e dinë që vuajnë. Nëse keni disa nga simptomat dhe shenjat e mëposhtme, bëni mirë të bëni një kontroll për ta kapur në...

Pse është e mirë të hani një lugë çaji mjaltë në ditë

para 9 muajve - Arbresh

Mjalti është ushqim që sjell shumë të mira shëndetësore. Më të ju mund të forconi imunitetin, kujtesën, do të eleminoni kilet e tepërta dhe do të shpëtoni nga stresi. Nëse e konsumoni atë çdo ditë, por...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK