http://kariera.mk

Gjumi i ditës zvogëlon rrezikun nga sulmi në zemër

para 6 muajve - Keshilla

Lajme të mira vijnë për njerëzit që iu pëlqen të flenë disa minuta gjatë ditës. Sipas një studimi të ri, gjumi i shkurtër gjatë ditës, i cili praktikohet një ose dy herë në javë, mund ta zvogëlojë rrezikun...

Si ndikon tymi i cigares në pamjen tuaj fizike?

para 6 muajve - Klan Kosova

Mbarimi i stinës së verës zgjon nevojën për përkujdesin e lëkurës dhe flokëve. Zonjat dhe zonjushat drejtohen në qendrat estetike, ku krahas efektit të ekspozimit në diell gjatë pushimeve, kërkojnë të...

Si ndikon tymi i cigares në pamjen tuaj fizike

para 6 muajve - Ekonomia Online

Mbarimi i stinës së verës zgjon nevojën për përkujdesin e lëkurës dhe flokëve. Zonjat dhe zonjushat drejtohen në qendrat estetike, ku krahas efektit të ekspozimit në diell gjatë pushimeve, kërkojnë të...

Për 9 javë do të hiqni dorë nga duhanpirja me këtë recetë

para 6 muajve - Keshilla

Një studim i ri i kryer nga Fakulteti i Mjekësisë, Universiteti Srinakharinwirot në Tajlandë doli në përfundimin se përdorimi i limonit të athët (lime) është shumë më efektiv sesa çamçakëzët me nikotinë!...

Kurrë mos i hidhni dhëmbët e qumështit të fëmijëve, ato shpëtojnë jetë

para 6 muajve - Keshilla

Historia e “Zanës së dhëmbit” besohet thuajse nga të gjithë fëmijët, e tani duket se prindërit duhet të besojnë një tjetër histori për dhëbët e qumështit (por kjo e fundit është nga ato të vërtetuarat...

Kështu ndikon tymi i duhanit tek bimët e shtëpisë

para 6 muajve - Keshilla

Tymi i cigares është i dëmshëm jo vetëm për ata që e thithin atë, por dhe për të tjerët përreth. Ashtu si për njerëzit, ky tym ndikon negativisht dhe në gjallesat e tjera që bashkëjetojnë një mjedis, si...

Përfitimet shëndetësore që vijnë nga uji mineral

para 6 muajve - Keshilla

Uji mineral është një alternativë e rëndësishme për lehtësimin e etjes dhe freskimin e trupit tuaj gjatë ditëve të nxehta të verës, por gjithashtu duhet të dini se edhe ka shumë përfitime shëndetësore....

Përfitimet shëndetësore që vijnë nga uji mineral

para 6 muajve - Zhurnal

Uji mineral është një alternativë e rëndësishme për lehtësimin e etjes dhe freskimin e trupit tuaj gjatë ditëve të nxehta të verës, por gjithashtu duhet të dini se edhe ka shumë përfitime shëndetësore....

Magnezi ta shpëton jetën: Ja se si ta merrni për t’i parandaluar dhe trajtuar dhjetëra sëmundje

para 6 muajve - Keshilla

Magnezi është minerali i katërt më i zakonshëm në trupin e njeriut. Kryen shumë funksione jetësore në trupin tonë, veçanërisht në tru, për këtë arsye është e rëndësishme që të mos ketë mangësi të tij....

Për 9 javë do të hiqni dorë nga duhanpirja me këtë recetë

para 6 muajve - Aktuale

Një studim i ri i kryer nga Fakulteti i Mjekësisë, Universiteti Srinakharinwirot në Tajlandë doli në përfundimin se përdorimi i limonit të athët (lime) është shumë më efektiv sesa çamçakëzët me nikotinë!...

Receta që iu bën të lini duhanin për disa javë

para 6 muajve - Albeu

Një studim i ri i kryer nga dega e Fakultetit të Mjekësisë së Universitetit të Srinakharinwirot në Tajlandë arriti në përfundimin se përdorimi i limonit të athët është mjaft efektiv në lënien e duhanit...

Përfitimet shëndetësore që vijnë nga uji mineral

para 6 muajve - Koha.mk

Uji mineral është një alternativë e rëndësishme për lehtësimin e etjes dhe freskimin e trupit tuaj gjatë ditëve të nxehta të verës, por gjithashtu duhet të dini se edhe ka shumë përfitime shëndetësore....

Për 9 javë do të hiqni dorë nga duhan pirja me këtë recetë

para 6 muajve - Gazeta Express

Një studim i ri i kryer nga Fakulteti i Mjekësisë, Universiteti Srinakharinëirot në Tajlandë doli në përfundimin se përdorimi i lime është shumë më efektiv sesa çamçakëzët me nikotinë ! Sipas shkencëtarëve,...

Personat që hanë mish të shpendëve rrezikojnë kancerin

para 6 muajve - Keshilla

Konsumimi i mishit të pulës i vë konsumatorët në një rrezik të lartë të një forme të rrallë të kancerit të gjakut. Drejt një konstatimi të tillë kanë arritur shkencëtarët e Universitetit të Oksfordit,...

Receta që iu bën të lini duhanin për disa javë

para 6 muajve - InfoMagazin

Një studim i ri i kryer nga dega e Fakultetit të Mjekësisë së Universitetit të Srinakharinwirot në Tajlandë arriti në përfundimin se përdorimi i limonit të athët është mjaft efektiv në lënien e duhanit....

Magnezi ta shpëton jetën: Ja se si ta merrni për t’i parandaluar dhe trajtuar dhjetëra sëmundje

para 6 muajve - Republika

Magnezi është minerali i katërt më i zakonshëm në trupin e njeriut. Kryen shumë funksione jetësore në trupin tonë, veçanërisht në tru, për këtë arsye është e rëndësishme që të mos ketë mangësi të tij. Çdo...

Për 9 javë do të hiqni dorë nga duhanpirja me këtë recetë

para 6 muajve - Arbresh

Një studim i ri i kryer nga Fakulteti i Mjekësisë, Universiteti Srinakharinwirot në Tajlandë doli në përfundimin se përdorimi i limonit të athët (lime) është shumë më efektiv sesa çamçakëzët me nikotinë!...

Përfitimet shëndetësore që vijnë nga uji mineral

para 6 muajve - Koha.mk

Uji mineral është një alternativë e rëndësishme për lehtësimin e etjes dhe freskimin e trupit tuaj gjatë ditëve të nxehta të verës, por gjithashtu duhet të dini se edhe ka shumë përfitime shëndetësore....

Magnezi të shpëton jetën: ja se si ta merrni për të parandaluar dhe trajtuar dhjetëra sëmundje

para 6 muajve - Gazeta Express

Magnezi është minerali i katërt më i zakonshëm në trupin e njeriut. Kryen shumë funksione jetësore në trupin tonë, veçanërisht në tru, për këtë arsye është e rëndësishme që të mos ketë mangësi të tij....

Magnezi të shpëton jetën: ja se si ta merrni për të parandaluar dhe trajtuar dhjetëra sëmundje

para 6 muajve - Arbresh

Magnezi është minerali i katërt më i zakonshëm në trupin e njeriut. Kryen shumë funksione jetësore në trupin tonë, veçanërisht në tru, për këtë arsye është e rëndësishme që të mos ketë mangësi të tij....

Magnezi të shpëton jetën: ja se si ta merrni për të parandaluar dhe trajtuar dhjetëra sëmundje

para 6 muajve - Sovrani

Magnezi është minerali i katërt më i zakonshëm në trupin e njeriut. Kryen shumë funksione jetësore në trupin tonë, veçanërisht në tru, për këtë arsye është e rëndësishme që të mos ketë mangësi të tij....

Përfitimet shëndetësore që vijnë nga uji mineral

para 6 muajve - Gazeta Express

Uji mineral është një alternativë e rëndësishme për lehtësimin e etjes dhe freskimin e trupit tuaj gjatë ditëve të nxehta të verës, por gjithashtu duhet të dini se edhe ka shumë përfitime shëndetësore. Dietologia...

Kështu ndikon tymi i duhanit tek bimët e shtëpisë

para 6 muajve - Koha.mk

Tymi i cigares është i dëmshëm jo vetëm për ata që e thithin atë, por dhe për të tjerët përreth. Ashtu si për njerëzit, ky tym ndikon negativisht dhe në gjallesat e tjera që bashkëjetojnë një mjedis, si...

Kështu ndikon tymi i duhanit tek bimët e shtëpisë

para 6 muajve - Gazeta Express

Tymi i cigares është i dëmshëm jo vetëm për ata që e thithin atë, por dhe për të tjerët përreth. Ashtu si për njerëzit, ky tym ndikon negativisht dhe në gjallesat e tjera që bashkëjetojnë një mjedis, si...

Përfitimet shëndetësore që vijnë nga uji mineral

para 6 muajve - Arbresh

Uji mineral është një alternativë e rëndësishme për lehtësimin e etjes dhe freskimin e trupit tuaj gjatë ditëve të nxehta të verës, por gjithashtu duhet të dini se edhe ka shumë përfitime shëndetësore....

Përfitimet shëndetësore që vijnë nga uji mineral

para 6 muajve - Gazeta Monitor

Uji mineral është një alternativë e rëndësishme për lehtësimin e etjes dhe freskimin e trupit tuaj gjatë ditëve të nxehta të verës, por gjithashtu duhet të dini se edhe ka shumë përfitime shëndetësore....

Kështu ndikon tymi i duhanit tek bimët e shtëpisë

para 6 muajve - Tetova Sot

Tymi i cigares është i dëmshëm jo vetëm për ata që e thithin atë, por dhe për të tjerët përreth. Ashtu si për njerëzit, ky tym ndikon negativisht dhe në gjallesat e tjera që bashkëjetojnë një mjedis, si...

Si ndikon tymi i duhanit tek bimët e shtëpisë?

para 6 muajve - Gazeta Telegraf

Tymi i cigares është i dëmshëm jo vetëm për ata që e thithin atë, por dhe për të tjerët përreth. Ashtu si për njerëzit, ky tym ndikon negativisht dhe në gjallesat e tjera që bashkëjetojnënë një mjedis,...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK