http://kariera.mk

Kush është shkaktari më i madh i vdekjeve në botë?

para 6 muajve - Standard

Deri më tani, sëmundjet e zemrës kanë qenë shkaktari kryesor i vdekjeve në botë. Por, tani kjo po ndryshon, pasi shkencëtarët kanë zbuluar se sëmundja e kancerit i ka tejkaluar sëmundjet e zemrës si shkaktaret...

Gjumi i ditës zvogëlon rrezikun nga sulmi në zemër

para 6 muajve - Aktuale

Lajme të mira vijnë për njerëzit që iu pëlqen të flenë disa minuta gjatë ditës. Sipas një studimi të ri, gjumi i shkurtër gjatë ditës, i cili praktikohet një ose dy herë në javë, mund ta zvogëlojë rrezikun...

Personat që flen gjatë ditë rrezikohen më parë nga sëmundjet e zemrës

para 6 muajve - Sinjali

Shkencëtarët e Universitetit të Lozanës në Zvicër e kanë studiuar lidhjen mes gjumin e shkurtër gjatë ditës dhe zgjatjen dhe rrezikun e sëmundjeve fatale me ndërlikime në sistemin kardiovaskular. Hulumtuesit...

Gjumi i ditës zvogëlon rrezikun nga sulmi në zemër

para 6 muajve - Arbresh

Lajme të mira vijnë për njerëzit që iu pëlqen të flenë disa minuta gjatë ditës. Sipas një studimi të ri, gjumi i shkurtër gjatë ditës, i cili praktikohet një ose dy herë në javë, mund ta zvogëlojë rrezikun...

Gjumi i ditës zvogëlon rrezikun nga sulmi në zemër

para 6 muajve - Arbresh

Lajme të mira vijnë për njerëzit që iu pëlqen të flenë disa minuta gjatë ditës. Sipas një studimi të ri, gjumi i shkurtër gjatë ditës, i cili praktikohet një ose dy herë në javë, mund ta zvogëlojë rrezikun...

Gjumi i ditës zvogëlon rrezikun nga sulmi në zemër

para 6 muajve - Tetova Sot

Lajme të mira vijnë për njerëzit që iu pëlqen të flenë disa minuta gjatë ditës. Sipas një studimi të ri, gjumi i shkurtër gjatë ditës, i cili praktikohet një ose dy herë në javë, mund ta zvogëlojë rrezikun...

Gjumi i ditës zvogëlon rrezikun nga sulmi në zemër

para 6 muajve - Gazeta Monitor

Lajme të mira vijnë për njerëzit që iu pëlqen të flenë disa minuta gjatë ditës. Sipas një studimi të ri, gjumi i shkurtër gjatë ditës, i cili praktikohet një ose dy herë në javë, mund ta zvogëlojë rrezikun...

Gjumi i ditës zvogëlon rrezikun nga sulmi në zemër

para 6 muajve - Gazeta Express

Lajme të mira vijnë për njerëzit që iu pëlqen të flenë disa minuta gjatë ditës. Sipas një studimi të ri, gjumi i shkurtër gjatë ditës, i cili praktikohet një ose dy herë në javë, mund ta zvogëlojë rrezikun...

Gjumi i ditës zvogëlon rrezikun nga sulmi në zemër

para 6 muajve - Ekonomia Online

Lajme të mira vijnë për njerëzit që iu pëlqen të flenë disa minuta gjatë ditës. Sipas një studimi të ri, gjumi i shkurtër gjatë ditës, i cili praktikohet një ose dy herë në javë, mund ta zvogëlojë rrezikun...

Kush është shkaktari më i madh i vdekjeve në botë?

para 6 muajve - Sovrani

Deri më tani, sëmundjet e zemrës kanë qenë shkaktari kryesor i vdekjeve në botë. Por, tani kjo po ndryshon, pasi shkencëtarët kanë zbuluar se sëmundja e kancerit i ka tejkaluar sëmundjet e zemrës si shkaktaret...

Kush është shkaktari më i madh i vdekjeve në botë?

para 6 muajve - Gazeta Telegraf

Deri më tani, sëmundjet e zemrës kanë qenë shkaktari kryesor i vdekjeve në botë. Por, tani kjo po ndryshon, pasi shkencëtarët kanë zbuluar se sëmundja e kancerit i ka tejkaluar sëmundjet e zemrës si shkaktaret...

Të konsumosh vetëm perime rrit rrezikun për goditje në tru

para 6 muajve - Gazeta Monitor

Sipas një studimi të zhvilluar nga EPIC-Oxford, për njerëzit që konsumojnë vetëm perime është ulur rreziku nga sëmundjet e zemrës, por është rritur rreziku i goditjes në tru. Shkencëtarët britanikë ekzaminuan...

Studimi: Dy gota pije me gaz në ditë shton rrezikun për sëmundjet në tru

para 6 muajve - Arbresh

Një studim i fundit nga Agjensia Ndërkombëtare e Kërkimit për Kancerin, pjesë e Organizata Botërore e Shëndetit ka treguar se vetëm dy gota të pijeve me gaz në ditë shtojnë rrezikun për ishemi në tru dhe...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK