http://kariera.mk

Tortë me arra

para 6 muajve - Sinjali

Nëse dëshironi që të përgatisni një ëmbëlsirë pas darkës, atëherë receta e tortës me arrës është e përkryer. Kjo recetë përgatitet shpejt dhe është lehtë për t’u konsumuar, transmeton Gazeta Sinjali. Përbërësit:...

Enët e djegura pastroni me këtë përbërës

para 6 muajve - Koha.mk

Enët e djegura nga gjellët mund të pastrohen dhe të shkëlqejnë duke përdorur një trik të thjeshtë. Këtë trik të lehtë dhe të thjeshtë mund ta përgatitni duke ndjekur hapat e mëposhtëm: Mbushni tenxheren...

Pasta me tre përbërës për dhëmbë që shkëlqejnë nga bardhësia

para 6 muajve - Gazeta Monitor

Përgatitja e kësaj paste zbardhuese me bazë menten, është shumë e thjeshtë. Ju duhen vetëm tre përbërës të cilët mudn t’i keni në shtëpi. Kjo pastë është jo-toksike dhe shumë e sigurt në efektin e zbardhjes...

Si të përgatisni pastashu vetë në shtëpi, hapat që duhet të ndiqni

para 6 muajve - Flaka

Një nga ëmbëlsirat më të dashura e më të kërkuara në pastiçeritë shqiptare. Të mbuluara me çokollatë e të mbushura me krem, të lehta e delikate në shije, pastatshu vijojnë të mbeten ndër më të preferuarat...

Ëmbëlsirë pa miell dhe sheqer – hit botëror: Desert shumë i mirë

para 6 muajve - Insajderi

Ëmbëlsirat më të mira bëhen nga artikujt natyrorë Desertët vërtet të mirë bëhen shumë lehtë, ndërsa receta ka arritur nga Amerika Latine. Ne e adhurojmë, sepse bëhet lehtë dhe për gatimin e saj ju nevojiten...

Petulla me kos

para 6 muajve - BalkanWeb

2 gota miell që fryhet vetë, 1 gotë kos, 1 kokërr vezë, 1 lugë kafeje sheqer, Pak kripë, Vaj për skuqje (1/2 filxhan çaji) Në një enë rrahim vezën, shtojmë kosin, sheqerin, kripën dhe 1 lugë vaj. I trazojmë...

Supë krem domate

para 6 muajve - BalkanWeb

500 gr domate, 1.5 litër lëng mishi/perime, 2 lugë gjalpë, 1-2 karrota, 1 qepë të thatë, 1 degë selino, 1-2 lugë miell, 1 filxhan qumësht 1 vezë, 1 fetë bukë të thekur, Kripë, piper. Karrotat, qepën, selinonë...

Vezë të skuqura me domate

para 6 muajve - Sinjali

Një recetë që mund të përgatitet në mëngjes është padyshim receta e vezëve të skuqura me domate. Kjo recetë përgatitet për 40 minuta dhe është e paraparë të shërbehet për katër persona. Përbërësit: 4 feta bukë,...

Ëmbëlsirë pa miell dhe sheqer – hit botëror

para 6 muajve - Flaka

Ëmbëlsirat më të mira bëhen nga artikujt natyrorë Desertët vërtet të mirë bëhen shumë lehtë, ndërsa receta ka arritur nga Amerika Latine. Ne e adhurojmë, sepse bëhet lehtë dhe për gatimin e saj ju nevojiten...

Tortë me çokollatë

para 6 muajve - Zhurnal

Përbërësit: 200 gr çokollatë 55% cacao 200 gr gjalpë 160 gr sheqer 200 gr miell 6 vezë 5 gr sodë bikarbonë Për kremin: 100 gr cokollatë gatimi 200 ml ajkë e ëmbël Përgaditja 1 Shkrini çokollatën me gjalpin....

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK