http://kariera.mk

Salmon dhe vezë

para 6 muajve - Zhurnal

Përbërësit: file salmoni, rreth 170 gr 1 vezë 1 lugë gjelle vaj ulliri 3 gota spinach, të grirë 1 thelb hudhre i grirë imët 1 limon krip piper i zi Përgatitja: Nxeni furrën paraprakisht në 160 gradë. Në...

Qofte speciale pa mish, të shpejta, të lehta plot shije

para 6 muajve - Flaka

Kuzhina shqiptare është fantastike në larminë e gatimeve të saj. Të kripura apo të ëmbla, çdo recetë tradicionale shqiptare ka magjinë e saj përsa i përket shijes, e sigurisht edhe vlerave shëndetsore....

Roladë me patate

para 6 muajve - Zhurnal

Përbërësit: 6 patate 2 gota djath parmezan 3 lugë të vogla kripë 4 lugë të mëdha vaj ulliri 1 qepë 500 gr mish i bluar viqi 500 gr salcë domatesh 4 lugë të mëdha majdanoz i grirë gjysmë luge të vogël piper...

Pilaf me bollgur dhe perime

para 6 muajve - BalkanWeb

2 filxhanë bollgur, 3 filxhanë ujë, 2 qepë, 2 thelpinj hudhër, 2 domate, 2 speca, ½ lugë kurkuma, ½ lugë piper të kuq, 1 lugë gjalpë 2-3 lgj vaj ulliri, Kripë, piper i zi. Në një tenxhere hedhim vajin...

Fergesë me patëllxhane dhe domate

para 6 muajve - BalkanWeb

1 kg patëllxhane, 3-4 domate, 250-300 gr djathë të bardhë, 2-3 thelpinj hudhër, 4-5 lugë vaj ulliri, 1-2 spec djegës, Kripë, piper, Gjethe borziloku. Patëllxhanët i presim në kubikë të vegjël. Në një tigan...

Sekreti i Pjekjes Ideale Dhe Më Të Shpejtë Të Patateve Në Furrë

para 6 muajve - Medial

Pjekja në furrë është një nga mënyrat më të mira për të përfituar këto ushqyes të nevojshëm për organizmin. Foto: Flickr Patatet e pjekura në furrë, me apo pa mish janë padyshim ndër recetat më fantastike....

Supë kremoze me brokoli

para 6 muajve - Zhurnal

Përbërësit: 4 gota lëng mishi 300 gram brokoli Gjysmë qepe e grirë 150 ml krem hopla 2 gota djath çedar i grirë në rende Krip dhe piper Përgatitja: Në një tenxhere të thelle vendosni lëngun e mishit, qepën,...

Pasta me mish

para 6 muajve - Zhurnal

Përbërësit: 100 gram mish i terur i copëtuar 300 gram gjoks pule 2 lugë gjelle buter krip dhe piper 2 lugë gjelle majdanoz 3 thelpinjë hudhre të grirë imët 3/4 e gotës qumësht 1/4 e gotës krem pana 1 gotë...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK