http://kariera.mk

A e dini se çfarë i bën një copë picë organizmit tonë?

para 4 muajve - Alsat-M

Pica është ndër ushqimet më të mira dhe asgjë nuk mund ta ndryshojë. Por, kjo nuk ashtu. Nutricionistët prej kohësh e kanë klasifikuar si ushqim të shpejtë pasi përmban shumë kalori dhe yndyrë të ngopur....

A e dini se çfarë i bën një copë picë organizmit tonë?

para 4 muajve - Tetova1

Pica është ndër ushqimet më të mira dhe asgjë nuk mund ta ndryshojë. Por, kjo nuk ashtu. Nutricionistët prej kohësh e kanë klasifikuar si ushqim të shpejtë pasi përmban shumë kalori dhe yndyrë të ngopur....

Çfarë i bën një copë picë organizmit?

para 4 muajve - Sinjali

Një ndër ushqimet më të preferuara pa dyshim është pica dhe duket se nuk ka ndonjë ushqim tjetër unik në gamën e ushqimit të shpejtë që i bën konkurrencë. Por, a është pica një ushqim i shëndetshëm, kjo...

A e dini se çfarë i bën një copë picë organizmit tuaj

para 4 muajve - Gazeta Express

Pica është ndër ushqimet më të mira dhe asgjë nuk mund ta ndryshojë. Por, kjo nuk ashtu. Nutricionistët prej kohësh e kanë klasifikuar si ushqim të shpejtë pasi përmban shumë kalori dhe yndyrë të ngopur....

A e dini se çfarë i bën një copë picë organizmit tonë

para 4 muajve - Albeu

Pica është ndër ushqimet më të mira dhe asgjë nuk mund ta ndryshojë. Por, kjo nuk ashtu. Nutricionistët prej kohësh e kanë klasifikuar si ushqim të shpejtë pasi përmban shumë kalori dhe yndyrë të ngopur....

Ushqimet më të këqija që nuk duhet të hani në mëngjes

para 4 muajve - Arbresh

Mëngjesi konsiderohet si vakti më i rëndësishëm sepse trupi mund të furnizohet me ushqyesit më të nevojshëm për një energji të vazhdueshme gjatë ditës. Gjithçka që ju hani në mëngjes ka mundësinë ose t’ju...

A e dini se çfarë i bën një copë picë organizmit tuaj

para 4 muajve - Infokusi

Pica është ndër ushqimet më të mira dhe asgjë nuk mund ta ndryshojë. Por, kjo nuk ashtu. Nutricionistët prej kohësh e kanë klasifikuar si ushqim të shpejtë pasi përmban shumë kalori dhe yndyrë të ngopur....

A e dini se çfarë i bën një copë picë organizmit tonë

para 4 muajve - Gazeta e re

Pica është ndër ushqimet më të mira dhe asgjë nuk mund ta ndryshojë. Por, kjo nuk ashtu. Nutricionistët prej kohësh e kanë klasifikuar si ushqim të shpejtë pasi përmban shumë kalori dhe yndyrë të ngopur....

A e dini se çfarë i bën një copë picë organizmit tuaj?

para 4 muajve - Periskopi

Pica është ndër ushqimet më të mira dhe asgjë nuk mund ta ndryshojë. Por, kjo nuk ashtu. Nutricionistët prej kohësh e kanë klasifikuar si ushqim të shpejtë pasi përmban shumë kalori dhe yndyrë të ngopur....

A e dini se çfarë i bën një copë picë organizmit tonë

para 4 muajve - KosovaPress

Sipas llogaritjeve, vetëm një copë picë me sallam ose mish të thatë përmban 311 kalori, 13.5 gramë yndyrë (5,5 prej të cilave janë të ngopura) dhe 720 miligramë natrium, transmeton KosovaPress. Ju  duhet...

Katër ushqimet më të këqija që nuk duhet të hani në mëngjes

para 4 muajve - BalkanWeb

Mëngjesi konsiderohet si vakti më i rëndësishëm sepse trupi mund të furnizohet me ushqyesit më të nevojshëm për një energji të vazhdueshme gjatë ditës. Gjithçka që ju hani në mëngjes ka mundësinë ose t’ju...

Katër ushqimet më të këqija që nuk duhet të hani në mëngjes

para 4 muajve - Koha Jone

Mëngjesi konsiderohet si vakti më i rëndësishëm sepse trupi mund të furnizohet me ushqyesit më të nevojshëm për një energji të vazhdueshme gjatë ditës. Gjithçka që ju hani në mëngjes ka mundësinë ose t’ju...

Katër ushqimet më të këqija që nuk duhet të hani në mëngjes

para 4 muajve - Lexo

Mëngjesi konsiderohet si vakti më i rëndësishëm sepse trupi mund të furnizohet me ushqyesit më të nevojshëm për një energji të vazhdueshme gjatë ditës. Gjithçka që ju hani në mëngjes ka mundësinë ose t’ju...

Çka të hani për mëngjes nëse doni të humbni peshë

para 4 muajve - Ekonomia Online

Nëse po përpiqeni të humbni peshë atëherë jeni duke lexuar artikullin e duhur. Një prej vakteve që nuk duhet ta anashkaloni asnjëherë është mëngjesi. Një mëngjes i shëndetshëm do t’ju bëjë të ndiheni të...

15 ushqimet që çdo ditë i hamë gabim

para 4 muajve - Ekonomia Online

Nëse ushqimi i preferuar i juaji është shumë i rrëmujshëm apo shumë i komplikuar, problemi ndoshta nuk është te ushqimi – por te ju. Ju mund ta shikoni, se edhe një ushqim shumë i thjeshtë për t’u ngrënë...

Ushqimet që mund t’i hani pa frikën se do të shtoni peshë

para 4 muajve - Ekonomia Online

Ndryshimi i mënyrës së të ngrënit mund të jetë një qëllim shumë i vështirë për tu arritur. Nëse jeni duke u përpjekur të rrini në një dietë të shëndetshme, por ndiheni të uritur gjatë gjithë kohës, ka...

Hani dy banane në ditë, do të befasoheni pas një muaji

para 4 muajve - Gazeta Observer

Shumica e njerëzve “nuk kanë kohë” për të ngrënë shëndetshëm dhe kështu preferojnë të hanë më shumë ushqim të shpejtë se sa të shëndetshëm, përderisa konsumimin e frutave dhe perime e lënë pothuajse krejt...

Ushqimi mbi të gjitha! Këto janë shenja më llupëse të horoskopit

para 5 muajve - Albeu

DEMI Vënë ushqimin para çdo gjëje. Çdo sekondë që kanë të lirë në jetën e tyre e përdorin për të ngrënë dhe mund të gatuajmë edhe në mes të natës. Janë kuriozë të provojnë të gjitha shijet dhe nuk bëjnë...

Tri rregulla çdo mëngjes për të rënë në peshë

para 5 muajve - Ekonomia Online

Mënyra më e mirë për t’u dobësuar është të hani mëngjes të shëndetshëm çdo ditë. Ndiqni këto 3 rregulla çdo mëngjes dhe do të arrini rezultate të kënaqshme brenda pak kohësh. Hani sapo të zgjoheni Studimet...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK