http://kariera.mk

Lopët pikturohen si zebra, arsyeja interesante

para 8 muajve - RTV 21

Ide interesante… Disa studiues japonezë vendosën që të lyenin lopët e zeza me vija të bardha si zebrat për të parë sesi ndikon kjo te mizat. Nga studimi u vërejt se lopët me vija të bardha kishin prani...

Japonezët i lyejnë lopët e zeza si zebra, për të parë si ndikon kjo te mizat

para 8 muajve - Gazeta Observer

Disa studiues japonezë, vendosën që të lyenin lopët e zeza me vija të bardha njëjtë si zebrat. për të parë sesi ndikon kjo te mizat. Nga studimi u vërejt se lopët me vija të bardha, kishin prani më të...

Japonezët i kanë lyer lopët e zeza si zebra për këtë arsye

para 8 muajve - Portalb

Disa studiues japonezë vendosën që të lyenin lopët e zeza me vija të bardha si zebrat për të parë sesi ndikon kjo te mizat, transmeton Koha.net . Nga studimi u vërejt se lopët me vija të bardha kishin...

Japonezët i lyejnë lopët e zeza si zebra për të parë si ndikon kjo te mizat

para 8 muajve - Koha.net

Disa studiues japonezë vendosën që të lyenin lopët e zeza me vija të bardha si zebrat për të parë sesi ndikon kjo te mizat. Nga studimi u vërejt se lopët me vija të bardha kishin prani më të ulët të mizave...

Lopët ngjyrosen si zebra, kjo është arsyeja

para 8 muajve - Sinjali

Disa studiues japonezë vendosën që të lyenin lopët e zeza me vija të bardha si zebra, për të parë sesi ndikon kjo te mizat. Nga studimi u konstatua se lopët me vija të bardha kishin prani më të ulët të...

Lopët pikturohen si zebra, arsyeja do t’ju habisë

para 8 muajve - Alsat-M

Disa studiues japonezë vendosën që të lyenin lopët e zeza me vija të bardha si zebrat për të parë sesi ndikon kjo te mizat. Nga studimi u vërejt se lopët me vija të bardha kishin prani më të ulët të mizave...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK