http://kariera.mk

5 gabime të tmerrshme që bëni. Në vend të të dobësojnë, të shëndoshin më shumë

para 7 muajve - Koha Jone

Çdokush përpiqet për të ruajtur formën fizike, ose nëse është nevoja, për të humbur peshë, prandaj kjo është arsyeja pse e gjejmë vazhdimisht veten ‘të ftuar’ për të ndjekur modele dietike të reja, të...

5 nga ushqimet më të mira që nxisin rritjen natyrale të flokëve tuaj

para 7 muajve - Prive

Nuk ka asgjë të mire se një kokë e mirë, e fortë, e shëndetshme me shumë flokë. Megjithatë, për shumë njerëz, rritja e shëndetshme e flokëve është diçka që mund të jetë e vështirë të arrihet. Burrat edhe...

Simptomat që tregojnë se jeni duke u ushqyer dobët

para 7 muajve - Zhurnal

Më shpesh ne dëmtojmë shëndetin tonë nga ushqimi i dobët, lëvizja e pamjaftueshme, por edhe stresi. Ne ju sjellim një përmbledhje të simptomave që ju paralajmërojnë të ndaloni dhe ndryshoni disa gjëra...

Shihni me kujdes gjuhën tuaj për të kuptuar a jeni të shëndetshëm

para 7 muajve - Albeu

Zbulojmë tri gjëra, që do t’ju ndihmojnë për të ditur nëse jeni të shëndetshëm . Flokët e fortë dhe të bukur Flokët na tregojnë shumë shpejt nëse gjithçka është në rregull me trupin tonë. Nëse na mungon...

Shmangni rënien e flokëve duke përdorur këto pesë ushqime

para 7 muajve - The Prestige

Rënia e flokëve është një problem që shqetëson jo pak femra, dhe që për fat të keq nuk gjen zgjidhje brenda natës, por kërkon një kohë të gjatë për t’u trajtuar. Përpara se të kaloni tek mjekimet e produktet...

Pesë Arsye Përse Nuk Duhet Ta Lini Mëngjesin Pa Ngrënë

para 7 muajve - Medial

Personat që konsumojnë mëngjes çdo ditë arrijnë të plotësojnë që në orët e para nivelet e duhura të vitaminave që i duhen organizmit. Foto: Flickr Nëse mendoni të hiqni dorë nga mëngjesi për të rënë nga...

Mënyra efektive për të përshpejtuar rritjen e flokëve në mënyrë natyrale

para 7 muajve - Gazeta Monitor

Rënia e flokëve është një problem që prek shumë njerëz dhe ka shumë sugjerime se si të përshpejtohet rritja e tyre. Shumë njerëz pyesin nëse rënia e flokëve është e lidhur me moshën. E vërtetë, por nuk...

Ushqimi në shtatzëni- Disa rregulla që duhet t’i ndiqni

para 7 muajve - Gazeta Monitor

Mënyra e ushqimit dhe tradita e të ushqyerit, ka ndikim shumë me tepër në shëndetin tonë se sa është menduar më parë, e kjo sidomos është më e shprehur gjatë shtatzënisë. Në shtatzëni vlejnë gati të njëjtat...

Çfarë të hani për mëngjes nëse doni të humbni peshë?

para 7 muajve - Gazeta Monitor

Nëse po përpiqeni të humbni peshë atëherë jeni duke lexuar artikullin e duhur. Një prej vakteve që nuk duhet ta anashkaloni asnjëherë është mëngjesi. Një mëngjes i shëndetshëm do t’ju bëjë të ndiheni të...

Pse flokët bien gjatë periudhës së vjeshtës? Shkaqet dhe si të parandalojmë rënien

para 7 muajve - Gazeta Monitor

Flokët janë një element i rëndësishëm në jetën tonë shoqërore, sepse na jep siguri dhe vetëbesim. Megjithatë, në periudhën e vjeshtës, e njohur si “periudha e gështenjës”, shumë njerëz vërejnë një rënie...

Çfarë duhet të hani gjatë periodave?

para 7 muajve - Tetova Sot

Gjatë ciklit menstrual, shijet ndaj ushqimeve ndryshojnë, kjo si pasojë e ndryshimeve hormonale që bëhen në trupin e një femre. Gjithsesi, ekziston një listë e disa ushqimeve, që duhet përdorur gjatë kësaj...

Çfarë duhet të hani gjatë periodave?

para 7 muajve - Gazeta Express

Gjatë ciklit menstrual, shijet ndaj ushqimeve ndryshojnë, kjo si pasojë e ndryshimeve hormonale që bëhen në trupin e një femre. Gjithsesi, ekziston një listë e disa ushqimeve, që duhet përdorur gjatë kësaj...

Këshilla nga gratë e shëndetshme, këto janë 5 gjërat që bëjnë çdo mëngjes

para 7 muajve - Portalb

Le t’i themi gjërat siç janë: mëngjeset janë të vrullshme dhe me tension. Dushi, koha me fëmijët, konsumi i diçkaje të shpejtë – të gjitha për 20 minuta dhe vrap drejt derës. Është rutina e shumicës prej...

Këshilla nga gratë e shëndetshme, këto janë 5 gjërat që bëjnë çdo mëngjes

para 7 muajve - Zhurnal

Le t’i themi gjërat siç janë: mëngjeset janë të vrullshme dhe me tension. Dushi, koha me fëmijët, konsumi i diçkaje të shpejtë – të gjitha për 20 minuta dhe vrap drejt derës. Është rutina e shumicës prej...

Ja cila është vitamina që duhet ta merrni çdo mbrëmje nëse dëshironi të humbni peshë

para 7 muajve - Gazeta Telegraf

Vitaminat kanë vlera të larta shëndetësore. Nëse dëshironi të mbani një lëkurë të pastër, të keni një funksion të mirë të metabolizmit si dhe të humbni peshë në mënyrë natyrale, atëherë ju duhet të përdorni...

Këshilla nga gratë e shëndetshme, këto janë 5 gjërat që bëjnë çdo mëngjes

para 7 muajve - Koha Jone

Le t’i themi gjërat siç janë: mëngjeset janë të vrullshme dhe me tension. Dushi, koha me fëmijët, konsumi i diçkaje të shpejtë – të gjitha për 20 minuta dhe vrap drejt derës. Është rutina e shumicës prej...

Këshilla nga gratë e shëndetshme, këto janë 5 gjërat që bëjnë çdo mëngjes

para 7 muajve - BalkanWeb

TIRANE Le t’i themi gjërat siç janë: mëngjeset janë të vrullshme dhe me tension. Dushi, koha me fëmijët, konsumi i diçkaje të shpejtë – të gjitha për 20 minuta dhe vrap drejt derës. Është rutina e shumicës...

Qumësht dhe mjaltë/ Kombinimi që ju duhet për flokë të plotë

para 7 muajve - Koha Jone

Flokët që këputën, maja apo rrënjë të ashpra nuk janë kurrë një eksperiencë e këndshme. Prandaj gjithnjë e më shumë mënyrat se si t’i trajtoni flokët tuaj shtohen. Trajtimet për flokët nuk janë kurrë të...

Ja cilat janë vitaminat e nevojshme për trupin tuaj që nuk duhet të mungojnë kurrë

para 7 muajve - Gazeta Telegraf

Trupat tanë kanë nevojë për një gamë të vitaminave dhe mineraleve në mënyrë që të funksionojnë në mënyrë optimale, dhe burimet ushqimore janë gjithmonë mënyra më e mirë për t’i marrë ato. Nëse hani një...

Qumësht dhe mjaltë kombinimi që ju duhet për flokë të plotë

para 7 muajve - Epoka e Re

Flokët që këputën, maja apo rrënjë të ashpra nuk janë kurrë një eksperiencë e këndshme. Prandaj gjithnjë e më shumë mënyrat se si t’i trajtoni flokët tuaj shtohen. Trajtimet për flokët nuk janë kurrë të...

Qumësht dhe mjaltë kombinimi që ju duhet për flokë të plotë

para 7 muajve - Ekonomia Online

Flokët që këputën, maja apo rrënjë të ashpra nuk janë kurrë një eksperiencë e këndshme. Prandaj gjithnjë e më shumë mënyrat se si t’i trajtoni flokët tuaj shtohen. Trajtimet për flokët nuk janë kurrë të...

Këtë vitaminë duhet ta merrni çdo mbrëmje nëse dëshironi të humbni peshë

para 7 muajve - BalkanWeb

Vitaminat kanë vlera të larta shëndetësore. Nëse dëshironi të mbani një lëkurë të pastër, të keni një funksion të mirë të metabolizmit si dhe të humbni peshë në mënyrë natyrale, atëherë ju duhet të përdorni...

Qumësht dhe mjaltë/ Kombinimi që ju duhet për flokë të plotë

para 7 muajve - Top Channel

Flokët që këputën, maja apo rrënjë të ashpra nuk janë kurrë një eksperiencë e këndshme. Prandaj gjithnjë e më shumë mënyrat se si t’i trajtoni flokët tuaj shtohen. Trajtimet për flokët nuk janë kurrë të...

Ushqimet që duhet t’i hani dhe ato që duhet t’u shmangeni gjatë ciklit menstrual

para 7 muajve - Gazeta Observer

Nevojat ushqyese të grave ndryshojnë përgjatë ciklit menstrual, dhe luhatja e hormoneve nuk është fajtor për këtë gjë. Ato po ashtu humbin mineralet dhe vitaminat esenciale gjatë periodave. Në mënyrë që...

Si të keni flokë të gjata dhe të shëndetshme

para 7 muajve - RTV 21

Kujdesi ndaj flokëve Rritja e flokëve tuaj të gjatë dhe të shëndetshëm nuk është aspak lehtësi. Padyshim që nuk ndodh brenda natës. Sidoqoftë, do të jeni të lumtur të dini se një ndërrim i vogël në rutinën...

Këtë vitaminë duhet ta merrni çdo mbrëmje nëse dëshironi të humbni peshë

para 7 muajve - Tetova Sot

Vitaminat kanë vlera të larta shëndetësore. Nëse dëshironi të mbani një lëkurë të pastër, të keni një funksion të mirë të metabolizmit si dhe të humbni peshë në mënyrë natyrale, atëherë ju duhet të përdorni...

Nëse dëshironi të humbni peshë rrini sa më larg këtyre ushqimeve

para 7 muajve - Tetova Sot

Humbja e peshës, është një proces shumë i mundimshëm dhe i vështirë për t’u arritur. Përhapja e madhe e ushqimeve të gatshme, ëmbëlsirave dhe produkteve të tjera jo të shëndetshme e bëjnë këtë proces edhe...

7 ushqimet të cilat nuk do t’i prekni më me dorë pasi t’i mësoni këto fakte

para 7 muajve - Tetova Sot

Artriti reumatik është një sëmundje autoimune, e cila i prekë 1.3 milion amerikanë çdo vit. Ky çrregullim karakterizohet nga dhimbje e nyjave, deformim si dhe humbje e funksioneve motorike. Raportet aktuale...

Këtë vitaminë duhet ta merrni çdo mbrëmje nëse dëshironi të humbni peshë

para 7 muajve - Koha Jone

Vitaminat kanë vlera të larta shëndetësore. Nëse dëshironi të mbani një lëkurë të pastër, të keni një funksion të mirë të metabolizmit si dhe të humbni peshë në mënyrë natyrale, atëherë ju duhet të përdorni...

Nëse dëshironi të humbni peshë rrini sa më larg këtyre ushqimeve

para 7 muajve - Gazeta Express

Humbja e peshës, është një proces shumë i mundimshëm dhe i vështirë për t’u arritur. Përhapja e madhe e ushqimeve të gatshme, ëmbëlsirave dhe produkteve të tjera jo të shëndetshme e bëjnë këtë proces edhe...

Këtë vitaminë duhet ta merrni çdo mbrëmje nëse dëshironi të humbni peshë

para 7 muajve - Gazeta Express

Vitaminat kanë vlera të larta shëndetësore. Nëse dëshironi të mbani një lëkurë të pastër, të keni një funksion të mirë të metabolizmit si dhe të humbni peshë në mënyrë natyrale, atëherë ju duhet të përdorni vitamina....

Qumësht dhe Mjaltë – Kombinimi që ju duhet për flokë të plotë

para 7 muajve - Tetova Sot

Mjafton pak qumësht dhe pak mjaltë që rezultati t’ju bëjë të ktheheni vazhdimisht tek ky trajtim. Foto: Flickr Flokët që këputën, maja apo rrënjë të ashpra nuk janë kurrë një eksperiencë e këndshme. Prandaj...

7 ushqimet të cilat nuk do t’i prekni më me dorë pasi t’i mësoni këto fakte

para 7 muajve - Gazeta Express

Artriti reumatik është një sëmundje autoimune, e cila i prekë 1.3 milion amerikanë çdo vit. Ky çrregullim karakterizohet nga dhimbje e nyjave, deformim si dhe humbje e funksioneve motorike. Raportet aktuale...

Të ëmbla apo të kripura për mëngjes?

para 7 muajve - Gazeta Monitor

Falë tij, organizmi merr furnizimin e duhur me ushqyes për të pasur një fillim të mbarë. Sipas të dhënave të AgroWeb.org mëngjesi duhet ngrënë përpara orës 10 të paradites dhe jo më vonë. Vakti i mëngjesit...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK