http://kariera.mk

Pirja e duhanit dyfishin rrezikun e depresionit dhe skizofrenisë

para 7 muajve - Alsat-M

Pirja e duhanit mund të rrisë rrezikun e zhvillimit të depresionit dhe skizofrenisë, sipas një studimi. Ekspertët e Universitetit të Bristol zbuluan se duhanpirësit përballen me gati dy herë rrezikun e...

Nga cilat sëmundje rrezikohen fëmijët nëse pini duhan në prani të tyre?

para 7 muajve - Sinjali

Krahas problemeve shëndetësore, që duhani i sjellë për personat që e konsumojnë atë, edhe njerëzit që qëndrojnë në ambiente ku pihet duhani, sidomos fëmijët mund të jenë të rrezikuar nga shumë çrregullime...

Mos pini duhan në prani të fëmijëve, po i rrezikoni ata nga këto sëmundje

para 7 muajve - Infokusi

Duhan pirja e rrit rrezikun e prekjes nga shumë sëmundje të lidhura me mushkëritë. Sipas raporteve, pirja e duhanit është përgjegjëse për më shumë se dy të tretat e vdekjeve në botë. Kanceri i mushkërive...

Mos pini duhan në prani të fëmijëve, po i rrezikoni ata nga këto sëmundje

para 7 muajve - Tetova Sot

Duhan pirja e rrit rrezikun e prekjes nga shumë sëmundje të lidhura me mushkëritë. Sipas raporteve, pirja e duhanit është përgjegjëse për më shumë se dy të tretat e vdekjeve në botë. Kanceri i mushkërive...

Mos pini duhan në prani të fëmijëve, po i rrezikoni ata nga këto sëmundje

para 7 muajve - Gazeta Express

Duhan pirja e rrit rrezikun  e prekjes nga shumë sëmundje të lidhura me mushkëritë. Sipas raporteve, pirja e duhanit është përgjegjëse për më shumë se dy të tretat e vdekjeve në botë. Kanceri i mushkërive...

Mos pini duhan në prani të fëmijëve, po i rrezikoni ata nga këto sëmundje

para 7 muajve - Arbresh

Duhan pirja e rrit rrezikun e prekjes nga shumë sëmundje të lidhura me mushkëritë. Sipas raporteve, pirja e duhanit është përgjegjëse për më shumë se dy të tretat e vdekjeve në botë. Kanceri i mushkërive...

Jeni duhanpirës të rregullt por dëshironi ta leni? Ja disa mënyra për të mbrojtur shëndetin tuaj…

para 7 muajve - Gazeta Telegraf

Duhani mund të shkaktojë shumë sëmundje si, sëmundje të zemrës, kancer apo dhe diabet të tipit 2, ndërkohë që miliona njerëz vazhdojnë ta konsumojnë atë. Nëse kjo nuk ju mjafton, atëherë duhet të mendoni...

Studimi i ri rreth konsumimit të duhanit sjell fakte shqetësuese

para 7 muajve - Ekonomia Online

Një studimi ri që është bërë për konsumimin e duhanit, kanë ardhur në përfundim se kjo gjë dyfishon rrezikun për zhvillimin e depresion dhe skizofrenisë. Ekspertët e Universitetit të Bristolit kanë zbuluar...

Duhani e dyfishon rrezikun e depresionit

para 7 muajve - Gazeta Express

Konsumimi i cigares mund të ndikoj në zhvillimin e depresionit dhe skizofrenisë. Kjo sipas një studimi të fundit, shkruan Dailymail, transmeton Gazeta Express. Ekspertët nga Universiteti Bristol kanë zbuluar,...

Duhanpirësit rrezikohen nga sëmundja e depresionit dhe skizofrenisë

para 7 muajve - RTV 21

Dëmet e duhanit Pirja e duhanit mund të rrisë rrezikun e zhvillimit të depresionit dhe skizofrenisë, sipas një studimi. Duhanpirësit kanë dy herë gjasa më shumë të përballen me këto dy sëmundje mendore...

Shendeti/ Pirja e duhanit dyfishon rrezikun e depresionit dhe skizofrenisë

para 7 muajve - Tetova Sot

Pirja e duhanit mund të rrisë rrezikun e zhvillimit të depresionit dhe skizofrenisë, sipas një studimi. Ekspertët e Universitetit të Bristol zbuluan se duhanpirësit përballen me gati dy herë rrezikun e...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK