http://kariera.mk

Dy maska me përbërës natyralë që u rikthejnë formën më të bukur kaçurrelave pa shkëlqim

para 7 muajve - Klan Kosova

Hidratimi i flokëve duhet të jetë një hap i rutinës së kujdesit që asnjë vajza nuk duhet ta anashkalojë. Nëse mbeteni tek përdorimi i shampos dhe i balsamit mos prisni që flokët tuaj të shkëlqejnë e të...

Si t’i kuroni ethet në buzë me përbërësit e shtëpisë?

para 7 muajve - Ekonomia Online

Nuk kishte si të ndodhte ndryshe, luhatjet e menjëhershme të temperaturave kanë shtuar edhe këtë vit radhët e gjata të fëmijëve dhe gjyshërve pranë qendrave shëndetësore. Virozat janë nëpër këmbë, ndaj...

Lëkura juaj e duarve dhe këmbëve është e thatë? Ja zgjidhja ideale

para 7 muajve - Indeks.mk

Lëkura kryen një sërë funksionesh të dizajnuara për të mbrojtur trupin nga efektet negative të faktorëve të jashtëm, dëmtimit mekanik. Lëkura e thatë e duarve jo vetëm që duket e padukshme dhe çon në plakjen...

Disa këshilla efektive për një lëkurë rrezatuese

para 7 muajve - Prive

Muajt ​​e vjeshtës janë të njohur për motin e bukur që karakterizohet me diell të bollshëm shoqëruar me temperatura të ftohta dhe të freskëta. Ju mund të mendoni se lëkura juaj natyrisht do të rrezatojë...

Lëkura juaj e duarve dhe këmbëve është e thatë? Ja zgjidhja ideale

para 7 muajve - Gazeta Monitor

Lëkura kryen një sërë funksionesh të dizajnuara për të mbrojtur trupin nga efektet negative të faktorëve të jashtëm, dëmtimit mekanik. Lëkura e thatë e duarve jo vetëm që duket e padukshme dhe çon në plakjen...

Ju bien flokët? Ja maska efektive që duhet të përdorni

para 7 muajve - RTV 21

Maskë ideale për të parandaluar rënien e flokëve Flokët e gjatë dhe me volum duket se nuk dalin kurrë nga moda. Të gjithë stresohemi kur shohim se sa flokë na bien në tokë. Gjithsesi ekziston gjithmonë...

Kjo maskë parandalon plakjen e duarve

para 7 muajve - Prive

Është i pashmangshëm procesi i plakjes, dhe për të gjithë vjen dikur, herët ose vonë. Shenjat e para të plakjes vërehen në lëkurën tonë kur fillojnë të shfaqen rrudhat e para, kryesishit në fytyrë dhe...

Bëhuni më të bukur me kos

para 7 muajve - Gazeta Monitor

Kosi është shumë i pasur me proteina, kalcium dhe kalium, si dhe përmban disa vitamina e minerale, që do të thotë se është mjaft i shëndetshëm për të gjithë trupin. Si një produkt për trupin, acidi laktik,...

Soda e bukës, magjike për shëndetin e flokëve dhe rritjen e tyre

para 7 muajve - The Prestige

Flokët janë një aset shumë i rëndësishëm për paraqitjen e jashtme. Ekspertët këshillojnë trajtimet në mënyrë natyrale për ta ushqyer dhe mirëmbajtur ato. Soda e bukës është një produkt që gjen përdorime...

Soda e bukës, magjike për shëndetin e flokëve dhe rritjen e tyre

para 7 muajve - Ekonomia Online

Flokët janë një aset shumë i rëndësishëm për paraqitjen e jashtme. Ekspertët këshillojnë trajtimet në mënyrë natyrale për ta ushqyer dhe mirëmbajtur ato. Soda e bukës është një produkt që gjen përdorime...

Pjesët e trupit që tregojnë moshën tuaj

para 7 muajve - RTV 21

Pjesa rreth syve, duart, pjesa rreth buzëve dhe qafa janë ato që tregojnë më shumë rreth plakjes suaj Derisa plakeni, trupi ynë tregon gjithnjë e më shumë moshën tonë. Ne luftojmë kundër shenjave të plakjes...

Pesë trajtime natyrale kundër tharjes së duarve

para 7 muajve - Koha.net

Ndryshimi i stinëve dhe temperaturave manifestohet edhe në simptoma të ndryshme që prekin shëndetin e lëkurës. Duart janë të parat që përballen me pasojat e këtyre ndryshimeve. Ato thahen dhe rrudhen më...

Soda e bukës, magjike për shëndetin e flokëve dhe rritjen e tyre

para 7 muajve - Periskopi

Flokët janë një aset shumë i rëndësishëm për paraqitjen e jashtme. Ekspertët këshillojnë trajtimet në mënyrë natyrale për ta ushqyer dhe mirëmbajtur ato. Soda e bukës është një produkt që gjen përdorime...

Hiqni njollat në lëkurë me receta natyrale

para 7 muajve - Gazeta Monitor

Heqja e njollave mund të jetë e shtrenjtë, por kur përdoren përbërësit natyralë, kjo është shumë e lirë dhe pa efekte të dëmshme natyrale. Limoni Lëkurën e pastroni mirë, e leckën e lagni me lëng limoni....

Soda e bukës, magjike për shëndetin e flokëve dhe rritjen e tyre

para 7 muajve - Top Channel

Flokët janë një aset shumë i rëndësishëm për paraqitjen e jashtme. Ekspertët këshillojnë trajtimet në mënyrë natyrale për ta ushqyer dhe mirëmbajtur ato. Soda e bukës është një produkt që gjen përdorime...

Aplikoni këtë maskë dhe do të keni menjëherë flokë më të dendur e më të bukur

para 7 muajve - Gazeta Monitor

Të gjithë stresohemi kur shohim se sa flokë na bien për tokë. E vërteta është që rënia e 50-100 fijeve floku në ditë është normale. Nëse shihni që po humbisni më shumë, mund të ketë një problem. Në vend...

Si të eliminosh rrudhat me këtë xhel që kushton vetëm 13$, e rekomandojnë dermatologët

para 7 muajve - Tetova Sot

Kur vjen puna tek shenjat e moshës, të gjithë ne, sidomos gratë konstatojnë vija më thelluara, rrudha të shtuara, me pak fjalë një lëkurë që i tregon vitet pa më të voglin dyshim! E nëse ju vazhdoni të...

Ja si ta shmangni lëkurën e thatë këtë dimër

para 7 muajve - Prive

Dimri është një sezonë e bukur e me plotë festime por si sezonë di të jetë e vështirë në lëkurën tone prandaj një kujdes i shtuar është mëse i nevojshëm. Hidratues, vajrat e banjës dhe zvoglimi i ngrohjes...

‘Tradhtarët’ e moshës suaj: Këto pjesë zbulojnë më shumë sesa dëshironi

para 7 muajve - KosovaPress

Nëse mbulojmë shenjat e plakjes në lëkurë, shpesh e lajmë fytyrën me kremra të ndryshme, aplikojmë faktorë mbrojtës, pimë shumë ujë, por kjo është gjithçka që mund të bëjmë, transmeton KosovaPress. Produktet...

Përfitimet e përdorimit të qumështit në rutinën tuaj për kujdesin e lëkurës

para 7 muajve - Prive

Qumështi, veçanërisht qumështi i papërpunuar ose i thartë, ofron shumë përfitime për lëkurën tuaj kur përdoret me vend. Mund të eksfoliojë dhe hidratojë lëkurën. Mund të luftojë gjithashtu rrudhat dhe...

Vaj ulliri dhe Aloe Vera për një lëkurë të shëndetshme

para 7 muajve - Zhurnal

Aloe vera dhe vaji i ullirit janë dy përbërës mjaft të shëndetshëm për lëkurën. Aloe Vera ushqen dhe pastron lëkurën ndërsa vaji i ullirit është i pasur me vitaminat E, A, dhe K që janë shumë të dobishme...

Vaj ulliri dhe Aloe Vera për një lëkurë të shëndetshme

para 7 muajve - Ekonomia Online

Aloe vera dhe vaji i ullirit janë dy përbërës mjaft të shëndetshëm për lëkurën. Aloe Vera ushqen dhe pastron lëkurën ndërsa vaji i ullirit është i pasur me vitaminat E, A, dhe K që janë shumë të dobishme...

Gjashtë gabimet trashanike që çojnë në yndyrosjen e flokëve

para 7 muajve - The Prestige

Nëse ndjeni se flokët ju yndyrosen brenda ditës që i lani duhet të ndryshoni diçka në rutinën tuaj të kujdesit të flokëve, sepse diçka po bëni gabim. Përgjigjja nuk është t’i lani më shpesh, apo të përdorni...

Si të keni flokë të drejtë në mënyrë natyrale

para 7 muajve - Gazeta Monitor

Për të gjitha vajzat që vuajnë për të drejtuar flokët, ka disa mënyra natyrale… pa piastër. Nëse i do flokët e drejtë, pa i shkatërruar, djegur apo dëmtuar, ja disa mënyra praktike. Vaj i ngrohtë (jo i...

Maskat për t’i dhënë jetë dhe shkëlqim lëkurës

para 7 muajve - Gazeta Monitor

Jepini shkëlqim fytyrës dhe trupit me skrab. Hidratojeni me maska hidratuese. Pastrojeni me trajtime specifike. Ju do të zbuloni se Makeup-i zgjat më shumë dhe baza e tij nuk “rrudhë”. Ju do të zbuloni...

Si të parandalojmë rënien e flokëve në mënyrë natyrale

para 7 muajve - Gazeta Monitor

Shumë njerëz përjetojnë fenomenin e rënies së shpeshtë të flokëve. Megjithëse shumë studime janë bërë ende nuk ka një specifikim të qartë se përse rënia e flokëve është sezonale. Një problem, i cili padyshim...

Si të zgjidhni çdo problem të fytyrës vetëm me sodë buke dhe mjaltë?

para 7 muajve - Zhurnal

Kur është fjala për bukurinë, ëndrra e secilës prej nesh është gjetja e produkteve natyrale, të thjeshta për t’u vënë në praktikë dhe ndoshta edhe ekonomike. Sot, për të përmbushur këto nevoja, ne do të...

Gjashtë gabimet trashanike që çojnë në yndyrosjen e flokëve

para 7 muajve - Gazeta Observer

Nëse ndjeni se flokët ju yndyrosen brenda ditës që i lani duhet të ndryshoni diçka në rutinën tuaj të kujdesit të flokëve, sepse diçka po bëni gabim. Përgjigjja nuk është t’i lani më shpesh, apo të përdorni...

Lëkura juaj s?do të ndihet më njësoj pasi të keni provuar këtë maskë me kakao

para 7 muajve - Albeu

Kakaoja zbut, hidraton në thellësi, zgjon ngjyrën natyrore të lëkurës, ka veti antirrudhë, ndriçon lëkurën, zvogëlon poret e zmadhuara dhe ndihmon në parandalimin e pikave të zeza në mjekër dhe hundë....

Si të zgjidhni çdo problem të fytyrës vetëm me sodë buke dhe mjaltë?

para 7 muajve - Ekonomia Online

Kur është fjala për bukurinë, ëndrra e secilës prej nesh është gjetja e produkteve natyrale, të thjeshta për t’u vënë në praktikë dhe ndoshta edhe ekonomike. Sot, për të përmbushur këto nevoja, ne do të...

Rrudhat e syve – Si t’i largoni me metoda natyrale

para 7 muajve - BalkanWeb

Rrudhat në pjesën e poshtme të syve mund të jenë acaruese sepse janë ndër shenjat e para të plakjes. Ato dalin më shumë në pah kur buzëqeshni, rrudhni vetullat ose qeshni me të madhe. Shpesh, rrudhat mund...

Si të zgjidhni çdo problem të fytyrës vetëm me sodë buke dhe mjaltë?

para 7 muajve - Klan Kosova

Kur është fjala për bukurinë, ëndrra e secilës prej nesh është gjetja e produkteve natyrale, të thjeshta për t’u vënë në praktikë dhe ndoshta edhe ekonomike. Sot, për të përmbushur këto nevoja, ne do të...

Mënyrat që ju duhen për të trajtuar rrudhat rreth syve

para 7 muajve - Vizion Plus

Thuhet se buzëqeshja na bën të dukemi më të rinj.  Por rrudhat e syve ose siç quhen ndryshe ‘këmbët e pulës’ (një grup vijash në këndin e jashtëm të syrit) shfaqen sa herë që qeshim. ‘Këmbët e pulës’ ashtu...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK