http://kariera.mk

Lëkurë të thatë? Kura natyrale për kujdesin e saj gjendet në kuzhinën tuaj

para 8 muajve - The Prestige

Muajt e ftohtë të dimrit, e dëmtojnë shumë lëkurën. Dhe shumica prej nesh e përkeqësojmë edhe më shumë lëkurën e thatë dhe të plasaritur duke përdorur produkte grimi dhe tonifikues që nuk janë të nevojshëm....

Lëkura juaj e duarve dhe këmbëve është e thatë? Ja zgjidhja ideale

para 8 muajve - Indeks.mk

Lëkura kryen një sërë funksionesh të dizajnuara për të mbrojtur trupin nga efektet negative të faktorëve të jashtëm, dëmtimit mekanik. Lëkura e thatë e duarve jo vetëm që duket e padukshme dhe çon në plakjen...

Lëkura juaj e duarve dhe këmbëve është e thatë? Ja zgjidhja ideale

para 8 muajve - Gazeta Monitor

Lëkura kryen një sërë funksionesh të dizajnuara për të mbrojtur trupin nga efektet negative të faktorëve të jashtëm, dëmtimit mekanik. Lëkura e thatë e duarve jo vetëm që duket e padukshme dhe çon në plakjen...

Disa këshilla efektive për një lëkurë rrezatuese

para 8 muajve - Prive

Muajt ​​e vjeshtës janë të njohur për motin e bukur që karakterizohet me diell të bollshëm shoqëruar me temperatura të ftohta dhe të freskëta. Ju mund të mendoni se lëkura juaj natyrisht do të rrezatojë...

Kjo maskë parandalon plakjen e duarve

para 8 muajve - Prive

Është i pashmangshëm procesi i plakjes, dhe për të gjithë vjen dikur, herët ose vonë. Shenjat e para të plakjes vërehen në lëkurën tonë kur fillojnë të shfaqen rrudhat e para, kryesishit në fytyrë dhe...

Bëhuni më të bukur me kos

para 8 muajve - Gazeta Monitor

Kosi është shumë i pasur me proteina, kalcium dhe kalium, si dhe përmban disa vitamina e minerale, që do të thotë se është mjaft i shëndetshëm për të gjithë trupin. Si një produkt për trupin, acidi laktik,...

Ja si ta shmangni lëkurën e thatë këtë dimër

para 8 muajve - Prive

Dimri është një sezonë e bukur e me plotë festime por si sezonë di të jetë e vështirë në lëkurën tone prandaj një kujdes i shtuar është mëse i nevojshëm. Hidratues, vajrat e banjës dhe zvoglimi i ngrohjes...

Si të shmangim lëkurën e thatë në dimër…

para 8 muajve - Koha Jone

Lëkura e fytyrës ka tendencë të thahet gjatë ditëve të ftohta, jo vetëm për shkak të ajrit të ftohtë por edhe për shkak të ndryshimeve që organizmi pëson. Sipas “The Guardian”, gjëja më e rëndësishme që...

Luftoni lëkurën e thatë gjatë dimrit

para 8 muajve - Gazeta Express

Lëkura e fytyrës ka tendencë të thahet gjatë ditëve të ftohta, jo vetëm për shkak të ajrit të ftohtë por edhe për shkak të ndryshimeve që organizmi pëson, shkruan The Guardian, transmeton Gazeta Express....

Përfitimet e përdorimit të qumështit në rutinën tuaj për kujdesin e lëkurës

para 8 muajve - Prive

Qumështi, veçanërisht qumështi i papërpunuar ose i thartë, ofron shumë përfitime për lëkurën tuaj kur përdoret me vend. Mund të eksfoliojë dhe hidratojë lëkurën. Mund të luftojë gjithashtu rrudhat dhe...

Maskat për t’i dhënë jetë dhe shkëlqim lëkurës

para 8 muajve - Gazeta Monitor

Jepini shkëlqim fytyrës dhe trupit me skrab. Hidratojeni me maska hidratuese. Pastrojeni me trajtime specifike. Ju do të zbuloni se Makeup-i zgjat më shumë dhe baza e tij nuk “rrudhë”. Ju do të zbuloni...

11 mënyra natyrale për të pasur më shumë qumësht gjiri

para 8 muajve - The Prestige

Jeni të shqetësuara se gjiri juaj nuk prodhon mjaftueshëm qumësht për të ushqyer beben tuaj? Mund të mbështeteni tek këto mënyra natyrale të cilat ju ndihmojnë për të pasur më shumë qumësht… Pini shumë...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK