http://kariera.mk

Mësoni fëmijët të flenë vetëm

para 3 muajve - Gazeta Observer

Këto janë tipare të temperamentit të cilat ndikojnë në gjumin e fëmijës. Beba Ime këshillon se si ti mësojmë të vegjëlit tonë të flenë vetëm në krevatet e tyre. Jini të vendosur dhe mos u dorëzoni nga...

Ja sa orë gjumë i nevojitet fëmijës në periudhën e caktuar

para 3 muajve - Gazeta Observer

Sa gjumë u duhen fëmijëve në një periudhë të caktuar zhvillimore? Si të vendosni kufijtë dhe të fusni rregullat e gjumit? Si mund ta forcojnë prindërit të përballen me ritmin e gjumit të foshnjës së tyre?...

Pirja e duhanit çon në këtë gjendje vdekjeprurëse

para 3 muajve - Keshilla

Gratë duhanpirëse rrezikohen nga zgjerimi (aneurizmi) i aortës së barkut, arteria më e madhe në trupin e njeriut, në krahasim me ato që nuk kanë pirë duhan kurrë. Kjo është një tjetër pasojë e pirjes së...

Sa gjumë i nevojitet fëmijës në periudhën e caktuar për zhvillim

para 4 muajve - Keshilla

Sa gjumë u duhen fëmijëve në një periudhë të caktuar zhvillimore? Si të vendosni kufijtë dhe të futni rregullat e gjumit? Si mund ta forcojnë prindërit të përballen me ritmin e gjumit të foshnjës së tyre?...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK