http://kariera.mk

A janë në gjendje kafshët që të na paralajmërojnë për tërmetin?

para 8 muajve - Gazeta Express

Në vitin 373 para Krishtit, historianët thanë se mijtë, gjarpërinjtë dhe disa kafshë tjera braktisën qytetin grek të Helice vetëm disa ditë përpara një tërmet të shkatërronte vendin. Llogaritë e parashikimit...

A e ndjejnë kafshët tërmetin përpara se të godasë fuqishëm?

para 9 muajve - Arbresh

Në vitin 373 para Krishtit, historianët thanë se mijtë, gjarpërinjtë dhe disa kafshë tjera braktisën qytetin grek të Helice vetëm disa ditë përpara një tërmet të shkatërronte vendin. Llogaritë e parashikimit...

Zgjedhja e kafshes shtëpiake zbulon diçka interesante për ju

para 9 muajve - Sinjali

Njerëzit ndonjëherë duan të kenë një mace kur jeta e tyre nuk është e ekuilibruar, megjithëse mund të mos jenë të vetëdijshëm për këtë. Qeni vendoset nga individë që fshehin shumë krijimtari. Ja çfarë...

Zgjedhja e kësaj kafshe shtëpiake zbulon diçka interesante për ju

para 9 muajve - Periskopi

Njerëzit ndonjëherë duan të kenë një mace kur jeta e tyre nuk është e ekuilibruar, megjithëse mund të mos jenë të vetëdijshëm për këtë. Qeni vendoset nga individë që fshehin shumë krijimtari. Ja çfarë...

Zgjedhja e kësaj kafshe shtëpiake zbulon diçka interesante për ju

para 9 muajve - Gazeta e re

Njerëzit ndonjëherë duan të kenë një mace kur jeta e tyre nuk është e ekuilibruar, megjithëse mund të mos jenë të vetëdijshëm për këtë. Qeni vendoset nga individë që fshehin shumë krijimtari. Ja çfarë...

Zgjedhja e kësaj kafshe shtëpiake zbulon diçka interesante për ju

para 9 muajve - KosovaPress

Ja çfarë thotë një përzgjedhje e një kafshe të përkëdhelur për ju. Qeni Përfaqëson energjinë e diellit. Nëse një fëmijë dëshiron një qen, jo një mace, kjo tregon se ekziston një aftësi e madhe krijuese...

Fëmijët që rriten me kafshë shtëpiake kanë më shumë përfitime shëndetësore

para 9 muajve - Arbresh

Shumë prej njerëzve kujtojnë se kafshët mund të shkaktojnë lloje të ndryshme të sëmundjeve, por disa studime në SHBA i kanë hedhur poshtë këto aludime. Studimi i parë tregon që foshnjat e lindura në një...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK