http://kariera.mk

Soni Malaj tregon kush e meritonte të fitojë në “Kënga Magjike”

para 8 muajve - GazetaBlic

Mbrëmjen e sotme po mbahet nata finale e festivalit “Kënga Magjike”. Artistë shqiptarë dhe jo vetëm, do të ngjiten në skenën e madhe për të dhënë performancat e tyre dhe për t’i dhuruar publikut një mbrëmje...

Eneda Tarifa është fituesja e festivalit “Kënga Magjike 2019”

para 8 muajve - Koha Jone

Eneda Tarifa është fituesja e festivalit “Kënga Magjike 2019”. Pas votimit të artistëve, jurisë dhe publikut triumfoi kënga “Ma zgjat dorën”. Në vend të dytë u rendit Anxhela Peristeri, ndërsa në vend të tretë Fifi.

Eneda Tarifa shpallet fituese e “Këngës Magjike 2019”

para 8 muajve - Periskopi

Është shpallur fituesi i “Këngës Magjike 2019”. Çmimin e ka rrëmbyer Eneda Tarifa me këngën “Ma zgjat dorën”. Eneda është paraqitur në këtë festival me këngën e bukur të punuar nga Flori Mumajesi, ‘Ma...

Eneda Tarifa fiton ‘Këngën Magjike 2019’ me ‘Ma zgjat dorën’

para 8 muajve - Gazeta Express

Eneda Tarifa me këngën ‘Ma zgjat dorën’ është fituesja e ‘Kënga Magjike 2019’. Këngëtarja Eneda Tarifa është shpallur fituesja e këtij edicioni në festivalin ‘Kënga Magjike’. Eneda është paraqitur në këtë...

Fifi sërish e dyta në ‘Kënga Magjike’

para 8 muajve - Gazeta Express

Fifi sërish ka arritur që të jetë në top treshen e këngëve finale në festivalin e Këngës Magjike, për të tretin vit me radhë. Sonte është mbajtur finalja e këtij edicioni të Këngës Magjike dhe fituesja...

Eneda Tarifa fiton ‘Këngën Magjike 219’ me ‘Ma zgjat dorën’

para 8 muajve - Gazeta Express

Eneda Tarifa me këngën ‘Ma zgjat dorën’ është fituesja e ‘Kënga Magjike 2019’. Këngëtarja Eneda Tarifa është shpallur fituesja e këtij edicioni në festivalin ‘Kënga Magjike’. Eneda është paraqitur në këtë...

Shpallet fituesi i Këngës Magjike

para 8 muajve - Gazeta Express

Anxhela Presisteri u rendit e treta në Këngën Magjike për këtë vit. Ndërsa vendin e dytë e mban Fifi. Këngëtarja Eneda Tarifa është fituese e Këngës Magjike për këtë edicion. Ndryshe nga herët e tjera...

Eneda Tarifa fituese e “Këngës Magjike”

para 8 muajve - Zhurnal

Vendin e parë në edicionin e sivjetmë të Festivalit “Kënga Magjike” e zuri Eneda Tarifa me këngën “Ma zgjat dorën”. Vendin e dytë e zuri Fifi me këngën “Marova”, ndërsa në vendin e tretë është Anxhela...

Eneda Tarifa shpallet fituese e “Kënga Magjike 2019”

para 8 muajve - Klan Kosova

Këngëtarja nga Shqipëria, Eneda Tarifa, ka arritur të marrë maksimumin e pikëve për t’u shpallur fituese e festivalit “Kënga Magjike” me këngën e saj “Ma Zgjat Dorën”. Ky rezultat erdhi pasi u grumbulluan...

E FUNDIT/ Eneda Tarifa fiton "Kënga Magjike 2019"

para 8 muajve - Albeu

" Kënga Magjike " zgjodhi fituesin e saj 2019 "> 2019 . Eneda Tarifa është fituesja e festivalit “ Kënga Magjike 2019 "> 2019 ”. Pas votimit të artistëve, jurisë dhe publikut triumfoi kënga “Ma zgjat dorën”....

Eneda Tarifa fitues e ‘Kënga Magjike 2019’

para 8 muajve - Sinjali

Këngëtarja Eneda Tarifa është shpallur fituese e festivalit ‘Kënga Magjike 2019’. Eneda është paraqitur në këtë edicion me këngën e punuar nga Flori Mumajesi, ‘Ma zgjat dorën’ dhe ka bërë një performancë...

Eneda Tarifa fituese e “Këngës Magjike”

para 8 muajve - RTV 21

Fifi zuri vendin e dytë Vendin e parë në edicionin e sivjetmë të Festivalit “Kënga Magjike” e zuri Eneda Tarifa me këngën “Ma zgjat dorën”. Vendin e dytë e zuri Fifi me këngën “Marova”, ndërsa në vendin...

Shpallet fituesja e “Këngës Magjike” për vitin 2019

para 8 muajve - Sot News

Këngëtarja Eneda Tarifa është fituesja e festivalit “Kënga Magjike 2019”.Pas votimit të artistëve, jurisë dhe publikut triumfoi me kënga “Më zgjat dorën” Në vend të dytë u rendit Anxhela Peristeri me këngën...

Soni Malaj tregon kush e meriton t'a fitojë "Këngën Magjike"

para 8 muajve - Albeu

Mbrëmjen e sotme po mbahet nata finale e festivalit “Kënga Magjike ”. Artistë shqiptarë dhe jo vetëm, do të ngjiten në skenën e madhe për të dhënë performancat e tyre dhe për t’i dhuruar publikut një mbrëmje...

Filloi nata finale e “Këngës Magjike”

para 8 muajve - RTV 21

Edicioni i sivjetmë më i veçantë Sonte po mbahet nata finale e festivalit “Kënga Magjike”, që po transmetohet drejtpërsëdrejti në Radiotelevizionin 21. E veçanta e këtij festivali është se nuk do të ketë...

Filloi finalja e “Këngës Magjike”, kush do të fitojë?!

para 8 muajve - Sinjali

Ka filluar nata finale e edicionit të 21-të të festivalit muzikor “Kënga Magjike” në Shqipëri. Këtë vit ky festival mbahet nën moton “Këndoj për të ndërtuar”. Këtë edicion të festivalit “Kënga Magjike”,...

Eneda Tarifa fituese e “Kënga Magjike 2019”

para 8 muajve - Arbresh

Rikthimi në Kënga Magjikë pas 11 vitesh i ka sjellë cmimin e parë. Eneda Tarifa ka fituar cmimin e parë në Kënga Magjike 2019. Ajo rezultoi se para pas votimit të këngëtarëve, por rezistoi në krye të listës...

Kënga Magjike/ E pyetur se kush e meriton fitoren, ja si përgjigjet Soni Malaj

para 8 muajve - Lexo

Mbrëmjen e sotme po mbahet nata finale e festivalit “Kënga Magjike”. Artistë shqiptarë dhe jo vetëm, do të ngjiten në skenën e madhe për të dhënë performancat e tyre dhe për t’i dhuruar publikut një mbrëmje...

Eneda Tarifa shpallet fituese e “Kënga Magjike 2019”

para 8 muajve - Epoka e Re

Në Pallatin e Kongreseve, sonte u mbajt nata finale e festivalit të këngës “Kënga Magjike 2019”. Fituesja e çmimit kryesor u shpall Eneda Tarifa me këngën “Ma zgjat dorën”. Vendin e dytë e zuri Fifi me...

Soni Malaj tregon kush e meriton t’a fitojë “Këngën Magjike”

para 8 muajve - Arbresh

Mbrëmjen e sotme po mbahet nata finale e festivalit “Kënga Magjike”. Artistë shqiptarë dhe jo vetëm, do të ngjiten në skenën e madhe për të dhënë performancat e tyre dhe për t’i dhuruar publikut një mbrëmje magjike....

Pretendente për çmimin e parë, kush janë dy këngëtaret që pritet të fitojnë Këngën Magjike

para 8 muajve - Albeu

Kështu, edicioni i 21-të i festivalit “ Kënga Magjike ” vjen me një koncept të ri. “Këtë vit në ‘ Kënga Magjike ’ veç artistëve në netët finale do të votojë edhe publiku, këtë vit do të votojë edhe Juria...

Sonte finalja e “Këngës Magjike”

para 8 muajve - RTV 21

“Kënga Magjike” sivjet nën moton “Këndoj për të ndërtuar” Pas dy netëve të gjysmëfinaleve, sonte nga ora 20:30 do të mbahet finalja e edicionit të 21-të të festivalit “Kënga Magjike 2019”. Disa prej artistëve...

Sot finalja/ Eneda Tarifa apo Fifi, kush triumfon tek Kënga Magjike

para 8 muajve - BalkanWeb

Sot zhvillohet nata finale e festivalit të “Këngës Magjike 2019”, që këtë vit do të jetë në kontribut të të prekurve nga tërmeti. Organizatorë e pjesëmarrës të “Këngës Magjike” kanë qenë në ethet e përgatitjeve...

Kush do ta fitojë "Këngën Magjike"? Flasin qytetarët

para 8 muajve - Albeu

Qytetarët kanë treguar se kush mendojnë se do të fitojë në edicionin e sivjetmë të festivalit “Kënga Magjike ”. Nesër do të mbahet finalja e madhe e festivalit “Kënga Magjike ”, shkruan lajmi.net. Këtë...

Kjo është fituesja e ‘Këngës magjike’ sipas Orinda Hutës

para 8 muajve - Gazeta Observer

Festivali i ‘Këngës magjike’ këtë vit është më konkurrues se kurrë. Teksa na ndanë vetëm edhe një ditë nga finalja e madhe e festivalit muzikor ‘Kënga magjike’, artistët kanë filluar të marrin mbështetjen...

Ka përfunduar nata e dytë gjysmëfinale e “Këngës Magjike”

para 8 muajve - RTV 21

Nata finale do të mbahet të shtunën më 7 dhjetor Ka përfunduar nata e dytë gjysmëfinale e festivalit “Kënga Magjike 2019”, kurse nata finale do të mbahet të shtunën më 7 dhjetor. Publiku ka të drejtë të...

Nata e dytë gjysmëfinale e “Këngës Magjike”

para 8 muajve - RTV 21

Këta artistë do të performojnë sonte në “Kënga Magjike” Sapo ka filluar nata e dytë e edicionit të 21-të të festivalit “Kënga Magjike” nën drejtimin e moderatorit të njohur, Ardit Gjebrea, të cilin këtë...

Nata e dytë e Këngës Magjike, surprizat dhe artistët që do të këndojnë sonte

para 8 muajve - Portalb

Është hapur mbrëmjen e djeshme edicioni i 21-të i Këngës Magjike me natën e parë gjysmëfinale. Këtë vit, Kënga Magjike ka një mision fisnik, sepse të ardhurat që do të grumbullohen nga biletat do të shkojnë...

Gili mbështet këtë artiste në “Kënga Magjike 2019”

para 8 muajve - Arbresh

Gili ka treguar haptas se kë po e mbështet në këtë edicion të “Këngës Magjike”. Edhe këtë vit, gara në festivalin “Kënga Magjike” është shumë e ngushtë, shkruan lajmi.net. Në mesin e artistëve që po marin...

Këta artistë performojnë në natën e dytë gjysmëfinale të “Kënga Magjike 2019”

para 8 muajve - Lajm

Mbrëmë u mbajt nata e parë gjysmëfinale e këtij edicioni të festivalit “Kënga Magjike”, shkruan lajmi.net. Këngëtarët këtë vit këndojnë me një kauzë më ndryshe prej herave të tjera, kësaj radhe ata i bën...

Nora Istrefi dhe Leonora Jakupi mbështesin këtë këngëtare për të fituar në “Kënga Magjike” 2019

para 8 muajve - GazetaBlic

Mbrëmë u mbajt nata e parë e festivalit “Kënga Magjike 2019”, ndërsa dita e shtunë do jetë finalja e tij, ku dhe do shpallet fituesi, shkruan GazetaBlic. Ndonëse shumë artistë kanë përkrahur hapur Fifin...

Nora Istrefi dhe Leonora Jakupi mbështesin publikisht këtë artiste në “Kënga Magjike”

para 8 muajve - Aktuale

Të shtunën mbahet finalja e festivalit “Kënga Magjike”.Mbrëmë (e mërkurë) u mbajt nata e parë gjysmëfinale e këtij festivali, shkruan lajmi.net. Në mesin e konkurrentëve, ishte edhe Jehona Sopi, e cila...

Flori Mumajesi dhe Soni Malaj ritakohen pas shumë vitesh

para 8 muajve - Lajm

Mbrëmë (e mërkurë) u mbajt nata e parë gjysmëfinale e këtij edicioni të festivalit “Kënga Magjike”, shkruan lajmi.net. Natyrisht, siç e do tradita e këtij festivali, natën e hapi kënga fituese e vitit...

Fifi shkëlqen në natën e parë gjysmëfinale të “Kënga Magjike 2019”, dhuron performancë magjike

para 8 muajve - Zhurnal

Fifi është një nga konkurrentet e festivalit “Kënga Magjike”.Këngëtarja shqiptare, Fifi, është një ndër konkurrentet në festivalin e këngës “Kënga Magjike 2019”, shkruan lajmi.net.Ajo do të performoj sonte...

I kishte munguar skenës muzikore, rikthehet në ‘Kënga Magjike’, Jehona Sopi

para 8 muajve - Zhurnal

Sonte në natën e parë të festivalit “Kënga Magjike” kanë performuar shumë emra të njohur të muzikës shqiptare. Një nga to ka qenë edhe Jehona Sopi, e cila performoj këngën e saj ‘Anej’ në këtë edicion...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK