http://kariera.mk

Gabimet që bëjmë me fytyrën gjatë dimrit

para 6 muajve - Koha.mk

Lëkura në dimër është shumë më e ndjeshme se zakonisht dhe për këtë ne duhet t’i shmangim disa gabime që mund ta përkeqësojnë situatën. Trajtimi i lëkurës në dimër Dimri nuk është aspak miqësor me lëkurën...

Gabimet që bëjmë me fytyrën gjatë dimrit

para 6 muajve - Insajderi

Lëkura në dimër është shumë më e ndjeshme se zakonisht dhe për këtë ne duhet t’i shmangim disa gabime që mund ta përkeqësojnë situatën. Trajtimi i lëkurës në dimër. Dimri nuk është aspak miqësor me lëkurën...

Gabimet që ne bëjmë me fytyrën gjatë dimrit

para 6 muajve - Lexo

Lëkura në dimër është shumë më e ndjeshme se zakonisht dhe për këtë ne duhet t’i shmangim disa gabime që mund ta përkeqësojnë situatën. Trajtimi i lëkurës në dimër Dimri nuk është aspak miqësor me lëkurën...

Gabimet që bëjmë me fytyrën gjatë dimrit

para 6 muajve - Gazeta Express

Lëkura në dimër është shumë më e ndjeshme se zakonisht dhe për këtë ne duhet t’i shmangim disa gabime që mund ta përkeqësojnë situatën. Trajtimi i lëkurës në dimër Dimri nuk është aspak miqësor me lëkurën...

Gabimet që bëjmë me fytyrën gjatë dimrit

para 6 muajve - Albeu

Lëkura në dimër është shumë më e ndjeshme se zakonisht dhe për këtë ne duhet t’i shmangim disa gabime që mund ta përkeqësojnë situatën. Trajtimi i lëkurës në dimër Dimri nuk është aspak miqësor me lëkurën...

Gabimet që bëjmë me fytyrën gjatë dimrit

para 6 muajve - Ekonomia Online

Lëkura në dimër është shumë më e ndjeshme se zakonisht dhe për këtë ne duhet t’i shmangim disa gabime që mund ta përkeqësojnë situatën. Trajtimi i lëkurës në dimër Dimri nuk është aspak miqësor me lëkurën...

Këto janë gabimet që bëjmë me fytyrën gjatë dimrit

para 6 muajve - Ekonomia Online

Lëkura në dimër është shumë më e ndjeshme se zakonisht dhe për këtë ne duhet t’i shmangim disa gabime që mund ta përkeqësojnë situatën. Trajtimi i lëkurës në dimër: Dimri nuk është aspak miqësor me lëkurën...

Kujdesi për flokët në dimër

para 6 muajve - Ekonomia Online

Koha e ftohtë dhe ndryshimi i temperaturave janë të dëmshme për flokët, të cilët janë shumë të ndjeshëm dhe reagojnë njëlloj si çdo pjesë tjetër delikate e trupit. Por nëse për lëkurën e thatë ka mënyra...

Konsumoni sa më shumë spinaq për t’u dukur më e bukur

para 6 muajve - Ekonomia Online

Ashtu si shumë perime me gjethe jeshile, spinaqi është i pasur me antioksidantë të fuqishëm, të cilët janë të rëndësishëm për zhvillimin normal të qelizave të lëkurës dhe inkurajojnë një ton të shëndetshëm...

Hapa të thjeshtë për të eliminuar problemet e kaçurrelave të ashpër

para 6 muajve - Albeu

Me ardhjen e dimrit shfaqet efekti i kaçurrelit të ashpër që ngatërrohet, ka më pak hidratim dhe thahet më shumë. Për këtë arsye do t’ju duhet të mësoni disa hapa të cilat duhet t’i ktheni në rutinë të...

Si të mbroni lëkurën nga i ftohti

para 6 muajve - Gazeta Monitor

Hidratimi Për të shmangur ose lehtësuar tharjen e lëkurës, pini mjaftueshëm ujë. Përpos kësaj, investoni në një krem hidratues, në përputhje me llojin e lëkurës. Masazhimi pas ndërrimit të temperaturave...

Arsyet përse njeriu plaket më shpejt në dimër

para 6 muajve - Arbresh

Plakja dhe moti i ftohtë janë një kombinim jo dhe aq i mirë. Temperaturat e ulëta lënë gjurmë në shëndet dhe zmadhojnë shenjat fillestare të plakjes. Në këtë artikull të AgroWeb do të mësoni për 8 arsyet...

Maska natyrale për flokë të djegur

para 6 muajve - Prive

Flokët e djegur dhe majat dyshe janë ndër problemet me të shpeshta me të cilat përballen femrat. Zakonisht priremi të mendojmë që ky problem shfaqet vetëm në verë si pasojë e ekspozimit në diell dhe ujit...

Maska natyrale për flokë të djegur

para 6 muajve - Klan Kosova

Flokët e djegur dhe majat dyshe janë ndër problemet me të shpeshta me të cilat përballen femrat. Zakonisht priremi të mendojmë që ky problem shfaqet vetëm në verë si pasojë e ekspozimit në diell dhe ujit...

Maska natyrale për flokë të djegur

para 6 muajve - Ekonomia Online

Flokët e djegur dhe majat dyshe janë ndër problemet me të shpeshta me të cilat përballen femrat. Zakonisht priremi të mendojmë që ky problem shfaqet vetëm në verë si pasojë e ekspozimit në diell dhe ujit...

Çelësi për fytyrat e thata është kjo maskë natyrale me tre përbërës!

para 6 muajve - Albeu

Ditët e ftohta të janarit mund t’ju kenë shkaktuar probleme me tharjen ose plasaritjen e lëkurës tek zona e fytyrës ose e duarve. Përpos kremërave, edhe maskat natyrale janë një ndihmëse shumë efikase...

8 kurat natyrale që zbehin rrudhat dhe plakjen e fytyrës…

para 6 muajve - Gazeta Monitor

Rrudhat janë pjesë e paevitueshme e procesit të plakjes. Tek disa njerëz, rrudhat dalin përpara kohe kryesisht tek zona e syve, gojës dhe qafës. Rrudhat shkaktohen jo vetëm nga rënia e prodhimit të kolagjenit,...

6 mënyra të thjeshta shtëpiake për të luftuar rrudhat e ballit

para 6 muajve - Portalb

Vijat në ballë nuk janë më shenja të moshës. Ngarkesat e përditshme dhe lodhja mund t’i krijojnë vijat e padëshiruara, jashtë çdo kontrolli. Mund të jenë thjesht shenja të detyrave dhe shtimit të përgjegjësive,...

Trajtime natyrale kundër rënies së flokëve

para 6 muajve - Gazeta Monitor

Rënia e flokëve paraqet problem serioz për shumë njerëz. Preparatet e ndryshme kozmetike shpesh mund të shkaktojnë rënie më të madhe të flokëve, në vend se të parandalojnë një gjë të tillë. Në mënyrë qëtë...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK