http://kariera.mk

Dodge ndërpret prodhimin e Hellcat, prodhon maska kundër coronavirusit

para një jave - Flaka

Ky është një tjetër prodhues i makinave, që ndalon linjën e prodhimit, që të lehtësojë trajtimin e coronavirusit me mjete mbrojtëse. Shtëpia e Bardhë iu ka kërkuar prodhuesve të makinave, që të përshtatin...

Kompanitë e veturave fillojnë të prodhojnë ventilatorë dhe maska

para një jave - Tetova Sot

Kompanitë e veturave iu janë përgjigjur thirrjeve të qeverive për të ndihmuar në prodhimin e sa më shumë ventilatorëve dhe maskave për fytyrën për të ndihmuar gjatë pandemisë së koronavirusit. Të hënën,...

Fabrikat kineze punojnë 24/7 për të ndërtuar ventilatorë për spitalet në Milano dhe New York

para një jave - Koha.mk

Pas përmbushjes së nevojave të vendit dy javë më parë, linjat e fabrikave kineze janë duke punuar me porositë të ardhura nga jashtë për ventilatorët e tij të shpëtimit. Puna po realizohet me tre turne...

Fabrikat kineze punojnë 24/7 për të ndërtuar ventilatorë për spitalet në Milano dhe New York

para një jave - Koha.mk

Pas përmbushjes së nevojave të vendit dy javë më parë, linjat e fabrikave kineze janë duke punuar me porositë të ardhura nga jashtë për ventilatorët e tij të shpëtimit. Puna po realizohet me tre turne...

Dodge ndërpret prodhimin e Hellcat, fokusohet në krijimin e maskave për mbrojtje nga coronavirusi

para një jave - Almakos

Ky është një tjetër prodhues i makinave, që ndalon linjën e prodhimit, që të lehtësojë trajtimin e coronavirusit me mjete mbrojtëse Shtëpia e Bardhë iu ka kërkuar prodhuesve të makinave, që të përshtatin...

10-fishohet kërkesa për ventilatorë në mbarë botën/ Shkak rritja masive e numrit të pacientëve me Covid-19

para një jave - Koha Jone

Numri në rritje i pacientëve të sëmurë me koronavirusin ka rritur kërkesën për ventilatorë të paktën dhjetë herë nga sa është në dispozicion në spitalet në të gjithë botën. Shenzhen Mindray, nga Bio-Medical...

Dodge ndërpret prodhimin e Hellcat, fokusohet në krijimin e maskave për mbrojtje nga coronavirusi

para një jave - Medial

Ky është një tjetër prodhues i makinave, që ndalon linjën e prodhimit, që të lehtësojë trajtimin e coronavirusit me mjete mbrojtëse Shtëpia e Bardhë iu ka kërkuar prodhuesve të makinave, që të përshtatin...

Dodge ndërpret prodhimin e Hellcat, fokusohet në krijimin e maskave për mbrojtje nga coronavirusi

para një jave - Telegrafi

Ky është një tjetër prodhues i makinave, që ndalon linjën e prodhimit, që të lehtësojë trajtimin e coronavirusit me mjete mbrojtëse Shtëpia e Bardhë iu ka kërkuar prodhuesve të makinave, që të përshtatin...

Dodge ndërpret prodhimin e Hellcat, fokusohet në krijimin e maskave për mbrojtje nga coronavirusi

para një jave - Gazeta Observer

Ky është një tjetër prodhues i makinave, që ndalon linjën e prodhimit, që të lehtësojë trajtimin e coronavirusit me mjete mbrojtëse Shtëpia e Bardhë iu ka kërkuar prodhuesve të makinave, që të përshtatin...

Koronavirusi: Firmat e makinave i përgjigjen lutjeve, do të prodhojnë ventilatorë dhe maska

para një jave - Medial

Firmat e makinave u përgjigjen thirrjeve nga qeveritë për të ndihmuar në prodhimin e sa më shumë ventilatorëve dhe maskave për të dhënë dorë gjatë pandemisë së koronavirusit. Të hënën, Fiat filloi të konvertonte...

Koronavirusi: Firmat e makinave i përgjigjen lutjeve, do të prodhojnë ventilatorë dhe maska

para një jave - Aktuale

Firmat e makinave u përgjigjen thirrjeve nga qeveritë për të ndihmuar në prodhimin e sa më shumë ventilatorëve dhe maskave për të dhënë dorë gjatë pandemisë së koronavirusit. Të hënën, Fiat filloi të konvertonte...

General Motors, Ford dhe Tesla bëhen bashkë për të prodhuar pajisje mjekësore në luftën kundër Coronavirusit

para një jave - Insajderi

Një lëvizje që të kujton luftërat botërore, kur fabrikat amerikane të makinave u përshtatën në prodhimin e tankeve, bombarduesve dhe motorëve të avionëve, disa prej tyre do të fillojnë prodhimin e respiratorëve...

Kompanitë e veturave fillojnë të prodhojnë ventilatorë dhe maska

para një jave - Gazeta Express

AutoTech Gazeta Express 24/03/2020 23:53 Kompanitë e veturave iu janë përgjigjur thirrjeve të qeverive për të ndihmuar në prodhimin e sa më shumë ventilatorëve dhe maskave për fytyrën për të ndihmuar gjatë...

General Motors, Ford dhe Tesla bashkë për të prodhuar pajisje mjekësore në luftën kundër COVID-19

para një jave - Lajmi.net

Bëhet fjalë për tre prodhuesit më të mëdhenj amerikanë, Ford, General Motors dhe Tesla, përcjell Telegrafi. Mungesa e respiratorëve është tashmë shqetësim në rritje pasi numri i të prekurve të raportuar...

Kompanitë e veturave kthejnë fabrikat në punishte për prodhimin e ventilatorëve dhe maskave

para një jave - Epoka e Re

Kompanitë e veturave iu janë përgjigjur thirrjeve të qeverive për të ndihmuar në prodhimin e sa më shumë ventilatorëve dhe maskave për fytyrën për të ndihmuar gjatë pandemisë së koronavirusit. Të hënën,...

Fabrikat kineze punojnë 24/7 për të ndërtuar ventilatorë për spitalet në Milano dhe New York

para një jave - Koha Jone

Pas përmbushjes së nevojave të vendit dy javë më parë, linjat e fabrikave kineze janë duke punuar me porositë të ardhura nga jashtë për ventilatorët e tij të shpëtimit. Puna po realizohet me tre turne...

Në ndihmë ndaj luftës me Covid-19/ Fabrikat e makinave fillojnë prodhimin e pajisjeve mjekësore

para një jave - Koha Jone

Kompanitë më të mëdha të makinave, iu përgjigjen thirrjeve nga qeveritë për të ndihmuar në prodhimin e më shumë pajisjeve për t’u mbrojtur nga koronavirusi. Fiat filloi të konvertonte një nga fabrikat...

General Motors, Ford dhe Tesla bëhen bashkë për të prodhuar pajisje mjekësore në luftën kundër Coronavirusit

para një jave - News33

Një lëvizje që të kujton luftërat botërore, kur fabrikat amerikane të makinave u përshtatën në prodhimin e tankeve, bombarduesve dhe motorëve të avionëve, disa prej tyre do të fillojnë prodhimin e respiratorëve...

General Motors, Ford dhe Tesla bëhen bashkë për të prodhuar pajisje mjekësore në luftën kundër Coronavirusit

para një jave - Zhurnal

Një lëvizje që të kujton luftërat botërore, kur fabrikat amerikane të makinave u përshtatën në prodhimin e tankeve, bombarduesve dhe motorëve të avionëve, disa prej tyre do të fillojnë prodhimin e respiratorëve...

General Motors, Ford dhe Tesla bëhen bashkë për të prodhuar pajisje mjekësore në luftën kundër Coronavirusit

para një jave - Gazeta Observer

Një lëvizje që të kujton luftërat botërore, kur fabrikat amerikane të makinave u përshtatën në prodhimin e tankeve, bombarduesve dhe motorëve të avionëve, disa prej tyre do të fillojnë prodhimin e respiratorëve...

Ferrari dhe Fiat pritet të ndihmojnë Italinë duke prodhuar ventilatorë

para një jave - Gazeta Observer

Prodhuesit e makinave italiane Ferrari dhe Fiat Chrysler janë në bisedime me prodhuesit më të mëdhenj të vendit të ventilatorëve për të ndihmuar në rritjen e prodhimit të makinave të shpëtimit të jetës...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK