http://kariera.mk

Të famshmit shqiptarë ndezën qirinj në ballkonet e tyre, për të nderuar figurën e Leze Qenës

para një jave - Telegrafi

Mëngjesi i së mërkurës ishte i kobshëm për artin shqiptar, ditë kjo në të cilën u shua ikona e aktrimit, Leze Qena. Ajo vidq në moshën 85-vjeçare pas një sëmundje të shkurtër, teksa la prapa një karrierë...

Halil Kastrati: Me dhimbje mora lajmin, Leze Qena do t’i mungojë televizionit dhe gjithë popullit shqiptar

para një jave - Zeri

Humanisti shqiptar Halil Kastrati ka kujtuar aktoren Leze Qena duke shkruar fjalët më të mira për të. Kastrati ka u ka shprehur ngushëllime famijes dhe miqve, ndërsa ka shkruar se ajo do t’i mungojë teatrit...

Halil Kastrati: Me dhimbje mora lajmin, Leze Qena do t’i mungojë televizionit dhe gjithë popullit shqiptar

para një jave - GazetaBlic

Humanisti shqiptar Halil Kastrati ka kujtuar aktoren Leze Qena duke shkruar fjalët më të mira për të, shkruan GazetaBlic. Kastrati ka u ka shprehur ngushëllime famijes dhe miqve, ndërsa ka shkruar se ajo...

Meda kthehet në kohë, publikon këtë imazh me Leze Qenën

para një jave - Lajmi.net

Vdekja e aktores, Leze Qena, sot i ka prekur të gjithë, shkruan lajmi.net. Ajo iku nga kjo botë në moshën 85 vjeçare mirëpo kujtimet për të nuk po vdesin. Emra të njohur të estradës sot kanë bërë homazhe...

Dumoshi: Leze Qena ka merituar një përcjellje dinjitoze, do të kujdesemi për gjithçka pasi të mbarojë coronavirsi

para një jave - Telegrafi

Mëngjesin e datës 25 mars, është ndarë nga jeta aktorja e mirënjohur kosovare, Leze Qena. Ngushëllime për humbjen e saj kanë shprehur figura të shumta nga arti, politika dhe sporti. Ministrja e Kulturës,...

Në kujtim të Leze Qenës…

para një jave - RTV 21

Aktorja e dashur kujtohet për rolet e shumta në film e teatër Sot në moshën 85 vjecare ka ndërruar jetë aktorja e mirënjohur Leze Qena. Ajo po qëndronte e shtrirë në mjekim intenziv tash e tre javë deri...

Shuhet aktorja Leze Qena

para një jave - Medial

Ka ndërruar jetë ikona e aktrimit në Kosovë, Leze Qena. Aktorja ndërroi jetë mëngjesin e sotëm në moshën 85 vjeçare. Tejet e dashur për publikun shqiptar, Leze Qena ishte pjesë e shumë filmave dhe serialeve...

Artistët ndezin qirinj për Leze Qenën

para një jave - Sinjali

Artistë të njohur shqiptarë kanë ndezur sonte qirinj në shenjë nderimi të jetës dhe veprës së aktores së mirënjohur shqiptare, Leze Qena. Qirinjt u ndezën në orën 20:00 në ballkonet e ndërtesave, shkruan...

Qytetarët ndezin qirinj në nderim të Leze Qenës

para një jave - OraInfo

Qytetarët kanë nderuar aktoren e mirënjohur Leze Qena, e cila vdiq sot në moshën 85 vjeçare. Në ora 20:00 ata kanë ndezur qirinj në ballkonet e tyre në nderim të saj. Në po të njëjtën kohë ata në ballkonet...

Estrada ndezën qirinj në ballkonet e tyre, për ta nderuar figurën e Leze Qenës

para një jave - Lajmi.net

Sot në moshën 85 vjeçare ka ndërruar jetë ikona e kinematografisë, Leze Qena, shkruan lajmi.net. Emra të njohur të estradës shqiptare kanë përcjell telegrame ngushëllimi me rastine humbjes së aktores së...

Pos me akrim, a e keni ditur se Leze Qena është marrë edhe me këtë sport

para një jave - OraInfo

Sot ka humbur jetën aktorja e madhe, Leze Qena. Kosova mbetet pa aktoren e madhe, Leze Qena pasi ajo sot u nda nga jeta në moshën 85 vjeçare. Lezja krahas si aktore është marrë edhe me një sport shumë...

Estrada ndezën qirinj në ballkonet e tyre, për ta nderuar figurën e Leze Qenës

para një jave - Shprehja.com

Sot në moshën 85 vjeçare ka ndërruar jetë ikona e kinematografisë, Leze Qena, shkruan lajmi.net. Emra të njohur të estradës shqiptare kanë përcjell telegrame ngushëllimi me rastine humbjes së aktores së...

Estrada shqiptare ndezën qirinj në ballkonet e tyre për Leze Qenën

para një jave - GazetaBlic

Mëngjesin e ditës së sotme, në moshën 85 vjeçare ndërroi jetë aktorja Leze Qena, shkruan GazetaBlic. Aktorja e cila la pas një karrierë të gjatë artistike, u kujtua nga krerët e lartë të shtetit si dhe...

Shuhet aktorja Leze Qena

para një jave - Klan Kosova

Ka ndërruar jetë ikona e aktrimit në Kosovë, Leze Qena. Aktorja ndërroi jetë mëngjesin e sotëm në moshën 85 vjeçare. Tejet e dashur për publikun shqiptar, Leze Qena ishte pjesë e shumë filmave dhe serialeve...

Ky është amaneti që la pas vetes Leze Qena

para një jave - Derveni

Sot ka ndërruar jetë ikona e aktrimit shqiptar, Leqe Qena. Aktorja e njohur Leze Qena na pikëlloi të gjithëve këtë mëngjes me lajmin e ndarjes nga jeta ndryshe prej shumë viteve që na dha buzëqeshje. Ajo...

Leze Qena, jeta dhe karriera që la pas

para një jave - Insajderi

Leze Qena ka lindur më 1 mars 1935, në Prizren. Rrjedh nga një familje mesatare. Shkollën fillore dhe të mesme e kreu në vendlindje, për të vazhduar më pas në Prishtinë. Për më shumë se 55 vjet ka qenë...

Leze Qena përveç si aktore, në moshë të hershme ishte marrë edhe me sportin

para një jave - Medial

Kosova mbetet pa aktoren e madhe, Leze Qena. Lezja krahas si aktore është marrë edhe me një sport shumë interesant para shumë viteve. “E nderuara familje Qena Me dhimbje dhe pikëllim të thellë morëm lajmin...

Nesër ceremonia e varrimit të aktores Leze Qena

para një jave - Kallxo

Aktorja Leze Qena do të varroset nesër, më 26 mars, në ora 17:00 në varrezat e në lagjen “Arbëria” në Prishtinë. Kohën për varrimin e aktores Qena e ka konfirmuar për media ministrja e Kulturës, Vlora...

Vjosa Osmani telegram ngushëllimi për vdekjen e Leze Qenës

para një jave - Tetova Sot

Sot ndërroj jetë aktorja e madhe shqiptare, Leze Qena në moshën 85 vjeçare. Vdekja e Lezes tronditi të gjithë mëngjesin e sotëm, politikanë, aktorë e këngëtarë, kanë shkruar telegrame ngushëllimi për të....

Estrada ndezën qirinj në ballkonet e tyre, për ta nderuar figurën e Leze Qenës

para një jave - Lajm

Sot në moshën 85 vjeçare ka ndërruar jetë ikona e kinematografisë, Leze Qena. Emra të njohur të estradës shqiptare kanë përcjell telegrame ngushëllimi me rastine humbjes së aktores së madhe shqiptare....

Halil Kastrati: Leze Qena do t’i mungojë gjithë popullit shqiptar

para një jave - Arbresh

Humanisti shqiptar Halil Kastrati ka kujtuar aktoren Leze Qena duke shkruar fjalët më të mira për të. Kastrati ka u ka shprehur ngushëllime famijes dhe miqve, ndërsa ka shkruar se ajo do t’i mungojë teatrit...

Naser Rafuna kujton edhe një moment tjetër me Leze Qenën, lidhur me unazën që mbante aktorja

para një jave - Zeri

Mëngjesin e ditës së sotme ndërroi jetë aktorja Leze Qena. Artistë të shumtë kujtuan aktoren Leze Qena duke shkruar fjalët më të mira për të. Ishte aktori Naser Rafuna ai i cili ka pasur dhe një raport...

Naser Rafuna kujton edhe një moment tjetër me Leze Qenën, lidhur me unazën që mbante aktorja

para një jave - GazetaBlic

Mëngjesin e ditës së sotme ndërroi jetë aktorja Leze Qena, shkruan GazetaBlic. Artistë të shumtë kujtuan aktoren Leze Qena duke shkruar fjalët më të mira për të. Ishte aktori Naser Rafuna ai i cili ka...

“Fotografoma unazën se e du shumë”, Naser Rafuna kujton edhe një tjetër moment me Leze Qenën

para një jave - Insajderi

Aktori i njohur Naser Rafuna sot ka folur lidhur me telefonatën e fundit me aktoren tashmë të ndjerë, Leze Qena. Mirëpo para pak minutash ai zgjodhi që ta kujtoj atë edhe me një tjetër fotografi të publikuar...

Ministrja Dumoshi dhe disa deputete bënë homazhe para teatrit në nderim të Leze Qenës

para një jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 25/03/2020 17:29 Ministrja e Kulturës, Vlora Dumoshi dhe deputete të tjera të Kuvendit të Kosovës kanë bërë homazhe pas vdekjes së aktores Leze Qena. Ministrja Dumoshi tha se Leze...

Nesër do të varroset Leze Qena

para një jave - Medial

Aktorja e njohur kosovare, Leze Qena, nesër do të varroset nga ora 17:00, njofton Klan Kosova. Këtë e bëri të ditur Ministrja e Kulturës, Vlora Dumoshi, para mediave e cila tha se varrimi do të bëhet në...

Për ta nderuar figurën e Leze Qenës, sonte ndizen qirinj nga ballkoni

para një jave - Tetova Sot

Aktorja e madhe shqiptare, Leze Qena u nda nga jeta sot në QKUK ku ishte e vendosur në kujdesin intensiv. Vdekja e saj ka tronditur komuniteti artistik, artdashësit e gjithë popullin shqiptarë të cilët...

Mbahen homazhe për Leze Qenën

para një jave - Zhurnal

Para Teatrit Kombëtar të Kosovës kanë filluar të mbahen homazhe për nder të aktores së mirënjohur, Leze Qena. Aty janë parë qytetarë dhe kolegë të saj të cilët ishin me maska dhe ndetën qirinj dhe vendosën...

Thaçi shpreh ngushëllime për Leze Qenën: Do t’i mungojë Kosovës

para një jave - Tetova Sot

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka shkruar telegram ngushëllimi për vdekjen e aktores Leze Qena. Lezja vdiq në moshën 85-vjeçare, pas qëndrimit disa ditor në klinikën intenzive në QKUK. Lajmi për humbjen...

Veseli telegram ngushëllimi për Lezën: Do të kujtohet gjithmonë me dashuri nga publiku

para një jave - Tetova Sot

Ngushëllime për vdekjen e aktores Leze Qena ka shprehur edhe kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli. Ai përmes një statusi në Facebook tha se Trashëgimia e saj e gjatë dhe e pasur artistike...

Shpend Ahmeti: Më vjen keq që duhet ti themi lamtumirë Leze Qenës në këto kushte

para një jave - Tetova Sot

Kryetari i Komunës së Prishtinës, gjithashtu e ka shprehur pikëllimin e tij pas lajmit për ndarjen nga jeta të aktores së njohur shqiptare Leze Qena. Ky është postimi i plotë i Shpend Ahmetit në Facebook:...

Albin Kurti: Dëshiroj të ngushëlloj familjen dhe dashamirësit e aktores së shquar të Kosovës, Leze Qenës

para një jave - Tetova Sot

Kryeministri i Republikës së Kosovës ka shfrytëzuar rastin që të ngushëlloj familjen dhe dashamirësit e aktores së shquar të Kosovës, Leze Qenës, pas lajmit për ndarjen e saj nga jeta ditën e sotme. Ky...

Mbahen homazhe për Leze Qenën

para një jave - Klan Kosova

Para Teatrit Kombëtar të Kosovës kanë filluar të mbahen homazhe për nder të aktores së mirënjohur, Leze Qena. Aty janë parë qytetarë dhe kolegë të saj të cilët ishin me maska dhe ndetën qirinj dhe vendosën...

Jeta e Leze Qenës ndër vite e vepra

para një jave - Tetova Sot

Leze Qena ishte lindur në Prizren, më 1 mars të vitit 1935. Në Prizren kreu edhe shkollën fillore dhe të mesme, ndërsa më pas vazhdoi shkollimin e lartë në Prishtinë. Aktorja më pas filloi edhe karrierën...

Kryeministri Kurti për Leze Qenën: Vdiq aktorja që jetën ia fali artit

para një jave - Kallxo

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurit, ka thënë përmes një postimi në Facebook se vdekja e aktores Leze Qena është një humbje e madhe. Kurti ka porositur politikanë që t’ i mbështesin dhe respektojnë artistët...

Dumoshi: Leze Qena do të mbetet gjithmonë një grua e fortë që theu tabutë

para një jave - Klan Kosova

Ministrja e Kulturës, Vlora Dumoshi, ka thënë se vdekja e aktores së mirënjohur, Leze Qena, është lajm i hidhur për të gjithë. “Leze Qena ka qenë dhe do të mbetet gjithmonë ikonë dhe një grua e fortë që...

Familjarë dhe artistë nderojnë me homazhe Leze Qenën

para një jave - GazetaBlic

Ministrja e Kulturës, Rinise dhe Sportit, Vlora Dumoshi, organizoi homazhe për nder të aktores Leze Qena e cila ndërroi jetë mëngjesin e sotëm pas rëndimit të gjendjes shëndetësore. Në homazhe përpos ministres...

Ministrja Dumoshi bashkë më disa deputete bëjnë homazhe para teatrit në nderim të Leze Qenës

para një jave - Sinjali

Ministrja e Kulturës, Vlora Dumoshi dhe disa deputete të tjera të Kuvendit të Kosovës kanë bërë homazhe para Teatrit Kombëtar të Kosovës për të nderuar ikonën e kinematografisë, Leze Qenën, e cila vdiq...

Nesër bëhet varrimi i aktores Leze Qena

para një jave - Klan Kosova

Aktorja e njohur kosovare, Leze Qena, nesër do të varroset nga ora 17:00, njofton Klan Kosova. Këtë e bëri të ditur Ministrja e Kulturës, Vlora Dumoshi, para mediave e cila tha se varrimi do të bëhet në...

Ky ishte amaneti i fundit i aktores Leze Qena

para një jave - Bota Press

Aktorja e njohur Leze Qena na pikëlloi të gjithëve këtë mëngjes me lajmin e ndarjes nga jeta ndryshe prej shumë viteve që na dha buzëqeshje. Ajo ndërroi jetë në QKUK pas komplikacioneve shëndetësore. Prej...

Albin Kurti: Kur artistët si Leze Qena vdesin, pikëllohemi të gjithë

para një jave - Klan Kosova

Sot ka ndërruar jetë në moshën 85 vjeçare ikona e aktrimit në Kosovë, Leze Qena. Lidhur me këtë ka reaguar edhe kyreministri i vendit, Albin Kurti i cili i ka ngushëlluar familjarët për humbjen e madhe....

Familjarë dhe artistë nderojnë Leze Qenën

para një jave - RTV 21

Pas kalimit të situatës nga koroanvirusi do të organizohen aktivitete për të nderuar veprën e Leze Qenës Ministrja e Kulturës, Rinise dhe Sportit, Vlora Dumoshi, organizoi homazhe për nder të aktores Leze...

Sonte nga ballkonet në 20:00 do të ndezen qirinj për nder të Leze Qenës

para një jave - GazetaBlic

Leze Qena ndërroi jetë në moshën 85 vjeçare mëngjesin e ditës së sotme. Leze Qena ka lënë pas një trashëgimi të pasur artistike, ndërsa veprat e saj do të kujtohen për breza me radhë. Ajo ka vdekur rreth...

Kurti ngushëllon familjarët e Leze Qenës: Kur artistët vdesin, pikëllohemi të gjithë

para një jave - Sinjali

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti u ka shprehur ngushëllimet familjes për vdekjen e aktores së shquar kosovare, Leze Qenes. Kurti përmes një shkrimi të publikuar në rrjetin social Facebook,...

Bëhen homazhe para Teatrit Kombëtar për Leze Qenës

para një jave - Zeri

Pranë Teatrit Kombëtar në Prishtinë, kanë nisur homazhet në ndërim të jetës dhe veprës së aktorës Leze Qena. Qytetarë të shumë po marrin pjesë duke vendosur lule pranë fotografisë së aktorës Leza Qena...

Estrada ndezën qirinj në ballkonet e tyre, për ta nderuar figurën e Leze Qenës

para një jave - Gazeta Observer

U nderua figura e aktores shqiptare, Leze Qena. Sot në moshën 85 vjeçare ka ndërruar jetë ikona e kinematografisë, Leze Qena. Emra të njohur të estradës shqiptare kanë përcjell telegrame ngushëllimi me...

Leze Qena ishte edhe sportiste

para një jave - Zeri

Aktorja e madhe, Leze Qena, ndërroi jetë sot në moshën 85-vjeçare. Lezja krahas aktrimit, në moshë të hershme ishte marrë edhe me sport. Ajo ishte atlete, dhe salla për të ishte shtëpia e dytë, shkruan...

Qytetarët do ndezin qirinj sonte për ta nderuar ikonën Leze Qena

para një jave - Zhurnal

Ikona e kinematografisë kosovare, Leze Qena, ndërroi jetë mëngjesin e sotëm (e mërkurë) në QKUK. Aktorja, e cila vdiq në moshën 85-vjeçare, shquhet për karrierën e pasur artistike, me një numër të madh...

Ky është amaneti që la pas vetes Leze Qena

para një jave - OraInfo

Sot ka ndërruar jetë ikona e aktrimit shqiptar, Leqe Qena. Aktorja e njohur Leze Qena na pikëlloi të gjithëve këtë mëngjes me lajmin e ndarjes nga jeta ndryshe prej shumë viteve që na dha buzëqeshje. Ajo...

Gili për Leze Qenën: I pavdekshëm kujtimi për Divën

para një jave - Iliria News

Të shumtë kanë qenë artistët shqiptar që kujtuan Leze Qenën, shkruan GazetaBlic. Së fundmi edhe këngëtarja Gili e ka kujtuar aktoren përmes një postimi të bërë në llogarinë e saj në Instagram. Gili ka...

Ndahet nga jeta aktorja e madhe shqiptare (FOTO LAJM)

para një jave - Albeu

Është ndarë nga jeta aktorja Leze Qena. Është shuar ikona e aktrimit kosovar, Leze Qena, në moshën 85 vjecare, mëngjesin e sotëm. Ajo është ndarë nga jeta vetëm pak orë më parë në Mjekimin Intenziv në...

Qytetarët do ta nderojnë sonte Leze Qenën

para një jave - Zeri

U shua sot në moshën 85 vjeçare, aktorja e madhe Leze Qena. Kushtet aktuale në vend e pamundësojnë lamtumirën që e meriton një ikonë, prandaj qytetarët kanë marrë një nismë për ta nderuar. Në orën 20:00...

Capital T shkruan pas vdekjes së Lezës: U ribashkuan në parajsë

para një jave - Ina

Capital T shprehu ngushëllime për familjen Qena. Aktorja e dashur për publikun, Leze Qena ka vdekur mëngjesin e sotëm në moshën 85-vjeçare. Për humbjen e Lezës ngushëllime kanë shkruar emra të njohur nga...

Naser Rafuna shkruan me dhimbje për vdekjen e Leze Qenës, tregon bisedën e tyre të fundit në telefon

para një jave - Tetova Sot

Aktori Naser Rafuna thotë se po qan si fëmijë për ndarjen nga jeta të koleges së tij në serialin “Çka ka Shpija”. Naser Rafuna është ndër të parët që kanë reaguar për vdekjen e aktores Leze Qena, me të...

Gili për Leze Qenën: I pavdekshëm kujtimi për Divën

para një jave - GazetaBlic

Të shumtë kanë qenë artistët shqiptar që kujtuan Leze Qenën, shkruan GazetaBlic. Së fundmi edhe këngëtarja Gili e ka kujtuar aktoren përmes një postimi të bërë në llogarinë e saj në Instagram. Gili ka...

Qytetarët do ndezin qirinj sonte për ta nderuar ikonën Leze Qena

para një jave - Telegrafi

Ikona e kinematografisë kosovare, Leze Qena, ndërroi jetë mëngjesin e sotëm (e mërkurë) në QKUK. Aktorja, e cila vdiq në moshën 85-vjeçare, shquhet për karrierën e pasur artistike, me një numër të madh...

Leze Qena përveç si aktore, në moshë të hershme ishte marrë edhe me sportin

para një jave - Almakos

Kosova mbetet pa aktoren e madhe, Leze Qena. Lezja krahas si aktore është marrë edhe me një sport shumë interesant para shumë viteve. “E nderuara familje Qena Me dhimbje dhe pikëllim të thellë morëm lajmin...

Gjashtë fakte për Leze Qenën! Si u martua me Xhevatin, ajo katolike e ai ateist?

para një jave - InfoAlb

Aktorja e madhe Leze Qena, ka vdekur sot në moshën 85 vjeçare në Prishtinë, Lezja vjen nga Prizreni, nga një familje krishtere shumë besimtare, prandaj edhe martesa e saj me aktorin Xhevat Qena i prishi...

Gjashtë fakte për Leze Qenën! Si u martua me Xhevatin, ajo katolike e ai ateist?

para një jave - TopShqip

Aktorja e madhe Leze Qena, ka vdekur sot në moshën 85 vjeçare në Prishtinë, Lezja vjen nga Prizreni, nga një familje krishtere shumë besimtare, prandaj edhe martesa e saj me aktorin Xhevat Qena i prishi...

Sonte do të ndezen qirinj për ta nderuar aktoren Leze Qena

para një jave - Sinjali

Mëngjesi i sotëm ka qenë i kobshëm për kinematografinë shqiptare, ngase ka ndërruar jetë aktorja Leze Qena. Aktorja 85-vjeçare, ka ndërruar jetë në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës (QKUK). Ajo shquhet...

Shpend Ahmeti shpreh ngushëllime për vdekjen e aktores Leze Qena

para një jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 25/03/2020 13:38 Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka shprehur ngushëllime për vdekjen e aktores së mirënjohur, Leze Qena Përmes një statusi në Facebook, Ahmeti ka shkruar...

Mbahen homazhe për Leze Qenën

para një jave - Lajm

Para Teatrit Kombëtar të Kosovës kanë filluar të mbahen homazhe për nder të aktores së mirënjohur, Leze Qena. Aty janë parë qytetarë dhe kolegë të saj të cilët ishin me maska dhe ndetën qirinj dhe vendosën...

Leze Qena, zëri i gruas kosovare në skenën e teatrit e filmit

para një jave - Kallxo

Aktorja Leze Qena ka vdekur vdiq sot në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës. Leze Qena u lind në Prizren më 1 mars 1935. Shkollën fillore dhe të mesme i kreu në vendlindje, për të vazhduar më pas në...

“Ah bre djali jem, t’kisha me shku se boll ma”, Naseri kujton telefonatën e fundit me Lezen

para një jave - Insajderi

Ikona e kinematografisë shqiptare, Leze Qena, ka ndërruar jetë mëngjesin e 25 marsit. Me ikjen e Lezes, komuniteti artistik pësuan humbje të madhe, ndërsa shkruajnë telegrame ngushëllimi familjes së saj...

Kadri Veseli shpreh ngushëllime për Lezën: Do të kujtohet gjithmonë me dashuri nga publiku

para një jave - Insajderi

Ngushëllime për vdekjen e aktores Leze Qena ka shprehur edhe kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli. Ai përmes një statusi në Facebook tha se Trashëgimia e saj e gjatë dhe e pasur artistike...

Naser Rafuna reagon pas vdekjes së Leze Qenës: 6 vite së bashku në ‘Çka ka shpija’, askush nuk e kishte energjinë e saj

para një jave - Telegrafi

Aktorja Leze Qena, mëngjesin e sotëm ka ndërruar jetë në moshën 85-vjeçare. Të shumta kanë qenë ngushëllimet që ka pranuar nga miqtë dhe kolegët e saj e po ashtu edhe nga personazhet e tjera publike. Një...

Ahmeti: Më vjen keq që duhet t’i themi lamtumirë Leze Qenës në këto kushte

para një jave - Klan Kosova

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti ka ngushëlluar familjen e aktores së njohur, Leze Qena pas ndarjes së saj nga jeta  në moshën 85 vjeçare. “Sigurisht se nuk ka moment të duhur për të respektuar dikënd...

Ky ishte amaneti i fundit i aktores Leze Qena

para një jave - Insajderi

Aktorja e njohur Leze Qena na pikëlloi të gjithëve këtë mëngjes me lajmin e ndarjes nga jeta ndryshe prej shumë viteve që na dha buzëqeshje. Burime pranë ikonës së humorit kanë bërë të ditur se amaneti...

Ky është amaneti që la pas vetes Leze Qena

para një jave - InfoShqip

Sot ka ndërruar jetë ikona e aktrimit shqiptar, Leqe Qena. Aktorja e njohur Leze Qena na pikëlloi të gjithëve këtë mëngjes me lajmin e ndarjes nga jeta ndryshe prej shumë viteve që na dha buzëqeshje. Ajo...

Dumoshi telegram ngushëllimi me rastin e vdekjes së aktores së madhe, Leze Qena

para një jave - Zhurnal

Ministrja në detyrë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, i ka dërguar telegram ngushëllimi familjes Qena, me rastin e vdekjes së aktores së mirënjohur, Leze Qena. Në këtë telegram Dumoshi ka...

Naser Rafuna reagon pas vdekjes së Leze Qenës: 6 vite së bashku në ‘Çka ka shpija’, askush nuk e kishte energjinë e saj

para një jave - Zhurnal

Aktorja Leze Qena, mëngjesin e sotëm ka ndërruar jetë në moshën 85-vjeçare. Të shumta kanë qenë ngushëllimet që ka pranuar nga miqtë dhe kolegët  e saj e po ashtu edhe nga personazhet e tjera publike....

“U ribashkuan në parajsë”, Capital T me postim prekës pas vdekjes së Leze Qenës

para një jave - Insajderi

Aktorja e mirënjohur Leze Qena, mëngjesin e sotëm ka ndërruar jetë, pas qëndrimit disa ditor në mjekim intenviz. Reperi Capital T përmes një postimi, e quan legjendë aktoren, ndërsa ngushëllon familjen ...

Veseli: Trashëgimia e gjatë dhe e pasur e artistës Leze Qena do të bëjnë që ajo të kujtohet gjatë

para një jave - Medial

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës Kadri Veseli, i ka shprehur ngushëllime familjes, bashkëpunëtorëve, me rastin e vdekjes së artistës së madhe Leze Qena. “Me keqardhje të madhe mësova lajmin e...

Naser Rafuna shkruan me dhimbje për vdekjen e Leze Qenës, tregon bisedën e tyre të fundit në telefon

para një jave - Arbresh

Aktori Naser Rafuna thotë se po qan si fëmijë për ndarjen nga jeta të koleges së tij në serialin “Çka ka Shpija”. Naser Rafuna është ndër të parët që kanë reaguar për vdekjen e aktores Leze Qena, me të...

Vdes në moshën 85 vjeçare aktorja e njohur shqiptare

para një jave - Lexo

Ditën e sotme ka ndërruar jetë në moshën 85 vjeçare aktorja e njohur kosovare Leze Qena. Në fillim të këtij muaji aktorja u shtrua me urgjencë në spital pasi gjendja e saj shëndëtsore nuk ishte e mirë....

Ngushëllimet e liderëve politikë për vdekjen e aktores Leze Qena

para një jave - Zhurnal

Ngushëllime për vdekjen e aktores së madhe shqiptare, Leze Qena, kanë shprehur edhe liderët politikë në vend. Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, nënkryetarja...

Capital T shkruan pas vdekjes së Lezës: U ribashkuan në parajsë

para një jave - TV21

Capital T shprehu ngushëllime për familjen Qena. Aktorja e dashur për publikun,  Leze Qena ka vdekur mëngjesin e sotëm në moshën 85-vjeçare. Për humbjen e Lezës ngushëllime kanë shkruar emra të njohur...

Shuhet ikona Leze Qena, ky është aksioni që do të merret nga qytetarët

para një jave - Insajderi

Aktorja e mirënjohur Leze Qena ka ndërruar jetë sot (e mërkure) në QKUK. Aktorja njihet për karrierën e pasur artistike me numër të madh shfaqjesh teatrale si dhe role të shumta në filma e seriale. Lajmi...

Ngushëllimet e liderëve politikë për vdekjen e aktores Leze Qena

para një jave - Telegrafi

Ngushëllime për vdekjen e aktores së madhe shqiptare, Leze Qena, kanë shprehur edhe liderët politikë në vend. Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, nënkryetarja...

Personazhet publike shprehin ngushëllime për vdekjen e aktores Leze Qena

para një jave - Telegrafi

Është ndarë nga jeta në moshën 85-vjeçare ylli i kinematografisë kosovare, Leze Qena. Artistja tashmë e ndjerë, ka lënë prapa vetes një karrierë të bujshme profesionalale, rolet e panumërta të së cilës...

“U ribashkuan në parajsë”, Capital T me postim prekës pas vdekjes së Leze Qenës

para një jave - Zhurnal

Aktorja e mirënjohur Leze Qena, mëngjesin e sotëm ka ndërruar jetë, pas qëndrimit disa ditor në mjekim intenviz. Reperi Capital T përmes një postimi, e quan legjendë aktoren, ndërsa ngushëllon familjen ...

”Pajtesa” shprehu ngushëllime për vdekjen e Leze Qenës

para një jave - RTV 21

Aktorja thotë se ndihet krenare që ka punuar me Lezën Në moshën 85-vjeçare ka vdekur sot ylli i kinematografisë kosovare, Leze Qena. Artistja tashmë e ndjerë, ka lënë prapa vetes një karrierë të bujshme...

‘Xheku’ shkruan me dhimbje për vdekjen e Leze Qenës, tregon bisedën e tyre të fundit në telefon

para një jave - OraInfo

Aktorja e njohur kosovare ka vdekur sot në moshën 85 vjeçare. Aktori Naser Rafuna thotë se po qan si fëmijë për ndarjen nga jeta të koleges së tij në serialin “Çka ka Shpija”. Naser Rafuna është ndër të...

Mesazhi i Shpend Ahmetit për vdekjen e aktores Leze Qena

para një jave - GazetaBlic

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka shprehur ngushëllime për vdekjen e aktores së mirënjohur, Leze Qena. Përmes një statusi në Facebook, Ahmeti ka shkruar se aktoren Qena e ka njohur si...

Naser Rafuna shkruan me dhimbje për vdekjen e Leze Qenës, tregon bisedën e tyre të fundit në telefon

para një jave - Zeri

Aktori Naser Rafuna thotë se po qan si fëmijë për ndarjen nga jeta të koleges së tij në serialin “Çka ka Shpija”. Naser Rafuna është ndër të parët që kanë reaguar për vdekjen e aktores Leze Qena, me të...

Artistët shqiptarë shprehin ngushëllime për vdekjen e aktores Leze Qena

para një jave - Telegrafi

Është ndarë nga jeta në moshën 85-vjeçare ylli i kinematografisë kosovare, Leze Qena. Artistja tashmë e ndjerë, ka lënë prapa vetes një karrierë të bujshme profesionalale, rolet e panumërta të së cilës...

Jeta e Leze Qenës ndër vite e vepra

para një jave - Zhurnal

Leze Qena ishte lindur në Prizren, më 1 mars të vitit 1935. Në Prizren kreu edhe shkollën fillore dhe të mesme, ndërsa më pas vazhdoi shkollimin e lartë në Prishtinë. Aktorja më pas filloi edhe karrierën...

Shpend Ahmeti shpreh ngushëllime për vdekjen e aktores Leze Qena

para një jave - Zeri

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka shprehur ngushëllime për vdekjen e aktores së mirënjohur, Leze Qena Përmes një statusi në Facebook, Ahmeti ka shkruar se aktoren Qena e ka njohur si...

Sonte nga ballkonet do të ndezen qirinj për nder të Leze Qenës

para një jave - Lajmi.net

Leze Qena ka lënë pas një trashëgimi të pasur artistike, ndërsa veprat e saj do të kujtohen për breza me radhë, shkruan lajmi.net. Ajo ka vdekur rreth orës 9:50 në kujdesin intenziv në Qendrën Klinike...

Naser Rafuna shkruan me dhimbje për vdekjen e Leze Qenës, tregon bisedën e tyre të fundit në telefon

para një jave - Gazeta Express

Rozë Gazeta Express 25/03/2020 12:10 Aktori Naser Rafuna thotë se po qan si fëmijë për ndarjen nga jeta të koleges së tij në serialin “Çka ka Shpija”. Naser Rafuna është ndër të parët që kanë reaguar për...

E dhimbshme: Leze Qena vdiq vetëm një ditë pas përvjetorit të vdekjes së bashkëshortit

para një jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 25/03/2020 12:04 Dje u bënë 17 vjet nga vdekja e aktorit të shquar, Xhevat Qena. E vec një ditë pas kësaj date, sot ndërroi jetë edhe gruaja e tij aktorja Leze Qenaj, transmeton Gazeta...

Ministrja Dumoshi shpreh ngushëllime për vdekjen e aktores Leze Qena

para një jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 25/03/2020 12:02 Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, ka dërguar telegram ngushëllimi me rastin e vdekjes së aktores Leze Qena Në telegramin e ngushëllimit, Dumoshi...

Thaçi: Lezja do t’i mungojë skenës, televizionit e tërë Kosovës

para një jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 25/03/2020 12:00 Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, thënë se me pikëllim ka marr lajmin për vdekjen e artistes së njohur Leze Qena, në këto ditë të pandemisë. “Leze Qena na ka bërë...

Veseli: Trashëgimia e gjatë dhe e pasur e artistës Leze Qena do të bëjnë që ajo të kujtohet gjatë

para një jave - Klan Kosova

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës Kadri Veseli, i ka shprehur ngushëllime familjes, bashkëpunëtorëve, me rastin e vdekjes së artistës së madhe Leze Qena. “Me keqardhje të madhe mësova lajmin e...

Qytetarët sonte nga ballkonet do të ndezin qirinj për nderë të Leze Qenës

para një jave - OraInfo

Është ndër nga jeta aktorja e njohur kosovare, Leze Qena. Leze Qena ka lënë pas një trashëgimi të pasur artistike, ndërsa veprat e saj do të kujtohen për breza me radhë. Ajo ka vdekur rreth orës 9:50 në...

Kurti ngushëllon familjen Qena

para një jave - Epoka e Re

Kryeministri Albin Kurti ka ngushëlluar familjen dhe dashamirësit e aktores së shquar të Kosovës, Leze Qenës, e cila ndërroi jetë sot. “Sot në orët e mëngjesit aktorja e dashur për publikun tonë, zonja...

Osmani: Ikja e Lezes në skenën teatrore kosovare do ta lë bosh përherë një vend

para një jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 25/03/2020 11:59 Kryeparlamentarja Vjosa Osmani ka ngushëlluar për vdekjen e aktores ikonike të Kosovës. Ajo tha se Leze Qena do të kujtohet përherë nga brezat e ardhshëm dhe se ikja...

Dumoshi telegram ngushëllimi me rastin e vdekjes së aktores së madhe, Leze Qena

para një jave - Telegrafi

Ministrja në detyrë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, i ka dërguar telegram ngushëllimi familjes Qena, me rastin e vdekjes së aktores së mirënjohur, Leze Qena. Në këtë telegram Dumoshi ka...

Osmani: Ikja e Lezes në skenën teatrore kosovare do ta lë bosh përherë një vend

para një jave - Medial

Kryeparlamentarja Vjosa Osmani ka ngushëlluar për vdekjen e aktores ikonike të Kosovës. Ajo tha se Leze Qena do të kujtohet përherë nga brezat e ardhshëm dhe se ikja e saj la zbarzur një vend në Teatrin...

Ndërron jetë aktorja e mirënjohur shqiptare

para një jave - Top Channel

Ka ndërruar jetë në moshën 85-vjeçare, aktorja e mirënjohur shqiptare, Leze Qena . Lajmin e ka konfirmuar Qendra Klinike Universitare e Kosovës, të cilët kanë njoftuar se e ndjera ka qenë duke u trajtuar...

Aktorja Leze Qena varroset nesër

para një jave - Epoka e Re

Aktorja e njohur kosovare, Leze Qena, nesër do të varroset nga ora 17:00. Këtë e bëri të ditur Ministrja e Kulturës, Vlora Dumoshi, para mediave e cila tha se varrimi do të bëhet në varrezat e Prishtinës në Dragodan.

​Haradinaj e Limaj ngushëllojnë familjen Qena

para një jave - Insajderi

Liderët politikë kanë ngushëlluar familje Qena me rastin e vdekjes së aktores Leze Qena. Lideri i AAK-së dhe ai i Nismës për Kosovën, përmes Facebook-ut kanë shprehur ngushëllime për famijen, por edhe...

Telegram ngushëllimi i ministres Dumoshi për vdekjen e Leze Qenës

para një jave - Kallxo

Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi ka ngushëlluar familjen Qena, për vdekjen e aktores Leze Qena. Përmes një telegram ngushëllimi, ministrja Dumoshi ka shprehur pikëllimin dhe me keqardhjen...

Kush ishte Leze Qena – ylli i kinematografisë kosovare

para një jave - Telegrafi

Mëngjesin e ditës së sotme (e mërkurë) ndërroi jetë ikona e aktrimit, Leze Qena. Ajo ka vdekur në orën 9.50 në mjekimin intensiv qendror në Prishtinë. Leze Qena shkollën fillore dhe të mesme e kreu në...

Jeta e vepra e Leze Qenës ndër vite

para një jave - Gazeta Express

TV/Film Gazeta Express 25/03/2020 11:42 Leze Qena ishte lindur në Prizren, më 1 mars të vitit 1935. Në Prizren kreu edhe shkollën fillore dhe të mesme, ndërsa më pas vazhdoi shkollimin e lartë në Prishtinë....

Naser Rafuna shkruan me dhimbje për vdekjen e Leze Qenës, tregon bisedën e tyre të fundit në telefon

para një jave - Iliria News

Aktori Naser Rafuna thotë se po qan si fëmijë për ndarjen nga jeta të koleges së tij në serialin “Çka ka Shpija”. Naser Rafuna është ndër të parët që kanë reaguar për vdekjen e aktores Leze Qena, me të...

Capital T shkruan pas vdekjes së Lezës: U ribashkuan në parajsë

para një jave - RTV 21

Capital T shprehu ngushëllime për familjen Qena Aktorja e dashur për publikun,  Leze Qena ka vdekur mëngjesin e sotëm në moshën 85-vjeçare. Për humbjen e Lezes ngushëllime kanë shkruar emra të njohur nga...

NDAHET NGA JETA AKTORJA E MADHE LEZE QENA

para një jave - Klan Macedonia

Në moshën 85 vjeçare ka vdekur aktorja e njohur kosovare, Leze Qena.Nga Qendra Klinike Universitare e Kosovës, kanë njoftuar se Leze Qena, ka qenë në mjekim intensiv në këtë qendër nga data 6 mars, dhe...

Ministrja Dumoshi dhe disa deputete bënë homazhe para teatrit në nderim të Leze Qenës

para një jave - Bota Press

Ministrja e Kulturës, Vlora Dumoshi dhe deputete të tjera të Kuvendit të Kosovës kanë bërë homazhe pas vdekjes së aktores Leze Qena. Ministrja Dumoshi tha se Leze Qena do të mbetet një ikonë, një grua...

Shpend Ahmeti: Më vjen keq që duhet ti themi lamtumirë Leze Qenës në këto kushte

para një jave - Gazeta Observer

Kryetari i Komunës së Prishtinës, gjithashtu e ka shprehur pikëllimin e tij pas lajmit për ndarjen nga jeta të aktores së njohur shqiptare Leze Qena Ai me anë të një postimi në llogarinë e tij në Facebook,...

Presidenti Thaçi shpreh ngushëllime për humbjen e Leze Qenës

para një jave - Zhurnal

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka shkruar telegram ngushëllimi për vdekjen e aktores Leze Qena. Lezja vdiq në moshën 85-vjeçare, pas qëndrimit disa ditor në klinikën intenzive në QKUK. Lajmi për humbjen...

Leze Qena ishte në mjekim intenziv prej ditësh, detaje nga vdekja e aktores

para një jave - Zhurnal

Aktorja e mirënjohur Leze Qena ka ndërruar jetë sot (e mërkure) në QKUK. Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësi i QKUK-së, Shpend Fazliu, i cili njoftoi se aktorja isht në mjekim intenziv që nga 6 marsi. Lezja...

“U ribashkuan në parajsë”, Capital T me postim prekës pas vdekjes së Leze Qenës

para një jave - Zeri

Capital T ka shkruar mesazh ngushëllimi për vdekjen e Leze Qenës. Aktorja e mirënjohur Leze Qena, mëngjesin e sotëm ka ndërruar jetë, pas qëndrimit disa ditor në mjekim intenviz. Telegrame ngushëllimi...

Presidenti Thaçi shpreh ngushëllime për humbjen e Leze Qenës

para një jave - Insajderi

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka shkruar telegram ngushëllimi për vdekjen e aktores Leze Qena. Lezja vdiq në moshën 85-vjeçare, pas qëndrimit disa ditor në klinikën intenzive në QKUK. Lajmi për humbjen...

Një grua si Leze Qena, nëpër fotografi

para një jave - Ina

Një prej atyre grave të cilat fytyra u është gjithmonë plot nur e buzëqeshje, Leze Qena i ka bërë ballë sfidave të jetës me pozitivitet. Një aktore e njohur dhe një grua që vazhdon të lërë gjurmë në artin...

Jeta e Leze Qenës ndër vite e vepra

para një jave - Arbresh

Leze Qena ishte lindur në Prizren, më 1 mars të vitit 1935. Në Prizren kreu edhe shkollën fillore dhe të mesme, ndërsa më pas vazhdoi shkollimin e lartë në Prishtinë. Aktorja më pas filloi edhe karrierën...

Vlora Dumoshi: Ikja e Lezes do të lërë një zbrazëtirë të pazëvendësueshme për artin dhe kulturën e Kosovës

para një jave - GazetaBlic

Leze Qena ka vdekur mëngjesin e sotëm, në moshën 85-vjecare. Mëngjesi i së mërkurës, ishte i kobshëm për artin kosovar, kjo ngase u shua ylli i kinematografisë, Leze Qena. Aktorja ka lënë pas një bagazh...

Leze Qena ishte në mjekim intenziv prej ditësh, detaje nga vdekja e aktores

para një jave - Insajderi

Aktorja e mirënjohur Leze Qena ka ndërruar jetë sot (e mërkure) në QKUK. Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësi i QKUK-së, Shpend Fazliu, i cili njoftoi se aktorja isht në mjekim intenziv që nga 6 marsi. Lezja...

Ministrja Dumoshi dhe deputetet e PDK-së bënë homazhe para Teatrit në nderim të Leze Qenës

para një jave - Ekonomia Online

Ministrja e Kulturës, Vlora Dumoshi dhe deputete të tjera të Kuvendit të Kosovës kanë bërë homazhe pas vdekjes së aktores Leze Qena. Ministrja Dumoshi tha se Leze Qena do të mbetet një ikonë, një grua...

Sonte nga ballkonet do të ndezen qirinj për nder të Leze Qenës

para një jave - Fol

Ikona e kinematografisë shqiptare, Leze Qena në mëngjesin e sotëm ka ndërruar jetë. Ajo ka vdekur rreth orës 9:50 në kujdesin intenziv në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës. Lajmi për vdekjen e Lezes...

Thaçi: Lezja do t’i mungojë skenës, televizionit, tërë Kosovës

para një jave - RTV 21

Leze Qena vdiq sot në moshën 85 vjeçare Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, thënë se me pikëllim ka marrë lajmin për vdekjen e artistes së njohur Leze Qena, në këto ditë të pandemisë. “Leze Qena na ka...

Vdiq aktorja e njohur e Kosovës Leze Qena

para një jave - Zëri i Amerikës

Të mërkurën në mëngjes, në moshën 85 vjeçare, ndërroi jetë Leze Qena, aktore e njohur për rolet e saj të shumta në teatër, film e televizion. Leze Qena po vuante nga një sëmundje e rëndë dhe ishte në mjekim...

Vdes aktorja Leze Qena – ishe në kujdes intenziv nga 6 marsi

para një jave - Medial

Ka ndërruar jetë aktorja ikonike shqiptare, Leze Qena. Aktorja ishe në kujdes intenziv që nga 6 marsi, njofton Klan Kosova “Ju konfirmojmë se nga data 6 mars L. Q. ka qenë në mjekimin intensiv dhe përkundër...

Kurti: Dashurinë dhe respektin artistëve duhet t’ua japim gjatë kohës që janë gjallë

para një jave - Arbresh

Kryeministri Albin Kurti ka shprehur ngushëllime për ndarjen nga jeta të aktores Leze Qena. Kurti tha se artistëve duhet t’u jepet dashuria dhe respekti sa janë gjallë, shkruan arbresh.info. “Dëshiroj...

Leze Qena, aktorja që la pas vetës shumë vepra skenike e kinematografike

para një jave - Insajderi

Sot pas një mjekimi intensiv që nga data 6 mars, ndërroi jetë Leze Qena, aktorja e njohur kosovare. Leze Qena  lindi më 1 mars 1935 në Prizren. Shkollën fillore dhe të mesme e kreu në vendlindje, për të...

Ndërron jetë aktorja e mirënjohur Leze Qena

para një jave - Telegrafi

Sot (e mërkurë) ka ndërruar jetë në moshën 85-vjeçare aktorja e mirënjohur Leze Qena. Këtë e ka bërë të ditur për Telegrafin, zëdhënësi i QKUK-së, Shpend Fazliu. “Ju konfirmojmë se nga data 6 mars ajo...

Vdes aktorja Leze Qena

para një jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 25/03/2020 10:58 Ka vdekur aktorja e njohur Leze Qena. Lajmin për Gazetën Express e ka konfirmuar Shefi i Intenzivës në QKUKU, Shaqir Uka. Ai ka treguar se aktorja është shtruar në...

Jeta e Leze Qenës ndër vite e vepra

para një jave - Iliria News

Leze Qena ishte lindur në Prizren, më 1 mars të vitit 1935. Në Prizren kreu edhe shkollën fillore dhe të mesme, ndërsa më pas vazhdoi shkollimin e lartë në Prishtinë. Aktorja më pas filloi edhe karrierën...

Vlora Dumoshi ngushëllon familjen e aktores, Leze Qena

para një jave - Klan Kosova

Ministrja e Kulturës, Vlora Dumoshi ka ngushëlluar familjen e aktores së njohur, Leze Qena pas ndarjes së saj nga jeta në moshën 85 vjeçare. Më poshtë telegrami i ngushëllimit: E nderuar familja Qena,...

Osmani: Ikja e Lezes në skenën teatrore kosovare do ta lë bosh përherë një vend

para një jave - Klan Kosova

Kryeparlamentarja Vjosa Osmani ka ngushëlluar për vdekjen e aktores ikonike të Kosovës. Ajo tha se Leze Qena do të kujtohet përherë nga brezat e ardhshëm dhe se ikja e saj la zbarzur një vend në Teatrin...

“Ah bre djali jem, t’kisha me shku se boll ma”, Naser Rafuna kujton telefonatën e fundit me Lezen

para një jave - GazetaBlic

Naser Rafuna me dhimbje të thellë e mori lajmin për vdekjen e Leze Qenës. Ikona e kinematografisë shqiptare, Leze Qena, ka ndërruar jetë mëngjesin e 25 marsit. Lezja  u shua në moshën 85-vjeçare, pas qëndrimit...

Kurti: Kur artistët si Leze Qena vdesin, pikëllohemi të gjithë

para një jave - Ekonomia Online

Sot ka vdekur në moshën 85 vjeçare ikona e aktrimit në Kosovë, Leze Qena. Lidhur me këtë ka reaguar edhe kyreministri i vendit, Albin Kurti i cili i ka ngushëlluar familjarët për humbjen e madhe. Më poshtë...

Vdes aktorja e madhe Leze Qena

para një jave - Gazeta Express

Ballina Gazeta Express 25/03/2020 10:59 Është ndarë nga jeta aktorja Leze Qena. Është shuar ikona e aktrimit kosovar, Leze Qena, në moshën 85 vjecare, mëngjesin e sotëm, konfirmon T7. Ajo ka vdekur vetëm...

Vdes Leze Qena

para një jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 25/03/2020 10:58 Ka vdekur autorja e njohur Leze Qena, raporton Televizioni 7. Lajmin për vdekjen e aktorës, e cila pati karrierë disa dekadëshe, e kanë konfirmuar kolegët e saj. Sic...

Dumoshi i shprehu ngushëllime familjes Qena

para një jave - RTV 21

Dumoshi: Ikja e Lezes do të lërë një zbrazëtirë të pazëvendësueshme për artin dhe kulturën e Kosovës Mëngjesin e sotëm arti kosovar humbi ikonën e tij të aktrimit, Leze Qenën  e cila vdiq në moshën 85...

Vjosa Osmani: Ikja e Lezes në skenën teatrore do ta lë bosh përherë një vend

para një jave - RTV 21

Osmani shkruan telegram ngushëllimi për vdekjen e Leze Qenës Kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani ka shprehur ngushëllime për vdekjen e ikonës së aktrimit, Leze Qenës.

Dumoshi: Leze Qena do të jetë shembull dhe referencë në historinë e artit shqiptar

para një jave - Sinjali

Mëngjesi i sotëm ishte i kobshëm për artin dhe kulturën kosovare, ngase vdiq aktorja e njohur, Leze Qena. Qena ka lënë pas një bagazh të pasur të karrierës së saj për disa dekada në artin e vendit. Me këtë...

LAJMI I FUNDIT: Vdes aktorja e mirënjohur kosovare

para një jave - Insajderi

Shuhet aktorja e famshme kosovare Leze Qena. Ajo ka ndërruar jetë në moshën 85 vjecare, mengjesin e sotëm. insajderi.com

Nëna kishte urdhëruar vrasjen e saj: Lexoni 6 fakte për Leze Qenën

para një jave - Infokusi

Aktorja e madhe Leze Qena, ka vdekur sot në moshën 85 vjeçare në Prishtinë, Lezja vjen nga Prizreni, nga një familje krishtere shumë besimtare, prandaj edhe martesa e saj me aktorin Xhevat Qena i prishi...

Dumoshi telegram ngushëllimi me rastin e vdekjes së aktores së madhe, Leze Qena

para një jave - Zeri

Ministrja në detyrë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, i ka dërguar telegram ngushëllimi familjes Qena, me rastin e vdekjes së aktores së mirënjohur, Leze Qena. Në këtë telegram Dumoshi ka...

Kush ishte Leze Qena – ylli i kinematografisë kosovare

para një jave - Zeri

Mëngjesin e ditës së sotme (e mërkurë) ndërroi jetë ikona e aktrimit, Leze Qena. Ajo ka vdekur në orën 9.50 në mjekimin intensiv qendror në Prishtinë. Leze Qena shkollën fillore dhe të mesme e kreu në...

Kryeparlamentarja Vjosa Osmani kujton Leze Qenën

para një jave - Kallxo

Vjosa Osmani, kryetare e Kuvendit të Kosovës ka kujtuar aktoren Leza Qena përmes një postimin Facebook. Kryeparlamentraja Osmani ka shkruar se Leze Qena iku por na la bashkë me një bagazh të pasur të krijimtarisë...

Ka ndërruar jetë aktorja shqiptare Leze Qena

para një jave - Alsat-M

Leze Qena, ikona e teatrit dhe televizionit, ka ndërruar jetë në moshën 85-vjeçare. Informacioni tashmë është konfirmuar nga mediat në Kosovë. Ajo njihet për rolin e saj të gjyshes në serialin televiziv...

Thaçi: Leze Qena na ka bërë të qeshemi dhe të qajmë, të duam artin dhe jetën, me dekada të tëra

para një jave - Klan Kosova

Presidenti i vendit Hashim Thaçi ka thënë se është pikëlluar nga vdekja e aktores Leze Qena. Ai ka thënë se aktorja e madhe që ndërroi jetë sot do t’i mungojë skenës, televizionit dhe tërë Kosovës. “Me...

Osmani: Ikja e Lezes në skenën teatrore kosovare do ta lë bosh përherë një vend

para një jave - GazetaBlic

Kryeparlamentarja Vjosa Osmani ka ngushëlluar për vdekjen e aktores ikonike të Kosovës. Ajo tha se Leze Qena do të kujtohet përherë nga brezat e ardhshëm dhe se ikja e saj la zbarzur një vend në Teatrin...

Shuhet ikona e artit shqiptar, Leze Qena

para një jave - TV21

Në moshën 85-vjeçare, sot ka ndërruar jetë ikona e artit shqiptar, aktorja Leze Qena. Qena ka pasur një karrierë të bujshme dhe profesionale në fushën e artit skenik, ndërkaq në publik njihet më së shumti...

Vdekja e Leze Qenës, reagojnë 'Dardanët': Lamtumirë...

para një jave - Zeri

Ka vdekur në moshën 85-vjeçare aktorja e dashur per publikun, Leze Qena, shkruan Zëri.info. Leze Qena lindi me 1 mars të vitit 1935 në Prizren. Shkollën fillore dhe të mesme e kreu në vendlindje, për të...

Vdes aktorja e madhe, Leze Qena

para një jave - Iliria News

Shuhet ikona e aktrimit kosovare, Leze Qena ka ndërruar jetë në moshën 85 vjecare, mengjesin e sotëm.Ajo ishte pjesë marrëse në shumë filma, seriale vendore dhe përtej sajSë fundi ishte pjesë e serialit...

Thaçi: Lezja do t’i mungojë skenës, televizionit, tërë Kosovës

para një jave - RTV 21

Thaçi ngushëlloi familjen dhe kolegët e Leze Qenës Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi,  thënë se me pikëllim ka marr lajmin për vdekjen e artistes së njohur Leze Qena, në këto ditë të pandemisë. “Leze...

Kjo ishte jeta e Leze Qenës ndër vite e vepra

para një jave - OraInfo

Jeta e Leze Qenës ndër vite e vepra. Leze Qena ishte lindur në Prizren, më 1 mars të vitit 1935. Në Prizren kreu edhe shkollën fillore dhe të mesme, ndërsa më pas vazhdoi shkollimin e lartë në Prishtinë....

Qytetarët sonte nga ballkonet do të ndezin qirinj për nderë të Leze Qenës

para një jave - Infokusi

Është ndër nga jeta aktorja e njohur kosovare, Leze Qena. Leze Qena ka lënë pas një trashëgimi të pasur artistike, ndërsa veprat e saj do të kujtohen për breza me radhë. Ajo ka vdekur rreth orës 9:50 në...

U sëmurë me 7 mars dhe vdiq sot: Kjo është biografia e Leze Qenës

para një jave - GazetaBlic

Aktorja Leze Qena ka vdekur sot në moshën 85 vjeçare. në Klinikën Infektive në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës (QKUK). Leze Qena lindi në Prizren, me 1 Mars 1935, ku  shkollën fillore dhe të mesme...

Kolegët shkruajnë pas vdekjes se Leze Qenës, tregojnë sa e veçantë ishte

para një jave - Zeri

Me të marrë lajmin për vdekjen e saj kanë shkruar kolegët të cilët ndjejnë shumë dhimbje që humben një aktore siç ishte ajo, shkruan “Zëri.info”. Aktori Shkumbin Istrefi, në “Facebook” ka falënderuar Lezën...

Lajmi i fundit: Vdes aktorja e madhe, Leze Qena

para një jave - Zhurnal

Shuhet ikona e aktrimit kosovare. Leze Qena kandërruar jetë në moshën 85 vjecare, mengjesin e sotëm. Ajo ishte pjesë marrëse në shumë filma, seriale vendore dhe përtej saj. Së fundi ishte pjes ë e serialit...

Ndërroi jetë ikona e aktrimit kosovar Leze Qena

para një jave - Portalb

Është ndarë nga jeta aktorja Leze Qena. Është shuar ikona e aktrimit kosovar, Leze Qena, në moshën 85 vjecare, mëngjesin e sotëm, konfirmon T7. Ajo ka vdekur vetëm pak minuta më parë në Mjekimin Intenziv...

Vdes aktorja e madhe, Leze Qena

para një jave - Koha.mk

Mëngjesin e sotëm ka vdekur aktorja e njohur Leze Qena. Lajmin e ka konfirmuar për KOHËN zëdhënësi në QKUK, Shpend Fazliu. Related Posts Galeria Kombëtare së shpejti me përshkrime virtuale dhe… Mar 24,...

Vdiq aktorja Leze Qena

para një jave - RTV 21

Qena ka vdekur mëngjesin e sotëm Ka vdekur në moshën 85-vjeçare aktorja e mirënjohur shqiptare, Leze Qena. Qena ka vdekur mëngjesin e sotëm. Lajmin e ka konfirmuar për 21Media, zëdhënësi i QKUK-së, Shpend...

Presidenti Thaçi: Iku aktorja që na bëri të qeshemi dhe të qajmë

para një jave - Kallxo

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi se ka mbetur i pikëlluar më lajmin për vdekjen e aktores Leze Qena. Përmes llogarisë së tij në Facebook, Thaçi ka thënë se me pikëllim ka marr lajmin për vdekjen e artistes...

Vdes aktorja e madhe Leze Qena

para një jave - Klan Kosova

Ka ndërruar jetë ikona e aktrimit në Kosovë, Leze Qena. Aktorja ndërroi jetë mëngjesin e sotëm në moshën 85 vjeçare. Tejet e dashur për publikun shqiptar Leze Qena ishte pjesë e shumë filmave dhe secialeve...

Vdes aktorja Leze Qena

para një jave - Evropa e Lirë

Në moshën 85 vjeçare ka vdekur aktorja e njohur kosovare, Leze Qena. Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka shkruar në Facebook se me pikëllim e kishte marrë lajmin për vdekjen e artistes së njohur Leze...

Presidenti shpreh ngushëllime për vdekjen e aktores së madhe, Leze Qena

para një jave - OraInfo

Thaçi shpreh ngushëllime për vdekjen e aktores së madhe, Leze Qena. Presidenti i vendit Hashim Thaçi ka shprehur ngushëllime për vdekjen e aktores së madhe Leze Qena.Thaçi në shrkimin e tij emocionues...

Vlora Dumoshi bënë homazhe për aktoren, Leze Qena

para një jave - Arbresh

Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, sot në 16:30, para Teatrit Kombëtarë të Kosovës do të bëjë homazh për aktoren, Leze Qena. Në njoftimin thuhet se shkak të situatës së pandemisë...

Presidenti Thaçi shpreh ngushëllime për humbjen e Leze Qenës

para një jave - Zeri

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka shkruar telegram ngushëllimi për vdekjen e aktores Leze Qena. Aktorja e mirënjohur kosovare, Leze Qena ka ndërruar jet mëngjesin e sotëm. Lezja vdiq në moshën 85-vjeçare,...

Ndërroi jetë aktorja e njohur Leze Qena

para një jave - Ina

Aktorja e njohur, Leze Qena sot ka ndërruar jetë në moshën 85 vjeçare, pas një gjendje të përkeqësuar shëndetësore. Lajmin për vdekjen e aktores së madhe e ka bërë të ditur për mediat shefi i Intenzivës...

Vdes aktorja Leze Qena

para një jave - Kallxo

Aktorja Leze Qena ka vdekur sot në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës. Lajmi për vdekjen e aktores Qena është konfirmuar për Kallxo.com nga zyrtarë të QKUK-së. Shpend Fazliu, zëdhënës i QKUK ka konfirmuar...

Naser Rafuna shkruan me dhimbje për vdekjen e Leze Qenës, tregon bisedën e tyre të fundit në telefon

para një jave - Lajm

Aktori Naser Rafuna thotë se po qan si fëmijë për ndarjen nga jeta të koleges së tij në serialin “Çka ka Shpija”. Naser Rafuna është ndër të parët që kanë reaguar për vdekjen e aktores Leze Qena, me të...

Vdes ikona e madhe e aktrimit Leze Qena

para një jave - TV21

Ka ndërruar jetë ikona e aktrimit në Kosovë, Leze Qena. Aktorja ndërroi jetë mëngjesin e sotëm në moshën 85 vjeçare.

Thaç shpreh ngushëllime për vdekjen e aktores e madhe, Leze Qena

para një jave - GazetaBlic

Presidenti i vendit Hashim Thaçi ka shprehur ngushëllime për vdekjen e aktores së madhe Leze Qena. Thaçi në shrkimin e tij emocionues thotë se Leze Qena na ka bërë të qeshem, të qajmë, të duam teatrin...

Vdes aktorja e madhe, Leze Qena

para një jave - Bashke

Ka vdekur ikona e aktrimit kosovare, Leze Qena ka ndërruar jetë në moshën 85 vjecare, mengjesin e sotëm. Leze Qena është shuar në moshën 85 vjecare, duke lënë pas një karrierë të pasur artistike, shkruan...

Vdes aktorja e madhe, Leze Qena

para një jave - TV Koha

Shuhet ikona e aktrimit kosovare, Leze Qena ka ndërruar jetë në moshën 85 vjecare, mengjesin e sotëm.Ajo ishte pjesë marrëse në shumë filma, seriale vendore dhe përtej sajSë fundi ishte pjesë e serialit...

Vdes aktorja e njohur Leze Qena

para një jave - OraInfo

Ndërron jetë aktorja e madhe, Leze Qena. Shuhet ikona e aktrimit kosovare, Leze Qena kandërruar jetë në moshën 85 vjecare, mengjesin e sotëm. Ajo ishte pjesë marrëse në shumë filma, seriale vendore dhe...

Vdes aktorja e madhe, Leze Qena

para një jave - Aktuale

Ka vdekur ikona e aktrimit kosovare, Leze Qena ka ndërruar jetë në moshën 85 vjecare, mengjesin e sotëm. Leze Qena është shuar në moshën 85 vjecare, duke lënë pas një karrierë të pasur artistike, shkruan...

Vdes aktorja e madhe, Leze Qena

para një jave - Shprehja.com

Leze Qena është shuar në moshën 85 vjecare,  duke lënë pas një karrierë të pasur artistike, shkruan lajmi.net. Aktorja mori pjesë në shumë filma e seriale për dekada me radhë. Së fundi ishte pjes ë e serialit...

Vdes aktorja shqiptare Leze Qena

para një jave - Sinjali

Vdes aktorja shqiptare, Leze Qena, shkruan Gazeta Sinjali. Raportohet se Leze Qena ka vdekur në moshën 85-vjeçare, pak minuta më parë në QKUK. Aktorja që nga 19 marsi ishte e shtrirë në Klinikën Infenzive...

Vdes aktorja e madhe, Leze Qena

para një jave - Derveni

Shuhet ikona e aktrimit kosovare, Leze Qena kandërruar jetë në moshën 85 vjecare, mengjesin e sotëm. Ajo ishte pjesë marrëse në shumë filma, seriale vendore dhe përtej saj, shkruan Ballkani.info Së fundi...

Vdes aktorja e madhe, Leze Qena

para një jave - GazetaBlic

Shuhet ikona e aktrimit kosovare, Leze Qena ka ndërruar jetë në moshën 85 vjecare, mengjesin e sotëm. Ajo ishte pjesë marrëse në shumë filma, seriale vendore dhe përtej saj Së fundi ishte pjesë e serialit...

Vdes aktorja e madhe, Leze Qena

para një jave - Zeri

Shuhet ikona e aktrimit kosovare, Leze Qena kandërruar jetë në moshën 85 vjecare, mengjesin e sotëm. Ajo ishte pjesë marrëse në shumë filma, seriale vendore dhe përtej saj, shkruan Ballkani.info Së fundi...

Për ta nderuar figurën e Leze Qenës, sonte ndizen qirinj nga ballkoni

para një jave - Gazeta Observer

Aktorja e madhe shqiptare, Leze Qena u nda nga jeta sot në QKUK ku ishte e vendosur në kujdesin intensiv. Vdekja e saj ka tronditur komuniteti artistik, artdashësit e gjithë popullin shqiptarë të cilët...

Aktori i ““Çka Ka Shpija” qan si fëmijë për vdekje e Leze Qenës

para një jave - Infokusi

Aktori kosovarë, Naser Rafuna, i cili për gati gjashtë vite luajti bashke më Leze Qenën në serialin Çka ka Shpija e ka përjetuar rëndë vdekjen e aktores, shkruan gazeta inFokus. “Leze Qena na paska lanë…Zot...

Shpend Ahmeti shpreh ngushëllime për vdekjen e aktores Leze Qena

para një jave - Epoka e Re

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka shprehur ngushëllime për vdekjen e aktores së mirënjohur, Leze Qena. Përmes një statusi në profilin e tij në “Facebook”, Ahmeti ka shkruar se aktoren...

Mesazhi i Shpend Ahmetit për vdekjen e aktores Leze Qena

para një jave - Arbresh

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka shprehur ngushëllime për vdekjen e aktores së mirënjohur, Leze Qena Përmes një statusi në Facebook, Ahmeti ka shkruar se aktoren Qena e ka njohur si...

Naser Rafuna për vdekjen e Lezes: Po qaj si fëmijë

para një jave - Gazeta Observer

Aktori i njohur Naser Rafuna ka shprehur ngushëllime për vdekjen e Leze Qenës. Ai përmes një shkrimi në Facebook ka thënë se Lezja ishte personi më i mirë dhe më energjike që kishte takuar ndonjëherë Aktroi...

Veseli: Trashëgimia e gjatë dhe e pasur e artistës Leze Qena do të bëjnë që ajo të kujtohet gjatë

para një jave - Periskopi

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës Kadri Veseli, i ka shprehur ngushëllime familjes, bashkëpunëtorëve, me rastin e vdekjes së artistës së madhe Leze Qena. “Me keqardhje të madhe mësova lajmin e...

Sonte nga ballkonet do të ndezen qirinj për nder të Leze Qenës

para një jave - Arbresh

Ikona e kinematografisë shqiptare, Leze Qena në mëngjesin e sotëm ka ndërruar jetë. Ajo ka vdekur rreth orës 9:50 në kujdesin intenziv në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës. Lajmi për vdekjen e Lezes...

U sëmurë më 7 mars dhe vdiq sot: Kjo është biografia e Leze Qenës

para një jave - Tetova Sot

Aktorja Leze Qena ka vdekur sot në moshën 85-vjeçare, në Klinikën Infektive në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës (QKUK). Leze Qena lindi në Prizren, me 1 Mars 1935, ku shkollën fillore dhe të mesme...

Veseli: Trashëgimia e artistës Leze Qena do të kujtohet gjatë

para një jave - Epoka e Re

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës Kadri Veseli, i ka shprehur ngushëllime familjes, bashkëpunëtorëve, me rastin e vdekjes së artistës së madhe Leze Qena. Në profilin e tij nê “Facebook”, ai ka...

“Ah bre djali jem, t’kisha me shku se boll ma”, Naser Rafuna kujton telefonatën e fundit me Lezen

para një jave - Bota Press

Naser Rafuna me dhimbje të thellë e mori lajmin për vdekjen e Leze Qenës.Ikona e kinematografisë shqiptare, Leze Qena, ka ndërruar jetë mëngjesin e 25 marsit.Lezja  u shua në moshën 85-vjeçare, pas qëndrimit...

Ndërroi jetë ikona e aktrimit kosovar Leze Qena

para një jave - Almakos

Është ndarë nga jeta aktorja Leze Qena. Është shuar ikona e aktrimit kosovar, Leze Qena, në moshën 85 vjecare, mëngjesin e sotëm. Ajo ndërroi jetë pasi paraprakisht ishte e shtrirë në Mjekimin Intensiv...

Vdes aktorja e madhe, Leze Qena

para një jave - Shkurt Shqip

Ka vdekur ikona e aktrimit kosovare, Leze Qena ka ndërruar jetë në moshën 85 vjecare, mengjesin e sotëm. Leze Qena është shuar në moshën 85 vjecare, duke lënë pas një karrierë të pasur artistike, shkruan...

Ndërroi jetë aktorja e madhe, Leze Qena

para një jave - Flaka

Shuhet ikona e aktrimit. Leze Qena kandërruar jetë në moshën 85 vjecare, mengjesin e sotëm. Ajo ishte pjesë marrëse në shumë filma, seriale vendore dhe përtej saj.

Ndërron jetë aktorja e mirënjohur Leze Qena

para një jave - Shenja

Sot (e mërkurë) ka ndërruar jetë në moshën 85-vjeçare aktorja e mirënjohur Leze Qena. Këtë e ka bërë të ditur për Telegrafin, zëdhënësi i QKUK-së, Shpend Fazliu. “Ju konfirmojmë se nga data 6 mars ajo...

Ndërron jetë aktorja e mirënjohur Leze Qena

para një jave - InfoShqip

Sot (e mërkurë) ka ndërruar jetë në moshën 85-vjeçare aktorja e mirënjohur Leze Qena. Këtë e ka bërë të ditur për Telegrafin, zëdhënësi i QKUK-së, Shpend Fazliu. “Ju konfirmojmë se nga data 6 mars ajo...

Ky ishte amaneti i fundit i aktores Leze Qena

para një jave - InfoAlb

Aktorja e njohur Leze Qena na pikëlloi të gjithëve këtë mëngjes me lajmin e ndarjes nga jeta ndryshe prej shumë viteve që na dha buzëqeshje. Ajo ndërroi jetë në QKUK pas komplikacioneve shëndetësore. Prej...

Ky ishte amaneti i fundit i aktores Leze Qena

para një jave - TopShqip

Aktorja e njohur Leze Qena na pikëlloi të gjithëve këtë mëngjes me lajmin e ndarjes nga jeta ndryshe prej shumë viteve që na dha buzëqeshje. Ajo ndërroi jetë në QKUK pas komplikacioneve shëndetësore. Prej...

Capital T pas vdekjes së Lezës: “U ribashkuan në parajsë”

para një jave - Arbresh

Ikona e kinematografisë shqiptarfe, Leze Qena ka vdekur sot në moshën 85 vjecare. Reperi i njohur, Capital T ka shkruar mesazh ngushëllimi për të, shkruan portali arbresh.info Ai përmes një postimi, e...

Ngushëllimet e liderëve politikë për vdekjen e aktores Leze Qena

para një jave - Arbresh

Ngushëllime për vdekjen e aktores së madhe shqiptare, Leze Qena, kanë shprehur edhe liderët politikë në vend. Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, nënkryetarja...

Vdes aktorja e madhe, Leze Qena

para një jave - Tetova Sot

Shuhet ikona e aktrimit kosovare, Leze Qena ka ndërruar jetë në moshën 85 vjecare, mengjesin e sotëm. Ajo ishte pjesë marrëse në shumë filma, seriale vendore dhe përtej saj Së fundi ishte pjesë e serialit...

Histori e shkurtër e të madhes Leze Qena

para një jave - Infokusi

Aktorja Leze Qena ka lindur në Prizren, me 1 Mars 1935. Ajo shkollën fillore dhe të mesme e kreu në vendlindje, për të vazhduar më pas në Prishtinë. Aktorja e mirënjohur Leze Qena, deri para pak muajsh...

Ndëron jetë aktorja e njohur kosovare Leze Qena

para një jave - Tetova1

Shuhet aktorja e famshme kosovare Leze Qena. Ajo ka ndërruar jetë në moshën 85 vjecare, mengjesin e sotëm. E njëjta që një kohë ka qenë në mjekim intenziv. Lajmin e ka konfirmuar edhe Shpend Fazliu, zëdhënësi...

E dhimbshme: Leze Qena vdiq vetëm një ditë pas përvjetorit të vdekjes së bashkëshortit

para një jave - InfoAlb

Dje u bënë 17 vjet nga vdekja e aktorit të shquar, Xhevat Qena. E vec një ditë pas kësaj date, sot ndërroi jetë edhe gruaja e tij aktorja Leze Qenaj, transmeton Gazeta Express. Pas një sëmundje të rëndë,...

E dhimbshme: Leze Qena vdiq vetëm një ditë pas përvjetorit të vdekjes së bashkëshortit

para një jave - TopShqip

Dje u bënë 17 vjet nga vdekja e aktorit të shquar, Xhevat Qena. E vec një ditë pas kësaj date, sot ndërroi jetë edhe gruaja e tij aktorja Leze Qenaj, transmeton Gazeta Express. Pas një sëmundje të rëndë,...

Vdes aktorja e madhe, Leze Qena

para një jave - Infokusi

Shuhet ikona e aktrimit kosovare, Leze Qena ka ndërruar jetë në moshën 85 vjecare, mengjesin e sotëm. Ajo ishte pjesë marrëse në shumë filma, seriale vendore dhe përtej saj Së fundi ishte pjesë e serialit...

Naser Rafuna tregon bisedën fundit në telefon që patë me aktoren Leze Qena

para një jave - Epoka e Re

Aktori Naser Rafuna thotë se po qan si fëmijë për ndarjen nga jeta të koleges së tij në serialin “Çka ka Shpija”. Naser Rafuna është ndër të parët që kanë reaguar për vdekjen e aktores Leze Qena, me të...

Limaj: Vdekja e Leze Qenës, humbje e madhe

para një jave - Epoka e Re

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka thënë se vdekja e Leze Qenës është humbje e madhe jo vetëm për familjen e saj, por edhe për vendin. Limaj përmes një postimi në llogarinë e vet në “Facebook”,...

E dhimbshme: Leze Qena vdiq vetëm një ditë pas përvjetorit të vdekjes së bashkëshortit

para një jave - Periskopi

Dje u bënë 17 vjet nga vdekja e aktorit të shquar, Xhevat Qena. E vec një ditë pas kësaj date, sot ndërroi jetë edhe gruaja e tij aktorja Leze Qenaj. Pas një sëmundje të rëndë, Lezja ndërroi jetë në  QKUK....

Vdes aktorja e njohur kosovare, Leze Qena

para një jave - Illyria

Prishtinë, 25 mars 2020 – Sot në Prishtinë, pas një sëmundjeje të rëndë, ka vdekur aktorja e njohur kosovare, Leze Qena. Aktorja 85 vjeçare, ka vdekur në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës, ku ishte...

Telegram ngushëllimi nga Dumoshi me rastin e vdekjes së aktores , Leze Qena

para një jave - Arbresh

Ministrja në detyrë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, i ka dërguar telegram ngushëllimi familjes Qena, me rastin e vdekjes së aktores së mirënjohur, Leze Qena. Në këtë telegram Dumoshi ka...

Naser Rafuna me një shkrim prekës pas vdekjes së Leze Qenës

para një jave - Arbresh

Para pak minutash, u nda nga jeta aktorja e madhe shqiptare, Leza Qena. Bashkëpunëtorit i ngushtë i saj, Naser Rafuna përmes llogarisë personale në ‘Facebook’, ka shkruar një fjalim prekës për të, shhkruan...

Kryeparlamentarja Osmani me telegram ngushëllimi për vdekjen e Leze Qenës

para një jave - Arbresh

Sot ndërroj jetë aktorja e madhe shqiptare, Leze Qena në moshën 85 vjeçare. Vdekja e Lezes tronditi të gjithë mëngjesin e sotëm, politikanë, aktorë e këngëtarë, kanë shkruar telegrame ngushëllimi për të....

Presidenti Thaçi shpreh ngushëllime për humbjen e Leze Qenës

para një jave - Arbresh

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka shkruar telegram ngushëllimi për vdekjen e aktores Leze Qena. Aktorja e mirënjohur kosovare, Leze Qena ka ndërruar jetë mëngjesin e sotëm. Lezja vdiq në moshën 85-vjeçare,...

E dhimbshme: Leze Qena vdiq vetëm një ditë pas përvjetorit të vdekjes së bashkëshortit

para një jave - Gazeta e re

Dje u bënë 17 vjet nga vdekja e aktorit të shquar, Xhevat Qena. E vec një ditë pas kësaj date, sot ndërroi jetë edhe gruaja e tij aktorja Leze Qenaj. Pas një sëmundje të rëndë, Lezja ndërroi jetë në  QKUK....

Osmani: Leze Qena na la bashkë me një bagazh të pasur të krijimtarisë së saj

para një jave - Epoka e Re

Kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani, ka reaguar pas vdekjes së aktores së madhe Leze Qena. Ajo ka thënë se Leze Qena na la bashkë me një bagazh të pasur të krijimtarisë së saj. “Lezja jonë do të mbetet...

Presidenti Thaçi: Lezja do t’i mungojë skenës, televizionit e tërë Kosovës

para një jave - Epoka e Re

Presidenti Hashim Thaçi ka thënë se me pikëllim ka marrë lajmin për vdekjen e artistes së njohur Leze Qena, në këto ditë të pandemisë. “Leze Qena na ka bërë të qeshemi, të qajmë, të duam teatrin e televizionin,...

Osmani: Ikja e Lezes në skenën teatrore kosovare do ta lë bosh përherë një vend

para një jave - Bota Press

Kryeparlamentarja Vjosa Osmani ka ngushëlluar për vdekjen e aktores ikonike të Kosovës.Ajo tha se Leze Qena do të kujtohet përherë nga brezat e ardhshëm dhe se ikja e saj la zbarzur një vend në Teatrin...

Jeta e Leze Qenës ndër vite e vepra

para një jave - in7

eze Qena ishte lindur në Prizren, më 1 mars të vitit 1935. Në Prizren kreu edhe shkollën fillore dhe të mesme, ndërsa më pas vazhdoi shkollimin e lartë në Prishtinë. Aktorja më pas filloi edhe karrierën...

U sëmurë me 7 mars dhe vdiq sot: Kjo është biografia e Leze Qenës

para një jave - Pa censure

Aktorja Leze Qena ka vdekur sot në moshën 85 vjeçare. në Klinikën Infektive në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës (QKUK). Leze Qena lindi në Prizren, me 1 Mars 1935, ku shkollën fillore dhe të mesme...

Jeta e Leze Qenës ndër vite e vepra

para një jave - Bota Press

Leze Qena ishte lindur në Prizren, më 1 mars të vitit 1935. Në Prizren kreu edhe shkollën fillore dhe të mesme, ndërsa më pas vazhdoi shkollimin e lartë në Prishtinë. Aktorja më pas filloi edhe karrierën...

U sëmurë më 7 mars dhe vdiq sot: Kjo është biografia e Leze Qenës

para një jave - Gazeta Observer

Aktorja Leze Qena ka vdekur sot në moshën 85-vjeçare, në Klinikën Infektive në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës (QKUK). Leze Qena lindi në Prizren, me 1 Mars 1935, ku  shkollën fillore dhe të mesme...

Vdiq aktorja e madhe, Leze Qena

para një jave - News33

Shuhet ikona e aktrimit kosovare Leze Qena. Në mëngjesin e ditës së sotme ka ndërruar jetë në moshën 85-vjeçare aktorja e njohur për publikun shqiptar Leze Qena. Ajo ishte pjesë marrëse në shumë filma,...

Ndahet nga jeta aktorja e madhe, Leze Qena

para një jave - Bota Press

Shuhet ikona e aktrimit kosovare, Leze Qena ka ndërruar jetë në moshën 85 vjecare, mengjesin e sotëm. Ajo ishte pjesë marrëse në shumë filma, seriale vendore dhe përtej saj.Së fundi ishte pjesë e serialit...

Presodenti Thaçi shprehë ngushëllime me rastin e vdekjes së aktores Leze Qena

para një jave - PortaliOnline

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka shprehur ngushëllimet e tijme rastin e vdekjes se aktores Leze Qena. Ja adresimi i tij: Me pikëllim mora lajmin për vdekjen e artistes së njohur Leze Qena, në këto...

Ka vdekur aktorja e madhe Leze Qena

para një jave - PortaliOnline

Shuhet ikona e aktrimit kosovar Leze Qena. Në mëngjesin e ditës së sotme  ka ndërruar jetë në moshën 85-vjeçare aktorja e njohur për publikun shqiptar Leze Qena. Ajo ishte pjesëmarrëse në shumë filma,...

Thaçi kujton Leze Qenën: Na bëri të qeshemi, të qajmë e ta duam jetën

para një jave - Periskopi

Presidenti i Kosovës, ka shkruar pas vdekjes së aktores Leze Qena. Postimi i plotë i Thacit: Me pikëllim mora lajmin për vdekjen e artistes së njohur Leze Qena, në këto ditë të pandemisë. Leze Qena na...

Vdes aktorja Leze Qena

para një jave - in7

Ka vdekur autorja e njohur Leze Qena Lajmine ka konfirmuar Shefi i Intenzivës në QKUKU, Shaqir Uka. Ai ka treguar se aktorja është shtruar në spital 20 ditë më parë. “Është pranu në mjekimin Intensiv me...

Ndërron jetë aktojra e madhe, Leze Qena

para një jave - Sharri

Shuhet ikona e aktrimit kosovare, Leze Qena ka ndërruar jetë në moshën 85 vjecare, mengjesin e sotëm. Ajo ishte pjesë marrëse në shumë filma, seriale vendore dhe përtej saj Së fundi ishte pjesë e serialit...

Vdes aktorja e madhe, Leze Qena

para një jave - Pa censure

Shuhet ikona e aktrimit kosovare, Leze Qena ka ndërruar jetë në moshën 85 vjecare, mengjesin e sotëm. Ajo ishte pjesë marrëse në shumë filma, seriale vendore dhe përtej saj Së fundi ishte pjesë e serialit...

Vdes aktorja e njohur shqiptare, Leze Qena

para një jave - Albinfo

Shuhet ikona e aktrimit kosovare, Leze Qena ka ndërruar jetë në moshën 85 vjecare, mengjesin e sotëm. Ajo ishte pjesë marrëse në shumë filma, seriale vendore dhe përtej saj Së fundi ishte pjesë e serialit...

Vdes Leze Qena

para një jave - Ekonomia Online

Mëngjesin e sotëm ka vdekur aktorja e njohur kosovare, Leze Qena, raporton Ekonomia Online. Lajmin e ka konfirmuar Shefi i Intenzivës në QKUKU, Shaqir Uka. Ai ka treguar se aktorja është shtruar në spital...

Shuhet nga jeta aktorja Leze Qena

para një jave - Epoka e Re

Është shuar nga jeta aktorja e madhe shqiptare Leze Qena. Ajo ka ndërruar jetë në moshën 85-vjeçare mëngjesin e sotëm. Ajo ishte pjesëmarrëse në shumë filma dhe seriale vendore. Së fundi ishte pjesë e...

Vdes aktorja legjendare Leze Qena

para një jave - Fol

Mëngjesin e sotëm ka vdekur në moshën 85 vjecare, aktorja e njohur Leze Qena Ajo ishte pjesë marrëse në shumë filma, seriale vendore dhe përtej saj. Së fundi ishte pjes ë e serialit Cka ka shpija”. ajo...

Vdes aktorja e madhe, Leze Qena

para një jave - InfoAlb

Shuhet ikona e aktrimit kosovare, Leze Qena ka ndërruar jetë në moshën 85 vjecare, mengjesin e sotëm. Ajo ishte pjesë marrëse në shumë filma, seriale vendore dhe përtej saj Së fundi ishte pjesë e serialit...

Vdes aktorja e madhe, Leze Qena

para një jave - TopShqip

Shuhet ikona e aktrimit kosovare, Leze Qena ka ndërruar jetë në moshën 85 vjecare, mengjesin e sotëm. Ajo ishte pjesë marrëse në shumë filma, seriale vendore dhe përtej saj Së fundi ishte pjesë e serialit...

Vdes aktorja e madhe, Leze Qena

para një jave - Fakti Ditor

Shuhet ikona e aktrimit kosovare, Leze Qena ka ndërruar jetë në moshën 85 vjecare, mengjesin e sotëm. Ajo ishte pjesë marrëse në shumë filma, seriale vendore dhe përtej saj Së fundi ishte pjesë e serialit...

Vdes aktorja e madhe, Leze Qena

para një jave - Periskopi

Shuhet ikona e aktrimit kosovare, Leze Qena ka ndërruar jetë në moshën 85 vjecare, mengjesin e sotëm. Ajo ishte pjesë marrëse në shumë filma, seriale vendore dhe përtej saj Së fundi ishte pjesë e serialit...

Vdes aktorja e madhe, Leze Qena

para një jave - Gazeta e re

Shuhet ikona e aktrimit kosovare, Leze Qena ka ndërruar jetë në moshën 85 vjecare, mengjesin e sotëm. Ajo ishte pjesë marrëse në shumë filma, seriale vendore dhe përtej saj Së fundi ishte pjesë e serialit...

Vdes aktorja e njohur, Leze Qena

para një jave - Gazeta Observer

Shuhet ikona e aktrimit kosovar, Leze Qena. Ajo ka ndërruar jetë në moshën 85-vjeçare, mëngjesin e sotëm. Ajo ishte pjesëmarrëse në shumë filma, seriale vendore dhe përtej saj. Së fundi ishte pjesë e serialit...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK