http://kariera.mk

Lajm i keq: Ilaçi që erdhi në Kosovë nga Amerika del se nuk ndihmon kundër koronavirusit, gjen studimi

para një jave - Shprehja.com

Raporti i publikuar nga Journal of Zheijang University në Kinë testoi nëse pacientët me koronavirus që merrnin ilaçin se sa ata që nuk e merrnin atë, dhe zbuloi që nuk kishte asnjë dallim, shkruan Independent,...

Kina ka shëruar 95% të infektuarëve me këtë ilaç, e aporovon dhe SHBA tek pacientët e vet

para një jave - Infokusi

Një ilaç artriti që përdoret për të trajtuar koronavirusin në Kinë shëroi 95 përqind të pacientëve me sëmundje kritike, kanë pohuar shkencëtarët. Tocilizumab, i quajtur ndryshe edhe si Actemra, merret...

Droga kundër malaries nuk ka asnjë ndikim në trajtimin e pacientëve me Covid-19

para një jave - Arbresh

Një ilaç i ri zbulon se hidroksiklorokuina e kombinuar me ilaçin e malaries mund të mos jetë efektiv në trajtimin e pacientëve me Covid-19, tregon një studim i ri. Raporti i botuar nga Gazeta e Universitetit...

Lajm i keq: Ilaçi që erdhi në Kosovë nga Amerika del se nuk ndihmon kundër koronavirusit, gjen studimi

para një jave - Gazeta Observer

Ilaçi kundër malaries hidroksiklorokina (hydroxychloroquine) mund të mos jetë efektiv për trajtimin e pacientëve me koronavirusin e ri Covid-19, ka gjetur një studim i ri. Raporti i publikuar nga Journal...

Ilaci që ka shëruar 95% të pacientëve me gjendje të rëndë inflamacioni me koronavirus

para një jave - GazetaBlic

Ilaci që ka shëruar 95% të pacientëve me gjendje të rëndë inflamacioni me koronavirus Tocilizumab, i njohur me emrin Actemra, deri më sot ka shërbyer për trajtimin e artritit rheumatoid dhe për zvogëlimin...

Lajm i keq: Ilaçi që erdhi në Kosovë nga Amerika del se nuk ndihmon kundër koronavirusit, gjen studimi

para një jave - Periskopi

Ilaçi kundër malaries hidroksiklorokina (hydroxychloroquine) mund të mos jetë efektiv për trajtimin e pacientëve me koronavirusin e ri Covid-19, ka gjetur një studim i ri. Raporti i publikuar nga Journal...

Ilaci që ka shëruar 95% të pacientëve me gjendje të rëndë inflamacioni me koronavirus

para një jave - Gazeta Express

Shneta Gazeta Express 26/03/2020 7:26 Tocilizumab, i njohur me emrin Actemra, deri më sot ka shërbyer për trajtimin e artritit rheumatoid dhe për zvogëlimin e inflamacionit I eksperimentuar nga mjekët...

Ilaçi japonez që po rezulton efektiv në trajtimin e pacientëve me COVID-19 në Itali

para një jave - Koha.mk

Medikamenti japonez, Tolicizumab, i cili shfrytëzohet për të trajtuar artritin, ka filluar të shfaqë rezultate tek pacientët me COVID-19 me gjendje të rënduar në Itali. Përgjatë ditëve të fundit, në rajonin...

Ilaçi japonez që po rezulton efektiv në trajtimin e pacientëve me COVID-19 në Itali

para një jave - Lajmi.net

Përgjatë ditëve të fundit, në rajonin Catania, me kryeqendër Napolin, janë raportuar tri raste të shëruara nga koronavirusi pasi u trajtuan me Tolicizumab, shkruan Catania News, transmeton lajmi.net. Një...

Koronavirusi/ Mjekimi ekzistues për artritin i përdorur në Kinë, ka shëruar e 95 përqind të pacientëve në gjendje të rëndë

para një jave - Insajderi

Tocilizumab, me emër marketingu Actemra, merrej nga pacientët e artritit reumatoid për uljen e inflamacionit. Dokrorët kinezë ia dhanë atë 20 pacientëve gjatë pikut të epidemisë dhe raportojnë se 19 prej...

Ilaçi për artritin ka ndihmuar të shërojë 95% të pacientëve me gjendje të rëndë inflamacioni

para një jave - Telegrafi

Tocilizumab, i njohur me emrin Actemra,deri më sot ka shërbyer për trajtimin e artritit rheumatoid dhe për zvogëlimin e inflamacionit I eksperimentuar nga mjekët kinezë “Tocilizumab” duket se po jep rezultate...

Ilaçi japonez që po rezulton efektiv në trajtimin e pacientëve me COVID-19 në Itali

para një jave - Epoka e Re

Medikamenti japonez, Tolicizumab, i cili shfrytëzohet për të trajtuar artritin, ka filluar të shfaqë rezultate tek pacientët me COVID-19 me gjendje të rënduar në Itali. Përgjatë ditëve të fundit, në rajonin...

Koronavirusi: Mjekimi ekzistues për artritin i përdorur në Kinë, ka shëruar e 95 përqind të pacientëve në gjendje të rëndë

para një jave - Gazeta Tema

Një mjekim për artritin që është përdorur në Kinë për trajtimin e koroanvirusit vrasës, ka shëruar 95 për qind të pacientëve në gjendje të rëndë, raportojnë studiuesit. Tocilizumab, me emër marketingu...

Ilaçi për artrit që ka shëruar 95% të pacientëve me COVID-19 në gjendje të rëndë në Kinë

para një jave - Lajmi.net

Tocilizumab, me emër marketingu Actemra, merrej nga pacientët e artritit reumatoid për uljen e inflamacionit. Dokrorët kinezë ia dhanë atë 20 pacientëve gjatë pikut të epidemisë dhe raportojnë se 19 prej...

Ilaçi i përdorur në Kinë, ka shëruar 95% të pacientëve në gjendje të rëndë

para një jave - Koha Jone

Kur pothuajse e gjithë Europa ka marrë masa të forta dhe shumë shtete janë në karantinë, lajmet për të shëruarit nga Covid-19, janë më të lexuar dhe kjo tregon se shpresa se vaksina finale për luftimin...

Shpresë nga Kina: Ilaçi që gjendet në çdo farmaci shëron për dy ditë të prekurit nga COVID-19

para një jave - Albeu

Ndërkohë që 35 kompani po punojnë pa pushim për zbulimin e vaksinën kundër koronavirusit të ri, një lajm i mirë vjen nga Kina. Mjekët kinezë, pasi kanë stabilizuar vendin e tyre, i cili është dhe vendi...

Ministri i Shëndetësisë tregon ilaçet që do përdoren për koronavirusin në Maqedoninë e Veriut

para një jave - Albeu

Qeveria e Maqedonisë së Veriut njofton qytetarët me anë të një deklarate për shtyp lidhur me protokollin që po ndiqet për të kuruar të gjithë të prekurit nga koronavirusi. Ministri i Shëndetësisë, Venko...

Ministri i Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut njofton: Ja dy medikamentet që po japin efekt te të sëmurët me COVID 19

para një jave - BalkanWeb

Qeveria e Maqedonisë së Veriut njofton qytetarët me anë të një deklarate për shtyp lidhur me protokollin që po ndiqet për të kuruar të gjithë të prekurit nga koronavirusi. Ministri i Shëndetësisë, Venko...

Ministri i Shëndetësisë në M.V: Ja dy medikamentet që po japin efekt te të sëmurët me COVID 19

para një jave - Standard

Qeveria e Maqedonisë së Veriut njofton qytetarët me anë të një deklarate për shtyp lidhur me protokollin që po ndiqet për të kuruar të gjithë të prekurit nga koronavirusi. Ministri i Shëndetësisë, Venko...

Në Maqedoni përdorin dy ilaçe efektive kundër koronavirusit, sipas ministrit të Shëndetësisë

para një jave - Koha Jone

Qeveria e Maqedonisë së Veriut njofton qytetarët me anë të një deklarate për shtyp lidhur me protokollin që po ndiqet për të kuruar të gjithë të prekurit nga koronavirusi. Ministri i Shëndetësisë, Venko...

Portret/Shkenctari i çmendur prej nga mund të vijë ilaçi i shërimit

para një jave - Epoka e Re

Të hënën paradite më shumë se 300 njerëz në kundërshtim me urdhrat e qeverisë për izolim, ishin grumbulluar nga gjithë jugu i Francës përpara spitalit infektiv të Marsjejës. Turma ishte grumbulluar aty...

Diçka për Trampin dhe ilaçin e Koronës

para një jave - Koha.mk

Prishtinë, 24 mars – Infektologu i njohur kosovar në Klinikën universitare të Prishtinës, Lul Raka përmes disa pikave ka numëruar gjendjen nëpër të cilën kalon jo vetëm Kosova por edhe shumë vende të tjera...

Barnat që i përmendi Trump për coronavirusin, arrijnë në ShSKUK

para një jave - Kallxo

Shërbimi Spitalor Klinik Universitar i Kosovës është furnizuar me dy barnat, Hydroxychloroquine dhe Azithromycin, të cilat sipas presidentit amerikan Donald Trump, në Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA)...

Ilaçi japonez kundër koronavirusit jep rezultat, shërohen 340 pacientët e parë

para një jave - Insajderi

Një ilaç japonez rezulton të jetë tepër i efektshëm në kurimin e koronavirusit. Autoritetet kineze të shëndetësisë thanë se përdorimi i ilaçit ‘Favipiravir’, i prodhuar kundër disa llojeve të gripit, ka...

Shkenctari i çmendur francez prej nga mund të vijë ilaçi i shërimit

para një jave - Tetova1

Të hënën paradite më shumë se 300 njerëz në kundërshtim me urdhrat e qeverisë për izolim, ishin grumbulluar nga gjithë jugu i Francës përpara spitalit infektiv të Marsjejës. Turma ishte grumbulluar aty...

Ilaçi japonez kundër koronavirusit jep rezultat, shërohen 340 pacientët e parë

para një jave - Gazeta Observer

Një ilaç japonez rezulton të jetë tepër i efektshëm në kurimin e koronavirusit. Autoritetet kineze të shëndetësisë thanë se përdorimi i ilaçit ‘Favipiravir’, i prodhuar kundër disa llojeve të gripit, ka...

Trump: Prej sot fillon mjekimi me hidroksihlorohin i të sëmurëve nga koronavirusi

para një jave - Tetova1

Presidenti amerikan Donald Trump deklaroi nga Shtëpia e Bardhë se hidroksihlorohini – ilaçi kundër malaries prej sot fillon të përdoret për shërimin e pacientëve të infektuar nga koronavirusi. “Me kënaqësi...

Shkencëtari ‘i çmendur’ prej nga mund të vijë ilaçi i shërimit për Koronavirusin

para një jave - Gazeta Observer

Të hënën paradite më shumë se 300 njerëz në kundërshtim me urdhrat e qeverisë për izolim, ishin grumbulluar nga gjithë jugu i Francës përpara spitalit infektiv të Marsjejës. Turma ishte grumbulluar aty...

Trump: Prej sot fillon mjekimi me hidroksihlorohin i të sëmurëve nga koronavirusi

para një jave - InfoShqip

Presidenti amerikan Donald Trump deklaroi nga Shtëpia e Bardhë se hidroksihlorohini – ilaçi kundër malaries prej sot fillon të përdoret për shërimin e pacientëve të infektuar nga koronavirusi, përcjell...

Trump: Prej sot fillon mjekimi me hidroksihlorohin i të sëmurëve nga koronavirusi

para një jave - Ina

Presidenti amerikan Donald Trump deklaroi nga Shtëpia e Bardhë se hidroksihlorohini – ilaçi kundër malaries prej sot fillon të përdoret për shërimin e pacientëve të infektuar nga koronavirusi, përcjell...

Tramp: Fillon shërimi me hidroksihlorohin i të sëmurëve me Kovid-19

para një jave - TV21

Presidenti amerikan Donald Tramp deklaroi në brifing në Shtëpinë e Bardhë  se ilaçi kundër malarias – hidroksihlorohin prej sot do të fillojë të përdoret  për shërim të pacientëve të infektuar me koronavirus....

Tramp: Fillon shërimi me hidroksihlorohin i të sëmurëve me Kovid-19

para një jave - TV Koha

Presidenti amerikan Donald Tramp deklaroi në brifing në Shtëpinë e Bardhë  se ilaçi kundër malarias – hidroksihlorohin prej sot do të fillojë të përdoret  për shërim të pacientëve të infektuar me koronavirus....

Tramp: Fillon shërimi me hidroksihlorohin i të sëmurëve me Kovid-19

para një jave - Shenja

Presidenti amerikan Donald Tramp deklaroi në brifing në Shtëpinë e Bardhë  se ilaçi kundër malarias – hidroksihlorohin prej sot do të fillojë të përdoret  për shërim të pacientëve të infektuar me koronavirus....

Trump: Prej sot fillon mjekimi me hidroksihlorohin i të sëmurëve nga koronavirusi

para një jave - Tetova Sot

Presidenti amerikan Donald Trump deklaroi nga Shtëpia e Bardhë se hidroksihlorohini – ilaçi kundër malaries prej sot fillon të përdoret për shërimin e pacientëve të infektuar nga koronavirusi, përcjell...

Tramp: Fillon shërimi me hidroksihlorohin i të sëmurëve me Kovid-19

para një jave - Fakti Ditor

Presidenti amerikan Donald Tramp deklaroi në brifing në Shtëpinë e Bardhë  se ilaçi kundër malarias – hidroksihlorohin prej sot do të fillojë të përdoret  për shërim të pacientëve të infektuar me koronavirus....

Trump: Prej sot fillon mjekimi me hidroksihlorohin i të sëmurëve nga koronavirusi

para një jave - Sharri

Presidenti amerikan Donald Trump deklaroi nga Shtëpia e Bardhë se hidroksihlorohini – ilaçi kundër malaries prej sot fillon të përdoret për shërimin e pacientëve të infektuar nga koronavirusi, përcjell...

Vijnë në Kosovë ilaçet kundër Coronavirusit që i aprovoi Amerika

para një jave - Ekonomia Online

Kosova ka nisur të furnizohet me dy ilaçet, të cilat javën e kaluar u aprovuan nga autoritetet amerikane për përdorim në luftimin e virusit covid-19. Derisashtetet e zhvillara po përpiqën të zbulojnë medikamentin...

Francezët thonë se këto dy ilaçe e shërojnë koronavirusin për gjashtë ditë

para një jave - Zhurnal

Teksa bota është duke vrapuar për ta shpikur vaksinën që do ta trajtojë koronavirusin që tashmë është kthyer në një emergjencë ndërkombëtare, në Francë është publikuar një studim që mund të çojë në një...

Francezët thonë se këto dy ilaçe e shërojnë koronavirusin për gjashtë ditë

para një jave - Gazeta Express

Shneta Gazeta Express 23/03/2020 9:20 Teksa bota është duke vrapuar për ta shpikur vaksinën që do ta trajtojë koronavirusin që tashmë është kthyer në një emergjencë ndërkombëtare, në Francë është publikuar...

I njohur dhe i lirë: A do të ndihmojë një ilaç i vjetër malarie në luftën kundër coronavirusit?

para një jave - Zeri

Hydroxychloroquine është përdorur për rreth 70 vjet për të trajtuar malarian, kushtet reumatike dhe sëmundjet e tjera. Tani përdorimi i tij i mundshëm në luftën kundër coronavirusit është bërë një burim...

I njohur dhe i lirë: A do të ndihmojë një ilaç i vjetër malarie në luftën kundër coronavirusit?

para një jave - Zhurnal

Hydroxychloroquine është përdorur për rreth 70 vjet për të trajtuar malarian, kushtet reumatike dhe sëmundjet e tjera. Tani përdorimi i tij i mundshëm në luftën kundër coronavirusit është bërë një burim...

Ilaçi japonez kundër koronavirusit jep rezultat, shërohen 340 pacientët e parë

para një jave - Albeu

Një ilaç japonez rezulton të jetë tepër i efektshëm në kurimin e koronavirusit. Autoritetet kineze të shëndetësisë thanë se përdorimi i ilaç it ‘Favipiravir’, i prodhuar kundër disa llojeve të gripit,...

I njohur dhe i lirë: A do të ndihmojë një ilaç i vjetër malarie në luftën kundër koronavirusit?

para një jave - Gazeta Express

Shneta Gazeta Express 23/03/2020 7:24 Hydroxychloroquine është përdorur për rreth 70 vjet për të trajtuar malarian, kushtet reumatike dhe sëmundjet e tjera. Tani përdorimi i tij i mundshëm në luftën kundër...

I njohur dhe i lirë: A do të ndihmojë një ilaç i vjetër malarie në luftën kundër koronavirusit?

para një jave - Lajmi.net

Hydroxychloroquine është përdorur për rreth 70 vjet për të trajtuar malarian, kushtet reumatike dhe sëmundjet e tjera. Tani përdorimi i tij i mundshëm në luftën kundër coronavirusit është bërë një burim...

Studimi më i ri në Francë: Kombinimi i dy ilaçeve (hidroksiklorokin +azitromicin) kuron pacientët me koronavirus brenda 6 ditësh

para një jave - Tetova1

Teksa bota është duke vrapuar për të shpikur vaksinën që do të trajtojë koronavirusin që tashmë ësthë kthyer në një emergjencë ndërkombëtae në Francë është publikuar një studim që mund të çojë në një trajtim...

Ilaçi japonez jep efekte kundër koronavirusit

para një jave - Klan

Ilaçi japonez jep efekte kundër koronavirusit Mjekët kinezë: U shëruan 340 pacientë Një ilaç japonez rezulton të jetë tepër i efektshëm në kurimin e koronavirusit. Autoritetet kineze të shëndetësisë thanë...

MSH-ja planifikon t’i blejë ilaçet për të cilat foli Trump

para një jave - Ekonomia Online

Në fillim të javës që po vjen, Shërbimi Spitalor Klinik Universitar pritet të furnizohet me dy barna, të cilat sipas presidentit amerikan Donald Trump, në Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA) kanë dhënë...

MSH-ja planifikon t’i blejë ilaçet për të cilat foli Trump

para një jave - Ekonomia Online

Në fillim të javës që po vjen, Shërbimi Spitalor Klinik Universitar pritet të furnizohet me dy barna, të cilat sipas presidentit amerikan Donald Trump, në Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA) kanë dhënë...

Studimi francez: Kombimi i dy ilaçeve të zakonshme efektive për trajtimin e COVID-19

para një jave - Gazeta Telegraf

Një studim i ri i botuar nga NIH, tregon se Hydroxychloroquine është gjetur të jetë më efektiv dhe i fuqishëm sesa chloroquine in vitro për trajtimin e koronavirusit. Ndërsa media është e përqendruar në...

Kurtishi: S’ka pacientë në Onkologji të prekur me koronavirus

para një jave - Zyrtare

Për shkak të gjendjes së krijuar në vend me mbi 31 të infektuar me koronavirus, Klinika e Onkologjisë është duke punuar me kapacitete më të zvogëluara. Këtë e ka bërë të ditur për Ekonomia Online, drejtori...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK