http://kariera.mk

Meda kthehet në kohë, publikon këtë imazh me Leze Qenën

para 7 dite - Zhurnal

Edhe Meda e ka kujtuar aktoren e ndjerë Leze Qena. Vdekja e aktores, Leze Qena, sot i ka prekur të gjithë, shkruan lajmi.net. Ajo iku nga kjo botë në moshën 85 vjeçare mirëpo kujtimet për të nuk po vdesin....

Të famshmit shqiptarë ndezën qirinj në ballkonet e tyre, për të nderuar figurën e Leze Qenës

para 7 dite - Zhurnal

Mëngjesi i së mërkurës ishte i kobshëm për artin shqiptar, ditë kjo në të cilën u shua ikona e aktrimit, Leze Qena. Ajo vidq në moshën 85-vjeçare pas një sëmundje të shkurtër, teksa la prapa një karrierë...

Fjalët e Morena Tarakut pas vdekjes së Leze Qenës

para 7 dite - GazetaBlic

Morena Taraku e ka kujtuar çiftin Qena. Aktorja e mirënjohur shqiptare ditën e djeshme ka ndërruar jetë në moshën 85 vjeçare. Për ta kujtuar janë bërë homazhe e më pas në mbrëmje u ndezën qirinj për ta...

Fjalët e Morena Tarakut pas vdekjes së Leze Qenës

para 7 dite - Lajmi.net

Aktorja e mirënjohur shqiptare ditën e djeshme ka ndërruar jetë në moshën 85 vjeçare, shkruan lajmi.net. Për ta kujtuar janë bërë homazhe e më pas në mbrëmje u ndezën qirinj për ta nderuar figurën e saj....

Meda kthehet në kohë, publikon këtë imazh me Leze Qenën

para 7 dite - Shprehja.com

Vdekja e aktores, Leze Qena, sot i ka prekur të gjithë, shkruan lajmi.net. Ajo iku nga kjo botë në moshën 85 vjeçare mirëpo kujtimet për të nuk po vdesin. Emra të njohur të estradës sot kanë bërë homazhe...

Meda kujton Leze Qenën me një foto nga arkiva

para 7 dite - GazetaBlic

Edhe Meda e ka kujtuar aktoren e ndjerë Leze Qena. Vdekja e aktores, Leze Qena, i ka prekur të gjithë. Ajo iku nga kjo botë në moshën 85 vjeçare mirëpo kujtimet për të nuk po vdesin. Meda kthehet në kohë,...

Morena lajmërohet nga Stambolli, bën këtë veprim në nderim të Leze Qenës

para një jave - OraInfo

Morena Taraku është këngëtarja dhe modelja e mirënjohur kosovare. Ajo është shumë e përfolur sidomos për jetën e saj tejet luksoze, shkruan ORAinfo. Morena nuk heziton që jetën e saj ta ekspozojë në rrjete...

Të famshmit shqiptarë ndezën qirinj në ballkonet e tyre, për të nderuar figurën e Leze Qenës

para një jave - Telegrafi

Mëngjesi i së mërkurës ishte i kobshëm për artin shqiptar, ditë kjo në të cilën u shua ikona e aktrimit, Leze Qena. Ajo vidq në moshën 85-vjeçare pas një sëmundje të shkurtër, teksa la prapa një karrierë...

Meda kthehet në kohë, publikon këtë imazh me Leze Qenën

para një jave - Lajmi.net

Vdekja e aktores, Leze Qena, sot i ka prekur të gjithë, shkruan lajmi.net. Ajo iku nga kjo botë në moshën 85 vjeçare mirëpo kujtimet për të nuk po vdesin. Emra të njohur të estradës sot kanë bërë homazhe...

Artistët ndezin qirinj për Leze Qenën

para një jave - Sinjali

Artistë të njohur shqiptarë kanë ndezur sonte qirinj në shenjë nderimi të jetës dhe veprës së aktores së mirënjohur shqiptare, Leze Qena. Qirinjt u ndezën në orën 20:00 në ballkonet e ndërtesave, shkruan...

Qytetarët ndezin qirinj në nderim të Leze Qenës

para një jave - OraInfo

Qytetarët kanë nderuar aktoren e mirënjohur Leze Qena, e cila vdiq sot në moshën 85 vjeçare. Në ora 20:00 ata kanë ndezur qirinj në ballkonet e tyre në nderim të saj. Në po të njëjtën kohë ata në ballkonet...

Estrada ndezën qirinj në ballkonet e tyre, për ta nderuar figurën e Leze Qenës

para një jave - Lajmi.net

Sot në moshën 85 vjeçare ka ndërruar jetë ikona e kinematografisë, Leze Qena, shkruan lajmi.net. Emra të njohur të estradës shqiptare kanë përcjell telegrame ngushëllimi me rastine humbjes së aktores së...

Estrada ndezën qirinj në ballkonet e tyre, për ta nderuar figurën e Leze Qenës

para një jave - Shprehja.com

Sot në moshën 85 vjeçare ka ndërruar jetë ikona e kinematografisë, Leze Qena, shkruan lajmi.net. Emra të njohur të estradës shqiptare kanë përcjell telegrame ngushëllimi me rastine humbjes së aktores së...

Estrada shqiptare ndezën qirinj në ballkonet e tyre për Leze Qenën

para një jave - GazetaBlic

Mëngjesin e ditës së sotme, në moshën 85 vjeçare ndërroi jetë aktorja Leze Qena, shkruan GazetaBlic. Aktorja e cila la pas një karrierë të gjatë artistike, u kujtua nga krerët e lartë të shtetit si dhe...

Estrada ndezën qirinj në ballkonet e tyre, për ta nderuar figurën e Leze Qenës

para një jave - Lajm

Sot në moshën 85 vjeçare ka ndërruar jetë ikona e kinematografisë, Leze Qena. Emra të njohur të estradës shqiptare kanë përcjell telegrame ngushëllimi me rastine humbjes së aktores së madhe shqiptare....

Shuhet aktorja Leze Qena

para një jave - Medial

Ka ndërruar jetë ikona e aktrimit në Kosovë, Leze Qena. Aktorja ndërroi jetë mëngjesin e sotëm në moshën 85 vjeçare. Tejet e dashur për publikun shqiptar, Leze Qena ishte pjesë e shumë filmave dhe serialeve...

Shuhet aktorja Leze Qena

para një jave - Klan Kosova

Ka ndërruar jetë ikona e aktrimit në Kosovë, Leze Qena. Aktorja ndërroi jetë mëngjesin e sotëm në moshën 85 vjeçare. Tejet e dashur për publikun shqiptar, Leze Qena ishte pjesë e shumë filmave dhe serialeve...

Për ta nderuar figurën e Leze Qenës, sonte ndizen qirinj nga ballkoni

para një jave - Tetova Sot

Aktorja e madhe shqiptare, Leze Qena u nda nga jeta sot në QKUK ku ishte e vendosur në kujdesin intensiv. Vdekja e saj ka tronditur komuniteti artistik, artdashësit e gjithë popullin shqiptarë të cilët...

‘Pusho e qetë gjyshe’- Yllka me postim prekës pas vdekjes së Leze Qenës

para një jave - OraInfo

Sot, ka ndërruar jetë ikona e aktrimit kosovar, Leze Qena. Leze Qena ka ndërruar jetë në moshën 85-vjeçar, përcjell ORAinfo. E shumë artistë e kanë pranuar me dhimbje të madhe humbjen e ikonës së aktrimit...

Leze Qena, jeta dhe karriera që la pas

para një jave - Insajderi

Leze Qena ka lindur më 1 mars 1935, në Prizren. Rrjedh nga një familje mesatare. Shkollën fillore dhe të mesme e kreu në vendlindje, për të vazhduar më pas në Prishtinë. Për më shumë se 55 vjet ka qenë...

Estrada ndezën qirinj në ballkonet e tyre, për ta nderuar figurën e Leze Qenës

para një jave - Gazeta Observer

U nderua figura e aktores shqiptare, Leze Qena. Sot në moshën 85 vjeçare ka ndërruar jetë ikona e kinematografisë, Leze Qena. Emra të njohur të estradës shqiptare kanë përcjell telegrame ngushëllimi me...

'Pusho e qetë gjyshe', Yllka Gashi bën postimin prekës për vdekjen e Leze Qena

para një jave - Zeri

Aktorja Yllka Gashi ka folur pasi ka marrë lajmin për vdekjen e aktores Leze Qena. Ajo është rritur bashkë me ‘gjyshen’ e saj në serialin shumë të shikuar ‘Familja Moderne’ dhe Yllka Gashit ka mbetur dashuria...

“Pusho e qetë gjyshe”, Yllka Gashi bën postimin prekës për vdekjen e Leze Qena

para një jave - Tetova Sot

Aktorja Yllka Gashi ka folur pasi ka marrë lajmin për vdekjen e aktores Leze Qena. Ajo është rritur bashkë me ‘gjyshen’ e saj në serialin shumë të shikuar ‘Familja Moderne’ dhe Yllka Gashit ka mbetur dashuria...

Yllka Gashi me dedikim emocional për Leze Qenën: Pusho e qetë gjyshe

para një jave - Telegrafi

Mëngjesin e datës 25 mars, është ndarë nga jeta aktorja e mirënjohur kosovare, Leze Qena. Ngushëllime për humbjen e saj kanë shprehur figura të shumta nga arti, politika dhe sporti, teksa më shumë për...

“Pusho e qetë gjyshe”, Yllka Gashi bën postimin prekës për vdekjen e Leze Qena

para një jave - Infokusi

Aktorja Yllka Gashi ka folur pasi ka marrë lajmin për vdekjen e aktores Leze Qena. Ajo është rritur bashkë me ‘gjyshen’ e saj në serialin shumë të shikuar ‘Familja Moderne’ dhe Yllka Gashit ka mbetur dashuria...

Sonte nga ballkonet në 20:00 do të ndezen qirinj për nder të Leze Qenës

para një jave - GazetaBlic

Leze Qena ndërroi jetë në moshën 85 vjeçare mëngjesin e ditës së sotme. Leze Qena ka lënë pas një trashëgimi të pasur artistike, ndërsa veprat e saj do të kujtohen për breza me radhë. Ajo ka vdekur rreth...

Nga largësia, Yllka Gashi për Leze Qenën: Pusho e qetë gjyshe

para një jave - Lajm

Aktorja e mirënjohur shqiptare, Leze Qena, sot ka ndërruar jetë. Ky lajm i hidhur i ka prekur të gjithë, sidomos bashkëpunëtorët e afërt, miqtë e kolegët e saj, me të cilët aktorja punoj vite me radhë....

Moment i veçantë me Leze Qenën, Nita Latifi publikon një foto të saj duke kërcyer

para një jave - Lajm

Këngëtarja Nita Latifi e ka kujtuar aktoren tashmë të ndjerë Leze Qena. Ajo ka zgjedhur që ta bëjë me publikimin e një fotografie ku ajo shihet duke kënduar e Leze Qena duke kërcyer. “Ke qene gjithmone...

“Pusho e qetë gjyshe”, Yllka Gashi bën postimin prekës për vdekjen e Leze Qena

para një jave - Gazeta Express

TV/Film Gazeta Express 25/03/2020 16:17 Aktorja Yllka Gashi ka folur pasi ka marrë lajmin për vdekjen e aktores Leze Qena. Ajo është rritur bashkë me ‘gjyshen’ e saj në serialin shumë të shikuar ‘Familja...

Ndahet nga jeta aktorja e madhe shqiptare (FOTO LAJM)

para një jave - Albeu

Është ndarë nga jeta aktorja Leze Qena. Është shuar ikona e aktrimit kosovar, Leze Qena, në moshën 85 vjecare, mëngjesin e sotëm. Ajo është ndarë nga jeta vetëm pak orë më parë në Mjekimin Intenziv në...

Leonora e pikëlluar për vdekjen e Leze Qenës, ju përlot me dedikimin

para një jave - OraInfo

Sot, ka ndërruar jetë ikona e kinematografisë kosovare, Leze Qena. Leze Qena ka ndërruar jetë në moshën 85-vjeçar, përcjell ORAinfo. E shumë artistë e kanë pranuar me dhimbje të madhe humbjen e ikonës...

Qytetarët do ndezin qirinj sonte për ta nderuar ikonën Leze Qena

para një jave - Zhurnal

Ikona e kinematografisë kosovare, Leze Qena, ndërroi jetë mëngjesin e sotëm (e mërkurë) në QKUK. Aktorja, e cila vdiq në moshën 85-vjeçare, shquhet për karrierën e pasur artistike, me një numër të madh...

Qytetarët do ta nderojnë sonte Leze Qenën

para një jave - Zeri

U shua sot në moshën 85 vjeçare, aktorja e madhe Leze Qena. Kushtet aktuale në vend e pamundësojnë lamtumirën që e meriton një ikonë, prandaj qytetarët kanë marrë një nismë për ta nderuar. Në orën 20:00...

Vdes në moshën 85 vjeçare aktorja e njohur shqiptare

para një jave - Lexo

Ditën e sotme ka ndërruar jetë në moshën 85 vjeçare aktorja e njohur kosovare Leze Qena. Në fillim të këtij muaji aktorja u shtrua me urgjencë në spital pasi gjendja e saj shëndëtsore nuk ishte e mirë....

Yllka Gashi kujton Leze Qenën: Pusho e qetë gjyshe, e buzëqeshur dhe e dashur ke me mbetë gjithmonë

para një jave - GazetaBlic

Ditën e sotme në moshën 85 vjeçare ndërroi jetë aktorja Leze Qena shkruan, GazetaBlic. Aktorja e cila kishte disa muaj e sëmurë dhe nën kujdes intenziv ndërroi jetë mëngjesin e 25 marsit. Artistë të shumtë...

Sonte do të ndezen qirinj për ta nderuar aktoren Leze Qena

para një jave - Sinjali

Mëngjesi i sotëm ka qenë i kobshëm për kinematografinë shqiptare, ngase ka ndërruar jetë aktorja Leze Qena. Aktorja 85-vjeçare, ka ndërruar jetë në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës (QKUK). Ajo shquhet...

“Pusho e qetë gjyshe”, Yllka Gashi bën postimin prekës për vdekjen e Leze Qena

para një jave - Bota Press

Aktorja Yllka Gashi ka folur pasi ka marrë lajmin për vdekjen e aktores Leze Qena. Ajo është rritur bashkë me ‘gjyshen’ e saj në serialin shumë të shikuar ‘Familja Moderne’ dhe Yllka Gashit ka mbetur dashuria...

Sonte nga ballkonet do të ndezen qirinj për nder të Leze Qenës

para një jave - Fol

Ikona e kinematografisë shqiptare, Leze Qena në mëngjesin e sotëm ka ndërruar jetë. Ajo ka vdekur rreth orës 9:50 në kujdesin intenziv në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës. Lajmi për vdekjen e Lezes...

“Pusho e qetë gjyshe”, Yllka Gashi bën postimin prekës për vdekjen e Leze Qena

para një jave - Arbresh

Aktorja Yllka Gashi ka folur pasi ka marrë lajmin për vdekjen e aktores Leze Qena. Ajo është rritur bashkë me ‘gjyshen’ e saj në serialin shumë të shikuar ‘Familja Moderne’ dhe Yllka Gashit ka mbetur dashuria...

“Pusho e qetë gjyshe”, Yllka Gashi bën postimin prekës për vdekjen e Leze Qena

para një jave - Ekonomia Online

Aktorja Yllka Gashi ka folur pasi ka marrë lajmin për vdekjen e aktores Leze Qena. Ajo është rritur bashkë me ‘gjyshen’ e saj në serialin shumë të shikuar ‘Familja Moderne’ dhe Yllka Gashit ka mbetur dashuria...

Qytetarët do ndezin qirinj sonte për ta nderuar ikonën Leze Qena

para një jave - Telegrafi

Ikona e kinematografisë kosovare, Leze Qena, ndërroi jetë mëngjesin e sotëm (e mërkurë) në QKUK. Aktorja, e cila vdiq në moshën 85-vjeçare, shquhet për karrierën e pasur artistike, me një numër të madh...

Sonte nga ballkonet do të ndezen qirinj për nder të Leze Qenës

para një jave - Lajmi.net

Leze Qena ka lënë pas një trashëgimi të pasur artistike, ndërsa veprat e saj do të kujtohen për breza me radhë, shkruan lajmi.net. Ajo ka vdekur rreth orës 9:50 në kujdesin intenziv në Qendrën Klinike...

Qytetarët sonte nga ballkonet do të ndezin qirinj për nderë të Leze Qenës

para një jave - OraInfo

Është ndër nga jeta aktorja e njohur kosovare, Leze Qena. Leze Qena ka lënë pas një trashëgimi të pasur artistike, ndërsa veprat e saj do të kujtohen për breza me radhë. Ajo ka vdekur rreth orës 9:50 në...

Qytetarët sonte nga ballkonet do të ndezin qirinj për nderë të Leze Qenës

para një jave - Infokusi

Është ndër nga jeta aktorja e njohur kosovare, Leze Qena. Leze Qena ka lënë pas një trashëgimi të pasur artistike, ndërsa veprat e saj do të kujtohen për breza me radhë. Ajo ka vdekur rreth orës 9:50 në...

Për ta nderuar figurën e Leze Qenës, sonte ndizen qirinj nga ballkoni

para një jave - Gazeta Observer

Aktorja e madhe shqiptare, Leze Qena u nda nga jeta sot në QKUK ku ishte e vendosur në kujdesin intensiv. Vdekja e saj ka tronditur komuniteti artistik, artdashësit e gjithë popullin shqiptarë të cilët...

U sëmurë me 7 mars dhe vdiq sot: Kjo është biografia e Leze Qenës

para një jave - GazetaBlic

Aktorja Leze Qena ka vdekur sot në moshën 85 vjeçare. në Klinikën Infektive në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës (QKUK). Leze Qena lindi në Prizren, me 1 Mars 1935, ku  shkollën fillore dhe të mesme...

Vdes aktorja Leze Qena – ishe në kujdes intenziv nga 6 marsi

para një jave - Medial

Ka ndërruar jetë aktorja ikonike shqiptare, Leze Qena. Aktorja ishe në kujdes intenziv që nga 6 marsi, njofton Klan Kosova “Ju konfirmojmë se nga data 6 mars L. Q. ka qenë në mjekimin intensiv dhe përkundër...

Leze Qena, aktorja që la pas vetës shumë vepra skenike e kinematografike

para një jave - Insajderi

Sot pas një mjekimi intensiv që nga data 6 mars, ndërroi jetë Leze Qena, aktorja e njohur kosovare. Leze Qena  lindi më 1 mars 1935 në Prizren. Shkollën fillore dhe të mesme e kreu në vendlindje, për të...

Vdes aktorja Leze Qena

para një jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 25/03/2020 10:58 Ka vdekur aktorja e njohur Leze Qena. Lajmin për Gazetën Express e ka konfirmuar Shefi i Intenzivës në QKUKU, Shaqir Uka. Ai ka treguar se aktorja është shtruar në...

Vdes aktorja e madhe Leze Qena

para një jave - Gazeta Express

Ballina Gazeta Express 25/03/2020 10:59 Është ndarë nga jeta aktorja Leze Qena. Është shuar ikona e aktrimit kosovar, Leze Qena, në moshën 85 vjecare, mëngjesin e sotëm, konfirmon T7. Ajo ka vdekur vetëm...

Vdes Leze Qena

para një jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 25/03/2020 10:58 Ka vdekur autorja e njohur Leze Qena, raporton Televizioni 7. Lajmin për vdekjen e aktorës, e cila pati karrierë disa dekadëshe, e kanë konfirmuar kolegët e saj. Sic...

Vdes aktorja e madhe, Leze Qena

para një jave - Iliria News

Shuhet ikona e aktrimit kosovare, Leze Qena ka ndërruar jetë në moshën 85 vjecare, mengjesin e sotëm.Ajo ishte pjesë marrëse në shumë filma, seriale vendore dhe përtej sajSë fundi ishte pjesë e serialit...

Ndërroi jetë aktorja e njohur Leze Qena

para një jave - Ina

Aktorja e njohur, Leze Qena sot ka ndërruar jetë në moshën 85 vjeçare, pas një gjendje të përkeqësuar shëndetësore. Lajmin për vdekjen e aktores së madhe e ka bërë të ditur për mediat shefi i Intenzivës...

LAJMI I FUNDIT: Vdes aktorja e mirënjohur kosovare

para një jave - Insajderi

Shuhet aktorja e famshme kosovare Leze Qena. Ajo ka ndërruar jetë në moshën 85 vjecare, mengjesin e sotëm. insajderi.com

Lajmi i fundit: Vdes aktorja e madhe, Leze Qena

para një jave - Zhurnal

Shuhet ikona e aktrimit kosovare. Leze Qena kandërruar jetë në moshën 85 vjecare, mengjesin e sotëm. Ajo ishte pjesë marrëse në shumë filma, seriale vendore dhe përtej saj. Së fundi ishte pjes ë e serialit...

Ndërroi jetë ikona e aktrimit kosovar Leze Qena

para një jave - Portalb

Është ndarë nga jeta aktorja Leze Qena. Është shuar ikona e aktrimit kosovar, Leze Qena, në moshën 85 vjecare, mëngjesin e sotëm, konfirmon T7. Ajo ka vdekur vetëm pak minuta më parë në Mjekimin Intenziv...

Sonte nga ballkonet do të ndezen qirinj për nder të Leze Qenës

para një jave - Arbresh

Ikona e kinematografisë shqiptare, Leze Qena në mëngjesin e sotëm ka ndërruar jetë. Ajo ka vdekur rreth orës 9:50 në kujdesin intenziv në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës. Lajmi për vdekjen e Lezes...

Vdes ikona e madhe e aktrimit Leze Qena

para një jave - TV21

Ka ndërruar jetë ikona e aktrimit në Kosovë, Leze Qena. Aktorja ndërroi jetë mëngjesin e sotëm në moshën 85 vjeçare.

Vdes aktorja e madhe, Leze Qena

para një jave - Bashke

Ka vdekur ikona e aktrimit kosovare, Leze Qena ka ndërruar jetë në moshën 85 vjecare, mengjesin e sotëm. Leze Qena është shuar në moshën 85 vjecare, duke lënë pas një karrierë të pasur artistike, shkruan...

Vdes aktorja e madhe Leze Qena

para një jave - Klan Kosova

Ka ndërruar jetë ikona e aktrimit në Kosovë, Leze Qena. Aktorja ndërroi jetë mëngjesin e sotëm në moshën 85 vjeçare. Tejet e dashur për publikun shqiptar Leze Qena ishte pjesë e shumë filmave dhe secialeve...

Vdes aktorja e madhe, Leze Qena

para një jave - TV Koha

Shuhet ikona e aktrimit kosovare, Leze Qena ka ndërruar jetë në moshën 85 vjecare, mengjesin e sotëm.Ajo ishte pjesë marrëse në shumë filma, seriale vendore dhe përtej sajSë fundi ishte pjesë e serialit...

Vdes aktorja e njohur Leze Qena

para një jave - OraInfo

Ndërron jetë aktorja e madhe, Leze Qena. Shuhet ikona e aktrimit kosovare, Leze Qena kandërruar jetë në moshën 85 vjecare, mengjesin e sotëm. Ajo ishte pjesë marrëse në shumë filma, seriale vendore dhe...

Vdes aktorja e madhe, Leze Qena

para një jave - Aktuale

Ka vdekur ikona e aktrimit kosovare, Leze Qena ka ndërruar jetë në moshën 85 vjecare, mengjesin e sotëm. Leze Qena është shuar në moshën 85 vjecare, duke lënë pas një karrierë të pasur artistike, shkruan...

Vdes aktorja e madhe, Leze Qena

para një jave - Shprehja.com

Leze Qena është shuar në moshën 85 vjecare,  duke lënë pas një karrierë të pasur artistike, shkruan lajmi.net. Aktorja mori pjesë në shumë filma e seriale për dekada me radhë. Së fundi ishte pjes ë e serialit...

Vdes aktorja shqiptare Leze Qena

para një jave - Sinjali

Vdes aktorja shqiptare, Leze Qena, shkruan Gazeta Sinjali. Raportohet se Leze Qena ka vdekur në moshën 85-vjeçare, pak minuta më parë në QKUK. Aktorja që nga 19 marsi ishte e shtrirë në Klinikën Infenzive...

Vdes aktorja e madhe, Leze Qena

para një jave - Derveni

Shuhet ikona e aktrimit kosovare, Leze Qena kandërruar jetë në moshën 85 vjecare, mengjesin e sotëm. Ajo ishte pjesë marrëse në shumë filma, seriale vendore dhe përtej saj, shkruan Ballkani.info Së fundi...

Vdes aktorja e madhe, Leze Qena

para një jave - GazetaBlic

Shuhet ikona e aktrimit kosovare, Leze Qena ka ndërruar jetë në moshën 85 vjecare, mengjesin e sotëm. Ajo ishte pjesë marrëse në shumë filma, seriale vendore dhe përtej saj Së fundi ishte pjesë e serialit...

Vdes aktorja e madhe, Leze Qena

para një jave - Zeri

Shuhet ikona e aktrimit kosovare, Leze Qena kandërruar jetë në moshën 85 vjecare, mengjesin e sotëm. Ajo ishte pjesë marrëse në shumë filma, seriale vendore dhe përtej saj, shkruan Ballkani.info Së fundi...

Vdes aktorja e madhe, Leze Qena

para një jave - Shkurt Shqip

Ka vdekur ikona e aktrimit kosovare, Leze Qena ka ndërruar jetë në moshën 85 vjecare, mengjesin e sotëm. Leze Qena është shuar në moshën 85 vjecare, duke lënë pas një karrierë të pasur artistike, shkruan...

U sëmurë më 7 mars dhe vdiq sot: Kjo është biografia e Leze Qenës

para një jave - Tetova Sot

Aktorja Leze Qena ka vdekur sot në moshën 85-vjeçare, në Klinikën Infektive në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës (QKUK). Leze Qena lindi në Prizren, me 1 Mars 1935, ku shkollën fillore dhe të mesme...

Ndërroi jetë aktorja e madhe, Leze Qena

para një jave - Flaka

Shuhet ikona e aktrimit. Leze Qena kandërruar jetë në moshën 85 vjecare, mengjesin e sotëm. Ajo ishte pjesë marrëse në shumë filma, seriale vendore dhe përtej saj.

Vdes aktorja e madhe, Leze Qena

para një jave - Tetova Sot

Shuhet ikona e aktrimit kosovare, Leze Qena ka ndërruar jetë në moshën 85 vjecare, mengjesin e sotëm. Ajo ishte pjesë marrëse në shumë filma, seriale vendore dhe përtej saj Së fundi ishte pjesë e serialit...

Vdes aktorja e madhe, Leze Qena

para një jave - Infokusi

Shuhet ikona e aktrimit kosovare, Leze Qena ka ndërruar jetë në moshën 85 vjecare, mengjesin e sotëm. Ajo ishte pjesë marrëse në shumë filma, seriale vendore dhe përtej saj Së fundi ishte pjesë e serialit...

U sëmurë me 7 mars dhe vdiq sot: Kjo është biografia e Leze Qenës

para një jave - Pa censure

Aktorja Leze Qena ka vdekur sot në moshën 85 vjeçare. në Klinikën Infektive në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës (QKUK). Leze Qena lindi në Prizren, me 1 Mars 1935, ku shkollën fillore dhe të mesme...

U sëmurë më 7 mars dhe vdiq sot: Kjo është biografia e Leze Qenës

para një jave - Gazeta Observer

Aktorja Leze Qena ka vdekur sot në moshën 85-vjeçare, në Klinikën Infektive në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës (QKUK). Leze Qena lindi në Prizren, me 1 Mars 1935, ku  shkollën fillore dhe të mesme...

Vdiq aktorja e madhe, Leze Qena

para një jave - News33

Shuhet ikona e aktrimit kosovare Leze Qena. Në mëngjesin e ditës së sotme ka ndërruar jetë në moshën 85-vjeçare aktorja e njohur për publikun shqiptar Leze Qena. Ajo ishte pjesë marrëse në shumë filma,...

Ndahet nga jeta aktorja e madhe, Leze Qena

para një jave - Bota Press

Shuhet ikona e aktrimit kosovare, Leze Qena ka ndërruar jetë në moshën 85 vjecare, mengjesin e sotëm. Ajo ishte pjesë marrëse në shumë filma, seriale vendore dhe përtej saj.Së fundi ishte pjesë e serialit...

Ka vdekur aktorja e madhe Leze Qena

para një jave - PortaliOnline

Shuhet ikona e aktrimit kosovar Leze Qena. Në mëngjesin e ditës së sotme  ka ndërruar jetë në moshën 85-vjeçare aktorja e njohur për publikun shqiptar Leze Qena. Ajo ishte pjesëmarrëse në shumë filma,...

Vdes aktorja Leze Qena

para një jave - in7

Ka vdekur autorja e njohur Leze Qena Lajmine ka konfirmuar Shefi i Intenzivës në QKUKU, Shaqir Uka. Ai ka treguar se aktorja është shtruar në spital 20 ditë më parë. “Është pranu në mjekimin Intensiv me...

Ndërron jetë aktojra e madhe, Leze Qena

para një jave - Sharri

Shuhet ikona e aktrimit kosovare, Leze Qena ka ndërruar jetë në moshën 85 vjecare, mengjesin e sotëm. Ajo ishte pjesë marrëse në shumë filma, seriale vendore dhe përtej saj Së fundi ishte pjesë e serialit...

Vdes aktorja e madhe, Leze Qena

para një jave - Pa censure

Shuhet ikona e aktrimit kosovare, Leze Qena ka ndërruar jetë në moshën 85 vjecare, mengjesin e sotëm. Ajo ishte pjesë marrëse në shumë filma, seriale vendore dhe përtej saj Së fundi ishte pjesë e serialit...

Vdes aktorja e njohur shqiptare, Leze Qena

para një jave - Albinfo

Shuhet ikona e aktrimit kosovare, Leze Qena ka ndërruar jetë në moshën 85 vjecare, mengjesin e sotëm. Ajo ishte pjesë marrëse në shumë filma, seriale vendore dhe përtej saj Së fundi ishte pjesë e serialit...

Vdes Leze Qena

para një jave - Ekonomia Online

Mëngjesin e sotëm ka vdekur aktorja e njohur kosovare, Leze Qena, raporton Ekonomia Online. Lajmin e ka konfirmuar Shefi i Intenzivës në QKUKU, Shaqir Uka. Ai ka treguar se aktorja është shtruar në spital...

Vdes aktorja legjendare Leze Qena

para një jave - Fol

Mëngjesin e sotëm ka vdekur në moshën 85 vjecare, aktorja e njohur Leze Qena Ajo ishte pjesë marrëse në shumë filma, seriale vendore dhe përtej saj. Së fundi ishte pjes ë e serialit Cka ka shpija”. ajo...

Shuhet nga jeta aktorja Leze Qena

para një jave - Epoka e Re

Është shuar nga jeta aktorja e madhe shqiptare Leze Qena. Ajo ka ndërruar jetë në moshën 85-vjeçare mëngjesin e sotëm. Ajo ishte pjesëmarrëse në shumë filma dhe seriale vendore. Së fundi ishte pjesë e...

Vdes aktorja e madhe, Leze Qena

para një jave - InfoAlb

Shuhet ikona e aktrimit kosovare, Leze Qena ka ndërruar jetë në moshën 85 vjecare, mengjesin e sotëm. Ajo ishte pjesë marrëse në shumë filma, seriale vendore dhe përtej saj Së fundi ishte pjesë e serialit...

Vdes aktorja e madhe, Leze Qena

para një jave - TopShqip

Shuhet ikona e aktrimit kosovare, Leze Qena ka ndërruar jetë në moshën 85 vjecare, mengjesin e sotëm. Ajo ishte pjesë marrëse në shumë filma, seriale vendore dhe përtej saj Së fundi ishte pjesë e serialit...

Vdes aktorja e madhe, Leze Qena

para një jave - Fakti Ditor

Shuhet ikona e aktrimit kosovare, Leze Qena ka ndërruar jetë në moshën 85 vjecare, mengjesin e sotëm. Ajo ishte pjesë marrëse në shumë filma, seriale vendore dhe përtej saj Së fundi ishte pjesë e serialit...

Vdes aktorja e madhe, Leze Qena

para një jave - Periskopi

Shuhet ikona e aktrimit kosovare, Leze Qena ka ndërruar jetë në moshën 85 vjecare, mengjesin e sotëm. Ajo ishte pjesë marrëse në shumë filma, seriale vendore dhe përtej saj Së fundi ishte pjesë e serialit...

Vdes aktorja e madhe, Leze Qena

para një jave - Gazeta e re

Shuhet ikona e aktrimit kosovare, Leze Qena ka ndërruar jetë në moshën 85 vjecare, mengjesin e sotëm. Ajo ishte pjesë marrëse në shumë filma, seriale vendore dhe përtej saj Së fundi ishte pjesë e serialit...

Vdes aktorja e njohur, Leze Qena

para një jave - Gazeta Observer

Shuhet ikona e aktrimit kosovar, Leze Qena. Ajo ka ndërruar jetë në moshën 85-vjeçare, mëngjesin e sotëm. Ajo ishte pjesëmarrëse në shumë filma, seriale vendore dhe përtej saj. Së fundi ishte pjesë e serialit...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK