http://kariera.mk

Halil Kastrati: Me dhimbje mora lajmin, Leze Qena do t’i mungojë televizionit dhe gjithë popullit shqiptar

para 5 dite - Zeri

Humanisti shqiptar Halil Kastrati ka kujtuar aktoren Leze Qena duke shkruar fjalët më të mira për të. Kastrati ka u ka shprehur ngushëllime famijes dhe miqve, ndërsa ka shkruar se ajo do t’i mungojë teatrit...

Halil Kastrati: Me dhimbje mora lajmin, Leze Qena do t’i mungojë televizionit dhe gjithë popullit shqiptar

para 5 dite - GazetaBlic

Humanisti shqiptar Halil Kastrati ka kujtuar aktoren Leze Qena duke shkruar fjalët më të mira për të, shkruan GazetaBlic. Kastrati ka u ka shprehur ngushëllime famijes dhe miqve, ndërsa ka shkruar se ajo...

Në kujtim të Leze Qenës…

para 5 dite - RTV 21

Aktorja e dashur kujtohet për rolet e shumta në film e teatër Sot në moshën 85 vjecare ka ndërruar jetë aktorja e mirënjohur Leze Qena. Ajo po qëndronte e shtrirë në mjekim intenziv tash e tre javë deri...

Shkurtën e ka mërzitur shumë vdekja e Lezes, do t’iu përlot me fjalët e saj

para 5 dite - OraInfo

Sot ndërroi jetë aktorja e madhe, Leze Qena. Shkurte Fejza i ka shkruar disa fjalë për Leze Qenën. Këngëtarja shqiptare, Shkurte Fejza e ka kujtuar ikonën e kinematografisë kosovare, Leze Qena. Sipas saj...

Pos me akrim, a e keni ditur se Leze Qena është marrë edhe me këtë sport

para 5 dite - OraInfo

Sot ka humbur jetën aktorja e madhe, Leze Qena. Kosova mbetet pa aktoren e madhe, Leze Qena pasi ajo sot u nda nga jeta në moshën 85 vjeçare. Lezja krahas si aktore është marrë edhe me një sport shumë...

Halil Kastrati: Leze Qena do t’i mungojë gjithë popullit shqiptar

para 5 dite - Arbresh

Humanisti shqiptar Halil Kastrati ka kujtuar aktoren Leze Qena duke shkruar fjalët më të mira për të. Kastrati ka u ka shprehur ngushëllime famijes dhe miqve, ndërsa ka shkruar se ajo do t’i mungojë teatrit...

Vjosa Osmani telegram ngushëllimi për vdekjen e Leze Qenës

para 5 dite - Tetova Sot

Sot ndërroj jetë aktorja e madhe shqiptare, Leze Qena në moshën 85 vjeçare. Vdekja e Lezes tronditi të gjithë mëngjesin e sotëm, politikanë, aktorë e këngëtarë, kanë shkruar telegrame ngushëllimi për të....

Thaçi shpreh ngushëllime për Leze Qenën: Do t’i mungojë Kosovës

para 5 dite - Tetova Sot

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka shkruar telegram ngushëllimi për vdekjen e aktores Leze Qena. Lezja vdiq në moshën 85-vjeçare, pas qëndrimit disa ditor në klinikën intenzive në QKUK. Lajmi për humbjen...

Veseli telegram ngushëllimi për Lezën: Do të kujtohet gjithmonë me dashuri nga publiku

para 5 dite - Tetova Sot

Ngushëllime për vdekjen e aktores Leze Qena ka shprehur edhe kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli. Ai përmes një statusi në Facebook tha se Trashëgimia e saj e gjatë dhe e pasur artistike...

Shpend Ahmeti: Më vjen keq që duhet ti themi lamtumirë Leze Qenës në këto kushte

para 5 dite - Tetova Sot

Kryetari i Komunës së Prishtinës, gjithashtu e ka shprehur pikëllimin e tij pas lajmit për ndarjen nga jeta të aktores së njohur shqiptare Leze Qena. Ky është postimi i plotë i Shpend Ahmetit në Facebook:...

Albin Kurti: Dëshiroj të ngushëlloj familjen dhe dashamirësit e aktores së shquar të Kosovës, Leze Qenës

para 5 dite - Tetova Sot

Kryeministri i Republikës së Kosovës ka shfrytëzuar rastin që të ngushëlloj familjen dhe dashamirësit e aktores së shquar të Kosovës, Leze Qenës, pas lajmit për ndarjen e saj nga jeta ditën e sotme. Ky...

Jeta e Leze Qenës ndër vite e vepra

para 5 dite - Tetova Sot

Leze Qena ishte lindur në Prizren, më 1 mars të vitit 1935. Në Prizren kreu edhe shkollën fillore dhe të mesme, ndërsa më pas vazhdoi shkollimin e lartë në Prishtinë. Aktorja më pas filloi edhe karrierën...

‘E humbëm shpirtin e skenës shqipe’, Sabriu preket nga vdekja e aktores së njohur shqiptare

para 5 dite - Standard

Kosova e ka humbur një aktore të madhe, ai e humbi miken e tij të kahershme. Këngëtari Sabri Fejzullahu, përmes një postimi në Instagram, ka shkruar fjalë prekëse për Lezen, ndërsa e vlerëson lart krijimtarinë...

"Humbëm shpirtin e skenës shqipe", Sabriu i prekur nga vdekja e aktores shqiptare (FOTO LAJM)

para 5 dite - Albeu

Kosova ka humbur një aktore të madhe, ai humbi miken e tij të vjetër. Këngëtari Sabri Fejzullahu, përmes një postimi në Instagram, ka shkruar fjalë prekëse për Lezen, ndërsa e vlerëson lart krijimtarinë...

Leze Qena përveç si aktore, në moshë të hershme ishte marrë edhe me sportin

para 5 dite - Medial

Kosova mbetet pa aktoren e madhe, Leze Qena. Lezja krahas si aktore është marrë edhe me një sport shumë interesant para shumë viteve. “E nderuara familje Qena Me dhimbje dhe pikëllim të thellë morëm lajmin...

Shkurte Fejza kujton Leze Qenën: Artiste e madhe, arti i saj do të mbetet në kujtesën tonë

para 5 dite - GazetaBlic

Artistë të shumtë po kujtojnë momente që kanë kaluar me aktoren tashmë të ndjerë Leze Qena, shkruan GazetaBlic. Në mesin e tyre edhe Shkurte Fejza e cila ka shkruar fjalët e veçanta për aktoren. “Na iku...

Kryeministri Kurti për Leze Qenën: Vdiq aktorja që jetën ia fali artit

para 5 dite - Kallxo

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurit, ka thënë përmes një postimi në Facebook se vdekja e aktores Leze Qena është një humbje e madhe. Kurti ka porositur politikanë që t’ i mbështesin dhe respektojnë artistët...

Shkurte Fejza: Leze Qena do të mbetet gjithmonë në mendjet dhe zemrat tona

para 5 dite - Lajm

Këngëtarja shqiptare, Shkurte Fejza e ka kujtuar ikonën e kinematografisë kosovare, Leze Qena. Sipas saj ajo ka vdekr vetëm fizikisht dhe gjithmonë do të mbetet në mendjet dhe zemrat tona. “Na iku edhe...

Taulant Xhaka bëhet baba për herë të parë

para 5 dite - Lajm

Taulant Xhaka dhe bashkëshortja e tij Arbnora u bënë prindër për herë të parë. Në jetë erdhi vogëlushi të cilin e pagëzuan me emrin Klevis. “Mirë se erdhe në këtë botë engjëlli im i vogël, nëna dhe babai...

Sabri Fejzullahu vjen me mesazh pikëllues pas vdekjes së Leze Qenës

para 5 dite - Tetova Sot

Vdekja e Leze Qenës e ka mërzitur shumë këngëtarin Sabri Fejzullahun. Ai ka shprehu ngushëllime për vdekjen e aktores së njohur kosovare. Këngëtari Sabri Fejzullahu, përmes një postimi në Instagram, ka...

Albin Kurti: Kur artistët si Leze Qena vdesin, pikëllohemi të gjithë

para 5 dite - Klan Kosova

Sot ka ndërruar jetë në moshën 85 vjeçare ikona e aktrimit në Kosovë, Leze Qena. Lidhur me këtë ka reaguar edhe kyreministri i vendit, Albin Kurti i cili i ka ngushëlluar familjarët për humbjen e madhe....

Sabri Fejzullahu vjen me mesazh pikëllues pas vdekjes së Leze Qenës

para 5 dite - Tetova Sot

Vdekja e Leze Qenës e ka mërzitur shumë këngëtarin Sabri Fejzullahun. Ai ka shprehu ngushëllime për vdekjen e aktores së njohur kosovare. Këngëtari Sabri Fejzullahu, përmes një postimi në Instagram, ka...

Albin Kurti: Kur artistët si Leze Qena vdesin, pikëllohemi të gjithë

para 5 dite - Lajm

Sot ka ndërruar jetë në moshën 85 vjeçare ikona e aktrimit në Kosovë, Leze Qena. Lidhur me këtë ka reaguar edhe kyreministri i vendit, Albin Kurti i cili i ka ngushëlluar familjarët për humbjen e madhe....

KE-ja ndan 38 milionë euro për shëndetësinë në Ballkanin Perëndimor

para 5 dite - Lajm

Komisioni Evropian (KE) ka ndarë 38 milionë euro për të ndihmuar sektorët e shëndetësisë në vendet e Ballkanit Perëndimor, në kohën e pandemisë së sëmundjes COVID-19. Lajmi është konfirmuar nga komisionari...

Kurti ngushëllon familjarët e Leze Qenës: Kur artistët vdesin, pikëllohemi të gjithë

para 5 dite - Sinjali

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti u ka shprehur ngushëllimet familjes për vdekjen e aktores së shquar kosovare, Leze Qenes. Kurti përmes një shkrimi të publikuar në rrjetin social Facebook,...

Leze Qena përveç si aktore, në moshë të hershme ishte marrë edhe me sportin

para 5 dite - Almakos

Kosova mbetet pa aktoren e madhe, Leze Qena. Lezja krahas si aktore është marrë edhe me një sport shumë interesant para shumë viteve. “E nderuara familje Qena Me dhimbje dhe pikëllim të thellë morëm lajmin...

Leze Qena ishte edhe sportiste

para 5 dite - Zeri

Aktorja e madhe, Leze Qena, ndërroi jetë sot në moshën 85-vjeçare. Lezja krahas aktrimit, në moshë të hershme ishte marrë edhe me sport. Ajo ishte atlete, dhe salla për të ishte shtëpia e dytë, shkruan...

“Ikonë e kinematografisë shqiptare” – Personazhet publike shprehin ngushëllime për Leze Qenën

para 6 dite - GazetaBlic

Mëngjesin e ditës së sotme ndërroi jetë në moshën 85 vjeçare aktorja Leze Qena shkruan, GazetaBlic. Aktorja kishte ditë që ishte ë gjendje të rëndë shëndetësore ku ishte nën kujdes intensiv. Leze Qena...

“Dhimbje e madhe për shqiptarët që humbëm një mësuese të aktrimit”, Sabri Fejzullahu me shkrim prekës për Leze Qenën

para 6 dite - Telegrafi

Aktorja Leze Qena ka ndërruar jetë sot dhe me këtë rast reagimet në rrjetet sociale kanë qenë të shumta nga miqtë dhe kolegët e saj. Së fundmi është këngëtari i njohur i skenës shqiptare, Sabri Fejzullahu,...

Kurti ngushëllon familjen Qena

para 5 dite - Epoka e Re

Kryeministri Albin Kurti ka ngushëlluar familjen dhe dashamirësit e aktores së shquar të Kosovës, Leze Qenës, e cila ndërroi jetë sot. “Sot në orët e mëngjesit aktorja e dashur për publikun tonë, zonja...

Shpend Ahmeti: Më vjen keq që duhet ti themi lamtumirë Leze Qenës në këto kushte

para 5 dite - Gazeta Observer

Kryetari i Komunës së Prishtinës, gjithashtu e ka shprehur pikëllimin e tij pas lajmit për ndarjen nga jeta të aktores së njohur shqiptare Leze Qena Ai me anë të një postimi në llogarinë e tij në Facebook,...

Leze Qena, zëri i gruas kosovare në skenën e teatrit e filmit

para 6 dite - Kallxo

Aktorja Leze Qena ka vdekur vdiq sot në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës. Leze Qena u lind në Prizren më 1 mars 1935. Shkollën fillore dhe të mesme i kreu në vendlindje, për të vazhduar më pas në...

Sabri Fejzullahu vjen me mesazh pikëllues pas vdekjes së Leze Qenës

para 6 dite - OraInfo

Vdekja e Leze Qenës e ka mërzitur shumë këngëtarin Sabri Fejzullahun. Ai ka shprehu ngushëllime për vdekjen e aktores së njohur kosovare. Këngëtari Sabri Fejzullahu, përmes një postimi në Instagram, ka...

Jeta e Leze Qenës ndër vite e vepra

para 5 dite - Arbresh

Leze Qena ishte lindur në Prizren, më 1 mars të vitit 1935. Në Prizren kreu edhe shkollën fillore dhe të mesme, ndërsa më pas vazhdoi shkollimin e lartë në Prishtinë. Aktorja më pas filloi edhe karrierën...

“Ti dashuri e kombit shqiptar”, Sabri Fejzullahu përlot me dedikimin për Lezen

para 6 dite - Zhurnal

Sabri Fejzullahu ka shprehur ngushëllime për vdekjen e Leze Qenës. Sot ka ndërruar jetë aktorja e mirënjohur shqiptare, Leze Qena, në moshën 85-vjeçare,  shkruan lajmi.net. Lajmi për vdekjen e aktores...

Kurti: Dashurinë dhe respektin artistëve duhet t’ua japim gjatë kohës që janë gjallë

para 5 dite - Arbresh

Kryeministri Albin Kurti ka shprehur ngushëllime për ndarjen nga jeta të aktores Leze Qena. Kurti tha se artistëve duhet t’u jepet dashuria dhe respekti sa janë gjallë, shkruan arbresh.info. “Dëshiroj...

Sabri Fejzullahu përlot me dedikimin për Lezen

para 6 dite - RTV 21

“Ti dashuri e kombit shqiptar” Lajmi për vdekjen e aktores, Leze Qena e ka pikëlluar edhe këngëtarin e njohur, Sabri Fejzullahun, cili përmes një postimi në Instagram, ka shkruar fjalë prekëse për Lezën....

Kurti: Kur artistët si Leze Qena vdesin, pikëllohemi të gjithë

para 5 dite - Ekonomia Online

Sot ka vdekur në moshën 85 vjeçare ikona e aktrimit në Kosovë, Leze Qena. Lidhur me këtë ka reaguar edhe kyreministri i vendit, Albin Kurti i cili i ka ngushëlluar familjarët për humbjen e madhe. Më poshtë...

“Ti dashuri e kombit shqiptar”, Sabri Fejzullahu përlot me dedikimin për Lezen

para 6 dite - GazetaBlic

Sot ka ndërruar jetë aktorja e mirënjohur shqiptare, Leze Qena, në moshën 85-vjeçare. Lajmi për vdekjen e aktores ka pikëlluar gjithë shqiptarët, publik i cili është rritur me rolet e Lezes. Këngëtari...

Ahmeti: Më vjen keq që duhet t’i themi lamtumirë Leze Qenës në këto kushte

para 6 dite - Klan Kosova

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti ka ngushëlluar familjen e aktores së njohur, Leze Qena pas ndarjes së saj nga jeta  në moshën 85 vjeçare. “Sigurisht se nuk ka moment të duhur për të respektuar dikënd...

Shpend Ahmeti shpreh ngushëllime për vdekjen e aktores Leze Qena

para 6 dite - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 25/03/2020 13:38 Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka shprehur ngushëllime për vdekjen e aktores së mirënjohur, Leze Qena Përmes një statusi në Facebook, Ahmeti ka shkruar...

”Pajtesa” shprehu ngushëllime për vdekjen e Leze Qenës

para 6 dite - RTV 21

Aktorja thotë se ndihet krenare që ka punuar me Lezën Në moshën 85-vjeçare ka vdekur sot ylli i kinematografisë kosovare, Leze Qena. Artistja tashmë e ndjerë, ka lënë prapa vetes një karrierë të bujshme...

Mesazhi i Shpend Ahmetit për vdekjen e aktores Leze Qena

para 6 dite - GazetaBlic

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka shprehur ngushëllime për vdekjen e aktores së mirënjohur, Leze Qena. Përmes një statusi në Facebook, Ahmeti ka shkruar se aktoren Qena e ka njohur si...

“Ti dashuri e kombit shqiptar”, Sabri Fejzullahu përlot me dedikimin për Lezen

para 6 dite - Infokusi

Sot ka ndërruar jetë aktorja e mirënjohur shqiptare, Leze Qena, në moshën 85-vjeçare. Lajmi për vdekjen e aktores ka pikëlluar gjithë shqiptarët, publik i cili është rritur me rolet e Lezes. Këngëtari...

Kadri Veseli shpreh ngushëllime për Lezën: Do të kujtohet gjithmonë me dashuri nga publiku

para 6 dite - Insajderi

Ngushëllime për vdekjen e aktores Leze Qena ka shprehur edhe kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli. Ai përmes një statusi në Facebook tha se Trashëgimia e saj e gjatë dhe e pasur artistike...

Shpend Ahmeti shpreh ngushëllime për vdekjen e aktores Leze Qena

para 6 dite - Zeri

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka shprehur ngushëllime për vdekjen e aktores së mirënjohur, Leze Qena Përmes një statusi në Facebook, Ahmeti ka shkruar se aktoren Qena e ka njohur si...

“Ti dashuri e kombit shqiptar”, Sabri Fejzullahu përlot me dedikimin për Lezen

para 6 dite - Zeri

Sabri Fejzullahu ka shprehur ngushëllime për vdekjen e Leze Qenës. Sot ka ndërruar jetë aktorja e mirënjohur shqiptare, Leze Qena, në moshën 85-vjeçare. Lajmi për vdekjen e aktores ka pikëlluar gjithë...

Ngushëllimet e liderëve politikë për vdekjen e aktores Leze Qena

para 6 dite - Zhurnal

Ngushëllime për vdekjen e aktores së madhe shqiptare, Leze Qena, kanë shprehur edhe liderët politikë në vend. Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, nënkryetarja...

“Ti dashuri e kombit shqiptar”, Sabri Fejzullahu përlot me dedikimin për Lezen

para 6 dite - Lajmi.net

Sot ka ndërruar jetë aktorja e mirënjohur shqiptare, Leze Qena, në moshën 85-vjeçare, shkruan lajmi.net. Lajmi për vdekjen e aktores ka pikëlluar gjithë shqiptarët, publik i cili është rritur me rolet...

Jeta e Leze Qenës ndër vite e vepra

para 6 dite - Zhurnal

Leze Qena ishte lindur në Prizren, më 1 mars të vitit 1935. Në Prizren kreu edhe shkollën fillore dhe të mesme, ndërsa më pas vazhdoi shkollimin e lartë në Prishtinë. Aktorja më pas filloi edhe karrierën...

Veseli: Trashëgimia e gjatë dhe e pasur e artistës Leze Qena do të bëjnë që ajo të kujtohet gjatë

para 6 dite - Medial

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës Kadri Veseli, i ka shprehur ngushëllime familjes, bashkëpunëtorëve, me rastin e vdekjes së artistës së madhe Leze Qena. “Me keqardhje të madhe mësova lajmin e...

NDAHET NGA JETA AKTORJA E MADHE LEZE QENA

para 6 dite - Klan Macedonia

Në moshën 85 vjeçare ka vdekur aktorja e njohur kosovare, Leze Qena.Nga Qendra Klinike Universitare e Kosovës, kanë njoftuar se Leze Qena, ka qenë në mjekim intensiv në këtë qendër nga data 6 mars, dhe...

Ngushëllimet e liderëve politikë për vdekjen e aktores Leze Qena

para 6 dite - Telegrafi

Ngushëllime për vdekjen e aktores së madhe shqiptare, Leze Qena, kanë shprehur edhe liderët politikë në vend. Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, nënkryetarja...

Veseli: Trashëgimia e gjatë dhe e pasur e artistës Leze Qena do të bëjnë që ajo të kujtohet gjatë

para 6 dite - Klan Kosova

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës Kadri Veseli, i ka shprehur ngushëllime familjes, bashkëpunëtorëve, me rastin e vdekjes së artistës së madhe Leze Qena. “Me keqardhje të madhe mësova lajmin e...

Thaçi: Lezja do t’i mungojë skenës, televizionit, tërë Kosovës

para 6 dite - RTV 21

Leze Qena vdiq sot në moshën 85 vjeçare Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, thënë se me pikëllim ka marrë lajmin për vdekjen e artistes së njohur Leze Qena, në këto ditë të pandemisë. “Leze Qena na ka...

Vdiq aktorja e njohur e Kosovës Leze Qena

para 6 dite - Zëri i Amerikës

Të mërkurën në mëngjes, në moshën 85 vjeçare, ndërroi jetë Leze Qena, aktore e njohur për rolet e saj të shumta në teatër, film e televizion. Leze Qena po vuante nga një sëmundje e rëndë dhe ishte në mjekim...

Presidenti Thaçi shpreh ngushëllime për humbjen e Leze Qenës

para 6 dite - Zhurnal

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka shkruar telegram ngushëllimi për vdekjen e aktores Leze Qena. Lezja vdiq në moshën 85-vjeçare, pas qëndrimit disa ditor në klinikën intenzive në QKUK. Lajmi për humbjen...

Thaçi: Lezja do t’i mungojë skenës, televizionit e tërë Kosovës

para 6 dite - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 25/03/2020 12:00 Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, thënë se me pikëllim ka marr lajmin për vdekjen e artistes së njohur Leze Qena, në këto ditë të pandemisë. “Leze Qena na ka bërë...

Osmani: Ikja e Lezes në skenën teatrore kosovare do ta lë bosh përherë një vend

para 6 dite - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 25/03/2020 11:59 Kryeparlamentarja Vjosa Osmani ka ngushëlluar për vdekjen e aktores ikonike të Kosovës. Ajo tha se Leze Qena do të kujtohet përherë nga brezat e ardhshëm dhe se ikja...

Osmani: Ikja e Lezes në skenën teatrore kosovare do ta lë bosh përherë një vend

para 6 dite - Medial

Kryeparlamentarja Vjosa Osmani ka ngushëlluar për vdekjen e aktores ikonike të Kosovës. Ajo tha se Leze Qena do të kujtohet përherë nga brezat e ardhshëm dhe se ikja e saj la zbarzur një vend në Teatrin...

Vjosa Osmani: Ikja e Lezes në skenën teatrore do ta lë bosh përherë një vend

para 6 dite - RTV 21

Osmani shkruan telegram ngushëllimi për vdekjen e Leze Qenës Kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani ka shprehur ngushëllime për vdekjen e ikonës së aktrimit, Leze Qenës.

“Ti dashuri e kombit shqiptar”, Sabri Fejzullahu përlot me dedikimin për Lezen

para 6 dite - Bota Press

Sot ka ndërruar jetë aktorja e mirënjohur shqiptare, Leze Qena, në moshën 85-vjeçare.Lajmi për vdekjen e aktores ka pikëlluar gjithë shqiptarët, publik i cili është rritur me rolet e Lezes.Këngëtari Sabri...

Kush ishte Leze Qena – ylli i kinematografisë kosovare

para 6 dite - Telegrafi

Mëngjesin e ditës së sotme (e mërkurë) ndërroi jetë ikona e aktrimit, Leze Qena. Ajo ka vdekur në orën 9.50 në mjekimin intensiv qendror në Prishtinë. Leze Qena shkollën fillore dhe të mesme e kreu në...

Jeta e vepra e Leze Qenës ndër vite

para 6 dite - Gazeta Express

TV/Film Gazeta Express 25/03/2020 11:42 Leze Qena ishte lindur në Prizren, më 1 mars të vitit 1935. Në Prizren kreu edhe shkollën fillore dhe të mesme, ndërsa më pas vazhdoi shkollimin e lartë në Prishtinë....

Kush ishte Leze Qena – ylli i kinematografisë kosovare

para 6 dite - Zeri

Mëngjesin e ditës së sotme (e mërkurë) ndërroi jetë ikona e aktrimit, Leze Qena. Ajo ka vdekur në orën 9.50 në mjekimin intensiv qendror në Prishtinë. Leze Qena shkollën fillore dhe të mesme e kreu në...

Kryeparlamentarja Vjosa Osmani kujton Leze Qenën

para 6 dite - Kallxo

Vjosa Osmani, kryetare e Kuvendit të Kosovës ka kujtuar aktoren Leza Qena përmes një postimin Facebook. Kryeparlamentraja Osmani ka shkruar se Leze Qena iku por na la bashkë me një bagazh të pasur të krijimtarisë...

Jeta e Leze Qenës ndër vite e vepra

para 6 dite - Iliria News

Leze Qena ishte lindur në Prizren, më 1 mars të vitit 1935. Në Prizren kreu edhe shkollën fillore dhe të mesme, ndërsa më pas vazhdoi shkollimin e lartë në Prishtinë. Aktorja më pas filloi edhe karrierën...

Osmani: Ikja e Lezes në skenën teatrore kosovare do ta lë bosh përherë një vend

para 6 dite - Klan Kosova

Kryeparlamentarja Vjosa Osmani ka ngushëlluar për vdekjen e aktores ikonike të Kosovës. Ajo tha se Leze Qena do të kujtohet përherë nga brezat e ardhshëm dhe se ikja e saj la zbarzur një vend në Teatrin...

Osmani: Ikja e Lezes në skenën teatrore kosovare do ta lë bosh përherë një vend

para 6 dite - GazetaBlic

Kryeparlamentarja Vjosa Osmani ka ngushëlluar për vdekjen e aktores ikonike të Kosovës. Ajo tha se Leze Qena do të kujtohet përherë nga brezat e ardhshëm dhe se ikja e saj la zbarzur një vend në Teatrin...

Presidenti Thaçi shpreh ngushëllime për humbjen e Leze Qenës

para 6 dite - Insajderi

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka shkruar telegram ngushëllimi për vdekjen e aktores Leze Qena. Lezja vdiq në moshën 85-vjeçare, pas qëndrimit disa ditor në klinikën intenzive në QKUK. Lajmi për humbjen...

Thaçi: Lezja do t’i mungojë skenës, televizionit, tërë Kosovës

para 6 dite - RTV 21

Thaçi ngushëlloi familjen dhe kolegët e Leze Qenës Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi,  thënë se me pikëllim ka marr lajmin për vdekjen e artistes së njohur Leze Qena, në këto ditë të pandemisë. “Leze...

Kjo ishte jeta e Leze Qenës ndër vite e vepra

para 6 dite - OraInfo

Jeta e Leze Qenës ndër vite e vepra. Leze Qena ishte lindur në Prizren, më 1 mars të vitit 1935. Në Prizren kreu edhe shkollën fillore dhe të mesme, ndërsa më pas vazhdoi shkollimin e lartë në Prishtinë....

Sabri Fejzullahu Lezës: “Ti dashuri e kombit shqiptar”

para 6 dite - Arbresh

Në mëngjesin e sotëm, u nda nga jeta aktorja e madhe shqiptare, Leza Qena. Këngëtari Sabri Fejzullahu, përmes një postimi në Instagram, ka shkruar disa fjalë prekëse për Lezen, teksa e vlerëson lart krijimtarinë...

Presidenti Thaçi: Iku aktorja që na bëri të qeshemi dhe të qajmë

para 6 dite - Kallxo

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi se ka mbetur i pikëlluar më lajmin për vdekjen e aktores Leze Qena. Përmes llogarisë së tij në Facebook, Thaçi ka thënë se me pikëllim ka marr lajmin për vdekjen e artistes...

Thaçi: Leze Qena na ka bërë të qeshemi dhe të qajmë, të duam artin dhe jetën, me dekada të tëra

para 6 dite - Klan Kosova

Presidenti i vendit Hashim Thaçi ka thënë se është pikëlluar nga vdekja e aktores Leze Qena. Ai ka thënë se aktorja e madhe që ndërroi jetë sot do t’i mungojë skenës, televizionit dhe tërë Kosovës. “Me...

Vdes aktorja Leze Qena

para 6 dite - Evropa e Lirë

Në moshën 85 vjeçare ka vdekur aktorja e njohur kosovare, Leze Qena. Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka shkruar në Facebook se me pikëllim e kishte marrë lajmin për vdekjen e artistes së njohur Leze...

Presidenti shpreh ngushëllime për vdekjen e aktores së madhe, Leze Qena

para 6 dite - OraInfo

Thaçi shpreh ngushëllime për vdekjen e aktores së madhe, Leze Qena. Presidenti i vendit Hashim Thaçi ka shprehur ngushëllime për vdekjen e aktores së madhe Leze Qena.Thaçi në shrkimin e tij emocionues...

Shpend Ahmeti shpreh ngushëllime për vdekjen e aktores Leze Qena

para 6 dite - Epoka e Re

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka shprehur ngushëllime për vdekjen e aktores së mirënjohur, Leze Qena. Përmes një statusi në profilin e tij në “Facebook”, Ahmeti ka shkruar se aktoren...

Presidenti Thaçi shpreh ngushëllime për humbjen e Leze Qenës

para 6 dite - Zeri

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka shkruar telegram ngushëllimi për vdekjen e aktores Leze Qena. Aktorja e mirënjohur kosovare, Leze Qena ka ndërruar jet mëngjesin e sotëm. Lezja vdiq në moshën 85-vjeçare,...

Mesazhi i Shpend Ahmetit për vdekjen e aktores Leze Qena

para 6 dite - Arbresh

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka shprehur ngushëllime për vdekjen e aktores së mirënjohur, Leze Qena Përmes një statusi në Facebook, Ahmeti ka shkruar se aktoren Qena e ka njohur si...

Sabri Fejzullahu dedikim emocional pas vdekjes së Leze Qenës

para 6 dite - Gazeta Observer

Sot ka ndërruar jetë aktorja e mirënjohur shqiptare, Leze Qena, në moshën 85-vjeçare. Lajmi për vdekjen e aktores ka pikëlluar gjithë shqiptarët, publik i cili është rritur me rolet e Lezes. Këngëtari...

Veseli: Trashëgimia e gjatë dhe e pasur e artistës Leze Qena do të bëjnë që ajo të kujtohet gjatë

para 6 dite - Periskopi

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës Kadri Veseli, i ka shprehur ngushëllime familjes, bashkëpunëtorëve, me rastin e vdekjes së artistës së madhe Leze Qena. “Me keqardhje të madhe mësova lajmin e...

Thaç shpreh ngushëllime për vdekjen e aktores e madhe, Leze Qena

para 6 dite - GazetaBlic

Presidenti i vendit Hashim Thaçi ka shprehur ngushëllime për vdekjen e aktores së madhe Leze Qena. Thaçi në shrkimin e tij emocionues thotë se Leze Qena na ka bërë të qeshem, të qajmë, të duam teatrin...

Veseli: Trashëgimia e artistës Leze Qena do të kujtohet gjatë

para 6 dite - Epoka e Re

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës Kadri Veseli, i ka shprehur ngushëllime familjes, bashkëpunëtorëve, me rastin e vdekjes së artistës së madhe Leze Qena. Në profilin e tij nê “Facebook”, ai ka...

Ngushëllimet e liderëve politikë për vdekjen e aktores Leze Qena

para 6 dite - Arbresh

Ngushëllime për vdekjen e aktores së madhe shqiptare, Leze Qena, kanë shprehur edhe liderët politikë në vend. Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, nënkryetarja...

Vdes aktorja e njohur kosovare, Leze Qena

para 6 dite - Illyria

Prishtinë, 25 mars 2020 – Sot në Prishtinë, pas një sëmundjeje të rëndë, ka vdekur aktorja e njohur kosovare, Leze Qena. Aktorja 85 vjeçare, ka vdekur në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës, ku ishte...

Kryeparlamentarja Osmani me telegram ngushëllimi për vdekjen e Leze Qenës

para 6 dite - Arbresh

Sot ndërroj jetë aktorja e madhe shqiptare, Leze Qena në moshën 85 vjeçare. Vdekja e Lezes tronditi të gjithë mëngjesin e sotëm, politikanë, aktorë e këngëtarë, kanë shkruar telegrame ngushëllimi për të....

Presidenti Thaçi shpreh ngushëllime për humbjen e Leze Qenës

para 6 dite - Arbresh

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka shkruar telegram ngushëllimi për vdekjen e aktores Leze Qena. Aktorja e mirënjohur kosovare, Leze Qena ka ndërruar jetë mëngjesin e sotëm. Lezja vdiq në moshën 85-vjeçare,...

Osmani: Leze Qena na la bashkë me një bagazh të pasur të krijimtarisë së saj

para 6 dite - Epoka e Re

Kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani, ka reaguar pas vdekjes së aktores së madhe Leze Qena. Ajo ka thënë se Leze Qena na la bashkë me një bagazh të pasur të krijimtarisë së saj. “Lezja jonë do të mbetet...

Presidenti Thaçi: Lezja do t’i mungojë skenës, televizionit e tërë Kosovës

para 6 dite - Epoka e Re

Presidenti Hashim Thaçi ka thënë se me pikëllim ka marrë lajmin për vdekjen e artistes së njohur Leze Qena, në këto ditë të pandemisë. “Leze Qena na ka bërë të qeshemi, të qajmë, të duam teatrin e televizionin,...

Osmani: Ikja e Lezes në skenën teatrore kosovare do ta lë bosh përherë një vend

para 6 dite - Bota Press

Kryeparlamentarja Vjosa Osmani ka ngushëlluar për vdekjen e aktores ikonike të Kosovës.Ajo tha se Leze Qena do të kujtohet përherë nga brezat e ardhshëm dhe se ikja e saj la zbarzur një vend në Teatrin...

Jeta e Leze Qenës ndër vite e vepra

para 6 dite - in7

eze Qena ishte lindur në Prizren, më 1 mars të vitit 1935. Në Prizren kreu edhe shkollën fillore dhe të mesme, ndërsa më pas vazhdoi shkollimin e lartë në Prishtinë. Aktorja më pas filloi edhe karrierën...

Jeta e Leze Qenës ndër vite e vepra

para 6 dite - Bota Press

Leze Qena ishte lindur në Prizren, më 1 mars të vitit 1935. Në Prizren kreu edhe shkollën fillore dhe të mesme, ndërsa më pas vazhdoi shkollimin e lartë në Prishtinë. Aktorja më pas filloi edhe karrierën...

Presodenti Thaçi shprehë ngushëllime me rastin e vdekjes së aktores Leze Qena

para 6 dite - PortaliOnline

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka shprehur ngushëllimet e tijme rastin e vdekjes se aktores Leze Qena. Ja adresimi i tij: Me pikëllim mora lajmin për vdekjen e artistes së njohur Leze Qena, në këto...

Thaçi kujton Leze Qenën: Na bëri të qeshemi, të qajmë e ta duam jetën

para 6 dite - Periskopi

Presidenti i Kosovës, ka shkruar pas vdekjes së aktores Leze Qena. Postimi i plotë i Thacit: Me pikëllim mora lajmin për vdekjen e artistes së njohur Leze Qena, në këto ditë të pandemisë. Leze Qena na...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK