http://kariera.mk

“Mua më latë të fundit, s’kam qare pa ardhë te ju”, Adem Mikullovci përshëndetet me Lezen në postimin prekës

para 5 dite - Gazeta Express

TV/Film Gazeta Express 26/03/2020 10:55 Adem Mikullovci ka shkruar një postim shumë prekës për vdekjen e mikessë tij, Leze Qenës. Dje kemi humbur yllin e teatrit e filmit shqiptar, aktoren Leze Qena. E...

Adem Mikullovci me dedikim prekës për Leze Qenën: Më shkove edhe ti, mua më lat të fundit e s’kam qare pa ardhë te ju

para 5 dite - Telegrafi

Aktori i mirënjohur Adem Mikullovci, i ka dedikuar disa fjalë prekëse aktores së madhe tashmë të ndjerë, Leze Qena. Mikullovci mëngjesin e së enjtes publikoi në faqen e tij zyrtare në Facebook, një status...

Adem Mikullovci për Leze Qenën: U mbyll teatri ynë, Leze

para 5 dite - Kallxo

Aktori Adem Mikollovci e ka kujtuar aktoren Leze Qenan përmes një postimin në Facebook. Mikullovci ka shkruar se me vdekjen e Leze Qenës është mbyllur një teatri, ndërsa ka potencuar se ai dhe Leze Qena...

Mikullovci: Po e lëshoj perden dhe po i fiku dritat – Teatri jonë Leze, u mbyll

para 5 dite - Klan Kosova

Aktori i njohur Adem Mikullovci ka bërë një dedikim shumë emocional për miken e tij Leze Qena e cila ndërroi jetë gjatë ditës së djeshme. Mikullovci, që ka luajtur shumë role përkrah Qenës, ka kujtuar...

Para Teatrit Kombëtar vendoset lule dhe qirinj në kujtim të Leze Qenës

para 5 dite - GazetaBlic

Aktorja shumë e dashur për publikun, Leze Qena ndërroj jetë dje në moshën 85 vjeçare. Ajo la pas vetes një krijimtari të madhe duke u cilësuar si një nga aktorët të të mira që ka pasur ndonjëherë arti...

Mikullovci kujton Qenën: Mua më lat të fundit dhe unë s’kam qare pa ardhë te ju

para 5 dite - Sinjali

Aktori i njohur shqiptar, Adem Mikullovci, ka përkujtuar fjalët e aktores së ndjerë, Leze Qena. Mikullovci kujton kohën kur i kishte thënën Qenës, se ai do të shkojë i pari tek Xhevati, burri i ndjerë...

Ikona e aktrimit Leze Qena, nëpër fotografi

para 5 dite - Klan Kosova

Një prej atyre grave të cilat fytyra u është gjithmonë plot nur e buzëqeshje, Leze Qena i ka bërë ballë sfidave të jetës me pozitivitet. Një aktore e njohur dhe një grua që vazhdon të lërë gjurmë në artin...

Adem Mikullovci me dedikim prekës për Leze Qenën

para 5 dite - Tetova1

Aktori i mirënjohur Adem Mikullovci, i ka dedikuar disa fjalë prekëse aktores së madhe tashmë të ndjerë, Leze Qena. Mikullovci mëngjesin e së enjtes publikoi në faqen e tij zyrtare në Facebook, një status...

Dedikimi prekës i Adem Mikullovcit për Leze Qenën, “unë s’kam qare pa ardhë te ju”

para 5 dite - Infokusi

Aktori Adem Mikullovci, është prekur shumë nga vdekja e koleges së tij të shumë projekteve të përbashkëta, Leze Qena. Në një postim në llogarinë e tij, ai kujton momente nga takimi i fundit me aktoren...

Adem Mikullovci me dedikim prekës për Leze Qenën: Më shkove edhe ti, mua më lat të fundit e s’kam qare pa ardhur tek ju

para 5 dite - Ekonomia Online

Aktori i mirënjohur Adem Mikullovci, i ka dedikuar disa fjalë prekëse aktores së madhe tashmë të ndjerë, Leze Qena. Mikullovci mëngjesin e së enjtes publikoi në faqen e tij zyrtare në Facebook, një status...

Adem Mikullovci mesazh prekës për Leze Qenën: Po e lëshoj perden dhe po i fiku dritat, teatri jonë u mbyll

para 5 dite - Periskopi

Aktori i njohur Adem Mikullovci ka bërë një dedikim shumë emocional për miken e tij Leze Qena e cila ndërroi jetë gjatë ditës së djeshme. Mikullovci, që ka luajtur shumë role përkrah Qenës, ka kujtuar...

Dumoshi: Leze Qena ka merituar një përcjellje dinjitoze, do të kujdesemi për gjithçka pasi të mbarojë coronavirsi

para 5 dite - Telegrafi

Mëngjesin e datës 25 mars, është ndarë nga jeta aktorja e mirënjohur kosovare, Leze Qena. Ngushëllime për humbjen e saj kanë shprehur figura të shumta nga arti, politika dhe sporti. Ministrja e Kulturës,...

Ky është amaneti që la pas vetes Leze Qena

para 5 dite - Derveni

Sot ka ndërruar jetë ikona e aktrimit shqiptar, Leqe Qena. Aktorja e njohur Leze Qena na pikëlloi të gjithëve këtë mëngjes me lajmin e ndarjes nga jeta ndryshe prej shumë viteve që na dha buzëqeshje. Ajo...

Ky ishte amaneti i fundit i aktores Leze Qena

para 5 dite - Bota Press

Aktorja e njohur Leze Qena na pikëlloi të gjithëve këtë mëngjes me lajmin e ndarjes nga jeta ndryshe prej shumë viteve që na dha buzëqeshje. Ajo ndërroi jetë në QKUK pas komplikacioneve shëndetësore. Prej...

Nesër ceremonia e varrimit të aktores Leze Qena

para 5 dite - Kallxo

Aktorja Leze Qena do të varroset nesër, më 26 mars, në ora 17:00 në varrezat e në lagjen “Arbëria” në Prishtinë. Kohën për varrimin e aktores Qena e ka konfirmuar për media ministrja e Kulturës, Vlora...

Naser Rafuna kujton edhe një moment tjetër me Leze Qenën, lidhur me unazën që mbante aktorja

para 5 dite - Zeri

Mëngjesin e ditës së sotme ndërroi jetë aktorja Leze Qena. Artistë të shumtë kujtuan aktoren Leze Qena duke shkruar fjalët më të mira për të. Ishte aktori Naser Rafuna ai i cili ka pasur dhe një raport...

Naser Rafuna kujton edhe një moment tjetër me Leze Qenën, lidhur me unazën që mbante aktorja

para 5 dite - GazetaBlic

Mëngjesin e ditës së sotme ndërroi jetë aktorja Leze Qena, shkruan GazetaBlic. Artistë të shumtë kujtuan aktoren Leze Qena duke shkruar fjalët më të mira për të. Ishte aktori Naser Rafuna ai i cili ka...

Mbahen homazhe për Leze Qenën

para 5 dite - Zhurnal

Para Teatrit Kombëtar të Kosovës kanë filluar të mbahen homazhe për nder të aktores së mirënjohur, Leze Qena. Aty janë parë qytetarë dhe kolegë të saj të cilët ishin me maska dhe ndetën qirinj dhe vendosën...

Naser Rafuna kujton telefonatën e fundit me Leze Qenën

para 5 dite - Prive

Ka ndërruar jetë sot, por vepra që Leze Qena la pas do të jetojë përgjithmonë. Aktorja Leza Qena ishte një prej personazheve më pozitive të ekranit shqiptar që gjithmonë reflektonte pozitivitet. Ndarja...

Familjarë dhe artistë nderojnë me homazhe Leze Qenën

para 5 dite - GazetaBlic

Ministrja e Kulturës, Rinise dhe Sportit, Vlora Dumoshi, organizoi homazhe për nder të aktores Leze Qena e cila ndërroi jetë mëngjesin e sotëm pas rëndimit të gjendjes shëndetësore. Në homazhe përpos ministres...

“Fotografoma unazën se e du shumë”, Naser Rafuna kujton edhe një tjetër moment me Leze Qenën

para 5 dite - Insajderi

Aktori i njohur Naser Rafuna sot ka folur lidhur me telefonatën e fundit me aktoren tashmë të ndjerë, Leze Qena. Mirëpo para pak minutash ai zgjodhi që ta kujtoj atë edhe me një tjetër fotografi të publikuar...

Ministrja Dumoshi bashkë më disa deputete bëjnë homazhe para teatrit në nderim të Leze Qenës

para 5 dite - Sinjali

Ministrja e Kulturës, Vlora Dumoshi dhe disa deputete të tjera të Kuvendit të Kosovës kanë bërë homazhe para Teatrit Kombëtar të Kosovës për të nderuar ikonën e kinematografisë, Leze Qenën, e cila vdiq...

Ministrja Dumoshi dhe disa deputete bënë homazhe para teatrit në nderim të Leze Qenës

para 5 dite - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 25/03/2020 17:29 Ministrja e Kulturës, Vlora Dumoshi dhe deputete të tjera të Kuvendit të Kosovës kanë bërë homazhe pas vdekjes së aktores Leze Qena. Ministrja Dumoshi tha se Leze...

Mbahen homazhe për Leze Qenën

para 5 dite - Klan Kosova

Para Teatrit Kombëtar të Kosovës kanë filluar të mbahen homazhe për nder të aktores së mirënjohur, Leze Qena. Aty janë parë qytetarë dhe kolegë të saj të cilët ishin me maska dhe ndetën qirinj dhe vendosën...

Nesër do të varroset Leze Qena

para 5 dite - Medial

Aktorja e njohur kosovare, Leze Qena, nesër do të varroset nga ora 17:00, njofton Klan Kosova. Këtë e bëri të ditur Ministrja e Kulturës, Vlora Dumoshi, para mediave e cila tha se varrimi do të bëhet në...

Familjarë dhe artistë nderojnë Leze Qenën

para 5 dite - RTV 21

Pas kalimit të situatës nga koroanvirusi do të organizohen aktivitete për të nderuar veprën e Leze Qenës Ministrja e Kulturës, Rinise dhe Sportit, Vlora Dumoshi, organizoi homazhe për nder të aktores Leze...

Dumoshi: Leze Qena do të mbetet gjithmonë një grua e fortë që theu tabutë

para 5 dite - Klan Kosova

Ministrja e Kulturës, Vlora Dumoshi, ka thënë se vdekja e aktores së mirënjohur, Leze Qena, është lajm i hidhur për të gjithë. “Leze Qena ka qenë dhe do të mbetet gjithmonë ikonë dhe një grua e fortë që...

Nesër bëhet varrimi i aktores Leze Qena

para 5 dite - Klan Kosova

Aktorja e njohur kosovare, Leze Qena, nesër do të varroset nga ora 17:00, njofton Klan Kosova. Këtë e bëri të ditur Ministrja e Kulturës, Vlora Dumoshi, para mediave e cila tha se varrimi do të bëhet në...

Gjashtë fakte për Leze Qenën! Si u martua me Xhevatin, ajo katolike e ai ateist?

para 5 dite - InfoAlb

Aktorja e madhe Leze Qena, ka vdekur sot në moshën 85 vjeçare në Prishtinë, Lezja vjen nga Prizreni, nga një familje krishtere shumë besimtare, prandaj edhe martesa e saj me aktorin Xhevat Qena i prishi...

Gjashtë fakte për Leze Qenën! Si u martua me Xhevatin, ajo katolike e ai ateist?

para 5 dite - TopShqip

Aktorja e madhe Leze Qena, ka vdekur sot në moshën 85 vjeçare në Prishtinë, Lezja vjen nga Prizreni, nga një familje krishtere shumë besimtare, prandaj edhe martesa e saj me aktorin Xhevat Qena i prishi...

Naser Rafuna shkruan me dhimbje për vdekjen e Leze Qenës, tregon bisedën e tyre të fundit në telefon

para 5 dite - Tetova Sot

Aktori Naser Rafuna thotë se po qan si fëmijë për ndarjen nga jeta të koleges së tij në serialin “Çka ka Shpija”. Naser Rafuna është ndër të parët që kanë reaguar për vdekjen e aktores Leze Qena, me të...

Bëhen homazhe para Teatrit Kombëtar për Leze Qenës

para 5 dite - Zeri

Pranë Teatrit Kombëtar në Prishtinë, kanë nisur homazhet në ndërim të jetës dhe veprës së aktorës Leze Qena. Qytetarë të shumë po marrin pjesë duke vendosur lule pranë fotografisë së aktorës Leza Qena...

Mbahen homazhe për Leze Qenën

para 5 dite - Lajm

Para Teatrit Kombëtar të Kosovës kanë filluar të mbahen homazhe për nder të aktores së mirënjohur, Leze Qena. Aty janë parë qytetarë dhe kolegë të saj të cilët ishin me maska dhe ndetën qirinj dhe vendosën...

Ky është amaneti që la pas vetes Leze Qena

para 5 dite - OraInfo

Sot ka ndërruar jetë ikona e aktrimit shqiptar, Leqe Qena. Aktorja e njohur Leze Qena na pikëlloi të gjithëve këtë mëngjes me lajmin e ndarjes nga jeta ndryshe prej shumë viteve që na dha buzëqeshje. Ajo...

Naser Rafuna shkruan me dhimbje për vdekjen e Leze Qenës, tregon bisedën e tyre të fundit në telefon

para 5 dite - Arbresh

Aktori Naser Rafuna thotë se po qan si fëmijë për ndarjen nga jeta të koleges së tij në serialin “Çka ka Shpija”. Naser Rafuna është ndër të parët që kanë reaguar për vdekjen e aktores Leze Qena, me të...

Ky është amaneti që la pas vetes Leze Qena

para 5 dite - InfoShqip

Sot ka ndërruar jetë ikona e aktrimit shqiptar, Leqe Qena. Aktorja e njohur Leze Qena na pikëlloi të gjithëve këtë mëngjes me lajmin e ndarjes nga jeta ndryshe prej shumë viteve që na dha buzëqeshje. Ajo...

Capital T shkruan pas vdekjes së Lezës: U ribashkuan në parajsë

para 6 dite - Ina

Capital T shprehu ngushëllime për familjen Qena. Aktorja e dashur për publikun, Leze Qena ka vdekur mëngjesin e sotëm në moshën 85-vjeçare. Për humbjen e Lezës ngushëllime kanë shkruar emra të njohur nga...

Aktorja Leze Qena varroset nesër

para 5 dite - Epoka e Re

Aktorja e njohur kosovare, Leze Qena, nesër do të varroset nga ora 17:00. Këtë e bëri të ditur Ministrja e Kulturës, Vlora Dumoshi, para mediave e cila tha se varrimi do të bëhet në varrezat e Prishtinës në Dragodan.

Ministrja Dumoshi dhe disa deputete bënë homazhe para teatrit në nderim të Leze Qenës

para 5 dite - Bota Press

Ministrja e Kulturës, Vlora Dumoshi dhe deputete të tjera të Kuvendit të Kosovës kanë bërë homazhe pas vdekjes së aktores Leze Qena. Ministrja Dumoshi tha se Leze Qena do të mbetet një ikonë, një grua...

Ministrja Dumoshi dhe deputetet e PDK-së bënë homazhe para Teatrit në nderim të Leze Qenës

para 5 dite - Ekonomia Online

Ministrja e Kulturës, Vlora Dumoshi dhe deputete të tjera të Kuvendit të Kosovës kanë bërë homazhe pas vdekjes së aktores Leze Qena. Ministrja Dumoshi tha se Leze Qena do të mbetet një ikonë, një grua...

Capital T shkruan pas vdekjes së Lezës: U ribashkuan në parajsë

para 6 dite - TV21

Capital T shprehu ngushëllime për familjen Qena. Aktorja e dashur për publikun,  Leze Qena ka vdekur mëngjesin e sotëm në moshën 85-vjeçare. Për humbjen e Lezës ngushëllime kanë shkruar emra të njohur...

Dumoshi telegram ngushëllimi me rastin e vdekjes së aktores së madhe, Leze Qena

para 6 dite - Zhurnal

Ministrja në detyrë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, i ka dërguar telegram ngushëllimi familjes Qena, me rastin e vdekjes së aktores së mirënjohur, Leze Qena. Në këtë telegram Dumoshi ka...

Naser Rafuna reagon pas vdekjes së Leze Qenës: 6 vite së bashku në ‘Çka ka shpija’, askush nuk e kishte energjinë e saj

para 6 dite - Zhurnal

Aktorja Leze Qena, mëngjesin e sotëm ka ndërruar jetë në moshën 85-vjeçare. Të shumta kanë qenë ngushëllimet që ka pranuar nga miqtë dhe kolegët  e saj e po ashtu edhe nga personazhet e tjera publike....

‘Xheku’ shkruan me dhimbje për vdekjen e Leze Qenës, tregon bisedën e tyre të fundit në telefon

para 6 dite - OraInfo

Aktorja e njohur kosovare ka vdekur sot në moshën 85 vjeçare. Aktori Naser Rafuna thotë se po qan si fëmijë për ndarjen nga jeta të koleges së tij në serialin “Çka ka Shpija”. Naser Rafuna është ndër të...

Naser Rafuna shkruan me dhimbje për vdekjen e Leze Qenës, tregon bisedën e tyre të fundit në telefon

para 6 dite - Zeri

Aktori Naser Rafuna thotë se po qan si fëmijë për ndarjen nga jeta të koleges së tij në serialin “Çka ka Shpija”. Naser Rafuna është ndër të parët që kanë reaguar për vdekjen e aktores Leze Qena, me të...

“Ah bre djali jem, t’kisha me shku se boll ma”, Naseri kujton telefonatën e fundit me Lezen

para 6 dite - Insajderi

Ikona e kinematografisë shqiptare, Leze Qena, ka ndërruar jetë mëngjesin e 25 marsit. Me ikjen e Lezes, komuniteti artistik pësuan humbje të madhe, ndërsa shkruajnë telegrame ngushëllimi familjes së saj...

Naser Rafuna reagon pas vdekjes së Leze Qenës: 6 vite së bashku në ‘Çka ka shpija’, askush nuk e kishte energjinë e saj

para 6 dite - Telegrafi

Aktorja Leze Qena, mëngjesin e sotëm ka ndërruar jetë në moshën 85-vjeçare. Të shumta kanë qenë ngushëllimet që ka pranuar nga miqtë dhe kolegët e saj e po ashtu edhe nga personazhet e tjera publike. Një...

Nëna kishte urdhëruar vrasjen e saj: Lexoni 6 fakte për Leze Qenën

para 6 dite - Infokusi

Aktorja e madhe Leze Qena, ka vdekur sot në moshën 85 vjeçare në Prishtinë, Lezja vjen nga Prizreni, nga një familje krishtere shumë besimtare, prandaj edhe martesa e saj me aktorin Xhevat Qena i prishi...

Ky ishte amaneti i fundit i aktores Leze Qena

para 6 dite - Insajderi

Aktorja e njohur Leze Qena na pikëlloi të gjithëve këtë mëngjes me lajmin e ndarjes nga jeta ndryshe prej shumë viteve që na dha buzëqeshje. Burime pranë ikonës së humorit kanë bërë të ditur se amaneti...

“U ribashkuan në parajsë”, Capital T me postim prekës pas vdekjes së Leze Qenës

para 6 dite - Zhurnal

Aktorja e mirënjohur Leze Qena, mëngjesin e sotëm ka ndërruar jetë, pas qëndrimit disa ditor në mjekim intenviz. Reperi Capital T përmes një postimi, e quan legjendë aktoren, ndërsa ngushëllon familjen ...

Vlora Dumoshi bënë homazhe për aktoren, Leze Qena

para 6 dite - Arbresh

Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, sot në 16:30, para Teatrit Kombëtarë të Kosovës do të bëjë homazh për aktoren, Leze Qena. Në njoftimin thuhet se shkak të situatës së pandemisë...

“U ribashkuan në parajsë”, Capital T me postim prekës pas vdekjes së Leze Qenës

para 6 dite - Insajderi

Aktorja e mirënjohur Leze Qena, mëngjesin e sotëm ka ndërruar jetë, pas qëndrimit disa ditor në mjekim intenviz. Reperi Capital T përmes një postimi, e quan legjendë aktoren, ndërsa ngushëllon familjen ...

Telegram ngushëllimi i ministres Dumoshi për vdekjen e Leze Qenës

para 6 dite - Kallxo

Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi ka ngushëlluar familjen Qena, për vdekjen e aktores Leze Qena. Përmes një telegram ngushëllimi, ministrja Dumoshi ka shprehur pikëllimin dhe me keqardhjen...

Capital T shkruan pas vdekjes së Lezës: U ribashkuan në parajsë

para 6 dite - RTV 21

Capital T shprehu ngushëllime për familjen Qena Aktorja e dashur për publikun,  Leze Qena ka vdekur mëngjesin e sotëm në moshën 85-vjeçare. Për humbjen e Lezes ngushëllime kanë shkruar emra të njohur nga...

Shuhet ikona Leze Qena, ky është aksioni që do të merret nga qytetarët

para 6 dite - Insajderi

Aktorja e mirënjohur Leze Qena ka ndërruar jetë sot (e mërkure) në QKUK. Aktorja njihet për karrierën e pasur artistike me numër të madh shfaqjesh teatrale si dhe role të shumta në filma e seriale. Lajmi...

“U ribashkuan në parajsë”, Capital T me postim prekës pas vdekjes së Leze Qenës

para 6 dite - Zeri

Capital T ka shkruar mesazh ngushëllimi për vdekjen e Leze Qenës. Aktorja e mirënjohur Leze Qena, mëngjesin e sotëm ka ndërruar jetë, pas qëndrimit disa ditor në mjekim intenviz. Telegrame ngushëllimi...

Personazhet publike shprehin ngushëllime për vdekjen e aktores Leze Qena

para 6 dite - Telegrafi

Është ndarë nga jeta në moshën 85-vjeçare ylli i kinematografisë kosovare, Leze Qena. Artistja tashmë e ndjerë, ka lënë prapa vetes një karrierë të bujshme profesionalale, rolet e panumërta të së cilës...

Artistët shqiptarë shprehin ngushëllime për vdekjen e aktores Leze Qena

para 6 dite - Telegrafi

Është ndarë nga jeta në moshën 85-vjeçare ylli i kinematografisë kosovare, Leze Qena. Artistja tashmë e ndjerë, ka lënë prapa vetes një karrierë të bujshme profesionalale, rolet e panumërta të së cilës...

Një grua si Leze Qena, nëpër fotografi

para 6 dite - Ina

Një prej atyre grave të cilat fytyra u është gjithmonë plot nur e buzëqeshje, Leze Qena i ka bërë ballë sfidave të jetës me pozitivitet. Një aktore e njohur dhe një grua që vazhdon të lërë gjurmë në artin...

Vlora Dumoshi: Ikja e Lezes do të lërë një zbrazëtirë të pazëvendësueshme për artin dhe kulturën e Kosovës

para 6 dite - GazetaBlic

Leze Qena ka vdekur mëngjesin e sotëm, në moshën 85-vjecare. Mëngjesi i së mërkurës, ishte i kobshëm për artin kosovar, kjo ngase u shua ylli i kinematografisë, Leze Qena. Aktorja ka lënë pas një bagazh...

Naser Rafuna shkruan me dhimbje për vdekjen e Leze Qenës, tregon bisedën e tyre të fundit në telefon

para 6 dite - Iliria News

Aktori Naser Rafuna thotë se po qan si fëmijë për ndarjen nga jeta të koleges së tij në serialin “Çka ka Shpija”. Naser Rafuna është ndër të parët që kanë reaguar për vdekjen e aktores Leze Qena, me të...

Naser Rafuna shkruan me dhimbje për vdekjen e Leze Qenës, tregon bisedën e tyre të fundit në telefon

para 6 dite - Lajm

Aktori Naser Rafuna thotë se po qan si fëmijë për ndarjen nga jeta të koleges së tij në serialin “Çka ka Shpija”. Naser Rafuna është ndër të parët që kanë reaguar për vdekjen e aktores Leze Qena, me të...

Leze Qena ishte në mjekim intenziv prej ditësh, detaje nga vdekja e aktores

para 6 dite - Zhurnal

Aktorja e mirënjohur Leze Qena ka ndërruar jetë sot (e mërkure) në QKUK. Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësi i QKUK-së, Shpend Fazliu, i cili njoftoi se aktorja isht në mjekim intenziv që nga 6 marsi. Lezja...

Naser Rafuna shkruan me dhimbje për vdekjen e Leze Qenës, tregon bisedën e tyre të fundit në telefon

para 6 dite - Gazeta Express

Rozë Gazeta Express 25/03/2020 12:10 Aktori Naser Rafuna thotë se po qan si fëmijë për ndarjen nga jeta të koleges së tij në serialin “Çka ka Shpija”. Naser Rafuna është ndër të parët që kanë reaguar për...

Ministrja Dumoshi shpreh ngushëllime për vdekjen e aktores Leze Qena

para 6 dite - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 25/03/2020 12:02 Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, ka dërguar telegram ngushëllimi me rastin e vdekjes së aktores Leze Qena Në telegramin e ngushëllimit, Dumoshi...

E dhimbshme: Leze Qena vdiq vetëm një ditë pas përvjetorit të vdekjes së bashkëshortit

para 6 dite - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 25/03/2020 12:04 Dje u bënë 17 vjet nga vdekja e aktorit të shquar, Xhevat Qena. E vec një ditë pas kësaj date, sot ndërroi jetë edhe gruaja e tij aktorja Leze Qenaj, transmeton Gazeta...

“Ah bre djali jem, t’kisha me shku se boll ma”, Naser Rafuna kujton telefonatën e fundit me Lezen

para 6 dite - GazetaBlic

Naser Rafuna me dhimbje të thellë e mori lajmin për vdekjen e Leze Qenës. Ikona e kinematografisë shqiptare, Leze Qena, ka ndërruar jetë mëngjesin e 25 marsit. Lezja  u shua në moshën 85-vjeçare, pas qëndrimit...

Dumoshi telegram ngushëllimi me rastin e vdekjes së aktores së madhe, Leze Qena

para 6 dite - Telegrafi

Ministrja në detyrë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, i ka dërguar telegram ngushëllimi familjes Qena, me rastin e vdekjes së aktores së mirënjohur, Leze Qena. Në këtë telegram Dumoshi ka...

Dumoshi i shprehu ngushëllime familjes Qena

para 6 dite - RTV 21

Dumoshi: Ikja e Lezes do të lërë një zbrazëtirë të pazëvendësueshme për artin dhe kulturën e Kosovës Mëngjesin e sotëm arti kosovar humbi ikonën e tij të aktrimit, Leze Qenën  e cila vdiq në moshën 85...

Ndërron jetë aktorja e mirënjohur shqiptare

para 6 dite - Top Channel

Ka ndërruar jetë në moshën 85-vjeçare, aktorja e mirënjohur shqiptare, Leze Qena . Lajmin e ka konfirmuar Qendra Klinike Universitare e Kosovës, të cilët kanë njoftuar se e ndjera ka qenë duke u trajtuar...

Dumoshi: Leze Qena do të jetë shembull dhe referencë në historinë e artit shqiptar

para 6 dite - Sinjali

Mëngjesi i sotëm ishte i kobshëm për artin dhe kulturën kosovare, ngase vdiq aktorja e njohur, Leze Qena. Qena ka lënë pas një bagazh të pasur të karrierës së saj për disa dekada në artin e vendit. Me këtë...

​Haradinaj e Limaj ngushëllojnë familjen Qena

para 6 dite - Insajderi

Liderët politikë kanë ngushëlluar familje Qena me rastin e vdekjes së aktores Leze Qena. Lideri i AAK-së dhe ai i Nismës për Kosovën, përmes Facebook-ut kanë shprehur ngushëllime për famijen, por edhe...

Ky ishte amaneti i fundit i aktores Leze Qena

para 6 dite - Prive

Aktorja e njohur Leze Qena na pikëlloi të gjithëve këtë mëngjes, ndryshe prej shumë viteve që na dha buzëqeshje me lajmin e ndarjes nga jeta. Ajo ndërroi jetë në QKUK pas komplikacioneve shëndetësore....

Dumoshi telegram ngushëllimi me rastin e vdekjes së aktores së madhe, Leze Qena

para 6 dite - Zeri

Ministrja në detyrë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, i ka dërguar telegram ngushëllimi familjes Qena, me rastin e vdekjes së aktores së mirënjohur, Leze Qena. Në këtë telegram Dumoshi ka...

Vlora Dumoshi ngushëllon familjen e aktores, Leze Qena

para 6 dite - Klan Kosova

Ministrja e Kulturës, Vlora Dumoshi ka ngushëlluar familjen e aktores së njohur, Leze Qena pas ndarjes së saj nga jeta në moshën 85 vjeçare. Më poshtë telegrami i ngushëllimit: E nderuar familja Qena,...

Shuhet ikona e artit shqiptar, Leze Qena

para 6 dite - TV21

Në moshën 85-vjeçare, sot ka ndërruar jetë ikona e artit shqiptar, aktorja Leze Qena. Qena ka pasur një karrierë të bujshme dhe profesionale në fushën e artit skenik, ndërkaq në publik njihet më së shumti...

Vdekja e Leze Qenës, reagojnë 'Dardanët': Lamtumirë...

para 6 dite - Zeri

Ka vdekur në moshën 85-vjeçare aktorja e dashur per publikun, Leze Qena, shkruan Zëri.info. Leze Qena lindi me 1 mars të vitit 1935 në Prizren. Shkollën fillore dhe të mesme e kreu në vendlindje, për të...

Leze Qena ishte në mjekim intenziv prej ditësh, detaje nga vdekja e aktores

para 6 dite - Insajderi

Aktorja e mirënjohur Leze Qena ka ndërruar jetë sot (e mërkure) në QKUK. Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësi i QKUK-së, Shpend Fazliu, i cili njoftoi se aktorja isht në mjekim intenziv që nga 6 marsi. Lezja...

Kolegët shkruajnë pas vdekjes se Leze Qenës, tregojnë sa e veçantë ishte

para 6 dite - Zeri

Me të marrë lajmin për vdekjen e saj kanë shkruar kolegët të cilët ndjejnë shumë dhimbje që humben një aktore siç ishte ajo, shkruan “Zëri.info”. Aktori Shkumbin Istrefi, në “Facebook” ka falënderuar Lezën...

Vdiq aktorja Leze Qena

para 6 dite - RTV 21

Qena ka vdekur mëngjesin e sotëm Ka vdekur në moshën 85-vjeçare aktorja e mirënjohur shqiptare, Leze Qena. Qena ka vdekur mëngjesin e sotëm. Lajmin e ka konfirmuar për 21Media, zëdhënësi i QKUK-së, Shpend...

Ndërron jetë aktorja e mirënjohur Leze Qena

para 6 dite - Telegrafi

Sot (e mërkurë) ka ndërruar jetë në moshën 85-vjeçare aktorja e mirënjohur Leze Qena. Këtë e ka bërë të ditur për Telegrafin, zëdhënësi i QKUK-së, Shpend Fazliu. “Ju konfirmojmë se nga data 6 mars ajo...

Ka ndërruar jetë aktorja shqiptare Leze Qena

para 6 dite - Alsat-M

Leze Qena, ikona e teatrit dhe televizionit, ka ndërruar jetë në moshën 85-vjeçare. Informacioni tashmë është konfirmuar nga mediat në Kosovë. Ajo njihet për rolin e saj të gjyshes në serialin televiziv...

Aktori i ““Çka Ka Shpija” qan si fëmijë për vdekje e Leze Qenës

para 6 dite - Infokusi

Aktori kosovarë, Naser Rafuna, i cili për gati gjashtë vite luajti bashke më Leze Qenën në serialin Çka ka Shpija e ka përjetuar rëndë vdekjen e aktores, shkruan gazeta inFokus. “Leze Qena na paska lanë…Zot...

Naser Rafuna për vdekjen e Lezes: Po qaj si fëmijë

para 6 dite - Gazeta Observer

Aktori i njohur Naser Rafuna ka shprehur ngushëllime për vdekjen e Leze Qenës. Ai përmes një shkrimi në Facebook ka thënë se Lezja ishte personi më i mirë dhe më energjike që kishte takuar ndonjëherë Aktroi...

Vdes aktorja Leze Qena

para 6 dite - Kallxo

Aktorja Leze Qena ka vdekur sot në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës. Lajmi për vdekjen e aktores Qena është konfirmuar për Kallxo.com nga zyrtarë të QKUK-së. Shpend Fazliu, zëdhënës i QKUK ka konfirmuar...

Vdes aktorja e madhe, Leze Qena

para 6 dite - Koha.mk

Mëngjesin e sotëm ka vdekur aktorja e njohur Leze Qena. Lajmin e ka konfirmuar për KOHËN zëdhënësi në QKUK, Shpend Fazliu. Related Posts Galeria Kombëtare së shpejti me përshkrime virtuale dhe… Mar 24,...

Shuhet ikona Leze Qena

para 6 dite - Prive

Ka ndërruar jetë ikona e aktrimit në Kosovë, Leze Qena. Aktorja ndërroi jetë mëngjesin e sotëm në moshën 85 vjeçare. Tejet e dashur për publikun shqiptar Leze Qena ishte pjesë e shumë filmave dhe secialeve...

“Ah bre djali jem, t’kisha me shku se boll ma”, Naser Rafuna kujton telefonatën e fundit me Lezen

para 6 dite - Bota Press

Naser Rafuna me dhimbje të thellë e mori lajmin për vdekjen e Leze Qenës.Ikona e kinematografisë shqiptare, Leze Qena, ka ndërruar jetë mëngjesin e 25 marsit.Lezja  u shua në moshën 85-vjeçare, pas qëndrimit...

Ky ishte amaneti i fundit i aktores Leze Qena

para 6 dite - InfoAlb

Aktorja e njohur Leze Qena na pikëlloi të gjithëve këtë mëngjes me lajmin e ndarjes nga jeta ndryshe prej shumë viteve që na dha buzëqeshje. Ajo ndërroi jetë në QKUK pas komplikacioneve shëndetësore. Prej...

Ky ishte amaneti i fundit i aktores Leze Qena

para 6 dite - TopShqip

Aktorja e njohur Leze Qena na pikëlloi të gjithëve këtë mëngjes me lajmin e ndarjes nga jeta ndryshe prej shumë viteve që na dha buzëqeshje. Ajo ndërroi jetë në QKUK pas komplikacioneve shëndetësore. Prej...

Capital T pas vdekjes së Lezës: “U ribashkuan në parajsë”

para 6 dite - Arbresh

Ikona e kinematografisë shqiptarfe, Leze Qena ka vdekur sot në moshën 85 vjecare. Reperi i njohur, Capital T ka shkruar mesazh ngushëllimi për të, shkruan portali arbresh.info Ai përmes një postimi, e...

E dhimbshme: Leze Qena vdiq vetëm një ditë pas përvjetorit të vdekjes së bashkëshortit

para 6 dite - InfoAlb

Dje u bënë 17 vjet nga vdekja e aktorit të shquar, Xhevat Qena. E vec një ditë pas kësaj date, sot ndërroi jetë edhe gruaja e tij aktorja Leze Qenaj, transmeton Gazeta Express. Pas një sëmundje të rëndë,...

E dhimbshme: Leze Qena vdiq vetëm një ditë pas përvjetorit të vdekjes së bashkëshortit

para 6 dite - TopShqip

Dje u bënë 17 vjet nga vdekja e aktorit të shquar, Xhevat Qena. E vec një ditë pas kësaj date, sot ndërroi jetë edhe gruaja e tij aktorja Leze Qenaj, transmeton Gazeta Express. Pas një sëmundje të rëndë,...

Ndërroi jetë ikona e aktrimit kosovar Leze Qena

para 6 dite - Almakos

Është ndarë nga jeta aktorja Leze Qena. Është shuar ikona e aktrimit kosovar, Leze Qena, në moshën 85 vjecare, mëngjesin e sotëm. Ajo ndërroi jetë pasi paraprakisht ishte e shtrirë në Mjekimin Intensiv...

Ndërron jetë aktorja e mirënjohur Leze Qena

para 6 dite - Shenja

Sot (e mërkurë) ka ndërruar jetë në moshën 85-vjeçare aktorja e mirënjohur Leze Qena. Këtë e ka bërë të ditur për Telegrafin, zëdhënësi i QKUK-së, Shpend Fazliu. “Ju konfirmojmë se nga data 6 mars ajo...

Ndërron jetë aktorja e mirënjohur Leze Qena

para 6 dite - InfoShqip

Sot (e mërkurë) ka ndërruar jetë në moshën 85-vjeçare aktorja e mirënjohur Leze Qena. Këtë e ka bërë të ditur për Telegrafin, zëdhënësi i QKUK-së, Shpend Fazliu. “Ju konfirmojmë se nga data 6 mars ajo...

Naser Rafuna tregon bisedën fundit në telefon që patë me aktoren Leze Qena

para 6 dite - Epoka e Re

Aktori Naser Rafuna thotë se po qan si fëmijë për ndarjen nga jeta të koleges së tij në serialin “Çka ka Shpija”. Naser Rafuna është ndër të parët që kanë reaguar për vdekjen e aktores Leze Qena, me të...

Vdes aktorja e madhe Leze Qena

para 6 dite - Lajm

Është ndarë nga jeta aktorja Leze Qena. Është shuar ikona e aktrimit kosovar, Leze Qena, në moshën 85 vjecare, mëngjesin e sotëm, konfirmon T7. Ajo ka vdekur vetëm pak minuta më parë në Mjekimin Intenziv...

Histori e shkurtër e të madhes Leze Qena

para 6 dite - Infokusi

Aktorja Leze Qena ka lindur në Prizren, me 1 Mars 1935. Ajo shkollën fillore dhe të mesme e kreu në vendlindje, për të vazhduar më pas në Prishtinë. Aktorja e mirënjohur Leze Qena, deri para pak muajsh...

Limaj: Vdekja e Leze Qenës, humbje e madhe

para 6 dite - Epoka e Re

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka thënë se vdekja e Leze Qenës është humbje e madhe jo vetëm për familjen e saj, por edhe për vendin. Limaj përmes një postimi në llogarinë e vet në “Facebook”,...

Ndëron jetë aktorja e njohur kosovare Leze Qena

para 6 dite - Tetova1

Shuhet aktorja e famshme kosovare Leze Qena. Ajo ka ndërruar jetë në moshën 85 vjecare, mengjesin e sotëm. E njëjta që një kohë ka qenë në mjekim intenziv. Lajmin e ka konfirmuar edhe Shpend Fazliu, zëdhënësi...

E dhimbshme: Leze Qena vdiq vetëm një ditë pas përvjetorit të vdekjes së bashkëshortit

para 6 dite - Periskopi

Dje u bënë 17 vjet nga vdekja e aktorit të shquar, Xhevat Qena. E vec një ditë pas kësaj date, sot ndërroi jetë edhe gruaja e tij aktorja Leze Qenaj. Pas një sëmundje të rëndë, Lezja ndërroi jetë në  QKUK....

Telegram ngushëllimi nga Dumoshi me rastin e vdekjes së aktores , Leze Qena

para 6 dite - Arbresh

Ministrja në detyrë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, i ka dërguar telegram ngushëllimi familjes Qena, me rastin e vdekjes së aktores së mirënjohur, Leze Qena. Në këtë telegram Dumoshi ka...

Naser Rafuna me një shkrim prekës pas vdekjes së Leze Qenës

para 6 dite - Arbresh

Para pak minutash, u nda nga jeta aktorja e madhe shqiptare, Leza Qena. Bashkëpunëtorit i ngushtë i saj, Naser Rafuna përmes llogarisë personale në ‘Facebook’, ka shkruar një fjalim prekës për të, shhkruan...

E dhimbshme: Leze Qena vdiq vetëm një ditë pas përvjetorit të vdekjes së bashkëshortit

para 6 dite - Gazeta e re

Dje u bënë 17 vjet nga vdekja e aktorit të shquar, Xhevat Qena. E vec një ditë pas kësaj date, sot ndërroi jetë edhe gruaja e tij aktorja Leze Qenaj. Pas një sëmundje të rëndë, Lezja ndërroi jetë në  QKUK....

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK