http://kariera.mk

Koronavirusi mund të jetojë në sipërfaqen e frutave dhe perimeve, ja çfarë të bëni përpara se ta konsumoni

para 3 dite - Zeri

Nje hulumtim ka konfirmuar që virusi Covid-19 mund të mbijetojë në sipërfaqe të forta plastike dhe çeliku për orë të tëra, në disa raste, për disa ditë, transmeton Zeri.info. Tani rezulton se frutat dhe...

Morena Taraku: Ne mendojmë tepër shumë dhe ndjejmë tepër pak, jo çdo gjë do të kemi përjetë

para 3 dite - Zeri

Profesori i Universitetit të Sidnejt, Timothy Newsome, i specializuar për infeksione dhe në virologji tha për “Daily Mail” se duke qenë se COVID-19 mund të jetojë në shumicën e sipërfaqeve, njerëzit duhet...

E thotë virologu: Koronavirusin mund ta marrim edhe nga pemët dhe perimet

para 3 dite - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 26/03/2020 7:54 Një virolog nga Sidnej ka thënë se “çdo sipërfaqe përbën rrezik të madh” kur vjen puna te COVID-19 dhe çdo njeri duhet të lajë me kujdes frutat dhe perimet që blen....

E thotë virologu: Koronavirusin mund ta marrim edhe nga pemët dhe perimet

para 3 dite - GazetaBlic

Një virolog nga Sidnej ka thënë se “çdo sipërfaqe përbën rrezik të madh” kur vjen puna te COVID-19 dhe çdo njeri duhet të lajë me kujdes frutat dhe perimet që blen. Profesori i Universitetit të Sidnejt,...

E thotë virologu: Koronavirusin mund ta marrim edhe nga pemët dhe perimet

para 3 dite - Gazeta Observer

Një virolog nga Sidnej ka thënë se “çdo sipërfaqe përbën rrezik të madh” kur vjen puna te COVID-19 dhe çdo njeri duhet të lajë me kujdes frutat dhe perimet që blen. Profesori i Universitetit të Sidnejt,...

Coronavirusin mund ta marrim dhe nga frutat e perimet, lajini me ujë të ngrohtë

para 3 dite - Ekonomia Online

Një virolog nga Sidnej ka thënë se “çdo sipërfaqe përbën rrezik të madh” kur vjen puna te COVID-19 dhe çdo njeri duhet të lajë me kujdes frutat dhe perimet që blen. Profesori i Universitetit të Sidnejt,...

Virologu australian: Lani me sapun frutat e perimet siç lani dhe duart

para 4 dite - Albeu

Një virolog nga Sidnej ka thënë se “çdo sipërfaqe përbën rrezik të madh” kur vjen puna te COVID-19 dhe çdo njeri duhet të lajë me kujdes frutat dhe perimet që blen. Profesori i Universitetit të Sidnejt,...

E thotë virologu: Koronavirusin mund ta marrim dhe nga frutat e perimet, lajini me ujë të ngrohtë e sapun

para 4 dite - Lajmi.net

Profesori i Universitetit të Sidnejt, Timothy Newsome, i specializuar për infeksione dhe në virologji tha për “Daily Mail” se duke qenë se COVID-19 mund të jetojë në shumicën e sipërfaqeve, njerëzit duhet...

E thotë virologu: Koronavirusin mund ta marrim dhe nga frutat e perimet, lajini me ujë të ngrohtë e sapun

para 4 dite - Zeri

Një virolog nga Sidnej ka thënë se “çdo sipërfaqe përbën rrezik të madh” kur vjen puna te COVID-19 dhe çdo njeri duhet të lajë me kujdes frutat dhe perimet që blen. Profesori i Universitetit të Sidnejt,...

Koronavirusin mund t'a marrim dhe nga frutat e perimet: Lajini me ujë të ngrohtë e sapun!

para 4 dite - Albeu

Një virolog nga Sidnej ka thënë se “çdo sipërfaqe përbën rrezik të madh” kur vjen puna te COVID-19 dhe çdo njeri duhet të lajë me kujdes frutat dhe perimet që blen. Profesori i Universitetit të Sidnejt,...

COVID-19, virologu australian: Lani me sapun frutat e perimet siç lani dhe duart

para 4 dite - BalkanWeb

AUSTRALI Një virolog nga Sidnej ka thënë se “çdo sipërfaqe përbën rrezik të madh” kur vjen puna te COVID-19 dhe çdo njeri duhet të lajë me kujdes frutat dhe perimet që blen. Profesori i Universitetit të...

Këshilla ekstreme e virologut australian: Lani me sapun frutat e perimet siç lani dhe duart

para 4 dite - Gazeta Tema

Një virolog nga Sidnej ka thënë se “çdo sipërfaqe përbën rrezik të madh” kur vjen puna te COVID-19 dhe çdo njeri duhet të lajë me kujdes frutat dhe perimet që blen. Profesori i Universitetit të Sidnejt,...

Virologu: Frutat dhe perimet duhen larë me sapun

para 4 dite - Koha Jone

Një virolog ka thënë se “çdo sipërfaqe përbën rrezik” kur vjen puna te koronavirusi dhe çdo njeri duhet të lajë me kujdes frutat dhe perimet që blen. Profesori i Universitetit të Sidnejt, Timothy Newsome,...

E thotë virologu: Koronavirusin mund t’a marrim dhe nga frutat e perimet, lajini me ujë të ngrohtë e sapun!

para 4 dite - Zyrtare

Një virolog nga Sidnej ka thënë se “çdo sipërfaqe përbën rrezik të madh” kur vjen puna te COVID-19 dhe çdo njeri duhet të lajë me kujdes frutat dhe perimet që blen. Profesori i Universitetit të Sidnejt,...

Koronavirus, virologu australian: Lani me sapun frutat e perimet siç lani dhe duart

para 4 dite - LajmiFundit

Një virolog nga Sidnej ka thënë se “çdo sipërfaqe përbën rrezik të madh” kur vjen puna te koronavirusi dhe çdo njeri duhet të lajë me kujdes frutat dhe perimet që blen. Profesori i Universitetit të Sidnejt,...

Virologu thotë se koronavirusi mbijeton edhe në pemë e perime: Pastrojini me sapun

para 4 dite - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 25/03/2020 10:08 Një virolog nga Australia ka konfirmuar se çdo sipërfaqe paraqet rrezik, kur bëhet fjalë për virusin Covid-19 dhe klientët e shitoreve duhet të jenë veçanërisht të...

Virologu sugjeron që pemët t’i pastroni me sapun

para 4 dite - Epoka e Re

Një virolog nga Australia ka konfirmuar se çdo sipërfaqe paraqet rrezik kur bëhet fjalë për virusin Covid 19 dhe klientët e shitoreve duhet të jenë veçanërisht të kujdesshëm me pemët dhe perimet që nuk...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK