http://kariera.mk

Distancimi social i rëndësishëm në luftën kundër koronavirusit

para një jave - Portalb

Qyteti i Nju Jorkut është bërë epiqendra e shpërthimit të koronavirusit në Shtetet e Bashkuara. Të gjitha bizneset jo të domosdodoshme janë mbyllur ndërsa janë ndaluar të gjitha tubimet për të siguruar...

Distancimi social i rëndësishëm në luftën kundër koronavirusit

para një jave - Zëri i Amerikës

Qyteti i Nju Jorkut është bërë epiqendra e shpërthimit të koronavirusit në Shtetet e Bashkuara. Të gjitha bizneset jo të domosdodoshme janë mbyllur ndërsa janë ndaluar të gjitha tubimet për të siguruar...

"Lufta" kundër koronavirusit, arsyeja kimike pse shkuma e sapunit është vërtetë arma më efektive

para një jave - Albeu

Një nga këshillat kryesore në luftën kundër koronavirusit, përpos karantinës në shtëpi, është larja e shpeshtë e duarve pas çdo veprimi ose takimi domethënës. Mjekët dhe hulumtuesit jo vetëm mendojnë se...

Mitet e rrëzuara mbi Covid-19

para një jave - Koha Jone

Frika nga sëmundja ka shtyrë shumë njerëz në të gjithë botën të besojnë disa teori jo shkencore mbi koronavirusin dhe mënyrën e luftimit të kësaj sëmundjeje. Organizata Botërore e Shëndetësisë ka sqaruar...

Nga moti i ftohtë dhe dëbora, tek banja e nxehtë dhe hudhrat: Mitet e rrëzuara mbi koronavirusin

para një jave - Gazeta Tema

Frika nga sëmundja ka shtyrë shumë njerëz në të gjithë botën të besojnë disa teori jo shkencore mbi koronavirusin dhe mënyrën e luftimit të kësaj sëmundjeje. Organizata Botërore e Shëndetësisë ka sqaruar...

Paralajmërojnë doktorët, duhet pastruar telefonin aq shpesh sa duart

para një jave - Ekonomia Online

Paralajmërimi urgjent i profesorit të sëmundjes infektive në lidhje me celularët dhe COVID-19, dhe pse duhet ta lani atë aq shpesh sa duart tuaja. Një specialist për sëmundje dhe imunologji infektive ka...

Koronavirusi jeton në sipërfaqen e telefonit për nëntë ditë

para një jave - Arbresh

Specialisti i sëmundjeve infektive ka zbuluar se koronavirusi nuk është virus që mund të përhapet vetëm nga duart, frutat, perimet, unzat e sipërfaqe tjera, por sipas tij duhet të jemi të kujdesshëm edhe...

Arma jonë e vetme! Pse sapuni dhe uji i ngrohtë funksionojnë kundër Covid-19?

para një jave - Albeu

Koronavirusi tashmë ka pushtuar botën, duke marrë mijëra jetë, të rinj e të moshuar. Ndërkohë që po punohet për antibiotikë dhe vaksinën, ekspertët kanë vetëm një këshillë, larja e duarve. Çfarë bëjnë...

Në ‘luftën’ kundër koronavirusit, shkuma e sapunit është vërtetë arma më efektive: Arsyeja është kimike

para një jave - Gazeta Express

Shneta Gazeta Express 25/03/2020 13:39 Një nga këshillat kryesore në luftën kundër koronavirusit, përpos karantinës në shtëpi, është larja e shpeshtë e duarve pas çdo veprimi ose takimi domethënës. Mjekët...

Arma jonë e vetme! Pse sapuni dhe uji i ngrohtë funksionojnë kundër Covid-19?

para një jave - Tetova Sot

Koronavirusi tashmë ka pushtuar botën, duke marrë mijëra jetë, të rinj e të moshuar. Ndërkohë që po punohet për antibiotikë dhe vaksinën, ekspertët kanë vetëm një këshillë, larja e duarve. Çfarë bëjnë...

Zbulohet, kjo është arma kryesore në luftimin e koronavirusit

para një jave - OraInfo

Në ‘luftën’ kundër koronavirusit, shkuma e sapunit është vërtetë arma më efektive. Një nga këshillat kryesore në luftën kundër koronavirusit, përpos karantinës në shtëpi, është larja e shpeshtë e duarve...

Shkuma e sapunit arma më efektive ndaj virusit. Arsyeja është…

para një jave - Koha Jone

Higjena është një nga këshillat kryesore në luftën kundër koronavirusit. Kur Shqipëria është në shtetrrethim, këshilla më e madhe që japin mjekët dhe ekspertët është ajo e larjes së duarve dhe sigurisht...

Zbulohet, kjo është arma kryesore në luftimin e koronavirusit

para një jave - Infokusi

Në ‘luftën’ kundër koronavirusit, shkuma e sapunit është vërtetë arma më efektive. Një nga këshillat kryesore në luftën kundër koronavirusit, përpos karantinës në shtëpi, është larja e shpeshtë e duarve...

Çfarë duhet të bëni nëse dikush në shtëpinë tuaj është i infektuar me koronavirus

para një jave - Iliria News

Çdo ditë e më shumë po rriten rastet me koronavirus prandaj është gjithnjë e më shumë e mundur që dikush që jeton me ju mund të infektohet. Por ka masa paraprake që mund të merrni për të mbajtur veten...

Në “luftën” kundër koronavirusit, shkuma e sapunit është vërtetë arma më efektive. Arsyeja është kimike

para një jave - Gazeta Tema

Një nga këshillat kryesore në luftën kundër koronavirusit, përpos karantinës në shtëpi, është larja e shpeshtë e duarve pas çdo veprimi ose takimi domethënës. Mjekët dhe hulumtuesit jo vetëm mendojnë se...

Shpjegimi shkencor, përse sapuni është asgjësues i virusit

para një jave - Koha Jone

Një nga këshillat kryesore në luftën kundër koronavirusit, përpos karantinës në shtëpi, është larja e shpeshtë e duarve pas çdo veprimi ose takimi domethënës. Mjekët dhe hulumtuesit jo vetëm mendojnë se...

Rregullat kundër coronavirusit, çfarë duhet të bëni kur hyni dhe kur dilni nga shtëpia

para një jave - Gazeta Observer

E dimë që këto ditë keni dëgjuar vazhdimisht t’ju thuhet se çfarë duhet dhe çfarë s’duhet të bëni për të minimizuar rrezikun e coronavirusit Megjithatë, të keni informacion të mjaftueshëm nuk ju bën asnjëherë...

T’i thani duart është po aq e rëndësishme sa t’i lani

para një jave - Zeri

Duke parë numrin e të prekurve me koronavirus, Organizata Botërore e Shëndetit ka këshilluar larjen e duarve rregullisht dhe imtësisht. Uji dhe sapuni janë dyshja e preferuar, por nëse s’keni ku t’i lani...

Shkenca sqaron se pse sapuni është asgjësues i virusit

para një jave - Arbresh

Një nga këshillat kryesore në luftën kundër koronavirusit, përpos karantinës në shtëpi, është larja e shpeshtë e duarve pas çdo veprimi ose takimi domethënës. Mjekët dhe hulumtuesit jo vetëm mendojnë se...

Çfarë duhet të bëni nëse dikush në shtëpinë tuaj është i infektuar me koronavirus

para një jave - Portalb

Çdo ditë e më shumë po rriten rastet me koronavirus prandaj është gjithnjë e më shumë e mundur që dikush që jeton me ju mund të infektohet. Por ka masa paraprake që mund të merrni për të mbajtur veten...

T’i thani duart është po aq e rëndësishme sa t’i lani

para një jave - Gazeta Express

Shneta Gazeta Express 24/03/2020 17:42 Duke parë numrin e të prekurve me koronavirus, Organizata Botërore e Shëndetit ka këshilluar larjen e duarve rregullisht dhe imtësisht. Uji dhe sapuni janë dyshja...

Mënyrat më të sigurta për të pastruar celularin pa e dëmtuar

para një jave - Albeu

Të gjithë e dimë më mirë tani më shumë se kurrë se nëse s'pastroni telefonin , atëherë larja e duarëve është e kotë. Koronavirusi jeton nëpër sipërfaqe, aq më tepër nëpër ato të ngurta për 2 ose më shumë...

Shumë produkte të pastrimit në shtëpi, vrasin virusin korona nëse përdoren siç duhet

para një jave - Zeri

Ekspertët kanë folur për ditë të tëra që ne mund të shkatërrojmë koronavirusin e gjetur në sipërfaqet që na rrethojnë me disa nga produktet që përdorim për të pastruar shtëpinë, raporton NBC News. Ata...

Mënyrat më të sigurta për të pastruar celularin pa e dëmtuar

para një jave - Tetova Sot

Të gjithë e dimë më mirë tani më shumë se kurrë se nëse s’pastroni telefonin, atëherë larja e duarëve është e kotë. Koronavirusi jeton nëpër sipërfaqe, aq më tepër nëpër ato të ngurta për 2 ose më shumë...

Mënyrat më të sigurta për të pastruar telefonin

para një jave - News33

Të gjithë e dimë më mirë tani më shumë se kurrë se nëse s’pastroni telefonin, atëherë larja e duarve është e kotë Coronavirusi jeton nëpër sipërfaqe, aq më tepër nëpër ato të ngurta për dy ose më shumë...

Rregullat kundër koronavirusit, çfarë duhet të bëni kur hyni dhe kur dilni nga shtëpia

para një jave - Zeri

Rregullat kundër koronavirusit, çfarë duhet të bëni kur hyni dhe kur dilni nga shtëpia E dimë që këto ditë keni dëgjuar vazhdimisht t’ju thuhet se çfarë duhet dhe çfarë s’duhet të bëni për të minimizuar...

Këshillat e ekspertëve se si të pastroni shtëpinë gjatë pandemisë

para një jave - Prive

Ju, pa dyshim, keni pyetje në lidhje me pastrimin dhe dezinfektimin për të parandaluar koronavirusin – dhe këto kohë që qarkullojnë shumë lajme të rreme se jeni konfuz se çka të besoni. Ky artikull mund...

Përse na mbron kaq shumë sapuni nga viruset

para një jave - Ekonomia Online

Sapuni përbën mënyrën më efikase për shkatërrimin e viruseve që qëndrojnë në lëkurë, përfshirë Covid-19 që është ulur këmbëkryq në të gjithë globin. Ekspertët thonë se viruset mund të qëndrojnë në lëkurë...

Rregullat kundër Coronavirusit, çfarë duhet të bëni kur hyni dhe kur dilni nga shtëpia

para një jave - Ekonomia Online

E dimë që këto ditë keni dëgjuar vazhdimisht t’ju thuhet se çfarë duhet dhe çfarë s’duhet të bëni për të minimizuar rrezikun e koronavirusit. Megjithatë, të keni informacion të mjaftueshëm nuk ju bën asnjëherë...

Rregullat kundër koronavirusit, çfarë duhet të bëni kur hyni dhe kur dilni nga shtëpia

para një jave - Gazeta Observer

E dimë që këto ditë keni dëgjuar vazhdimisht t’ju thuhet se çfarë duhet dhe çfarë s’duhet të bëni për të minimizuar rrezikun e koronavirusit. Megjithatë, të keni informacion të mjaftueshëm nuk ju bën asnjëherë...

Rregullat kundër koronavirusit, çfarë duhet të bëni kur hyni dhe kur dilni nga shtëpia

para një jave - Portalb

E dimë që këto ditë keni dëgjuar vazhdimisht t’ju thuhet se çfarë duhet dhe çfarë s’duhet të bëni për të minimizuar rrezikun e koronavirusit. Megjithatë, të keni informacion të mjaftueshëm nuk ju bën asnjëherë...

Përse na mbron kaq shumë sapuni nga viruset?

para një jave - Klan Kosova

Sapuni përbën mënyrën më efikase për shkatërrimin e viruseve që qëndrojnë në lëkurë, përfshirë Covid-19 që është ulur këmbëkryq në të gjithë globin. Ekspertët thonë se viruset mund të qëndrojnë në lëkurë...

Rregullat kundër coronavirusit, çfarë duhet të bëni kur hyni dhe kur dilni nga shtëpia

para një jave - Zeri

E dimë që këto ditë keni dëgjuar vazhdimisht t’ju thuhet se çfarë duhet dhe çfarë s’duhet të bëni për të minimizuar rrezikun e coronavirusit Megjithatë, të keni informacion të mjaftueshëm nuk ju bën asnjëherë...

Përse na mbron kaq shumë sapuni nga viruset?

para një jave - Arbresh

Sapuni përbën mënyrën më efikase për shkatërrimin e viruseve që qëndrojnë në lëkurë, përfshirë Covid-19 që është ulur këmbëkryq në të gjithë globin. Ekspertët thonë se viruset mund të qëndrojnë në lëkurë...

Përse na mbron kaq shumë sapuni nga viruset?

para një jave - Zyrtare

Sapuni përbën mënyrën më efikase për shkatërrimin e viruseve që qëndrojnë në lëkurë, përfshirë Covid-19 që është ulur këmbëkryq në të gjithë globin. Ekspertët thonë se viruset mund të qëndrojnë në lëkurë...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK