http://kariera.mk

Firmat e automjeteve mobilizohen për të prodhuar aparatura në përgjigje të koronavirusit

para një dite - Gazeta Tema

Kompania e automjeteve Ford ka shprehur gatishmërinë për të ndihmuar për prodhimin e aparaturave të oksigjenit për spitale. Ford njoftoi projektin “Apollo” në bashkëpunim me prodhuesen e pajisjeve elektrike...

Firmat e automjeteve mobilizohen për të prodhuar aparatura në përgjigje të koronavirusit

para një dite - Zëri i Amerikës

Kompania e automjeteve Ford ka shprehur gatishmërinë për të ndihmuar për prodhimin e aparaturave të oksigjenit për spitale. Ford njoftoi projektin “Apollo” në bashkëpunim me prodhuesen e pajisjeve elektrike...

Fabrikat e makinave fillojnë prodhimin e pajisjeve mjekësore!

para një dite - Koha.mk

Kompaninë më të mëdha të makinave, iu përgjigjen thirrjeve nga qeveritë për të ndihmuar në prodhimin e më shumë pajisjeve për t’u mbrojtur nga koronavirusi. Fiat filloi të konvertonte një nga fabrikat...

Dodge ndërpret prodhimin e Hellcat, prodhon maska kundër coronavirusit

para 3 dite - Flaka

Ky është një tjetër prodhues i makinave, që ndalon linjën e prodhimit, që të lehtësojë trajtimin e coronavirusit me mjete mbrojtëse. Shtëpia e Bardhë iu ka kërkuar prodhuesve të makinave, që të përshtatin...

Fabrikat kineze punojnë 24/7 për të ndërtuar ventilatorë për spitalet në Milano dhe New York

para 3 dite - Koha.mk

Pas përmbushjes së nevojave të vendit dy javë më parë, linjat e fabrikave kineze janë duke punuar me porositë të ardhura nga jashtë për ventilatorët e tij të shpëtimit. Puna po realizohet me tre turne...

Fabrikat kineze punojnë 24/7 për të ndërtuar ventilatorë për spitalet në Milano dhe New York

para 3 dite - Koha.mk

Pas përmbushjes së nevojave të vendit dy javë më parë, linjat e fabrikave kineze janë duke punuar me porositë të ardhura nga jashtë për ventilatorët e tij të shpëtimit. Puna po realizohet me tre turne...

Kompanitë e veturave fillojnë të prodhojnë ventilatorë dhe maska

para 3 dite - Tetova Sot

Kompanitë e veturave iu janë përgjigjur thirrjeve të qeverive për të ndihmuar në prodhimin e sa më shumë ventilatorëve dhe maskave për fytyrën për të ndihmuar gjatë pandemisë së koronavirusit. Të hënën,...

Dodge ndërpret prodhimin e Hellcat, fokusohet në krijimin e maskave për mbrojtje nga coronavirusi

para 3 dite - Medial

Ky është një tjetër prodhues i makinave, që ndalon linjën e prodhimit, që të lehtësojë trajtimin e coronavirusit me mjete mbrojtëse Shtëpia e Bardhë iu ka kërkuar prodhuesve të makinave, që të përshtatin...

Dodge ndërpret prodhimin e Hellcat, fokusohet në krijimin e maskave për mbrojtje nga coronavirusi

para 3 dite - Almakos

Ky është një tjetër prodhues i makinave, që ndalon linjën e prodhimit, që të lehtësojë trajtimin e coronavirusit me mjete mbrojtëse Shtëpia e Bardhë iu ka kërkuar prodhuesve të makinave, që të përshtatin...

Dodge ndërpret prodhimin e Hellcat, fokusohet në krijimin e maskave për mbrojtje nga coronavirusi

para 3 dite - Telegrafi

Ky është një tjetër prodhues i makinave, që ndalon linjën e prodhimit, që të lehtësojë trajtimin e coronavirusit me mjete mbrojtëse Shtëpia e Bardhë iu ka kërkuar prodhuesve të makinave, që të përshtatin...

Dodge ndërpret prodhimin e Hellcat, fokusohet në krijimin e maskave për mbrojtje nga coronavirusi

para 3 dite - Gazeta Observer

Ky është një tjetër prodhues i makinave, që ndalon linjën e prodhimit, që të lehtësojë trajtimin e coronavirusit me mjete mbrojtëse Shtëpia e Bardhë iu ka kërkuar prodhuesve të makinave, që të përshtatin...

Koronavirusi: Firmat e makinave i përgjigjen lutjeve, do të prodhojnë ventilatorë dhe maska

para 3 dite - Medial

Firmat e makinave u përgjigjen thirrjeve nga qeveritë për të ndihmuar në prodhimin e sa më shumë ventilatorëve dhe maskave për të dhënë dorë gjatë pandemisë së koronavirusit. Të hënën, Fiat filloi të konvertonte...

General Motors, Ford dhe Tesla bëhen bashkë për të prodhuar pajisje mjekësore në luftën kundër Coronavirusit

para 3 dite - Insajderi

Një lëvizje që të kujton luftërat botërore, kur fabrikat amerikane të makinave u përshtatën në prodhimin e tankeve, bombarduesve dhe motorëve të avionëve, disa prej tyre do të fillojnë prodhimin e respiratorëve...

Koronavirusi: Firmat e makinave i përgjigjen lutjeve, do të prodhojnë ventilatorë dhe maska

para 3 dite - Aktuale

Firmat e makinave u përgjigjen thirrjeve nga qeveritë për të ndihmuar në prodhimin e sa më shumë ventilatorëve dhe maskave për të dhënë dorë gjatë pandemisë së koronavirusit. Të hënën, Fiat filloi të konvertonte...

Kompanitë e veturave fillojnë të prodhojnë ventilatorë dhe maska

para 4 dite - Gazeta Express

AutoTech Gazeta Express 24/03/2020 23:53 Kompanitë e veturave iu janë përgjigjur thirrjeve të qeverive për të ndihmuar në prodhimin e sa më shumë ventilatorëve dhe maskave për fytyrën për të ndihmuar gjatë...

General Motors, Ford dhe Tesla bashkë për të prodhuar pajisje mjekësore në luftën kundër COVID-19

para 4 dite - Lajmi.net

Bëhet fjalë për tre prodhuesit më të mëdhenj amerikanë, Ford, General Motors dhe Tesla, përcjell Telegrafi. Mungesa e respiratorëve është tashmë shqetësim në rritje pasi numri i të prekurve të raportuar...

Në ndihmë ndaj luftës me Covid-19/ Fabrikat e makinave fillojnë prodhimin e pajisjeve mjekësore

para 4 dite - Koha Jone

Kompanitë më të mëdha të makinave, iu përgjigjen thirrjeve nga qeveritë për të ndihmuar në prodhimin e më shumë pajisjeve për t’u mbrojtur nga koronavirusi. Fiat filloi të konvertonte një nga fabrikat...

Kompanitë e veturave kthejnë fabrikat në punishte për prodhimin e ventilatorëve dhe maskave

para 4 dite - Epoka e Re

Kompanitë e veturave iu janë përgjigjur thirrjeve të qeverive për të ndihmuar në prodhimin e sa më shumë ventilatorëve dhe maskave për fytyrën për të ndihmuar gjatë pandemisë së koronavirusit. Të hënën,...

General Motors, Ford dhe Tesla bëhen bashkë për të prodhuar pajisje mjekësore në luftën kundër Coronavirusit

para 4 dite - News33

Një lëvizje që të kujton luftërat botërore, kur fabrikat amerikane të makinave u përshtatën në prodhimin e tankeve, bombarduesve dhe motorëve të avionëve, disa prej tyre do të fillojnë prodhimin e respiratorëve...

General Motors, Ford dhe Tesla bëhen bashkë për të prodhuar pajisje mjekësore në luftën kundër Coronavirusit

para 5 dite - Zhurnal

Një lëvizje që të kujton luftërat botërore, kur fabrikat amerikane të makinave u përshtatën në prodhimin e tankeve, bombarduesve dhe motorëve të avionëve, disa prej tyre do të fillojnë prodhimin e respiratorëve...

General Motors, Ford dhe Tesla bëhen bashkë për të prodhuar pajisje mjekësore në luftën kundër Coronavirusit

para 5 dite - Gazeta Observer

Një lëvizje që të kujton luftërat botërore, kur fabrikat amerikane të makinave u përshtatën në prodhimin e tankeve, bombarduesve dhe motorëve të avionëve, disa prej tyre do të fillojnë prodhimin e respiratorëve...

Ferrari dhe Fiat pritet të ndihmojnë Italinë duke prodhuar ventilatorë

para 5 dite - Gazeta Observer

Prodhuesit e makinave italiane Ferrari dhe Fiat Chrysler janë në bisedime me prodhuesit më të mëdhenj të vendit të ventilatorëve për të ndihmuar në rritjen e prodhimit të makinave të shpëtimit të jetës...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK