http://kariera.mk

Kështu mund t’i shëroni duart e thata të cilat i keni larë shpesh për shkak të virusit

para 3 dite - Bota Press

Larja e shpeshtë e duarve është jashtëzakonisht e rëndësishme që të pengojmë përhapjen e bacileve dhe viruseve, posaçërisht është bërë domosdoshmëri nga shfaqja e coronavirusit Problemi me larjen e tepërt...

Si për shumë probleme të tjera, hudhra është garanci edhe për aknet

para 3 dite - Arbresh

Hudhra është shumë e dobishme kundër baktereve që shkaktojnë puçrrat. Ajo mund t’iu djegë në fillim kur e aplikoni por arrin t’i përthajë aknet dhe redukton shenjat e puçrrave në fytyrë. Përbërësit : Katër...

Shpëtoni nga puçrrat e kuqe në mjekër; 3 mënyrat efikase nga dermatologët

para 3 dite - Arbresh

Aknet në mjekër janë një shenjë që tregon ardhjen e periodave tek gratë apo një çrregullim hormonal. Siç mund ta keni ven re dhe të njëjtën gjë thonë dhe dermatologët këto puçrra janë shumë rezistente...

Fytyra e yndyrshme, ja si ta trajtosh në shtëpi

para 3 dite - The Prestige

Yndyra e tepërt në fytyrë krijon probleme jo vetëm sepse në një çast të caktuar nis të të shkëlqejë balli dhe hunda, por bashkë me bakteret dhe pluhurat bllokon poret i zgjeron dhe krijon edhe mjedis të...

Ja se si të ndaloni së prekuri kaq shumë fytyrën tuaj

para 4 dite - Infokusi

Ju ndoshta keni lexuar kohët e fundit që duhet të shmangni prekjen e fytyrës tuaj për të ndihmuar në mbrojtjen e vetes kundër Coronavirusit të ri (i njohur gjithashtu si COVID-19). Mbajtja e duarve të...

Si ta bëni fytyrën t’iu shkëlqejë

para 4 dite - Gazeta Observer

Këshilla se si ta mbani lëkurën e fytyrës të shëndetshme Sipas hulumtuesve dhe njerëzve të ndryshëm nëse ju nuk e mbani lëkurën e fytyrës të pastër dhe nëse nuk kujdeseni për vete atëherë keni shumë pak...

Fytyra e pastër - çelësi i parandalimit te viruseve

para 4 dite - Zeri

Por si ta arrijmë këtë në realitet? Në fakt, shumë njerëz prekin fytyrën e tyre në mënyrë të pandërgjegjshme kur janë të mërzitur, të tronditur ose të befasuar, veçanërisht nëse ndjejnë puçrra nën gishta....

Duart e thata, kështu mund t’i shëroni pasi i keni larë shpesh për shkak të koronavirusit

para 6 dite - Indeks.mk

Larja e shpeshtë e duarve është jashtëzakonisht e rëndësishme që të pengojmë përhapjen e bacileve dhe viruseve, posaçërisht është bërë domosdoshmëri nga shfaqja e coronavirusit. Problemi me larjen e tepërt...

Nëse keni lëkurë të ndjeshme, duhet t’i shmangni patjetër këto 6 gabime

para 6 dite - The Prestige

Të keni lëkurë të ndjeshme mund të jetë zhgënjyese dhe mund të duket sikur nuk ka rëndësi se çfarë bëni, lëkura akoma irritohet. Por nuk keni pse të duroni një gjendje të vazhdueshme djegieje apo kruajtjeje....

Duart e thata, kështu mund t’i shëroni pasi i keni larë shpesh për shkak të koronavirusit

para 6 dite - Tetova1

Larja e shpeshtë e duarve është jashtëzakonisht e rëndësishme që të pengojmë përhapjen e bacileve dhe viruseve, posaçërisht është bërë domosdoshmëri nga shfaqja e coronavirusit. Problemi me larjen e tepërt...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK