http://kariera.mk

Ilaçi eksperimental Remdesivir, mund të bëhet më i disponueshëm

para një jave - Zëri i Amerikës

Një kompani bioteknike amerikane ka ndaluar miratimet e marë për përdorimin e një ilaçi që po testohet si një trajtim i mundshëm për COVID-19, por thotë se po punon me Shtetet e Bashkuara dhe vendet e...

Lajm i keq: Ilaçi që erdhi në Kosovë nga Amerika del se nuk ndihmon kundër koronavirusit, gjen studimi

para një jave - Shprehja.com

Raporti i publikuar nga Journal of Zheijang University në Kinë testoi nëse pacientët me koronavirus që merrnin ilaçin se sa ata që nuk e merrnin atë, dhe zbuloi që nuk kishte asnjë dallim, shkruan Independent,...

Droga kundër malaries nuk ka asnjë ndikim në trajtimin e pacientëve me Covid-19

para një jave - Arbresh

Një ilaç i ri zbulon se hidroksiklorokuina e kombinuar me ilaçin e malaries mund të mos jetë efektiv në trajtimin e pacientëve me Covid-19, tregon një studim i ri. Raporti i botuar nga Gazeta e Universitetit...

Lajm i keq: Ilaçi që erdhi në Kosovë nga Amerika del se nuk ndihmon kundër koronavirusit, gjen studimi

para një jave - Gazeta Observer

Ilaçi kundër malaries hidroksiklorokina (hydroxychloroquine) mund të mos jetë efektiv për trajtimin e pacientëve me koronavirusin e ri Covid-19, ka gjetur një studim i ri. Raporti i publikuar nga Journal...

Lajm i keq: Ilaçi që erdhi në Kosovë nga Amerika del se nuk ndihmon kundër koronavirusit, gjen studimi

para një jave - Periskopi

Ilaçi kundër malaries hidroksiklorokina (hydroxychloroquine) mund të mos jetë efektiv për trajtimin e pacientëve me koronavirusin e ri Covid-19, ka gjetur një studim i ri. Raporti i publikuar nga Journal...

Trump: Prej sot fillon mjekimi me hidroksihlorohin i të sëmurëve nga koronavirusi

para një jave - Tetova1

Presidenti amerikan Donald Trump deklaroi nga Shtëpia e Bardhë se hidroksihlorohini – ilaçi kundër malaries prej sot fillon të përdoret për shërimin e pacientëve të infektuar nga koronavirusi. “Me kënaqësi...

Vijnë në Kosovë ilaçet kundër Coronavirusit që i aprovoi Amerika

para një jave - Ekonomia Online

Kosova ka nisur të furnizohet me dy ilaçet, të cilat javën e kaluar u aprovuan nga autoritetet amerikane për përdorim në luftimin e virusit covid-19. Derisashtetet e zhvillara po përpiqën të zbulojnë medikamentin...

Ilaçi japonez kundër koronavirusit jep rezultat, shërohen 340 pacientët e parë

para një jave - Albeu

Një ilaç japonez rezulton të jetë tepër i efektshëm në kurimin e koronavirusit. Autoritetet kineze të shëndetësisë thanë se përdorimi i ilaç it ‘Favipiravir’, i prodhuar kundër disa llojeve të gripit,...

Testi për koronavirusin që tregon rezultatin për 45 minuta

para një jave - Gazeta Observer

Administrata amerikane e Ushqimit dhe Barnave (FDA) ka aprovuar një test të ri për koronavirusin që mund të nxjerrë rezultatin në 45 minuta. Të premten vonë, FDA dha një autorizim urgjent për Cepheid,...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK