http://kariera.mk

Varroset aktorja e madhe Leze Qena

para 3 dite - Prive

Nën tingujt e saksofonit, për rreth 30 minuta para Teatrit Kombëtar, të enjten pasdite qëndroi arkivoli i një artisteje të  madhe. Qytetarë, miq e dashamirë, po bënin homazhe në nderim të aktores Leze...

Noizy publikon këngën e re me një kusht

para 3 dite - Prive

Noizy ka publikuar një pjesë të shkurtër të një kënge të re në llogarinë e tij në Instagram. Mirëpo, reperi vendosi një kusht për fansat e tij në këtë rrjet social nëse duan që projekti të dalë nesër....

Shuhet ikona Leze Qena

para 4 dite - Prive

Ka ndërruar jetë ikona e aktrimit në Kosovë, Leze Qena. Aktorja ndërroi jetë mëngjesin e sotëm në moshën 85 vjeçare. Tejet e dashur për publikun shqiptar Leze Qena ishte pjesë e shumë filmave dhe secialeve...

Studimi më i ri për kafen nxjerr dy përfundime

para 5 dite - Prive

Studimi më i ri për konsumimin e kafesë publikuar në ‘Science Direct’ tregon se kafeja rrit aftësinë tuaj për t`u përqendruar, por nuk ju bën juve kreativ. Në këtë studim morën pjesë 80 persona, të cilëve...

Në këto kohë karantinimi, Loredana dhe Zuna vijnë me një bashkëpunim

para 5 dite - Prive

Romanca e tyre është përfolur këto kohëve të fundit, mirëpo dyshja nuk kanë preferuar të komentojnë në lidhje me këtë. Dhe tani dyshja po vijnë me një bashkëpunim që do të publikohet shumë shpejt. Kënga...

Albumi i parë i Taynës është gati

para 5 dite - Prive

Karantina po na bën ti njohim më shumë artistët tanë, e kjo pasiqë kanë më shumë kohë në dispozicion. Tayna sot përmes lojës E kam bërë / Se kam bërë na dha shumë informacione për të. E para është se nuk...

Këto janë dy bashkëpunimet në albumin e Noizyt!

para 5 dite - Prive

Rep artisti Noizy ka njoftuar se me 3 prill publikohet albumi i tij më i ri “Epoka” ku në ballinë do e shohim artistin me një imazh digjital ku shihet si fëmijë. Në këtë projekt ku janë 15 këngë do të...

Covid-19 shtyen projektin e ri të Ingrit Gjonit

para 6 dite - Prive

Gjithçka është pezulluar këtë periudhë, por shumë prej artistëve kanë zgjedhur që në ambiente të sigurta e duke përfillur rregullat të realizojnë projektet muzikore. Mirëpo, jo të gjithë po arrijnë ti...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK