http://kariera.mk

A e keni ditur? Ky ishte emri i vërtetë i Leze Qenës

para 6 dite - GazetaBlic

E dashur për të gjithë dhe gjithmonë pozitive. Bëhet fjalë për aktoren e njohur shqiptare Leze Qena e cila dje ndërroi jetë. Leze Qena njihej si aktore në dramat komike, por edhe në seriale të shumta....

A e keni ditur? Ky ishte emri i vërtetë Leze Qenës

para 6 dite - Zeri

Ky ishte emri i vërtetë Leze Qenës. E dashur për të gjithë dhe gjithmonë pozitive. Bëhet fjalë për aktoren e njohur shqiptare Leze Qena e cila dje ndërroi jetë. Leze Qena njihej si aktore në dramat komike,...

A e keni ditur? Ky ishte emri i vërtetë i Leze Qenës

para 6 dite - Gazeta Observer

E dashur për të gjithë dhe gjithmonë pozitive. Bëhet fjalë për aktoren e njohur shqiptare Leze Qena e cila dje ndërroi jetë. Leze Qena njihej si aktore në dramat komike, por edhe në seriale të shumta....

A e keni ditur? Ky ishte emri i vërtetë Leze Qenës

para 7 dite - Zhurnal

Ky ishte emri i vërtetë Leze Qenës. E dashur për të gjithë dhe gjithmonë pozitive. Bëhet fjalë për aktoren e njohur shqiptare Leze Qena e cila dje ndërroi jetë. Leze Qena njihej si aktore në dramat komike,...

A e keni ditur? Ky ishte emri i vërtetë Leze Qenës

para 7 dite - OraInfo

Ky ishte emri i vërtetë Leze Qenës. E dashur për të gjithë dhe gjithmonë pozitive. Bëhet fjalë për aktoren e njohur shqiptare Leze Qena e cila dje ndërroi jetë. Leze Qena njihej si aktore në dramat komike,...

Naser Rafuna kujton telefonatën e fundit me Leze Qenën

para 7 dite - Telegrafi

Aktorja e mirënjohur kosovare, Leze Qena, u nda nga jeta mëngjesin e së mërkurës të datës 25 mars. Ajo la prapa një karrierë të bujshme në aktrim, gjersa ngushëllime për humbjen e saj kanë shprehur shumë...

“Mua më latë të fundit, s’kam çare pa ardhë te ju”, Adem Mikullovci përshëndetet me Lezen në postimin prekës

para 7 dite - Tetova Sot

Adem Mikullovci ka shkruar një postim shumë prekës për vdekjen e mikes së tij, Leze Qenës. Dje kemi humbur yllin e teatrit e filmit shqiptar, aktoren Leze Qena. E në mesin e shumë reagimeve e ngushëllimeve...

Si e kishe emrin e vërtetë Leze Qena

para 7 dite - Zeri

E dashur për të gjithë dhe gjithmonë pozitive. Bëhet fjalë për aktoren e njohur shqiptare Leze Qena e cila dje ndërroi jetë. Leze Qena njihej si aktore në dramat komike, por edhe në seriale të shumta....

Mikullovci: Po e lëshoj perden dhe po i fiku dritat – Teatri jonë Leze, u mbyll

para 7 dite - Prive

Aktori i njohur Adem Mikullovci ka bërë një dedikim shumë emocional për miken e tij Leze Qena e cila ndërroi jetë gjatë ditës së djeshme. Mikullovci, që ka luajtur shumë role përkrah Qenës, ka kujtuar...

Stresi: Sdi pse krejt hitet e mija janë bo për 1 orë

para 7 dite - Insajderi

Reperi Stresi po vazhdon të punoj për projekte të reja muzikore. Ai madje mendon se të gjitha këngët e tij janë hite. Reperi e ka ritheksuar këtë nëpërmjet publikimit të një imazhi në studio. “Sdi pse...

“Mua më latë të fundit, s’kam qare pa ardhë te ju”, Adem Mikullovci përshëndetet me Lezen në postimin prekës

para 7 dite - Zhurnal

Adem Mikullovci ka shkruar një postim shumë prekës për vdekjen e mikessë tij, Leze Qenës. Dje kemi humbur yllin e teatrit e filmit shqiptar, aktoren Leze Qena. E në mesin e shumë reagimeve e ngushëllimeve...

DEDIKIMI PREKËS I ADEM MIKULLOVCIT PËR LEZE QENËN, “UNË S’KAM QARE PA ARDHË TE JU”

para 7 dite - Derveni

Aktori Adem Mikullovci, është prekur shumë nga vdekja e koleges së tij të shumë projekteve të përbashkëta, Leze Qena. Në një postim në llogarinë e tij, ai kujton momente nga takimi i fundit me aktoren...

Adem Mikullovci: Po e lëshoj perden, dhe po i fiku dritat, Teatri i jonë Leze-u mbyll

para 7 dite - Ina

Aktorja e njohur, Leze Qena vdiq në mëngjesin e djeshëm në moshën 85-vjeçare, duke lënë kështu të pikëlluar të gjithë ata që e njohën e e deshën edhe nga ekrani, shkruan KultPlus. Komuniteti artistik janë...

“Mua më latë të fundit, s’kam qare pa ardhë te ju”, Adem Mikullovci përshëndetet me Lezen në postimin prekës

para 7 dite - Iliria News

Adem Mikullovci ka shkruar një postim shumë prekës për vdekjen e mikessë tij, Leze Qenës. Dje kemi humbur yllin e teatrit e filmit shqiptar, aktoren Leze Qena. E në mesin e shumë reagimeve e ngushëllimeve...

Mikullovci: Po e lëshoj perden dhe po i fiku dritat – Teatri jonë Leze, u mbyll

para 7 dite - Medial

Aktori i njohur Adem Mikullovci ka bërë një dedikim shumë emocional për miken e tij Leze Qena e cila ndërroi jetë gjatë ditës së djeshme. Mikullovci, që ka luajtur shumë role përkrah Qenës, ka kujtuar...

Mikullovci: “Teatri i jonë Leze u mbyll, mua më lat të fundit”

para 7 dite - News33

Aktori i mirënjohur, Adem Mikullovci ka publikuar një shkrim emocional pas vdekjes së aktores Leze Qena. “ELIZABETE- Më shkove edhe ti..! A të kujtohet Leze kur ndejtëm bashk herën e fundit qesheshim me...

“Mua më latë të fundit, s’kam qare pa ardhë te ju”, Adem Mikullovci përshëndetet me Lezen në postimin prekës

para 7 dite - Gazeta Express

TV/Film Gazeta Express 26/03/2020 10:55 Adem Mikullovci ka shkruar një postim shumë prekës për vdekjen e mikessë tij, Leze Qenës. Dje kemi humbur yllin e teatrit e filmit shqiptar, aktoren Leze Qena. E...

Adem Mikullovci me dedikim prekës për Leze Qenën: Më shkove edhe ti, mua më lat të fundit e s’kam qare pa ardhë te ju

para 7 dite - Telegrafi

Aktori i mirënjohur Adem Mikullovci, i ka dedikuar disa fjalë prekëse aktores së madhe tashmë të ndjerë, Leze Qena. Mikullovci mëngjesin e së enjtes publikoi në faqen e tij zyrtare në Facebook, një status...

Mikullovci: “Teatri i jonë Leze u mbyll, mua më lat të fundit”

para 7 dite - Alsat-M

Aktori i mirënjohur, Adem Mikullovci ka publikuar një shkrim emocional pas vdekjes së aktores Leze Qena. “ELIZABETE- Më shkove edhe ti..! A të kujtohet Leze kur ndejtëm bashk herën e fundit qesheshim me...

Mikullovci: Po e lëshoj perden dhe po i fiku dritat – Teatri jonë Leze, u mbyll

para 7 dite - GazetaBlic

Aktori i njohur Adem Mikullovci ka bërë një dedikim shumë emocional për miken e tij Leze Qena e cila ndërroi jetë gjatë ditës së djeshme. Mikullovci, që ka luajtur shumë role përkrah Qenës, ka kujtuar...

Mikullovci: Po e lëshoj perden dhe po i fiku dritat – Teatri jonë Leze, u mbyll

para 7 dite - Klan Kosova

Aktori i njohur Adem Mikullovci ka bërë një dedikim shumë emocional për miken e tij Leze Qena e cila ndërroi jetë gjatë ditës së djeshme. Mikullovci, që ka luajtur shumë role përkrah Qenës, ka kujtuar...

Adem Mikullovci për Leze Qenën: Më shkove edhe ti, mua më lat të fundit e s’kam qare pa ardhë te ju

para 7 dite - Zeri

Mikullovci mëngjesin e së enjtes publikoi në faqen e tij zyrtare në Facebook, një status me disa reshta nga zemra dedikuar kolegës së tij shumë të dashur. Ai me plot emocion kujtoi takimin e fundit me...

“Mua më latë të fundit, s’kam qare pa ardhë te ju”, mesazhi prekës i Adem Mikullovcit për Lezen

para 7 dite - OraInfo

Leze Qena ka vdekur dje në moshën 85 vjeçare. Adem Mikullovci ka shkruar një postim shumë prekës për vdekjen e mikessë tij, Leze Qenës. Dje kemi humbur yllin e teatrit e filmit shqiptar, aktoren Leze Qena....

Adem Mikullovci për Leze Qenën: U mbyll teatri ynë, Leze

para 7 dite - Kallxo

Aktori Adem Mikollovci e ka kujtuar aktoren Leze Qenan përmes një postimin në Facebook. Mikullovci ka shkruar se me vdekjen e Leze Qenës është mbyllur një teatri, ndërsa ka potencuar se ai dhe Leze Qena...

Mikullovci kujton Qenën: Mua më lat të fundit dhe unë s’kam qare pa ardhë te ju

para 7 dite - Sinjali

Aktori i njohur shqiptar, Adem Mikullovci, ka përkujtuar fjalët e aktores së ndjerë, Leze Qena. Mikullovci kujton kohën kur i kishte thënën Qenës, se ai do të shkojë i pari tek Xhevati, burri i ndjerë...

“Mua më latë të fundit, s’kam qare pa ardhë te ju”, Adem Mikullovci përshëndetet me Lezen në postimin prekës

para 7 dite - InfoAlb

Adem Mikullovci ka shkruar një postim shumë prekës për vdekjen e mikessë tij, Leze Qenës. Dje kemi humbur yllin e teatrit e filmit shqiptar, aktoren Leze Qena. E në mesin e shumë reagimeve e ngushëllimeve...

“Mua më latë të fundit, s’kam qare pa ardhë te ju”, Adem Mikullovci përshëndetet me Lezen në postimin prekës

para 7 dite - TopShqip

Adem Mikullovci ka shkruar një postim shumë prekës për vdekjen e mikessë tij, Leze Qenës. Dje kemi humbur yllin e teatrit e filmit shqiptar, aktoren Leze Qena. E në mesin e shumë reagimeve e ngushëllimeve...

Stresi: Sdi pse krejt hitet e mija janë bo për 1 orë

para 7 dite - Zhurnal

Stresi ka folut pë ‘hitet’ e tij. Reperi Stresi po vazhdon të punoj për projekte të reja muzikore, shkruan lajmi.net. Ai madje mendon se të gjitha këngët e tij janë hite. Reperi e ka ritheksuar këtë nëpërmjet...

Mikullovci: Po e lëshoj perden dhe po i fiku dritat , teatri jonë Leze, u mbyll

para 7 dite - Lajm

Dje ka ndërruar jetë aktorja e mirënjohur shqiptare, Leze Qena. Ajo iku nga kjo botë në moshën 85-vjeçare duke lënë pas vetes të pikëlluar, familjarë, miq, kolegë e përkrahës. Momentet e mira me Lezen...

Stresi: Sdi pse krejt hitet e mija janë bo për 1 orë

para 7 dite - Lajm

Reperi Stresi po vazhdon të punoj për projekte të reja muzikore. Ai madje mendon se të gjitha këngët e tij janë hite. Reperi e ka ritheksuar këtë nëpërmjet publikimit të një imazhi në studio. “Sdi pse...

Baca Adem vjen me fjalë shumë prekëse për ndarjen nga jeta të aktores Leze Qena

para 7 dite - Fol

Shkruan: Adem MIKULLOVCI ELIZABETE- Më shkove edhe ti..! A të kujtohet Leze kur ndejtëm bashk herën e fundit qesheshim me fatin që ne të dy mbetëm Mohikanët e fundit dhe pyeteshim se a thua cili nga ne...

Stresi: Sdi pse krejt hitet e mija janë bo për 1 orë

para 7 dite - Lajmi.net

Reperi Stresi po vazhdon të punoj për projekte të reja muzikore, shkruan lajmi.net. Ai madje mendon se të gjitha këngët e tij janë hite. Reperi e ka ritheksuar këtë nëpërmjet publikimit të një imazhi në...

Adem Mikullovci me dedikim prekës për Leze Qenën

para 7 dite - Tetova1

Aktori i mirënjohur Adem Mikullovci, i ka dedikuar disa fjalë prekëse aktores së madhe tashmë të ndjerë, Leze Qena. Mikullovci mëngjesin e së enjtes publikoi në faqen e tij zyrtare në Facebook, një status...

Dedikimi prekës i Adem Mikullovcit për Leze Qenën, “unë s’kam qare pa ardhë te ju”

para 7 dite - Infokusi

Aktori Adem Mikullovci, është prekur shumë nga vdekja e koleges së tij të shumë projekteve të përbashkëta, Leze Qena. Në një postim në llogarinë e tij, ai kujton momente nga takimi i fundit me aktoren...

Mikullovci përshëndetet me Lezen, tregon bisedën e fundit me të

para 7 dite - PortaliOnline

Adem Mikullovci ka shkruar një postim shumë prekës për vdekjen e mikessë tij, Leze Qenës. Në mesin e shumë reagimeve e ngushëllimeve që janë bërë për Lezen, për të ka shkruar edhe aktori Adem Mikullovci....

Adem Mikullovci Lezes: Më shkove edhe ti, mua më lat të fundit e s’kam qare pa ardhë te ju

para 7 dite - Arbresh

Pikëllimin pas vdekjes së aktores së njohur shqiptare Leze Qena, e ka shrehur edhe aktori Adem Mikullovci bashkëpunëtori i saj i ngushtë. Mikullovci sot publikoi në faqen e tij zyrtare në Facebook, një...

Adem Mikullovci për Leze Qenën: Më shkove edhe ti, mua më lat të fundit e s’kam qare pa ardhë te ju

para 7 dite - Sharri

Mikullovci mëngjesin e së enjtes publikoi në faqen e tij zyrtare në Facebook, një status me disa reshta nga zemra dedikuar kolegës së tij shumë të dashur. Ai me plot emocion kujtoi takimin e fundit me...

“Mua më latë të fundit”, Adem Mikullovci përshëndetet me Lezen në postimin prekës

para 7 dite - Epoka e Re

Adem Mikullovci ka shkruar një postim shumë prekës për vdekjen e mikessë tij, Leze Qenës. Dje kemi humbur yllin e teatrit e filmit shqiptar, aktoren Leze Qena. E në mesin e shumë reagimeve e ngushëllimeve...

“Mua më latë të fundit, s’kam qare pa ardhë te ju”, Adem Mikullovci përshëndetet me Lezen në postimin prekës

para 7 dite - Bota Press

Adem Mikullovci ka shkruar një postim shumë prekës për vdekjen e mikessë tij, Leze Qenës. Dje kemi humbur yllin e teatrit e filmit shqiptar, aktoren Leze Qena. E në mesin e shumë reagimeve e ngushëllimeve...

Adem Mikullovci me dedikim prekës për Leze Qenën: Më shkove edhe ti, mua më lat të fundit e s’kam qare pa ardhur tek ju

para 7 dite - Ekonomia Online

Aktori i mirënjohur Adem Mikullovci, i ka dedikuar disa fjalë prekëse aktores së madhe tashmë të ndjerë, Leze Qena. Mikullovci mëngjesin e së enjtes publikoi në faqen e tij zyrtare në Facebook, një status...

Adem Mikullovci mesazh prekës për Leze Qenën: Po e lëshoj perden dhe po i fiku dritat, teatri jonë u mbyll

para 7 dite - Periskopi

Aktori i njohur Adem Mikullovci ka bërë një dedikim shumë emocional për miken e tij Leze Qena e cila ndërroi jetë gjatë ditës së djeshme. Mikullovci, që ka luajtur shumë role përkrah Qenës, ka kujtuar...

Naser Rafuna kujton edhe një moment tjetër me Leze Qenën, lidhur me unazën që mbante aktorja

para një jave - Zeri

Mëngjesin e ditës së sotme ndërroi jetë aktorja Leze Qena. Artistë të shumtë kujtuan aktoren Leze Qena duke shkruar fjalët më të mira për të. Ishte aktori Naser Rafuna ai i cili ka pasur dhe një raport...

Naser Rafuna kujton edhe një moment tjetër me Leze Qenën, lidhur me unazën që mbante aktorja

para një jave - GazetaBlic

Mëngjesin e ditës së sotme ndërroi jetë aktorja Leze Qena, shkruan GazetaBlic. Artistë të shumtë kujtuan aktoren Leze Qena duke shkruar fjalët më të mira për të. Ishte aktori Naser Rafuna ai i cili ka...

“Fotografoma unazën se e du shumë”, Naser Rafuna kujton edhe një tjetër moment me Leze Qenën

para një jave - Insajderi

Aktori i njohur Naser Rafuna sot ka folur lidhur me telefonatën e fundit me aktoren tashmë të ndjerë, Leze Qena. Mirëpo para pak minutash ai zgjodhi që ta kujtoj atë edhe me një tjetër fotografi të publikuar...

Naser Rafuna kujton telefonatën e fundit me Leze Qenën

para një jave - Prive

Ka ndërruar jetë sot, por vepra që Leze Qena la pas do të jetojë përgjithmonë. Aktorja Leza Qena ishte një prej personazheve më pozitive të ekranit shqiptar që gjithmonë reflektonte pozitivitet. Ndarja...

Kujtesë në nderim të aktores së madhe: Lezja siç (nuk) e njohim

para një jave - Telegrafi

Me rastin e shuarjes së ikonës së skenës, teatrit dhe ekranit, Leze Spaqi Qena, po e ribotojmë intervistën dhënë Telegrafit para disa vitesh, ku përmes rrëfimit të saj dëshmohet sinqeriteti, pozitiviteti...

Shkumbin Istrefi: Nuk e kam ditur që Lezja është e sëmurë, ajo na ka motivuar gjithmonë

para një jave - Tetova Sot

Producenti Shkumbin Istrefi, në një lidhje telefonike në T7, ka thënë se është i prekur nga lajmi për vdekjen e aktores Leze Qena Istrefi u shpreh se nuk qenë në dijeni se aktorja Leze Qena ka qenë e sëmurë....

Shkumbin Istrefi: Nuk e kam ditur që Lezja është e sëmurë, ajo na ka motivuar gjithmonë

para një jave - Tetova Sot

Producenti Shkumbin Istrefi, në një lidhje telefonike në T7, ka thënë se është i prekur nga lajmi për vdekjen e aktores Leze Qena Istrefi u shpreh se nuk qenë në dijeni se aktorja Leze Qena ka qenë e sëmurë....

Naser Rafuna shkruan me dhimbje për vdekjen e Leze Qenës, tregon bisedën e tyre të fundit në telefon

para një jave - Tetova Sot

Aktori Naser Rafuna thotë se po qan si fëmijë për ndarjen nga jeta të koleges së tij në serialin “Çka ka Shpija”. Naser Rafuna është ndër të parët që kanë reaguar për vdekjen e aktores Leze Qena, me të...

Gjashtë fakte për Leze Qenën! Si u martua me Xhevatin, ajo katolike e ai ateist?

para një jave - InfoAlb

Aktorja e madhe Leze Qena, ka vdekur sot në moshën 85 vjeçare në Prishtinë, Lezja vjen nga Prizreni, nga një familje krishtere shumë besimtare, prandaj edhe martesa e saj me aktorin Xhevat Qena i prishi...

Gjashtë fakte për Leze Qenën! Si u martua me Xhevatin, ajo katolike e ai ateist?

para një jave - TopShqip

Aktorja e madhe Leze Qena, ka vdekur sot në moshën 85 vjeçare në Prishtinë, Lezja vjen nga Prizreni, nga një familje krishtere shumë besimtare, prandaj edhe martesa e saj me aktorin Xhevat Qena i prishi...

“Ah bre djali jem, t’kisha me shku se boll ma”, Naseri kujton telefonatën e fundit me Lezen

para një jave - Insajderi

Ikona e kinematografisë shqiptare, Leze Qena, ka ndërruar jetë mëngjesin e 25 marsit. Me ikjen e Lezes, komuniteti artistik pësuan humbje të madhe, ndërsa shkruajnë telegrame ngushëllimi familjes së saj...

Naser Rafuna reagon pas vdekjes së Leze Qenës: 6 vite së bashku në ‘Çka ka shpija’, askush nuk e kishte energjinë e saj

para një jave - Telegrafi

Aktorja Leze Qena, mëngjesin e sotëm ka ndërruar jetë në moshën 85-vjeçare. Të shumta kanë qenë ngushëllimet që ka pranuar nga miqtë dhe kolegët e saj e po ashtu edhe nga personazhet e tjera publike. Një...

Naser Rafuna reagon pas vdekjes së Leze Qenës: 6 vite së bashku në ‘Çka ka shpija’, askush nuk e kishte energjinë e saj

para një jave - Zhurnal

Aktorja Leze Qena, mëngjesin e sotëm ka ndërruar jetë në moshën 85-vjeçare. Të shumta kanë qenë ngushëllimet që ka pranuar nga miqtë dhe kolegët  e saj e po ashtu edhe nga personazhet e tjera publike....

Naser Rafuna shkruan me dhimbje për vdekjen e Leze Qenës, tregon bisedën e tyre të fundit në telefon

para një jave - Arbresh

Aktori Naser Rafuna thotë se po qan si fëmijë për ndarjen nga jeta të koleges së tij në serialin “Çka ka Shpija”. Naser Rafuna është ndër të parët që kanë reaguar për vdekjen e aktores Leze Qena, me të...

‘Xheku’ shkruan me dhimbje për vdekjen e Leze Qenës, tregon bisedën e tyre të fundit në telefon

para një jave - OraInfo

Aktorja e njohur kosovare ka vdekur sot në moshën 85 vjeçare. Aktori Naser Rafuna thotë se po qan si fëmijë për ndarjen nga jeta të koleges së tij në serialin “Çka ka Shpija”. Naser Rafuna është ndër të...

Naser Rafuna shkruan me dhimbje për vdekjen e Leze Qenës, tregon bisedën e tyre të fundit në telefon

para një jave - Zeri

Aktori Naser Rafuna thotë se po qan si fëmijë për ndarjen nga jeta të koleges së tij në serialin “Çka ka Shpija”. Naser Rafuna është ndër të parët që kanë reaguar për vdekjen e aktores Leze Qena, me të...

Shkumbin Istrefi: Nuk e kam ditur që Lezja është e sëmurë, ajo na ka motivuar gjithmonë

para një jave - Zhurnal

Producenti Shkumbin Istrefi, në një lidhje telefonike në T7, ka thënë se është i prekur nga lajmi për vdekjen e aktores Leze Qena Istrefi u shpreh se nuk qenë në dijeni se aktorja Leze Qena ka qenë e...

Naser Rafuna shkruan me dhimbje për vdekjen e Leze Qenës, tregon bisedën e tyre të fundit në telefon

para një jave - Gazeta Express

Rozë Gazeta Express 25/03/2020 12:10 Aktori Naser Rafuna thotë se po qan si fëmijë për ndarjen nga jeta të koleges së tij në serialin “Çka ka Shpija”. Naser Rafuna është ndër të parët që kanë reaguar për...

E dhimbshme: Leze Qena vdiq vetëm një ditë pas përvjetorit të vdekjes së bashkëshortit

para një jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 25/03/2020 12:04 Dje u bënë 17 vjet nga vdekja e aktorit të shquar, Xhevat Qena. E vec një ditë pas kësaj date, sot ndërroi jetë edhe gruaja e tij aktorja Leze Qenaj, transmeton Gazeta...

Naser Rafuna shkruan me dhimbje për vdekjen e Leze Qenës, tregon bisedën e tyre të fundit në telefon

para një jave - Iliria News

Aktori Naser Rafuna thotë se po qan si fëmijë për ndarjen nga jeta të koleges së tij në serialin “Çka ka Shpija”. Naser Rafuna është ndër të parët që kanë reaguar për vdekjen e aktores Leze Qena, me të...

Shkumbin Istrefi: Nuk e kam ditur që Lezja është e sëmurë, ajo na ka motivuar gjithmonë

para një jave - Gazeta Express

Rozë Gazeta Express 25/03/2020 11:38 Producenti Shkumbin Istrefi, në një lidhje telefonike në T7, ka thënë se është i prekur nga lajmi për vdekjen e aktores Leze Qena Istrefi u shpreh se nuk qenë në dijeni...

Ky ishte amaneti i fundit i aktores Leze Qena

para një jave - Prive

Aktorja e njohur Leze Qena na pikëlloi të gjithëve këtë mëngjes, ndryshe prej shumë viteve që na dha buzëqeshje me lajmin e ndarjes nga jeta. Ajo ndërroi jetë në QKUK pas komplikacioneve shëndetësore....

Shkumbin Istrefi: Nuk e kam ditur që Lezja është e sëmurë, ajo na ka motivuar gjithmonë

para një jave - Iliria News

Producenti Shkumbin Istrefi, në një lidhje telefonike në T7, ka thënë se është i prekur nga lajmi për vdekjen e aktores Leze Qena Istrefi u shpreh se nuk qenë në dijeni se aktorja Leze Qena ka qenë e sëmurë....

“Ah bre djali jem, t’kisha me shku se boll ma”, Naser Rafuna kujton telefonatën e fundit me Lezen

para një jave - GazetaBlic

Naser Rafuna me dhimbje të thellë e mori lajmin për vdekjen e Leze Qenës. Ikona e kinematografisë shqiptare, Leze Qena, ka ndërruar jetë mëngjesin e 25 marsit. Lezja  u shua në moshën 85-vjeçare, pas qëndrimit...

Nëna kishte urdhëruar vrasjen e saj: Lexoni 6 fakte për Leze Qenën

para një jave - Infokusi

Aktorja e madhe Leze Qena, ka vdekur sot në moshën 85 vjeçare në Prishtinë, Lezja vjen nga Prizreni, nga një familje krishtere shumë besimtare, prandaj edhe martesa e saj me aktorin Xhevat Qena i prishi...

Kolegët shkruajnë pas vdekjes se Leze Qenës, tregojnë sa e veçantë ishte

para një jave - Zeri

Me të marrë lajmin për vdekjen e saj kanë shkruar kolegët të cilët ndjejnë shumë dhimbje që humben një aktore siç ishte ajo, shkruan “Zëri.info”. Aktori Shkumbin Istrefi, në “Facebook” ka falënderuar Lezën...

Naser Rafuna shkruan me dhimbje për vdekjen e Leze Qenës, tregon bisedën e tyre të fundit në telefon

para një jave - Lajm

Aktori Naser Rafuna thotë se po qan si fëmijë për ndarjen nga jeta të koleges së tij në serialin “Çka ka Shpija”. Naser Rafuna është ndër të parët që kanë reaguar për vdekjen e aktores Leze Qena, me të...

Aktori i ““Çka Ka Shpija” qan si fëmijë për vdekje e Leze Qenës

para një jave - Infokusi

Aktori kosovarë, Naser Rafuna, i cili për gati gjashtë vite luajti bashke më Leze Qenën në serialin Çka ka Shpija e ka përjetuar rëndë vdekjen e aktores, shkruan gazeta inFokus. “Leze Qena na paska lanë…Zot...

Naser Rafuna për vdekjen e Lezes: Po qaj si fëmijë

para një jave - Gazeta Observer

Aktori i njohur Naser Rafuna ka shprehur ngushëllime për vdekjen e Leze Qenës. Ai përmes një shkrimi në Facebook ka thënë se Lezja ishte personi më i mirë dhe më energjike që kishte takuar ndonjëherë Aktroi...

“Ah bre djali jem, t’kisha me shku se boll ma”, Naser Rafuna kujton telefonatën e fundit me Lezen

para një jave - Bota Press

Naser Rafuna me dhimbje të thellë e mori lajmin për vdekjen e Leze Qenës.Ikona e kinematografisë shqiptare, Leze Qena, ka ndërruar jetë mëngjesin e 25 marsit.Lezja  u shua në moshën 85-vjeçare, pas qëndrimit...

E dhimbshme: Leze Qena vdiq vetëm një ditë pas përvjetorit të vdekjes së bashkëshortit

para një jave - InfoAlb

Dje u bënë 17 vjet nga vdekja e aktorit të shquar, Xhevat Qena. E vec një ditë pas kësaj date, sot ndërroi jetë edhe gruaja e tij aktorja Leze Qenaj, transmeton Gazeta Express. Pas një sëmundje të rëndë,...

E dhimbshme: Leze Qena vdiq vetëm një ditë pas përvjetorit të vdekjes së bashkëshortit

para një jave - TopShqip

Dje u bënë 17 vjet nga vdekja e aktorit të shquar, Xhevat Qena. E vec një ditë pas kësaj date, sot ndërroi jetë edhe gruaja e tij aktorja Leze Qenaj, transmeton Gazeta Express. Pas një sëmundje të rëndë,...

Naser Rafuna tregon bisedën fundit në telefon që patë me aktoren Leze Qena

para një jave - Epoka e Re

Aktori Naser Rafuna thotë se po qan si fëmijë për ndarjen nga jeta të koleges së tij në serialin “Çka ka Shpija”. Naser Rafuna është ndër të parët që kanë reaguar për vdekjen e aktores Leze Qena, me të...

Shkumbin Istrefi: Lezja na ka motivuar gjithmonë

para një jave - Epoka e Re

Producenti Shkumbin Istrefi, në një lidhje telefonike në T7, ka thënë se është i prekur nga lajmi për vdekjen e aktores Leze Qena Istrefi u shpreh se nuk qenë në dijeni se aktorja Leze Qena ka qenë e sëmurë....

E dhimbshme: Leze Qena vdiq vetëm një ditë pas përvjetorit të vdekjes së bashkëshortit

para një jave - Periskopi

Dje u bënë 17 vjet nga vdekja e aktorit të shquar, Xhevat Qena. E vec një ditë pas kësaj date, sot ndërroi jetë edhe gruaja e tij aktorja Leze Qenaj. Pas një sëmundje të rëndë, Lezja ndërroi jetë në  QKUK....

Naser Rafuna me një shkrim prekës pas vdekjes së Leze Qenës

para një jave - Arbresh

Para pak minutash, u nda nga jeta aktorja e madhe shqiptare, Leza Qena. Bashkëpunëtorit i ngushtë i saj, Naser Rafuna përmes llogarisë personale në ‘Facebook’, ka shkruar një fjalim prekës për të, shhkruan...

E dhimbshme: Leze Qena vdiq vetëm një ditë pas përvjetorit të vdekjes së bashkëshortit

para një jave - Gazeta e re

Dje u bënë 17 vjet nga vdekja e aktorit të shquar, Xhevat Qena. E vec një ditë pas kësaj date, sot ndërroi jetë edhe gruaja e tij aktorja Leze Qenaj. Pas një sëmundje të rëndë, Lezja ndërroi jetë në  QKUK....

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK