http://kariera.mk

Fotografohet lindja e një planeti

para 5 dite - Klan

Fotografohet lindja e një planeti Fotografohet lindja e një planeti. Një vorbull drite, gazrash e pluhurash, përreth një zone qendrore më të errët, që ndodhet rreth 520 vjet dritë larg Tokës dhe orbiton...

Shkencëtarët me në fund e shohin se si krijohet një planet

para 5 dite - Gazeta Express

Mistere Gazeta Express 21/05/2020 22:37 Imazhet e reja tregojnë ‘kthesën’ e markës tregtare që sugjerojnë se po shfaqet një botë tjetër. Shkencëtarët kanë marrë imazhe që mund të jetë evidenca e parë e...

Për herë të parë shkencëtarët shikuan se si lindi një planet i ri

para 6 dite - Medial

Imazhet e reja tregojnë ‘kthesën’ e markës tregtare që sugjerojnë se po shfaqet një botë tjetër. Shkencëtarët kanë marrë imazhe që mund të jetë evidenca e parë e një planeti të ri që sapo ka lindur. Vrojtimi...

Kapen pamjet e para të lindjes së një planeti

para 6 dite - Alsat-M

Astronomët për herë të parë kanë qenë dëshmitarë të lindjes së një planeti të ri. Pamjet u nga aparatet e posaçme për fotografi. Planeti u detektua afër yllit AB Aurigae, i cili është 520 vite dritë larg....

Për herë të parë shkencëtarët shikuan se si lindi një planet i ri

para 6 dite - Lajmi.net

Shkencëtarët kanë marrë imazhe që mund të jetë evidenca e parë e një planeti të ri që sapo ka lindur, transmeton lajmi.net. Vrojtimi nga European Southern Observatory’s Very Large Telescope tregojnë pamjet...

Kapen pamjet e para të lindjes së një planeti (VIDEO)

para 6 dite - News33

Astronomët për herë të parë kanë qenë dëshmitarë të lindjes së një planeti të ri. Pamjet u nga aparatet e posaçme për fotografi. Planeti u detektua afër yllit AB Aurigae, i cili është 520 vite dritë larg....

Shkencëtarët me në fund e shohin se si krijohet një planet

para 5 dite - Tetova Sot

Imazhet e reja tregojnë ‘kthesën’ e markës tregtare që sugjerojnë se po shfaqet një botë tjetër. Shkencëtarët kanë marrë imazhe që mund të jetë evidenca e parë e një planeti të ri që sapo ka lindur, transmeton...

Shkencëtarët me në fund e shohin se si krijohet një planet

para 5 dite - Arbresh

Imazhet e reja tregojnë ‘kthesën’ e markës tregtare që sugjerojnë se po shfaqet një botë tjetër. Shkencëtarët kanë marrë imazhe që mund të jetë evidenca e parë e një planeti të ri që sapo ka lindur, transmeton...

Astronomët dallojnë dëshminë e parë potenciale të lindjes së një planeti të ri

para 6 dite - Koha.net

Astronomët besojnë se mund të kenë gjetur dëshmitë e para të drejtpërdrejta të lindjes së një planeti të ri. Një disk i dendur pluhuri dhe gazi është vërejtur përreth një ylli të ri të quajtur AB Aurigae,...

Astronomët zbulojnë lindjen e një planeti të ri – ai gjendet në një sistem 520 vjet dritë larg nga Toka

para 7 dite - Telegrafi

Astronomët zbulojnë lindjen e një planeti, i cili është duke u formuar rreth një ylli në një sistem të ri 520 vjet dritë nga Toka, në yjësinë e Aurigës. Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, lindja...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK