http://kariera.mk

Po ndodh edhe kjo, fusha magnetike e Tokës po dobësohet

para 5 dite - Gazeta Express

Mistere Gazeta Express 22/05/2020 23:51 Shkencëtarët kanë bërë një zbulim tronditës – fusha magnetike e Tokës po dobësohet. Ajo është jetike për jetën në planetin tonë, sepse na mbron nga rrezatimi kozmik...

Zbulimi tronditës/ Fusha magnetike e Tokës po dobësohet

para 5 dite - Top Channel

Shkencëtarët kanë bërë një zbulim tronditës – fusha magnetike e Tokës po dobësohet. Ajo është jetike për jetën në planetin tonë, sepse na mbron nga rrezatimi kozmik dhe grimcat e ngarkuara që lëshon dielli....

Zbulimi tronditës/ Fusha magnetike e Tokës po dobësohet

para 5 dite - Gazeta Shqip

Shkencëtarët kanë bërë një zbulim tronditës – fusha magnetike e Tokës po dobësohet. Ajo është jetike për jetën në planetin tonë, sepse na mbron nga rrezatimi kozmik dhe grimcat e ngarkuara që lëshon dielli....

Zbulimi tronditës/ Fusha magnetike e Tokës po dobësohet

para 5 dite - Tetova Sot

Shkencëtarët kanë bërë një zbulim tronditës – fusha magnetike e Tokës po dobësohet. Ajo është jetike për jetën në planetin tonë, sepse na mbron nga rrezatimi kozmik dhe grimcat e ngarkuara që lëshon dielli....

Zbulimi tronditës/ Fusha magnetike e Tokës po dobësohet

para 5 dite - LajmiFundit

Shkencëtarët kanë bërë një zbulim tronditës – fusha magnetike e Tokës po dobësohet. Ajo është jetike për jetën në planetin tonë, sepse na mbron nga rrezatimi kozmik dhe grimcat e ngarkuara që lëshon dielli....

Shkencëtarët zbulojnë: Fusha magnetike e Tokës po dobësohet

para 5 dite - Koha.net

Shkencëtarët kanë bërë një zbulim tronditës – fusha magnetike e Tokës po dobësohet. Fusha magnetike është jetike për jetën në planetin tonë, pasi ajo na mbron nga rrezatimi kozmik dhe grimcat e emetuara...

Zbulimi shokues/Fusha magnetike e Tokës po dobësohet, shkencëtarët paralajmërojnë për keqfunksionim të teknologjisë

para 5 dite - Syri

Shkencëtarët kanë bërë një zbulim shokues- fusha magnetike e Tokës po dobësohet. Fusha magnetike është vitale për jetën në planetin tonë, pasi na mbron prej rrezeve kozmike dhe copëzave me ngarkesë që...

Zbulimi tronditës i shkencëtarëve: Fusha magnetike e Tokës po dobësohet

para 5 dite - ABC News

Shkencëtarët kanë bërë një zbulim tronditës – fusha magnetike e Tokës po dobësohet. Fusha magnetike është jetike për jetën në planetin tonë, pasi ajo na mbron nga rrezatimi kozmik dhe grimcat e emetuara...

Shkencëtarët bëjnë zbulimin tŕonditës, “kurrë nuk kemi parë diçka të tillë më pare”

para 5 dite - ElbasaniPlus

Shkencëtarët kanë bërë një zbulim tŕonditës-fusha magnetike e Tokës po dobësohet. Fusha magnetike është jetike për jetën në planetin tonë, pasi ajo na mbron nga rrezatimi kozmik dhe grimcat e ngarkuara...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK