http://kariera.mk

Si të mbrohemi nga virozat me ushqim? Harroni mishin dhe peshkun

para 5 dite - Albeu

Gjatë stinës së vjeshtës temperaturat fillojnë të ulen dhe shirat janë më prezente. Njerëzit fillojnë të jenë më të lodhur dhe tepër nervozë. Ushqimi është një nga çelsat kryesorë i cili na ndihmon të...

Si të mbrohemi nga virozat me ushqim, harroni mishin dhe peshkun fokusohuni te sallatat

para 5 dite - Koha Jone

Gjatë stinës së vjeshtës temperaturat fillojnë të ulen dhe shirat janë më prezente. Njerëzit fillojnë të jenë më të lodhur dhe tepër nervozë. Ushqimi është një nga çelsat kryesorë i cili na ndihmon të...

para 5 dite - Ora news

Gjatë stinës së vjeshtës temperaturat fillojnë të ulen dhe shirat janë më prezente. Njerëzit fillojnë të jenë më të lodhur dhe tepër nervozë. Ushqimi është një nga çelsat kryesorë i cili na ndihmon të...

Kohë virozash dhe pandemie, ushqimet e vjeshtës që na bëjnë mirë

para 5 dite - NOA

Kohë vjeshte, kohë pandemie, ulje temperaturash dhe lagështi. Që të gjitha këto janë kushte që vënë në provë të fortë organizmin dhe sensorët mbrojtës. Por për të garantuar një shëndet të plotë në vjeshtë...

Perimet e frutat e vetme që duhet të konsumoni gjatë vjeshtës

para 5 dite - Koha Jone

Gastronomia e kësaj stine, lidhet padiskutim me prodhimet e shijshme të fruta-perimeve të vjeshtës. Ato na ndihmojnë të jemi të shëndetshëm dhe të ruajmë temperaturën e trupit, ndërsa moti ftohet. 1. Mollët....

Mos luani me shëndetin! Perimet e frutat e vetme që duhet të konsumoni gjatë vjeshtës

para 5 dite - Albeu

Gastronomia e kësaj stine, lidhet padiskutim me prodhimet e shijshme të fruta-perimeve të vjeshtës. Ato na ndihmojnë të jemi të shëndetshëm dhe të ruajmë temperaturën e trupit, ndërsa moti ftohet. 1. Mollët....

Në vjeshtë duhet të ushqeheni vetëm me këto pemë dhe perime

para 5 dite - Arbresh

Gastronomia e kësaj stine, lidhet padiskutim me prodhimet e shijshme të fruta-perimeve të vjeshtës. Ato na ndihmojnë të jemi të shëndetshëm dhe të ruajmë temperaturën e trupit, ndërsa moti ftohet. 1. Mollët....

Ushqimet që japin energji por nuk ju shëndoshin

para 7 dite - InfoShqip

Për të rikuperuar energjinë e nevojshme, duhet të konsumoni ushqimet e duhura. Por, e rëndësishme është të keni parasysh ato ushqime që ju bëjnë më energjik pa e tepruar me kaloritë. Sipas Greenstyle,...

Ushqimet që japin energji por nuk ju shëndoshin

para 7 dite - RTK

Për të rikuperuar energjinë e nevojshme, duhet të konsumoni ushqimet e duhura. Por, e rëndësishme është të keni parasysh ato ushqime që ju bëjnë më energjik pa e tepruar me kaloritë. Sipas Greenstyle,...

Dhjetë ushqimet që përmirësojnë në mënyrë natyrale sistemin tuaj imunitar

para një jave - Koha.net

Më shumë se 23 milionë njerëz sëmuren çdo vit vetëm duke ngrënë ushqim të kontaminuar, sipas OBSH-së. Ndërkohë, sipas një studimi tjetër, ka aq shumë viruse sa ka yje në qiell, raporton “Bright Side”....

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK