http://kariera.mk

Adoleshenti zbulon një skelet dinosauri të vjetër rreth 69 milion vjet

para një jave - Iliria News

Një djalë 12-vjeçar bëri zbulimin e jetës së tij kur gjeti një skelet dinosauri që daton 69 milion vjet. Paleontologu amator ishte në shëtitje me babanë e tij në një pjesë të pasur me fosile të Alberta,...

Djali 12 vjeç gjen fosilin e dinosaurit 69 milion vjet të vjetër gjatë një ecjeje me babain e tij

para një jave - Insajderi

Nathan Hrushkin ka dashur të jetë një paleontolog për sa kohë sa ai mban mend dhe 12 vjeçari tashmë ka bërë një zbulim të rëndësishëm. Ai gjeti një fosil të dinosaurit pjesërisht të zbuluar ndërsa po ecte...

Po ngjiste malin me të atin, 12-vjeçari zbulon skeletin e dinozaurit të rrallë

para një jave - ABC News

Mund të duket e pazakontë, por është e vërtetë. Një 12 vjeçar ka bërë një ndër zbulimet më të rëndësishme të historisë së jetës në tokë. Djaloshi po ngjiste malin me të atin në Alberta të Kanadasë, teksa...

Zbulohet skeleti i një dinosauri të rrallë, u gjet nga një djalë që po ngjitej në mal

para një jave - NOA

Një zbulim i rrallë është bërë nga një 12-vjeçar në Alberta të Kanadasë. Teksa po ngjitej në mal ai gjeti skeletin e një dinosauri të veçantë. Sipas shkencëtarëve, mendohet se bëhet fjalë për një dinosaur...

Adoleshenti zbulon një skelet dinosauri të vjetër rreth 69 milion vjet

para një jave - Arbresh

Një djalë 12-vjeçar bëri zbulimin e jetës së tij kur gjeti një skelet dinosauri që daton 69 milion vjet. Paleontologu amator ishte në shëtitje me babanë e tij në një pjesë të pasur me fosile të Alberta,...

Ky 12 vjeçar ka bërë një ndër zbulimet më të rëndësishme të historisë së jetës në tokë

para një jave - PortaliOnline

Një 12 vjeçar ka bërë një ndër zbulimet më të rëndësishme të historisë së jetës në tokë. Djaloshi po ngjiste malin me të atin në Alberta të Kanadasë, kur pa eshtra që ishin të fosilizuara në një gurë....

12-vjeçari zbulon skeletin e dinozaurit të rrallë

para një jave - Koha.net

Një 12-vjeçar ka bërë zbulimin e jetës së tij kur gjeti skeletin e një dinozauri të para 69 milionë vjetëve. Ai po ngjitej në mal me babain e tij në Alberta të Kanadasë në korrik, kur hasi në kocka. Të...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK