http://kariera.mk

15 ushqime që mund t’i hani e të mos shtoni në peshë

para 7 muajve - Gazeta Express

Nëse ju jeni të fiksuar pas mbajtjes së vetes në formë, ka ende disa ushqime që mund t’i hani pa u kufizuar. Ata janë të pasur me fibra, ndërkohë që kanë shumë pak kalori, juve ju ngopin dhe gjithashtu...

Këto janë gabimet më të zakonshme në humbjen e peshës

para 7 muajve - Gazeta Express

Dëshironi të humbni peshë, por nuk keni sukses. Nuk hani, hiqni dorë nga ushqimi i preferuar, ushtroni, dhe rezultatet ende mungojnë. Ndoshta e gjitha që jeni duke bërë nuk është efektive për shkak se...

Ushqimet që s’ju trashin

para 7 muajve - Aktuale

Nëse ju jeni të fiksuar pas mbajtjes së vetes në formë, ka ende disa ushqime që mund t’i hani pa u kufizuar. Ata janë të pasur me fibra, ndërkohë që kanë shumë pak kalori, juve ju ngopin dhe gjithashtu...

Ja pse nuk po humbisni peshë, këto janë gabimet më të shpeshta

para 7 muajve - Sovrani

Dëshironi të humbni peshë, por nuk keni sukses. Nuk hani, hiqni dorë nga ushqimi i preferuar, ushtroni, dhe rezultatet ende mungojnë. Ndoshta e gjitha që jeni duke bërë nuk është efektive për shkak se...

LISTA / Ja ushqimet që nuk ju shëndoshin fare

para 7 muajve - Java News

Po afron stina e verës dhe duhet të kujdesemi me ushqimin për një trup sa më në formë dhe mbi të gjitha për një trup të shëndetshëm. Ka ende disa ushqime që mund t’i konsumojmë pa patur frikën se mund...

LISTA / Ja ushqimet që nuk iu shëndoshin fare

para 7 muajve - Java News

Po afron stina e verës dhe duhet të kujdesemi me ushqimin për një trup sa më në formë dhe mbi të gjitha për një trup të shëndetshëm. Ka ende disa ushqime që mund t’i konsumojmë pa patur frikën se mund...

Rregullat e ushqimit për çdo mëngjes

para 7 muajve - GazetaBlic

Mënyra më e mirë për t’u dobësuar është të hani mëngjes të shëndetshëm çdo ditë. Ndiqni këto 3 rregulla çdo mëngjes dhe do të arrini rezultate të kënaqshme brenda pak kohësh. Hani sapo të zgjoheni: Studimet...

Rregullat e ushqimit për çdo mëngjes

para 7 muajve - Indeks online

Mënyra më e mirë për t’u dobësuar është të hani mëngjes të shëndetshëm çdo ditë. Ndiqni këto 3 rregulla çdo mëngjes dhe do të arrini rezultate të kënaqshme brenda pak kohësh. Hani sapo të zgjoheni: Studimet...

Rregullat e ushqimit për çdo mëngjes

para 7 muajve - RTV 21

Duke ngrënë mëngjes ju shmangni ndjesitë e urisë gjatë ditës Mënyra më e mirë për t’u dobësuar është të hani mëngjes të shëndetshëm çdo ditë. Ndiqni këto 3 rregulla çdo mëngjes dhe do të arrini rezultate...

Ja kush janë ushqimet që nuk ju shëndoshin

para 7 muajve - Infokusi

Nëse ju jeni të fiksuar pas mbajtjes së vetes në formë, ka ende disa ushqime që mund t’i hani pa u kufizuar. Ata janë të pasur me fibra, ndërkohë që kanë shumë pak kalori, juve ju ngopin dhe gjithashtu...

Rregullat e ushqimit për çdo mëngjes

para 7 muajve - 10minuta

Mënyra më e mirë për t’u dobësuar është të hani mëngjes të shëndetshëm çdo ditë. Ndiqni këto 3 rregulla çdo mëngjes dhe do të arrini rezultate të kënaqshme brenda pak kohësh. Hani sapo të zgjoheni: Studimet...

Rregullat e ushqimit për çdo mëngjes

para 7 muajve - Arbresh

Mënyra më e mirë për t’u dobësuar është të hani mëngjes të shëndetshëm çdo ditë. Ndiqni këto 3 rregulla çdo mëngjes dhe do të arrini rezultate të kënaqshme brenda pak kohësh. Hani sapo të zgjoheni: Studimet...

Rregullat e ushqimit për çdo mëngjes

para 7 muajve - Sovrani

Mënyra më e mirë për t’u dobësuar është të hani mëngjes të shëndetshëm çdo ditë. Ndiqni këto 3 rregulla çdo mëngjes dhe do të arrini rezultate të kënaqshme brenda pak kohësh. Hani sapo të zgjoheni: Studimet...

Rregullat e ushqimit për çdo mëngjes

para 7 muajve - Gazeta e re

Rregullat e ushqimit për çdo mëngjes Mënyra më e mirë për t’u dobësuar është të hani mëngjes të shëndetshëm çdo ditë. Ndiqni këto 3 rregulla çdo mëngjes dhe do të arrini rezultate të kënaqshme brenda...

Rregullat e ushqimit për çdo mëngjes

para 7 muajve - KosovaPress

Ndiqni këto 3 rregulla çdo mëngjes dhe do të arrini rezultate të kënaqshme brenda pak kohësh. Hani sapo të zgjoheni: Studimet kanë treguar se ngrënia e mëngjesit ndihmon në përshpejtimin e metabolizmit,...

Ja kush janë ushqimet që nuk ju shëndoshin

para 7 muajve - Lajmi.net

Nëse ju jeni të fiksuar pas mbajtjes së vetes në formë, ka ende disa ushqime që mund t’i hani pa u kufizuar. Ata janë të pasur me fibra, ndërkohë që kanë shumë pak kalori, juve ju ngopin dhe gjithashtu...

Ja kush janë ushqimet që nuk ju shëndoshin

para 7 muajve - Syri

Nëse ju jeni të fiksuar pas mbajtjes së vetes në formë, ka ende disa ushqime që mund t’i hani pa u kufizuar. Ata janë të pasur me fibra, ndërkohë që kanë shumë pak kalori, juve ju ngopin dhe gjithashtu...

Këto ushqime mund t’i hani lirisht se s’ju trashin

para 7 muajve - Lajmi.net

Nëse ju jeni të fiksuar pas mbajtjes së vetes në formë, ka ende disa ushqime që mund t’i hani pa u kufizuar. Ata janë të pasur me fibra, ndërkohë që kanë shumë pak kalori, juve ju ngopin dhe gjithashtu...

Këto ushqime mund t'i hani lirisht se s'ju trashin

para 7 muajve - Gazeta Express

Nëse ju jeni të fiksuar pas mbajtjes së vetes në formë, ka ende disa ushqime që mund t’i hani pa u kufizuar. Ata janë të pasur me fibra, ndërkohë që kanë shumë pak kalori, juve ju ngopin dhe gjithashtu...

3 rregulla që duhen ndjekur çdo mëngjes për të rënë në peshë

para 7 muajve - Tetova Sot

E dinit që mund të përdorni vaktin e parë të ditës për të rënë në peshë? Mënyra më e mirë për t’u dobësuar është të hani mëngjes të shëndetshëm çdo ditë. Ndiqni këto 3 rregulla çdo mëngjes dhe do të arrini...

Cila është mënyra më e mirë për tu dobësuar?

para 7 muajve - Gazeta e re

Mënyra më e mirë për t’u dobësuar është të hani mëngjes të shëndetshëm çdo ditë. Ndiqni këto 3 rregulla çdo mëngjes dhe do të arrini rezultate të kënaqshme brenda pak kohësh. Hani sapo të zgjoheni: Studimet...

Zakonet e këqija që ndikojnë në shtimin e peshës gjatë natës

para 7 muajve - Portalb

Problemet me shtimin e peshës janë të pranishme në çdo vend të botës, dhe njerëzit ndjekin dieta të ndryshme për të humbur kilogramët e tepër. Megjithatë në shtimin në peshë ndikojnë edhe zakonet e kota,...

Zakonet e këqija që ndikojnë në shtimin e peshës gjatë natës

para 7 muajve - Sovrani

Problemet me shtimin e peshës janë të pranishme në çdo vend të botës, dhe njerëzit ndjekin dieta të ndryshme për të humbur kilogramët e tepër. Megjithatë në shtimin në peshë ndikojnë edhe zakonet e kota,...

Zakonet e këqija që ndikojnë në shtimin e peshës gjatë natës

para 7 muajve - Indeks online

Problemet me shtimin e peshës janë të pranishme në çdo vend të botës, dhe njerëzit ndjekin dieta të ndryshme për të humbur kilogramët e tepër. Megjithatë në shtimin në peshë ndikojnë edhe zakonet e kota,...

Zakonet e këqija që ndikojnë në shtimin e peshës gjatë natës

para 7 muajve - 10minuta

Problemet me shtimin e peshës janë të pranishme në çdo vend të botës, dhe njerëzit ndjekin dieta të ndryshme për të humbur kilogramët e tepër.  Megjithatë në shtimin në peshë ndikojnë edhe zakonet...

Zakonet e këqija që ndikojnë në shtimin e peshës gjatë natës

para 7 muajve - Tetova Sot

Problemet me shtimin e peshës janë të pranishme në çdo vend të botës, dhe njerëzit ndjekin dieta të ndryshme për të humbur kilogramët e tepër. Megjithatë në shtimin në peshë ndikojnë edhe zakonet e kota,...

Zakonet e këqija që ndikojnë në shtimin e peshës gjatë natës

para 7 muajve - Arbresh

Problemet me shtimin e peshës janë të pranishme në çdo vend të botës, dhe njerëzit ndjekin dieta të ndryshme për të humbur kilogramët e tepër. Megjithatë në shtimin në peshë ndikojnë edhe zakonet e kota,...

12 zakonet e këqija që ju bëjnë të shtoni peshë gjatë natës

para 7 muajve - Arbresh

Të kesh një regjim të mirë gjatë ditës nuk mjafton! Orët e gjata të natës gjithashtu ndikojnë në shtimin në peshë por nëse kujdesemi të shmangim zakonet e kota, mund të buzqëqeshim në mëngjes, kur të peshohemi!...

15 ushqime që mund t’i hani e të mos shtoni në peshë

para 7 muajve - Gazeta Shqip

Nëse ju jeni të fiksuar pas mbajtjes së vetes në formë, ka ende disa ushqime që mund t’i hani pa u kufizuar. Ata janë të pasur me fibra, ndërkohë që kanë shumë pak kalori, juve ju ngopin dhe gjithashtu...

Zakonet që dëmtojnë shëndetin tonë pa e ditur

para 7 muajve - Blitz

Në jetën e përditshme ne bëjmë disa gjëra të cilat nuk e dimë se janë duke na dëmtuar. Një qëndrim apo një veprim i zakonshëm mund të jetë duke shkaktuar një dëm të madh në organizmin tuaj. Më poshtë do...

Zakonet e këqija që ndikojnë në shtimin e peshës gjatë natës

para 7 muajve - Gazeta e re

Problemet me shtimin e peshës janë të pranishme në çdo vend të botës, dhe njerëzit ndjekin dieta të ndryshme për të humbur kilogramët e tepër. Megjithatë në shtimin në peshë ndikojnë edhe zakonet e kota,...

Zakonet e këqija që ndikojnë në shtimin e peshës gjatë natës

para 7 muajve - KosovaPress

Megjithatë në shtimin në peshë ndikojnë edhe zakonet e kota, të cilat ne i bëjmë. Ja, lista e gabimeve që ndikojnë në shtimin e peshës: 1. Nuk flini sa duhet 2. E teproni me ushqimin gjatë darkës ...

3 rregulla që duhen ndjekur çdo mëngjes për të rënë në peshë

para 7 muajve - Indeks online

E dinit që mund të përdorni vaktin e parë të ditës për të rënë në peshë? Mënyra më e mirë për t’u dobësuar është të hani mëngjes të shëndetshëm çdo ditë. Ndiqni këto 3 rregulla çdo mëngjes dhe do të arrini...

3 rregulla që duhen ndjekur çdo mëngjes për të rënë në peshë

para 7 muajve - Syri

E dinit që mund të përdorni vaktin e parë të ditës për të rënë në peshë? Mënyra më e mirë për t’u dobësuar është të hani mëngjes të shëndetshëm çdo ditë. Ndiqni këto 3 rregulla çdo mëngjes dhe do të arrini...

3 rregulla që duhen ndjekur çdo mëngjes për të rënë në peshë

para 7 muajve - Gazeta Monitor

E dinit që mund të përdorni vaktin e parë të ditës për të rënë në peshë? Mënyra më e mirë për t’u dobësuar është të hani mëngjes të shëndetshëm çdo ditë. Ndiqni këto 3 rregulla çdo mëngjes dhe do të arrini...

3 rregulla që duhen ndjekur çdo mëngjes për të rënë në peshë

para 7 muajve - Tetova Sot

E dinit që mund të përdorni vaktin e parë të ditës për të rënë në peshë? Mënyra më e mirë për t’u dobësuar është të hani mëngjes të shëndetshëm çdo ditë. Ndiqni këto 3 rregulla çdo mëngjes dhe do të arrini...

Shmangni këto ushqime para gjumit

para 7 muajve - Sovrani

Shtojeni në listën tuaj të shprehive ditore.  Nuk është e vështirë. Formojeni një zakon për të mos ngrënë pas një kohe të caktuar (në qoftë se ju shkoni në shtrat në orën 22, ushqimin e fundit hajeni në...

A e dini çfarë ndodh nëse e pini një gotë ujë para gjumit?

para 7 muajve - Periskopi

Uji është një burim i rëndësishëm për trupin tonë, dhe pa të jeta nuk do të ishte e mundur. Ka shumë gjasa që juve t’u jetë thënë se duhet të ndaloni së piri ujë para se të shkoni në shtrat. Kjo për shkak...

Pini një gotë ujë të ngrohtë çdo mëngjes

para 7 muajve - Gazeta Monitor

Shumë njerëz në botë kanë shprehitë e tyre të zakonshme gjatë mëngjesit, ata fillojnë ditën e tyre me një filxhan çaj apo kafe për të arritur qetësimin apo edhe për të qenë më të relaksuar gjatë mëngjesit....

15 ushqime që mund t’i hani e të mos shtoni në peshë

para 7 muajve - Gazeta Shqip

Nëse ju jeni të fiksuar pas mbajtjes së vetes në formë, ka ende disa ushqime që mund t’i hani pa u kufizuar. Ata janë të pasur me fibra, ndërkohë që kanë shumë pak kalori, juve ju ngopin dhe gjithashtu...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK